User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
30 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Megane 1 Coupe Dynamique | 34 CAG 501

Kubilay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Megane 1 Coupe Dynamique | 34 CAG 501

Herkese merhaba arkadaşlar,

Az biraz para toparlayınca araç arayışına girdim. Eski aracım şahindi, bütçem de çok yoktu. Aklıma megane 1 coupeler geldi, eskiden beri görünüşünü beğenirim. 3 ay kadar ilanlarda araştırdım, 5 kadar araç baktım en sonunda düzceden bunu almış bulundum.

2001 model, 240k km'de, çok fazla olmayan dynamique modeli. RXI modellerden farkları; jant modeli, koltukları yarı deri yarı kumaş(RXI deri), ışıklı makyaj aynaları, gözlüklük, ön panjur bal peteği kromlu, konsol rengi farklı(teybin çevresi), kapı kolları gövde rengi vs. gibi ufak tefek farkları var. Kendi donanımı zaten iyi; 4 airbag, abs, sunroof, 4 cam otomatik, sis farları vs.

Düzcede ekspere götürdüm, komple boyalı, şoför kapısında düzeltme var, değişen çıkmadı. 7 senelik sahibinden aldım, duruşu fena değil.

34'lendik, şu yeni iğrenç plakalardan. İstanbul'a getirdik.

Stopun üstü açılmış, yağmurda su alıyordu. Mastikledim.

Direksiyon kutusu problemliydi, konusunu açmıştım, pompa ve kutu revize ettirdim. İl dışındaydım, arkadaşlarım aracı teslim aldı, kullanıyorum 3-4 gündür. Eskiye göre yumuşak ama hala sert, eski olduğundan mı bilmiyorum tek elle baya zor döndermesi. 4 tane çıkma lastik aldım, bir de kaçıran su hortumu değiştirdim. Biraz içini temizledim, detaylı devam edicem. Henüz yıkamaya fırsat bulamadım.

Güneşlikten çıkan kir

Arkadaşımın hediyesi appler, son hali bu şekilde. Daha işleri var, fırsat buldukça yapıp fotoğraf çekinicez.

KaraniC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun güzel günlerde kullanın. boyalı olması beni sevindirdi, nihayetinde günümüz şartlarına göre yaşlı sayılabilecek bir araba. sırf tavan boyasız diyebilmek için yanık gezeceğime boyalı olsun, temiz olsun. Ocak ayında makyajsız 1.6 mız vardı gayet memnun kaldık biz özellikle yakıt konusunda çok başarılı.

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun güle güle kullan. Eksiklerini zamanla tamamlarsın inşallah sorun değil.
    imzasız..

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlısı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim..

Yapıldığı zaman güzel oluyor bu araçlar..

Bu aracı görünce aklıma Türkiye Rallisinde yarışan Nejat Avcı geliyor..
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KaraniC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun güzel günlerde kullanın. boyalı olması beni sevindirdi, nihayetinde günümüz şartlarına göre yaşlı sayılabilecek bir araba. sırf tavan boyasız diyebilmek için yanık gezeceğime boyalı olsun, temiz olsun. Ocak ayında makyajsız 1.6 mız vardı gayet memnun kaldık biz özellikle yakıt konusunda çok başarılı.
    Teşekkür ederim. Zaten yanık bunlarda kronik, baktığım boyasızlar kötü görünüyordu. Bunu düzcede serviste boyamışlar 4 sene filan önce, işçiliği güzel. Yakıtı henüz ölçemedim, yarın akşam Kırşehir'e memlekete yola çıkacağım, yolda ölçerim artık tam değerlerini.

Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun güle güle kullan. Eksiklerini zamanla tamamlarsın inşallah sorun değil.
    Sağolasın teşekkür ederim. Uğraşacağım bakalım, isteyerek severek aldım ama oturma pozisyonu garibime gidiyor, ona alışamadım. Direksiyon uzak kalıyor koltuk gerideyken. Boydan dolayı geri çekiyorum.

Alıntı -Murat Özcan- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlısı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim..

Yapıldığı zaman güzel oluyor bu araçlar..

Bu aracı görünce aklıma Türkiye Rallisinde yarışan Nejat Avcı geliyor..
    Teşekkürler, modlayabilir miyim bilmiyorum eksiklerden bütçe kalırsa

SkY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun kazasız belasız kullanın.bende de zamanında 2.0 ide olandan vardı.motor çok sıkıntı çıkartmıştı bana en son lanet ederek sattım.ama 1.6 sı bilindik motor üzmez sizi.

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kubilay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim. Zaten yanık bunlarda kronik, baktığım boyasızlar kötü görünüyordu. Bunu düzcede serviste boyamışlar 4 sene filan önce, işçiliği güzel. Yakıtı henüz ölçemedim, yarın akşam Kırşehir'e memlekete yola çıkacağım, yolda ölçerim artık tam değerlerini.

Sağolasın teşekkür ederim. Uğraşacağım bakalım, isteyerek severek aldım ama oturma pozisyonu garibime gidiyor, ona alışamadım. Direksiyon uzak kalıyor koltuk gerideyken. Boydan dolayı geri çekiyorum.

Teşekkürler, modlayabilir miyim bilmiyorum eksiklerden bütçe kalırsa

Zamanla herşey olur inşallah gönlünce bin..
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @SkY Teşekkür ederim, sağolun. Evet maalesef ide'ler öyleymiş, dediğiniz gibi bu k4m motoru sorun açmaz dediler, kısmet artık.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konusunu açmışken problemleri de yazayım, belki öneriler olur.

- Direksiyon kutusu ve pompa revizyon gördü, bana göre direksiyon hala sert.
    - Sağ ön koltuk sırtlık yarım cm kadar oynuyor.
    - Debriyaj pedalım çok sert, zannedersem kavramadan.
    - Gaz pedalım çok sert. Bu çok ilginç, arabayla rahatça hareket edemiyorum, baya sert.
    - Torpido kapağının sol menteşesi kırık, açılıp kapanıyor ancak ses yapıyor bozuk yolda.
    - Soğutma suyu rengi baya kötü, komple yenileyip hortumlara da baktırıcam ama antifriz koyarsam kalorifer peteği patlatır diye çekiniyorum. Eksperde ölçtüler -13 dereceye kadar çıktı suyu.
    - Bu araçlarda sunroof problemli oluyor. Benim sunroofum çalışıyor. Sıkıntım ve çözmesi daha zor olanı sunroof perdesinin tavanın içine itince arkada perdeyi tutan ve yön veren yaklaşık 10 cm boyutunda 2 tane stoper var plastik. Bir tanesi kayıp, aracın tava döşemesini değişmişler, zamanında su amış, büyük ihtimalle o işlemde kaybettiler. Perdeyi itince stoper olmadığı için içeride kalıyor. Parçanın biri elimde haftasonu bulamadım, tornacı da 250 liraya yaparım dedi.
    - Bu araçlarda kronik bir diğer mevzu arka cam kelebek motorlarının içindeki gresin donmasından ötürü camların açılmaması. Hiç açılmamazlık yapmıyor benimki, kafasına göre açılıp kapanıyor. Bi ara onu temizleyip yağlamam lazım.
    - Gerisi detaylı temizlik vs.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhabalar, iyi haftalar. Güncel gelişmeleri paylaşalım.

Bayramda memlekete gittim, su eksiltme vardı, soluğu sanayide aldık. Manifoltun oralarda plastik bi su hortumu varmış, yıllar içinde çürümüş, onu değiştirdik. 10 bin bakımı yapıldı, rotil değişti, rot balans yapıldı. Direksiyon biraz daha rahatladı.

Memlekete gitmeden önce sunroof perdesi tavanın içinde takılı kaldı. Bi cesaret giriştim, tavanı indirdim. Çok fazla foto çekemedim ama sorunun sebebi aşağıdaki parçanın karşılığının olmaması. Nasıl kaybettiler hala anlamadım ama parçanın diğeri yoktu. Sunroof perdesi 2 parçalı, perdeyi çekerken arka parça rayın üzerinden yukarı çıkıyor, perdenin diğer parçası yukarı kalkan perdenin altına giriyor. Anlatabildim mi bilmiyorum Parçanın karşılığı olmadığı için perde sert çekildiğinde sunroof kızağından atmış ve içinde kalmış. Ümraniyede ve bostancıda sunroof tamircilerine gittim, ilk defa gördüklerini söylediler, çıkmacılara gittim umut yok zaten eski megane'ı sallamıyorlar pek. Tornacı 250 liraya yaparım dedi derken tavanı topladım buluruz bi çözüm dedik.

Memleketten döndük, şirketteki arkadaş sağolsun solidde çizdi, 3 boyutlu yazıcı satışı yapan bi şirkette çalışan kuzenine bastırdı. 2 farklı malzemeden imal etmiş, yalnız bizdeki parça esnek bu malzemeler oldukça gevrek.

Takmaya çalışırken yeşil olan dağıldı, birebir oturmadı. Daha sonra diğer parçayı bıçakla tornavida ile modifiye ede ede yerleştirdik. Toplamda 4 saat uğraştırdı bu minicik parça.

Bu orijinali, tekrar yerinde.

Bu da bizim modeifiyeli yazıcı çıktısı parça. Bu fotoda biraz daha anlaşılır çalışma mantığı. Çekilen perde parçanın içinde yukarı doğru yön alıyor.

Tavanı toplama zamanı.

Çok şükür dağıttığım gibi topladım, mutlu son.

İşi bitirdik, hala yıkama fırsatı bulamadım incik boncuğuyla uğraşmaktan.

243k oldu. 320 km şehir içi yol yapıp 113 liralık gaz aldım. Gaz lt: 3,29 TL toplamda 34,36 lt. 100 KM'de 10,7 lt lpg, 35 kuruş gibi bir değer çıkıyor. Fena değil, daha çok bekliyordum çünkü iş çıkışı e5'in tüm trafiğini çekiyorum.

Arabada dış sıcaklık göstergesi ve emniyet kemeri ikaz ışığı var ancak benim araçta derece göstergesi hiç yok ekranda, kemer ikaz da yanmıyor. Bulabilirsem onları çözmem lazım. Ve daha aklıma gelmeyen kafama taktığım bi ton işi var.

Bi maşallahınızı alırız

Shirb13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah, emek kokuyor. Bu tarz paylaşımlardan çok hoşlanıyorum. araçlar kıymetli ellere düşüp toparlanıyor.

Bence şimdi ilk adım ön farların parlatılması olsun. araç kendini yırtıyor resmen far parlatma konusunda
    Sel Gider Kumu Kalır.
    Instagram: SrtGaraj282
    2016 Hyundai i20 Style Pan 1.4 Crdi
    2017 Seat Leon Fr Desire Red 1.4 TSI 150 HP W/O ACT

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Shirb13 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah, emek kokuyor. Bu tarz paylaşımlardan çok hoşlanıyorum. araçlar kıymetli ellere düşüp toparlanıyor.

Bence şimdi ilk adım ön farların parlatılması olsun. araç kendini yırtıyor resmen far parlatma konusunda
    Sağolun teşekkür ederim. Maalesef farlar berbat benim de canımı sıkıyor ama onun için profesyonel işlem dolayısı ile bütçe gerekiyor. Listede ama ne zaman sıra gelir bilmiyorum

akko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah kaza bela vermesin.
    Renk çok güzel
    farların biraz bakıma ihtiyacı var, el atmışken mercek montajı da güzel duracaktır
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene !

https://www.instagram.com/akkosgarage/

KAAN INTERNATIONAL LOGISTICS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı akko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah kaza bela vermesin.
    Renk çok güzel
    farların biraz bakıma ihtiyacı var, el atmışken mercek montajı da güzel duracaktır
    Teşekkür ederim. Mercek bi de temizlik çok güzel oluyor hem görüntü hem görüş olarak ama biraz bütçe ayarlamam lazım.

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kazasız belasız sürüşler.

farlar biraz yaşlı gösteriyor
    kendi elinizden gelmiyor , far temizilik için bir yere verecekseniz sıfır far alma işini düşünün
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı zOnstyLe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hersey zamanla olur, elinize saglık maşşallah.
    Çok teşekkür ederim, sağolun.

Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kazasız belasız sürüşler.

farlar biraz yaşlı gösteriyor
    kendi elinizden gelmiyor , far temizilik için bir yere verecekseniz sıfır far alma işini düşünün
    Açıkçası arkadaşımda polisaj makinası var ama cesaret edemedim şimdilik, bir de farı pahalı üzerindekiler valeo , fiyatları 450 civarı, yan sanayi de 225 lira civarı tanesi yanlış hatırlamıyorsam. O yüzden bekleyelim şimdilik

yyk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    merhaba hayırlı olsun aracınız bizde de yıllar önce 1.6 coupe vardır emniyet kemer ve kapı açık uyarı kısmı için torpito üst kısmını sökmeniz gerekli ama kolay hoparlör kapakları altında vida olmalı diye hatırlıyorum kolay gelsin şimdiden
    Şüphe , tek gerçektir ...

MatraX_07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah kardeşim
    Aracın hem Özel hemde Çok guzel bir araç.Gençliğimin İlk Şahsi aracımdı COUPE
    Bende ayrı yeri vardır..Tadını alan insan gerçekten keyifle anlatır

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yyk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba hayırlı olsun aracınız bizde de yıllar önce 1.6 coupe vardır emniyet kemer ve kapı açık uyarı kısmı için torpito üst kısmını sökmeniz gerekli ama kolay hoparlör kapakları altında vida olmalı diye hatırlıyorum kolay gelsin şimdiden
    Sağolun teşekkür ederim. Torpidoyu söktüm soketlere bakmak için ama soketleri de takılıydı. Aynadaki sensörün soketi de takılı, başka bir problem var ama bilmiyorum araştıramadım henüz.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler