User Tag List

15 sonuçtan 1 ile 15 arası

Konu: Volvo S40 2.0 T4 2001 200 hp

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Volvo S40 2.0 T4 2001 200 hp

Merhaba arkadaşlar eski aracımın fotoğraflarını buldum ben de tanıtım amacıyla almak isteyenlere aracı tanıtmak istedim. Öncelikle fotoğraflar ile başlayalım.

200 HP - 300 Nm tork
    2.0 T4 ( 2001 ve sonrası üretilen makyajlı kasalar 2000cc hacimlidir ve 4 silindirli turboludur. Bu nedenle 1.9T4 ve 2.0 T modelli motorlarla karıştırılmamalıdır)
    0-100 km : 7.3 sn -8 sn
    Yakıt tüketimi : Şehir içi-max13lt benzin-şehir dışı 6.8 lt benzin
    max hız 235 Km/h ( Fakat kadranı hiç zorlanmadan sonuna kadar getirdim ve araç hızlanmaya devam etti )
    Prins Lpg kiti: Motorla son derce uyumlu Hollanda pazarında lpg çıkışlı modelleri vardır. O zamanın lpg fiyatları ile şehir dışı 16-18 krş- Şehir içi ise 20-24 krş yakıyordu.

Kullanıcı deneyimlerim

Arabayı düzgün c70 bulamadığım için almıştım. Cidden son derece seri güvenli bir araç.Biraz uzun olmasından dolayı virajlarda çok beğenmedim.Fren sistemi bence yetersiz daha iyi olabilirdi. Koltuk ısıtması elektirikli koltukları ve aynaları bugün 180.000 tl verdiğiniz araçlarda bile yok. Sağlamlık açısından inanın sizi güvende hissettiriyor. Volvo kullandığınızı kesinlikle anlıyorsunuz.Benim kullandığım araç 4 ileri otomatik vitesli olan modeldi ve vites geçişleri cidden mükemmeldi bana asla sorun yaşatmadı.Sunroof lu olması bambaşka bir hava katıyordu.Fabrika çıkışı 16''BBS jantları aracın ne kadar agrasif olduğunu zaten belli ediyordu ve donanım her zaman hoşuma gitti. Zaten bbs in jantlarını hep sevmişimdir. Bu arabadan sonra e46 bmw ye bindim görüntü olarak çok güzeldi ama aradığım ruhu bulamadım ve vazgeçmiştim arabadan. Görüntüsü ufak dokunuşlarla orijinalliğe sağdık kalınarak biraz daha güzelleşebilir. Bence çok asil bir araba.
    Far yıkamaları aktif çalışıyordu ben kendim söktüm.Amerikan parklarıda ayrı bir seviyordum.Bakım maliyetlerine asla pahalı diyemem ama zaman zaman mecburi maliyetleri oluyordu.Eğer temizini ve bakımları düzgün yapılanı hala günümüzde mevcut ise hiç düşünmeden alın derim.
    Sevgilerimle...
    a3 mk1 /Golf 7 tdİ/Alfa Romeo 156/Astra t gtc /Volvo s40 t4 se / Megane Coupe
    Seat altea xl / Ford focus

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ufak bir bilgi

Bu araç Mitsubishi alt yapısı kullanıyor

Sonraki nesil ise Mazda3

Hem fren hem de yol tutuş olarak sonraki nesil söylediğim eksikliklerin giderildiği nesil oldu.

Bende şuan 2007 S40 T5 ve 2008 T5 var... 2008 makyajlı motor 10 HP daha güçlü...

Benim hikayem senin tersin

10-15 T4 bakıp temiz bulamayınca manuel c70 2.3t5 almıştım
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayır burda amaç ne ayıkamadım aldın mı alacakmısın satıyon mu
    PROSTOCK GARAGE

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayır burda amaç ne ayıkamadım aldın mı alacakmısın satıyon mu
    Sattığı arabasını özlemiş, bir de belki alacak vardır. Bilgi vereyim klavuz olsun demiş işte mis gibi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynen öyle eski aracım Bu modelden almak isteyenler için ufak bilgilendirmeler yaptım. Ek bilgiler için teşekkürler kazasız belasız kullanın.

SametYkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynısından vardı sıfır almıştık siyah çok çok başarılı araç yolda bir çok aracı bozar acayip seri aslında ucuz yollu proje yapmak için çok ideal araba şu an için biraz kurcalayınca efsane güçler üretilebilir ama hiç rastlamadım piyasası olmayan bir araç günümüzde güvensiz öyle kıytırık araçları yüklüyorlar ki yürüyen tabut oluyor bu araç güvenlik olarak da çok başarılı.
    41 UU 106 Peugeot 106 gti 2001
    34 YKN 76 Citroen c3 2010
    34 YKN 89 Vw Transporter T5 2005

e.sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de 2.0T modelini kullanıyorum, sunroof hariç o dönem sunulan neredeyse tüm opsiyonlar var. lpg hariç üzerinde hiçbir oynama yok. Bence hala çok keyifli arabalar, uzunca bir süre daha kullanmayı düşünüyorum.

T4’ten farklı olarak 2.0T’lerin vites oranları çok uzun, tam uzun yol arabası. O yüzden yüksek hızlarda daha keyifli gidiyor.

2.0T’ler orijinal haliyle 163hp, yurtdışında 200-220hp civarını geçilmemesini öneriyorlar, ama T4 lerin önü açık. Baya çılgın projeler var, hatta sadece pist günleri için kullananlar da var. türkiye de hala temiz kalmış olanlar çok çok nadir denk geliyor.

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah güzelmiş aracınız.

Bunlar tank gibi sağlam cidden.

Prins marka tüpten memnun muydunuz hocam herhangi bir çekiş kaybı yaşadınız mı ?
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

emreogut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah. şu sıralar çokça aklımda olan araba

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla bende jantlari baya beğendim ilanda ki bbs jantli arabalara yazdım satar misiniz diye

E46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fevkalade. Kazasız cezasız
    Peugeot 206 RC Feline -1.4 Hdi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı -Murat Özcan- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah güzelmiş aracınız.

Bunlar tank gibi sağlam cidden.

Prins marka tüpten memnun muydunuz hocam herhangi bir çekiş kaybı yaşadınız mı ?
    evet son derece memnundum fakat çok yüksek devirlerde gazı kesiyordu . Normal kullanımda bir. problem yaşamadım. Günümüzün kurlarında çok maliyetli sistemler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı e.sezgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de 2.0T modelini kullanıyorum, sunroof hariç o dönem sunulan neredeyse tüm opsiyonlar var. lpg hariç üzerinde hiçbir oynama yok. Bence hala çok keyifli arabalar, uzunca bir süre daha kullanmayı düşünüyorum.

T4’ten farklı olarak 2.0T’lerin vites oranları çok uzun, tam uzun yol arabası. O yüzden yüksek hızlarda daha keyifli gidiyor.

2.0T’ler orijinal haliyle 163hp, yurtdışında 200-220hp civarını geçilmemesini öneriyorlar, ama T4 lerin önü açık. Baya çılgın projeler var, hatta sadece pist günleri için kullananlar da var. türkiye de hala temiz kalmış olanlar çok çok nadir denk geliyor.
    YouTube

bu video her şeyi anlatıyor 1998 t4 1.9 motor olanlardan

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı onurcan16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    YouTube

bu video her şeyi anlatıyor 1998 t4 1.9 motor olanlardan
    Canı sağolsun.

23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

UĞUR_GSI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2001 s40 t4 MANUEL lacivert bendede var 8 senedir bende aracimi cok seviyorum gercekten bulunmaz nimet cruise control isitmali deri koltuklar sunroof arkalar fabrikasyon isofix çocuk koltugu 8 hava yastığı far yikama sağlamlık desen tank gibi araç .Araci aldigim kiside 2 sahibiydi ilk sahibine kadar ulastim.aracta değişen parca yok her parcasinin etiketleri üzerinde .orjinal volvo ilk yardim seti yangin söndürmesi volvo bijon anahtarı volvo reflektorune kadar üzerinde 8 sene önce aldim tertemiz haldeydi bende ufak tefek eklemeler yaptim bilstein spor amortisör vogland spor yay ve spacerla yol tutus efsana oldu.arac sifirdan beri hic lpg görmedi sehir ici 10.11lt yakiyor ama bu fiyatlarla lpg düşüncesindeyim fikriniz ne olur

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler