User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
30 sonuçtan 20 ile 30 arası

Konu: Megane 1 Coupe Dynamique | 34 CAG 501

Kubilay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MatraX_07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah kardeşim
    Aracın hem Özel hemde Çok guzel bir araç.Gençliğimin İlk Şahsi aracımdı COUPE
    Bende ayrı yeri vardır..Tadını alan insan gerçekten keyifle anlatır
    Sağolun teşekkür ederim, ben de severek isteyerek aldım.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kubilay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ederim, sağolun.

Açıkçası arkadaşımda polisaj makinası var ama cesaret edemedim şimdilik, bir de farı pahalı üzerindekiler valeo , fiyatları 450 civarı, yan sanayi de 225 lira civarı tanesi yanlış hatırlamıyorsam. O yüzden bekleyelim şimdilik
    öncelikle güzel tercih, o fiyat aralığında daha donanımlı bir araç bulmak gerçekten zor.

Ben de benzer bütçelere araç bakarken clio sport denk gelmişti.

Far konusunda korkma, 1500 -2000-2500 -3000 zımpara ile zımparala.

üzerine palstx ya da güzel bir pasta (ben menzerna 3in1 ile yaptım) yap görüntüyü baya kurtarırsın.

Kendi uygulamamı örnek olarak atıyorum, farlar aracı aldığımda iptaldi, ve bu işi ben matkap ucuna takılan pad ile yaptım, polisaj varsa çok daha iyi sonuç elde edersin.

Kazasız belasız.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle güzel tercih, o fiyat aralığında daha donanımlı bir araç bulmak gerçekten zor.

Ben de benzer bütçelere araç bakarken clio sport denk gelmişti.

Far konusunda korkma, 1500 -2000-2500 -3000 zımpara ile zımparala.

üzerine palstx ya da güzel bir pasta (ben menzerna 3in1 ile yaptım) yap görüntüyü baya kurtarırsın.

Kendi uygulamamı örnek olarak atıyorum, farlar aracı aldığımda iptaldi, ve bu işi ben matkap ucuna takılan pad ile yaptım, polisaj varsa çok daha iyi sonuç elde edersin.

Kazasız belasız.
    Çok teşekkürler, bütçe aralığında çok araç yok, sizin mondeo da açıkçası aklımdaydı ve bir iki araç baktım ama yıkıklardı.

Far için ilk fırsatta dediğiniz gibi deneme yapıcam arkadaşlarım da çok sıkıştırmaya başladı

.::EmrE::. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Özellikle rengi çok güzelmiş, yeni araçların konularını okumaktan daha keyifli geliyor bu tarz 2000li yılların araçlarının konularını okumak. Yavaş yavaş daha güzelleştirirsiniz inşallah kazasız belasız sürüşler dilerim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı .::EmrE::. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Özellikle rengi çok güzelmiş, yeni araçların konularını okumaktan daha keyifli geliyor bu tarz 2000li yılların araçlarının konularını okumak. Yavaş yavaş daha güzelleştirirsiniz inşallah kazasız belasız sürüşler dilerim.
    Çok teşekkür ederim. Uğraşmaya devam ediyorum kayda değer bi şey yapmadım ama içini detaylı temizliyorum bu haftasonu da devam edeceğim.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kubilay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkürler, bütçe aralığında çok araç yok, sizin mondeo da açıkçası aklımdaydı ve bir iki araç baktım ama yıkıklardı.

Far için ilk fırsatta dediğiniz gibi deneme yapıcam arkadaşlarım da çok sıkıştırmaya başladı
    4 kapı şart değilse mondeo dan daha güzel bir araç megane.

Mondeoyu ben tesadüfen aldım ki şanslıyım baya bakımlısı denk geldi.

Kronikleri olan bir araç ve çok sıcak çalılıyor makina, bir de bizim milletin bozulana kadar binerim mantığı yüzünden araçlar haşat oluyor genelde.

Mondeonun + sı diz mesafesi ve yalıtımı olur muhtemelen, temizi denk gelmezse üzecek bir araç ben de aldıktan sonra araştırırken öğrendim.

Megane zamanla toplanır binilir k4m iyidir az yakar yaktığı kadar gider

Far işini 1. Sıraya koy bence.

Kolay gelsin..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhabalar, güncel çekelim.

Motor suyu canımı sıkıyordu aldığımdan beri 3 hafta önce hallettik. Motorda 3 kere su çevirdik, temiz su geldikten sonra petrol ofisi antifriz su karışımı doldurduk. Şu an yine suda kararma var, antifriz içerideki kalıntıları alıyor ama hararet çok hafif düştü ve su eksiltme yapmıyor bu konuda üzmedi. Kışa girmeden antifrizi değiştiricem tekrar.

Bu araçlarda kroniktir, arka camlar açılmaz. Benimkiler aldığım gün açılıyordu, 1 gün sonra sağ taraf açılmadı kısmet dedim İnternetten araştırdım, motorun içindeki gresin sertleşmesi genel problemmiş. Bi cesaret dün akşam giriştim. Tek başıma ve karanlıkta çalıştığım için foto çekemedim ama oldukça uğraştırdı, motoru sökmesi vs. alan çok dardı. Neyse motoru açtım.

Gres kalıntılarını temizledim ve topladım, çalıştı şükür. Bunlar dışında plaka, bagaj ve iç aydınlatmaya led ampuller aldım. Parlaklığı hoşuma gitti, stop grubunu da komple led ampule çevireceğim maaş alınca. Gece çektiğim dandik fotolar:

Gündüz görüntüsü

Direksiyon derisini değiştirmem gerekli. Göstergede patlak ampuller vardı(klima, emniyet kemer ikazı vs.) onları değiştirdim.

Şimdi sırada far temizliği var. Maşallahınızı alırız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uyku tutmadı, güncel çekelim.

Bayram öncesi memlekete gitmişken detaylı bakıma soktum. Debriyaj, fren, amortisörler, motor yağı, filtreler ve ufak tefek şeyleri değiştirdim. Araba daha konforlu oldu. Görüntü olarak da en başta yapmam gereken far temizliğini sonunda yaptırdım ve koltuklarını halı yıkama makinesi ile yıkadım. Koltuk desenleri daha da belirgin şekilde ortaya çıktı.

Maliyetleri de yazdım, belki alacak olan varsa bu araçlardan fikir verir. işçilik memlekette yaptırdığım için çok uygun oldu, İstanbul olsa X2 olurdu belki daha fazla.

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle hayırlı olsun.Güle güle kullanın. Aracın eksiklerini ufak ufak halletmeniz çok güzel. Son dönemlerde ben de kendi arabamı topladım bazen cansıkıcı olsa da genel anlamda keyifli.

Araç seçiminiz de çok doğru. O fiyatlara alınacak en yakışıklı en keyifli arabalardan biridir. Güle güle kullanın.
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uzun zamandır güncelleme yapamadım, araçla uğraşamıyorum iş yoğunluğu ve evlilik telaşı sebebi ile. Aracım satılık arkadaşlar evlilik sürecinde tek kapı zorlamaya başladı

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...44145965/detay

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlanım güncel. 3'e 5'e bakmadan, masraflarını düşerek vereceğim aracı. Düşünen olursa piyasadaki arabaların coupelerin çoğundan iyidir aracım.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...53511464/detay

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler