User Tag List

Sayfa 1/4 123 ... SonSon
66 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Peugeot 208 1.2 VTI

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Peugeot 208 1.2 VTI

Selamlar, Micraya yaklaşık 7-8 ay bindikten sonra satma kararı almıştım. Başta niyetim lpg taktırıp binmeye devam etmekti ancak lpgye uyumsuz olduğu anlaşılınca iyice gözden çıkardım. Üstelik trafikte sıkıştırmalar vs gına geldi. ( bayan arabası imajı )
    Piyasasının bu kadar hızlı olduğunu tahmin etmiyordum, ilan açtıktan 2 gün sonra sattım BeGüMü.
    Elimdeki son fotosu olsun, hiç bir sıkıntı yaşamadım ve çok memnun kalmıştım. ( yakıt harici )

Sattıktan sonra tekrar baktığımda favorilerimde yaklaşık 12-13 araba vardı. Her telden araç mevcuttu, cupralar, thp araçlar, gtiler,dizel pololar vs.
    Ne hikmetse cesaret edip alamadım, yakıttan dert yanıp daha fazla yakan bir araca binmek istemiyordum. Bu sefer kalpten önce mantığı dinledim, clio rs ve slkdan sonra hata yapma şansım kalmamıştı
    3 silindirli araçlar ruhumu esir aldı sanıyorum.
    Micrayı sattıktan ertesi gün hemen 208i aldım. Lpgye tam uyumlu olması da cazip gelmişti. ( taktırmayı ciddi şekilde düşünüyorum)
    Aşırı hızlı oldu, kendim bile inanamadım. Micradan 2 yaş daha genç ve daha düşük kmli olması içime sinmişti. Üstelik cebimde para da kalmıştı.
    Değişen olmaması da cezbedici oldu. Hemen ekspere sokup aldım arabayı.
    Fren , yol tutuş ve direksiyon tepkisi Micradan sonra çok daha güzel geldi. Donanım olarakta fena değil, cruise kontrol, katlanır ayna, 4 cam otomatiği, usb-aux vs var.
    Daha sert ve keskin bir araç gibi. Üstelik kişiselleştirmeye daha uygun bir araçtı, micraya 5 ay yay arayıp bulamamıştım.

Aldıktan sonra hemen sıvıları ve balataları değiştirdim, v kayışı yıldan dolayı yıpranmıştı. Onu da aradan çıkardım.
    Parça fiyatlarının da ucuz olması yüzümü güldürdü.

Alır almaz 2 numara cam filmi yaptırdım. Neyse arabaya alıştık vs derken gözüme yüksek gelmeye başladı. Yay araştırırken Ultra racing firması denk geldi, Eibach ve Vogtland yerine tercih edenlerin de memnun kaldığını okudum. Sipariş verdim ve yaylarım da geldi. Ancak henüz takamadım, yüksek ihtimalle lastik ebatından dolayı sıkıntı yaşayacağım. Orj ebat lastikler 65 yanak olduğu için Eylül ayı gibi lastik alıp yayları da taktırmayı düşünüyorum.

Jantlarını da sevmiyorum desem yalan olmaz sanırım, kısmet olursa Speedline Turini alıp takmak istiyorum. Beyaz renk araca beyaz jantın çok yakıştığını düşünüyorum.

[IMG][/IMG]

Yapmayı düşündüklerim arasında ayrıca sis farı yerlerine air duct (görüntü için ) , krom egzoz ucu ve standart thp susturucusu ( 208 gti yada thpden çıkma bulursam olabilir) ve spacer var. K&n kutu içi filtre de düşündüklerim arasında ancak verdiğim paraya değecek mi emin değilim
    Arka tamponu da boyatsam daha iyi olur, bir kaç sürtme izi duruyor. Yavaş yavaş halledeceğim hepsini.

Herkese kazasız belasız ve de cezasız sürüşler diliyorum, takipte kalın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşımda 1.2 Clio 4 vardı satıp 208 1.2 aldı o da. Gidişi, iç hacmi, kalitesi çok üstün Cliodan. Beklenenden güzel 208'ler gerçekten. Hayırlı olsun maşallah kazasız belasız kullanın.
    BMW E90 320d LCI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tlgylmz106 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşımda 1.2 Clio 4 vardı satıp 208 1.2 aldı o da. Gidişi, iç hacmi, kalitesi çok üstün Cliodan. Beklenenden güzel 208'ler gerçekten. Hayırlı olsun maşallah kazasız belasız kullanın.
    Teşekkür ederim Beklentileri karşıladı öyle diyeyim. Yoksa çok fazla birşey beklememek lazım zaten

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pejo candır
    Keyifli günlerde kullan maşallahh

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de biraderden 1.0 olanını alıyordum neredeyse.

Keyifli arabadır, sendeki de daha donanımlısı zaten. Göstergelerini seviyorum, iç hacmi iyidir micradan sonra muhtemelen.

Orj ses sistemi ise rezalet. 1.2 lerde fark var mı bilmem ama 1.0 açmıyorum bile bindiğimde o derece.

Sis al diyeceğim ama gereksiz pahalı bunun sisleri. Keyifle kazasız belasız kullan inşallah

Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de biraderden 1.0 olanını alıyordum neredeyse.

Keyifli arabadır, sendeki de daha donanımlısı zaten. Göstergelerini seviyorum, iç hacmi iyidir micradan sonra muhtemelen.

Orj ses sistemi ise rezalet. 1.2 lerde fark var mı bilmem ama 1.0 açmıyorum bile bindiğimde o derece.

Sis al diyeceğim ama gereksiz pahalı bunun sisleri. Keyifle kazasız belasız kullan inşallah
    Eyvallah abi saolasın. Bildiğin Şahin teybi var bunda da. Arkada hoparlör yeri var, hoparlör yok diyordum meğer teyp bile 2 çıkışlıymış. Micranın ses sistemi çok güzeldi, bu bayağı tırt. Android ekran falan takılabilir aslında ama çalarlar diye korkuyorum.
    Sis almam heralde, ben de baktım, cidden pahalı. Gerek yok

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah kazasız belasız sürüşler dilerim jantlar çok yakışır araca kesin takmalısın..
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

Emre-Dylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    208 1.2 ve 2013 üstü fiesta arasında gidip geliyorum yorum ne olur acaba? Araca maşallah içi güzel.
    AC/DC Back In Black
    1968 Mercury Cougar GT-E 427 390Hp

snan1910 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eyvallah abi saolasın. Bildiğin Şahin teybi var bunda da. Arkada hoparlör yeri var, hoparlör yok diyordum meğer teyp bile 2 çıkışlıymış. Micranın ses sistemi çok güzeldi, bu bayağı tırt. Android ekran falan takılabilir aslında ama çalarlar diye korkuyorum.
    Sis almam heralde, ben de baktım, cidden pahalı. Gerek yok
    Abi maşallah kazasız belasız, teyp için sahibinden de orjinal double veya daha büyük ebatta uyumlu double lar var denk gelirse 1000TL ye çözersin o işi.

Bunların dışında bende 55000km dir aynı aracı kullanan biri olarak yazayım aracın en büyük özelliği az yakması ve 1.2 3 silindir bir araca göre Iyi gitmesi. Aklında olanlar varsa tam bir fiyat / performans aracı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kararsızlık, yakıt vs konularda otomatik vitesini yorumlayabilecek var mı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Emre-Dylan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    208 1.2 ve 2013 üstü fiesta arasında gidip geliyorum yorum ne olur acaba? Araca maşallah içi güzel.
    Eyvallah kardeşim saolasın. Fiestalar sanırım 4 silindir, piyasası bundan pahalıdır. Bunun otomatiğini almazsan bence Fiesta yerine düşünebilirsin. 45-50 arası temiz, düşük kmli bi 208 alabilirsin.

Alıntı snan1910 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi maşallah kazasız belasız, teyp için sahibinden de orjinal double veya daha büyük ebatta uyumlu double lar var denk gelirse 1000TL ye çözersin o işi.

Bunların dışında bende 55000km dir aynı aracı kullanan biri olarak yazayım aracın en büyük özelliği az yakması ve 1.2 3 silindir bir araca göre Iyi gitmesi. Aklında olanlar varsa tam bir fiyat / performans aracı
    Abi çok saolasın, almam da sen önayak oldun sayılır, epeydir aklımdaydı zaten bu araç. Ekran denk getirebilirsem alacağım, ses sistemi gerçekten kötü.
    Alıntı bad cat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kararsızlık, yakıt vs konularda otomatik vitesini yorumlayabilecek var mı?
    Otomatik vitesi bence alınmaz, çok salak bir şanzumanı var. Test sürüşünde ilk çıktığında denemiştim, vites değiştirirken 3 saat düşünüyor. Yokuşta falan vites büyütüyor.
    Robotize şanzumandan uzak durun derim.

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun grim , kazasız belasız kullan.
    1.2 ile 5-6 litre yakıyorsan eğer, bence lpg işine girme

jant olarak şuda olabilir ; bunun orjix janjanlı bi adı vardıda unuttum

Keskin uretimi inc Otomobil / Arazi Aracı Jantı 1.900 TL Mağazadan satılık sıfır - 674731519
    médiocrité partout

mkerim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şehir içerisinde köprü geçerken 7.3 lt gösteriyor.
    uzun yolda 5 - 5.6 arası geziniyor.
    şehirde trafikte 6 - 6.2 yakmakta.
    robotize şanzıman tüm otomobillerde sorunlu. fakat kulaklar ile kullanmayı alışkanlık haline getirirseniz sıkıntısız kullanılıyor.
    1984 de turbo doğan ile uğraşırken MS ve AEM in kapısında beklerdik. Beyin yapsın da arabamıza takalım diye.
    İnternetin hızıda varla yok arası bir şeydi. Yoksa internet yok muydu???

akko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    208'leri bende beğeniyorum. makyaja açık bir araç
    kazasız, belasız sürüşler dilerim..
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene !

https://www.instagram.com/akkosgarage/

KAAN INTERNATIONAL LOGISTICS

CemBerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende de 1.2 Puretech var. Aldığım arkadaş Antalyadan Fethiyeye 3.9 litre ortalamayla gelmiş 87 hız sabitleme ile fotoğrafları vardı. Yakıt olarak güzel ve 1.2 3 silindir motordan beklenmeyecek derecede tork olduğu için 4 kişi + klima + lpg ile rampalarda bayılmadan gidebiliyor. Benim paket access o yüzden dünyanın en saçma teybi var aux girişi olup usb olmayan garip bişey. Alalı 20 gün oldu 4 bin km yol yaptık gayet keyifli araç.

SkY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun kazasız belasız kullanın..bende yakın zamanda 0.9TCE clio 4 aldım oldukça memnunum

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı uğurlu olsun, yakıt konusunda gerçekten cimri 3 silindirler. Geçen sene 1.0 Ibiza ile Rize' ye 4.1 ortalama ile gitmiştim. Bir depoyla 920 km yol yapmıştım uzun yolda. Yakın zamanda 0.9 tce Stepway bindim o da yakıt olarak çok iyiydi, fındık kadar turbosuna rağmen güzel hızlanıyordu.

MaşAllah kazasız belasız kullan. Alçaltıp ön cam dahil film çekildimi çok tatlı olur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun grim , kazasız belasız kullan.
    1.2 ile 5-6 litre yakıyorsan eğer, bence lpg işine girme

jant olarak şuda olabilir ; bunun orjix janjanlı bi adı vardıda unuttum

Keskin uretimi inc Otomobil / Arazi Aracı Jantı 1.900 TL Mağazadan satılık sıfır - 674731519
    Şehir içi 6-6.2 arası değişiyor abi, lpg de hazır ucuzlamışken taktırmak aklımın bi köşesinde duruyor ama rüyamda havaya uçan lpg tankları görüyorum, ondan biraz kafam karışık
    Jant kısmetse yarın alıyorum, dediğim gibi Speedline aldım 15 inç. Beyaza boyayıp takacağım. Hem hafif, aracı yormamak lazım Bu senin attıkların lastikle beraber 20 kilo gelir

Alıntı akko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    208'leri bende beğeniyorum. makyaja açık bir araç
    kazasız, belasız sürüşler dilerim..
    Teşekkür ederim, polo kadar olmasa da makyaja açık

Alıntı CemBerk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende de 1.2 Puretech var. Aldığım arkadaş Antalyadan Fethiyeye 3.9 litre ortalamayla gelmiş 87 hız sabitleme ile fotoğrafları vardı. Yakıt olarak güzel ve 1.2 3 silindir motordan beklenmeyecek derecede tork olduğu için 4 kişi + klima + lpg ile rampalarda bayılmadan gidebiliyor. Benim paket access o yüzden dünyanın en saçma teybi var aux girişi olup usb olmayan garip bişey. Alalı 20 gün oldu 4 bin km yol yaptık gayet keyifli araç.
    Sana da hayırlı olsun hacı, ben de alalı 1.5 ay falan oldu, bi 4bin kmde ben yaptım. Ankara-Kalkan arası 5.5-5.7 arası yaktı, klima hep açıktı. Bir de yollar felaket virajlı, hep vites düşürdüm. Düz yolda 5leri rahat görür eminim.

Benim teypte seninkinden ama usb var, o nasıl iş ya? Bu peugeot harbiden adamı kanser eder

Alıntı SkY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun kazasız belasız kullanın..bende yakın zamanda 0.9TCE clio 4 aldım oldukça memnunum
    Teşekkür ederim, 0.9lara ben de baktım, icon almak istiyordum ancak bütçeme pek uymadı. Onlar da f/p oranı çok yüksek araçlar, size de hayırlı olsun.

Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun, yakıt konusunda gerçekten cimri 3 silindirler. Geçen sene 1.0 Ibiza ile Rize' ye 4.1 ortalama ile gitmiştim. Bir depoyla 920 km yol yapmıştım uzun yolda. Yakın zamanda 0.9 tce Stepway bindim o da yakıt olarak çok iyiydi, fındık kadar turbosuna rağmen güzel hızlanıyordu.

MaşAllah kazasız belasız kullan. Alçaltıp ön cam dahil film çekildimi çok tatlı olur.
    Eyvallah abi saolasın, gerçekten yakıt konusunda çok iyi araçlar. Artık bu ekonomik şartlarla uçana kaçana binmek iyice zorlaştı.
    Camlara 2 numara çektirdim, ama ön camdan ceza yiyen çok burada. İleri de onu da yaptırmayı düşünüyorum.

CemBerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Sana da hayırlı olsun hacı, ben de alalı 1.5 ay falan oldu, bi 4bin kmde ben yaptım. Ankara-Kalkan arası 5.5-5.7 arası yaktı, klima hep açıktı. Bir de yollar felaket virajlı, hep vites düşürdüm. Düz yolda 5leri rahat görür eminim.

Benim teypte seninkinden ama usb var, o nasıl iş ya? Bu peugeot harbiden adamı kanser eder
    Hayırlı olsun demeyi unutmuşum yazı arasında. Tekrardan hayırlı olsun. Senin araç makyajsız active paket sanırsam benimki makyajlı access o yüzden benden donanım çalmışlardır

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler