User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
57 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Vw cc 2.0 tsi dsg exclusive

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Vw cc 2.0 tsi dsg exclusive

Merhaba Arkadaşlar, Yaklaşık 6 ay önce ani bir kararla satın aldığım aracımı sizlerle paylaşmak istiyorum. O kadar ani oldu ki Ankara'dan Istanbul'a almaya giderken tork değerini ve mevcut donanımını bilmiyordum. Düşük km'li 2.0 tsi olması o an için yeterliydi

Teknik özellikler ve donanımları :

12' VW CC 2.0 TSI (EA888 Gen2) 211hp 280 nm
    DQ250 6 ileri ıslak DSG
    DCC adaptif şasi kontrol sistemi (En önemlisi )
    Nappa deri döşeme
    Kış paketi (4 koltuk ve silecek suyu ısıtma)
    İnterlagos 18 inch jantlar
    Dinamik viraj destekli bi-xenon farlar
    Sunroof
    ön arka park sensörü
    RCD 510 multimedia (kesinlikle değişmeli)
    Elektrikli arka cam perdesi

Sonradan yapıllması zor olan çoğu donanıma sahip ama anahtarsız giriş de olsun isterdim.

Satın alım günü ve expertiz(Sol üsteki fotodaki ds5 de diğer aracımız. Gerçekten farklı):

30000 km gibi düşük km'sine rağmen son 4 senesinde yatmış 7 yaşında bir arabanın expertizde küçük bir enjektör sesi dışında hiçbir probleminin çıkmaması sevindiriciydi . Ses de 20 -30 km yol yapınca geçti. Bir sorun olmadan aracı alıp Ankara dönmek üzere yola koyulduk.

Bolu dağında bir kare:

Dönüş yolu sonrası ilk izlenimim araç kapsamlı bir periyodik bakıma ihtiyaç duyuyordu ve ertesi gün malzeme toplamaya başladım

Malzemelerimiz:

403 Forbidden

Bakım süresince yapılan işlemler :

-Emme manifoldu ve enjektor temizliği (motul intake clean ve fuel system clean kullanıldı)
    - Yağ, fren hidroliği, soğutma suyu değişti.
    - Filtreler değişti.
    - Bujiler değişti .(Ngk nın upgrade olarak önerdiği IFR7X8G kodlu iridyum bujisini kullandım. Stock megane 3 rs bujisi olduğu için renault servisinden temin ettim. Piyasada zor bulunuyor)
    - Silecekler değişti.
    - Klima ve motor temizliği yapıldı.

Bakım sonrası motor çalışması pürüzsüzleşti (2 yıldır yağı değişmiyormuş), frenler iyileşti. yağ sıcaklığı düştü. Kesinlikle ihtiyacı varmış.
    Temiz motorumuz:

Bakım sonrası lastiklere de el atmadan olmazdı. Üzerinde 2012 üretimi fabrikasyon lastikleri vardı. Araba yattığı için çok kötü durumdaydı ve güç ile başa çıkamyordu..
    Lastikleri Pilot sport 4 ile değiştirdim. Değiştirirken bijonların daha önce hiç sökülmediğini fark ettik ve disk göbeğindeki paslanmaların durumu ortaya çıkmıştı.(Bir vag klasiğiymiş)

DCC amortisörü:

Arabayı sağlıklı yürür hale getirdikten sonra kafamdaki projeleri hayata geçirmeye başladım. İlk iş içerideki fırçalı aliminyum trimler yerine ahşap görünümlü trim arayışına girmek oldu.
    Premium bir hava için önemli bir adımdı. Şansıma çıkma temiz bir set buldum. Ambiyans ışıklı olması bonus oldu

Çıtalardaki ambiyansı tamamalamak için ayak altı, kapı eşik , ve iç kapı kolu aydınlatma yapımı için gerekli parçaları ve tesisatlarını da yine çıkma temiz bulabildim.

Kapı kartonlarını sökmüşten katlanır ayna montajını atlamak olmazdı. Katlanır ayna gövdesi alıp kendi aynamdaki diğer parçaları aktardım çok ekonomik oldu.

Baştan beri arabanın yalıtımından çok memnun değildim. Rüzgar yalıtımı beklenenden çok iyiydi ama yol sesi d segmenti bir volkswagen için fazlaydı. Madem kapıları söktüm saca kadar söküp yalıtım yapmaya karar verdim ve malzeme arayışına başladım. Kapı sacı için Stinger'in roadkill ürününü tercih ettim. Stp muadili amerika üretimi çok başarılı üst seviye bir ürün. Kesinlikle tavsiye ederim.

Yalıtımsız kapı sacı:

Fabrikasyon olarak iki adet küçük titreşim önleyici bitüm malzeme vardı. Hiç olmamasından iyidir diyerek yine de komple 4 kapıya yalıtım uyguladım. Çok yorucu bir işmiş.

Sonuç çok tatmin edici artık kapılarımız kale kapısı gibi. Uygulama yapılmış kapılar:

Saca yalıtım yaptıktan sonra kapı kartonlarının iç yüzeyini epdm sünger ile kapladım.

Arka koltuk altını da atlamak olmazdı.

Araba 2012 model olduğu için kadran ortasındaki bilgi ekranı siyah beyazdı ve iç görünümü çok yaşlı gösteriyordu. Kadranı 2016 model sonrası
    araçlarda çıkan 3d premium bilgi ekranına sahip kadran ile değiştirdim. Hem şık bir görüntü sağladı hem de sonraki projeler için teknik altyapı oluşturdu.

Eski kadran:

Yeni kadran:

Arabanın fabrikasyon multimedyası olan rcd510 günümüzde malesef biraz çağdışı kaldı. Multimedia yı 2016 sonrası pq platform araçlarda çıkan mqb altyapısına sahip discovery media cihazla değişmek için çalışmalara başladım. Cihaz güncel discovery prolar gibi appconnect, navigasyon, geri görüş kamera desteği, bluetooth, usb vb. rcd 510 da olmayan özelliklere sahip.

Multimedia :

Malasef takılması çok kolay değildi. Teyp soketi gateway vb parçalar değişti. Mikrofon, gps anteni, usb için yeni tesisat kuruldu. Çok uğraştırdı ama hatasız kurulumu büyük ölçüde tamamladım. Çok yaygın bir uygulama olmadığı için baya zorladı. Daha da tam bitmedi.

İlk denediğimiz gün:

Bluetooth ve navigasyonu etkinleştirdikten sonra orta ekran:

Kol dayamanın içine usb yerleşimi için orta konsolu söktüm, arabanın içi komple evdeydi o sıralar

Montaj sonrası bir resim:

Tam herşey bitti arabayı toplayıp rahat bırakıyım derken kaşıntı tuttu ve elektrikli hafızalı koltuk için araştırmalara başladım. Malasef çıkma temiz cc koltuğu bulamadım fakat biraz parça kodları üzerine yaptığım araçtırma sonucu b7 passat ile cc nin koltuk iskeletlerinin aynı olduğunu öğrendim ve ikinci el temiz b7 koltuğu arayışına başladım. Çok zor olmadı Ankara'da hemen buldum ve montajına başladım. Elektriksel işleri çok da karışık değildi bu sefer.

Koltukları söküp aldığım b7 sürücü koltuğunu takıp hafıza modülünün aktivasyonunu yaptık:

Bir süre b7 koltuk ile gezdikten sonra Ankara Yetik Oto Döşemede cc koltuk sünger ve derisini b7 iskeletine aktardık. Mükemmel bir işçilik çıktı.

Koltuk iskeletleri:

Artık arabayı tamamen toplama zamanı gelmişti. Toplarken vites kolu yanındaki tuş takımını dolu tuş takımıyla değiştirdim ve kablolamasını da yaptım. Belki birgün işimize yarar

Değişecebilecek tüm klipsleri değiştirip, sarılabilecek her yere bez bant sarıp olası trim sesi için önlem aldım. İşe de yaramış çıt yok arabada şuan.

Dolu tuş takımı:

Yeni klislerin bir kısmı:

Krom egzoz ucu ve cam filmini yenileme işlerini hallettikten sonra artık detailing işlemlerine hazırız. Arabayı Ankara Vintage Detailing'e teslim ettikten 5 gün sonra geri aldım değişim
    inanılmazdı. Göker Bey'e tekrar buradan teşekkür ediyorum..

Araca seramik kaplama,detaylı iç temizlik,motor temizliği, kaliper ve disk göbeği boyama yapıldı

Kaput 50:50

ve sonuç:

Araç şuan hem teknik altyapı hem de görsel olarak 2016 exclusive++ dönüştü. Buraya kadar dayanıp okuduğunuz için çok teşekkürler...

15.07.2019 güncellleme:

Son günlerde mqb platform araçlara sıklıkla uygulandığını gördüğüm alarm sireninin (buzzer) pq platform versiyonunu aracıma uyguladım. Uygulaması malesef mqb araçlardakinden daha zor.

Malzemelerimiz:

Buzzer montajı fabrikasyon olarak sağ davlumbaz içine yapılıyor. Fabrikasyon olarak montajı yapılmamış araçlarda montaj yeri ve kablo tesisatının geçeceği yer hazır
    olarak bırakılmış. Kablo tesisatı davlumbazdan cam önündeki ızgaraya oradan torpido gözü arkasındaki konfor modülüne çekilerek kablolaması tamamlanıyor.

Montaj aşamasından bir kare:

Orjinal bir şekilde perçinlenerek montajı yapılan buzzerın çamurluk içinden bir görüntüsü:

Kodlamasını da yaptıktan sonra işlem tamamdı. Pasif alarm sistemi ve giriş çıkış sesli onay aktifleştirildi:

https://streamable.com/06ex7

Küçük ama hoş bir retrofit çalışması oldu. Teşekkürler...

14.09.2019 güncellleme:

2019 Şubat ayında ilk defa montajını denediğimiz discovery media mib2 multimedia ünitesinin araca tanıtılması ve özelliklerinin aktivasyonu ile ilgili yaklaşık 6 aydır sorun yaşıyorduk. Sonunda Türkiye sınırları içinde bir çözüm bulamayınca cihazı kodlanması için Haziran ayında ÇİN de bu tarz işler üzerinde uzmanlaşan bir yazılımcıya yolladık. Yaklaşık 2 ay sonra cihaz kodlanmış olarak geri döndü. Tüm fonksiyonları kusursuz çalışıyordu. Mutlu sona geç de olsa ulaştık �� Yeni ünite daha güçlü bir ses çıkışına sahip olmasıyla birlikte arabaya birçok yeni özellik kazandırdı. Usb, Bluetooth, navigasyon, sesli komut, Apple carplay, Android Auto vb… En çok zorlandığım süreç bu oldu ama artık sefasını sürme vakti��. Araba artık çok daha modern hissettirmeye başladı.
    Navigasyon:

Carplay:

Bu kadar multimedia ile uğraştıkdan sonra işin basit kısmı olan amblem kamera montajını da aradan çıkardım.

Ekrandan ve arkadan görseller:

Arabanın bugüne kadar el atmadığım tek yeri motoruydu�� Motorun biraz daha sağlıklı olup , tüm direk enjeksiyonlu motorların ortak problemi olan kurum baglama sorunundan kurtulması için Oil catch Can takmaya karar verdim. Şansımında yardımıyla S3 den çıkma tam uyumlu bir kit buldum ve montajını tamamladım. Motor için güzel bir başlangıç oldu…
    Montaj sonrası motor içi:

Bugüne kadar hiç gece çekimi paylaşmamışım.
    Dışarıdan ve içeriden gece çekimi kareler:

2019 da yapmayı hedeflediğim işlerin çok büyük bir kısmını tamamladım. Güzel dilekleriniz için teşekkürlerr…. Umarım keyifle okumuşsunuzdur.
    Konu abkcy tarafından (29-10-2020 Saat 16:39 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aylardır beklenen konu, eline sağlık, Allah kaza bela vermesin. Vakit, nakit ve yüksek emek harcanmış bir araç. Aldığı günden beri her yeri didik didik arayıp parça aradığını bilirim, yıldız oto sanayinde kendisini görüp parçacılar kepenk kapatıyor artık 7 aydır cefasını çekiyordu, televizyon karşısında bir cuma akşamı kapı trimini detailing fırçasıyla fırçalayıp temizlediğini bilirim. Burada yazmadığı daha bir sürü ayrıntı var. En basitinden, kapı trimini söktü diye klipsler eski performansını gösteremez trim sesi yapar diye sipariş verip yetkili servisten sıfır klip aldığını, günlerce koltuksuz kapı trimsiz gezdiğini bilirim. Proje eminim daha devam edecektir, umarım sıradaki proje K04 350hp li güçlere erişmek olur. Biraz sefasını sürmesi gerekiyor ama
    Konu Özgür Güneş tarafından (06-06-2019 Saat 01:44 ) değiştirilmiştir.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hem 2.0tsi hemde dunya kadar opsiyon emeği vermişsiniz daha ne olsun maşallah

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

zenesturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    uzun zamandır bitmesini bekliyorduk , iç görsel tamamlandı bakalım sırada neler var

Emre911 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fotoğrafları göremiyorum sanırım yurtdışında olmamdan sebep. ama yinede bi solukta yazılan herşeyi okudum. Elinize sağlık eminin çok güzel olmuştur fotoları da görmenin bi yolunu bilen yazabilirse sevinirim

Shadow_Dancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    helal olsun, sadece para ile olacak işler degil, emeginize saglık.
    Tango-1 never dies.

Ahmet.S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elinize sağlık kesenize bereket.Maşallah ağız tadıyla kullanın.

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Emeğinize sağlık güzel işlemler olmuş.

Şahsen koltuk işlemleri ayrıca hoşuma gitti.

Detaylı bakım olayına gelecek olursak araba tam olarak kendine gelmiş.

Maşallah kazasız belasız sürüşler dilerim..
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

akko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah..
    Çok isteyip alamadğım araçlardan yakıttan dolayı.
    Yaptıklarınızı keyifle okudum, kesenize bereket herşey mükemmel olmuş.
    Birde makyajlı kasa scirocco direksiyonu efsane olur
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene !

https://www.instagram.com/akkosgarage/

KAAN INTERNATIONAL LOGISTICS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yuh diyorum . Elinize sağlık bir çırpıda okudum az çok uğraştım bu tarz işlerle, tebirkler diliyor kazasız, arızasız sürüşler diliyorum...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracın maşallahı var eklenen donanımlar çok yerinde olması gibi orjinaline sadık kalarak olunca başka bir güzel oluyor. Hem paranıza hem de emeğinize sağlık ağız tadıyla binmeniz dileğiyle

BlackMamba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Buram buram emek kokuyor maşallah nokta atışı olmuş yapılanlar umarım kazasız belasız binersiniz
    BGC Online

BRKBRDL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    DS5 le almaya gitmenizden belliydi kaliteli ve farklı bir araba olacağı. Maşallah çok güzel ve bilinçli eklentiler yapmışsınız.

SinanAdalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herşeyden önce el becerini tebrik ederim, araba mis gibi olmuş. Maşallah.
    İyilik kolay.. kötülük gayret gerektirir.Ben tembel sanılacak kadar kolaycıyım..azimle sıçan ancak sıçmış olur, taşı matkap deler..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çoğu kimsenin uğraşmayacağı, yapmayacağı şeyleri yapmışsınız. Muazzam.
    Bu arada çeyrek depo 110 km'de bitmiş
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar hepinize güzel dilekleriniz için teşekkür ederim...

Alıntı BRKBRDL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    DS5 le almaya gitmenizden belliydi kaliteli ve farklı bir araba olacağı. Maşallah çok güzel ve bilinçli eklentiler yapmışsınız.
    DS5 de gerçekten çok farklı ve az biliniyor. Onunda konusunu açayım.

Alıntı akko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah..
    Çok isteyip alamadğım araçlardan yakıttan dolayı.
    Yaptıklarınızı keyifle okudum, kesenize bereket herşey mükemmel olmuş.
    Birde makyajlı kasa scirocco direksiyonu efsane olur
    Onun yerine ahşap kaplamalı b8 direksiyonu düşünüyorumyorum ama bakalım

Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çoğu kimsenin uğraşmayacağı, yapmayacağı şeyleri yapmışsınız. Muazzam.
    Bu arada çeyrek depo 110 km'de bitmiş
    Aynen çabuk bitti çeyrek depo önceki gece çevre yolunda aşağıdaki linkdeki taksiyi kovalıyordum

Konu abkcy tarafından (06-06-2019 Saat 12:49 ) değiştirilmiştir.

arabasızadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok emek harcamışsınız tebrik keyifle okudum ,hayırlı olsun.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

cbrracingteam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah ciddi emek ve sabır işi kazasız belasız kullanmanız dileğiyle
    - 34 YEY 34 -

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    VW CC modeli zaten benim gözümde çizgisel olarak bambaşka bir noktada, bunun üzerine bir de düşük kilometredeki 2.0 tsi nadir motor ve opsiyon zenginliği de eklenince tadına doyulmaz bir hal almış. Fabrikasyon olarak bu kadar dolu bir CC yok sanırım değil mi?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler