User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
43 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: İstanbul'dan Mito QV

taytay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı oğuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Koltuklari bende cok begeniyorum, bayadir bakiniyorum tr de pek göremedim.senden aldigim canonu sıkılınca sattim yoksa daha güzel fotoğrafları olurdu
    İzmir de arkadaşımızda aynı senin koltuklardan var kardeşim. Onunda 2012 model kaliperlerinde brembo yazıyor senin gibi ondan daha dolu qv görmedim ben adaptif süspansiyon falan var.
    Konu taytay tarafından (13-09-2019 Saat 00:26 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı taytay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İzmir de arkadaşımızda aynı senin koltuklardan var kardeşim. Onunda 2012 model kaliperlerinde brembo yazıyor senin gibi ondan daha dolu qv görmedim ben adaptif süspansiyon falan var.
    Merak ettim abi aracı şimdi. Ülkeye giren 2012 model qvler biraz daha şanslıymış ozaman

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merak ettim abi aracı şimdi. Ülkeye giren 2012 model qvler biraz daha şanslıymış ozaman

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Masallah abi renk jantlar cam tavan arac cok guzelmis. Kare plaka ve italyan baski arasinda kaldim yine bu fotoyla

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Masallah abi renk jantlar cam tavan arac cok guzelmis. Kare plaka ve italyan baski arasinda kaldim yine bu fotoyla
    kardeşim alfa da İtalyan plaka en güzel yakışanı bence.

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gri renk çok güzelmiş maşallah

powERS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sanırım yeşil dikişli alkantara koltuklu olan araçtı bu

öyle ya da değil gayet diri duruyor maşallah. yapılanlarda cok guzel olmus kazasız belasız.

*Çirkin araba yoktur, Pahalı Yakıt Vardır...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı powERS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sanırım yeşil dikişli alkantara koltuklu olan araçtı bu

öyle ya da değil gayet diri duruyor maşallah. yapılanlarda cok guzel olmus kazasız belasız.
    önceki sayfada koltukları da koymuştum gözden kaçmış sanırım teşekkür ederim hepimize kazasız belasız

bu hafta ön spacer ve ön İtalyan baskı app de takacağız bakalım nasıl olacak

powERS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    önceki sayfada koltukları da koymuştum gözden kaçmış sanırım teşekkür ederim hepimize kazasız belasız

bu hafta ön spacer ve ön İtalyan baskı app de takacağız bakalım nasıl olacak
    Ön spacer olayını biz bilerek yapmamıştık ön lastikte stres daha çok hem aktarma hem yönlenme hem ağırlık diye düşündük ama şu var tabi yarış araçlarında kullanılıyo bizimkilerde ne olacak ? pimpirik yaptık

görüntü güzelleşecek o kesin fakat direksiyon hareketlerinde davlumbaza sürtme yapabilir onu gözlemle bence oğuz.

Plaka konusunda evet bizim arabalara küçük çok güzel oluyor İzmir de yapan yer yok mühürlü o yüzden yaptıramadık

Kazasız belasız olsun, gelişmeleri takip ederiz

*Çirkin araba yoktur, Pahalı Yakıt Vardır...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sonunda dyno için uygun vakti bulup ölçüp merakımızı az da olsa giderdik.Öncesinde ölçüm yapamadığımız için ne kadar kayıp vardı üstüne ne koyduk kesin bilmiyorum ama sonuçtan ve aracın değişiminden memnunum

yazılım,downpipe,kn filtre

iat 50 55 civarındaydı ölçümlerde uygulamadan baktığımda.
    cut out kapalıyken 196 hp 370 nm
    cut out açıkken 181 ölçtük. yani cut out açıkken aracımız 15 beygir geri düşüyor. Düzgün bir sistem olmadıkça bu sistemlerin ses haricinde bir getirisi olmadığını da canlı görmüş oldum. (cut out tam ortada bu arada)

ön italyan app basan bir yer arayışımız devam ediyor hala

tayreep_john - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    50 hp kayıp ??? debriyajınız falan mı kaçırıyor ??
    SM PERFORMANCE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tayreep_john Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kacirmiyor aslinda 39.5 ciktigi da oldu.dyno verilerinde genelde bu oranda kayiplari goruyorum baska verilerde de,yanlisim varsa düzeltin tabi

rebeloghy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anlamadığım şöyle bir durum var;

Dynolar teker gücünü hesaplıyor ve manuel olarak girilen veriden yararlanarak aktarmadaki güç kaybını hesap edip motor gücü budur diyor. Yani aktarmadaki kayıp için bir ölçüm yok, veri olarak %35 yazıldığı için öyle çıkıyor.

Merak ettiğim, normalde önden çeker bir araçta %10-15 aralığında kayıp baz alınır. %35 kayıp büyük bir rakam değil mi ?
    -Fırat

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebeloghy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anlamadığım şöyle bir durum var;

Dynolar teker gücünü hesaplıyor ve manuel olarak girilen veriden yararlanarak aktarmadaki güç kaybını hesap edip motor gücü budur diyor. Yani aktarmadaki kayıp için bir ölçüm yok, veri olarak %35 yazıldığı için öyle çıkıyor.

Merak ettiğim, normalde önden çeker bir araçta %10-15 aralığında kayıp baz alınır. %35 kayıp büyük bir rakam değil mi ?
    Daha önceki olcturdugumuz araclarda da benzer kayiplar ciktiginda arastirmistim ama bu kayiplar neye göre az veya çok ya da ne derece önem arz ediyor(debriyaj sorunu disinda) bunu ögrenmek lazim.. dyno serp bu arada

Şu konuyu da paylasayim belki bir faydası dokunur
    http://www.techturkey.com/forum/yol_...rmak_whp_.html

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aktarma kaybını net şekilde ölçmek için;
    • Normalde her aracın ölçüldüğü gibi teker üzerinden ölçüm alınmalı
    • Bir de, aracın motoru sökülüp, normalde şanzımana bağlanan krank noktasından, bir önceki ölçümde kullanılan dyno ile aynı kalibrasyona sahip setup ile şaft üzerinden direkt ölçüm alınmalı

Tabi belirttiğim ikinci madde fabrika arge koşulları harici çok da uygulanabilir bir durum değil.

O sebeple, dyno ölçümünü yapan kişi, kafasına göre veya geçmiş deneyimlerine göre, belirli bir kayıp yüzdesini bilgisayara giriyor, o da daha önceden tanımlanan formülüne göre bir sonuç veriyor.

Kısacası, yazılan "kayıp" değerine takılmamak lazım.

Bir de tabi tekerden alınan ölçüm için öncesi vs sonrası olmadan sağlanan faydanın yorumlanması mümkün değil.

Bu ölçümde sadece with cutout, without cutout ölçümü net fikir veriyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rahmi abi yorumun için teşekkürler...
    Dedigin gibi öncesi sonrasi dyno kesinlikle yapip farki yorumlamak daha bilgilendirici olurdu ama o gün biraz da zaman probleminden dolayı öncesi dyno alamadık şanssızlığım o oldu..

Aracın degisiminden de zaten cok memnunum,bidaha ki sezon da insallah ilk pist deneyimimi yasamis olurum

tayreep_john - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Daha önceki olcturdugumuz araclarda da benzer kayiplar ciktiginda arastirmistim ama bu kayiplar neye göre az veya çok ya da ne derece önem arz ediyor(debriyaj sorunu disinda) bunu ögrenmek lazim.. dyno serp bu arada

Şu konuyu da paylasayim belki bir faydası dokunur
    http://www.techturkey.com/forum/yol_...rmak_whp_.html
    benimde gördüklerim aktarma organlarında bir kayıp yoksa önden çekişli araçlarda %10 dur arkadan itişli araçlarda şaft faktörü sayesinde %15 dir 4x4 araçlarda hem şaft hem arka diff sayesinde %20 belki de üzerine kadar kayıplar çıkıyor... ama yinede 50 hp kayıp çok büyük geldi gözüme kendi aracımdan örnek verirsem 138 hp 310 nm tork krang da üretirken 119 hp tekerde güç ölçülüyor..
    SM PERFORMANCE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah kardeşim güzel güç. Ama senin dyno benim çok kafamı karıştırdı egzoz kapalı iken sonuç; turbo arabalarda back pressure yok bildiğim kadarı ile atmosferik olsa anlarımda, turbo araçlarda free flow olursa daha iyi olmaz mı ? kafamda deli sorular keşke burada olsan deneyip görürdük

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benimde gördüklerim aktarma organlarında bir kayıp yoksa önden çekişli araçlarda %10 dur arkadan itişli araçlarda şaft faktörü sayesinde %15 dir 4x4 araçlarda hem şaft hem arka diff sayesinde %20 belki de üzerine kadar kayıplar çıkıyor... ama yinede 50 hp kayıp çok büyük geldi gözüme kendi aracımdan örnek verirsem 138 hp 310 nm tork krang da üretirken 119 hp tekerde güç ölçülüyor..
    Acı kaybımız... valla ne diyim yürüyende bir problemim yok,rahmi abi de deginmis bu konuya üstteki postta zaten..
    Bir olcumde cikan kayip 40 hp digerinde 50hp arada 5 dakika var yok,durum böyleyken çokta önem arz etmedigini dusunuyorum.ya da varsa tavsiyeniz belirtin tabi ki

Alıntı taytay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah kardeşim güzel güç. Ama senin dyno benim çok kafamı karıştırdı egzoz kapalı iken sonuç; turbo arabalarda back pressure yok bildiğim kadarı ile atmosferik olsa anlarımda, turbo araçlarda free flow olursa daha iyi olmaz mı ? kafamda deli sorular keşke burada olsan deneyip görürdük
    Sagolasın abi, ortada buluşalım
    Benim cut out tam ortada,sistem mi kötü desem ne çok iyi ne çok kötü yaptirdigim yer.
    Back pressure icin okunacak cok konu fikir danisacak cok kisi vardir ama senin sistem de bu kadar kayip olmaz diye dusunuyorum

düzeltme,ekleme yapayım bilgi verebilecek 2 konu: http://www.techturkey.com/forum/asir...ereklimi_.html
    http://www.techturkey.com/forum/sohb...cu_iptali.html
    Konu oğuz tarafından (22-11-2019 Saat 16:21 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler