User Tag List

Sayfa 4/8 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
144 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: 1995 BMW E36 Calypsorot Touring

Gkn55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    haydiii en heyecanlı yerinde mola verdik

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Son fotolar görünmüyor telefonda

SULTANOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beyler geri döndüm tenefüs arasında paylaşıam devam

Evet boya bitti montaj aşaması.

Pasta cila

ve bu arabamı aldığımda çektiğim ilk fotoydu

İşin özü arabam pazartesi günü boyaya girdi ve perşembe günü komple boyanmış olarak bitti. Ciddi hızlı çalıştı arkadaşlar. Hiç kimsenin hakkını yiyemem. bunca yıldır boyahane verimlilik odur budur anlattıklarımın hepsini yedirdiler bana

Sonra zaten korku başladı ulan yola çıkıcaz bodruma gidicez biri çarparsa, taş gelirse, kuş pislerse o olursa bu olursa diye diye ömrüm biti. Arabayı boyadan alır almaz hemen ertesi gün döşemeciye gittim.
    Direksçyonumu sanırım boş zamanlarında eski sahipleri kemirmişlerdi.

Bu esnada vites topuzunuda hallettim tabi.

Ve böylelikle buda bitti. Aynı eyrde birde elektrikçi vardı klima gazını mazını doldurdum oh be dedim. tüm yol boyunca resmen bizi soğutmamış sadece 100 gr gaz avrmış içinde.

Ertesi gün hemen rutin mekanik bakım yaptık. Bunlar çıkan bujiler ve tabikide benim motorumun m50 tek vanos olduğunu anlamaya başladığım anlar BMW cahiliyim öğrenicem kusura bakmayın

1 tane buji farklı çıktı ama bence genel oalrak hepsi güzel yakma sağlamış gibi.

Ve tabi bu işte bittikten sonra Kardeşimin düğününe boduma yola koyulduk ve gelsin güzel fotoğraflar.

Boya kontrol uzmanımız.

Bu rengin en sevdiğim yanı her ışık kağnapğında farklı bir ton vermesi.

Konu SULTANOGLU tarafından (17-09-2019 Saat 20:09 ) değiştirilmiştir.
    74 model sehpa...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Onurkk06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son fotolar görünmüyor telefonda
    abi çok ilginç ya direk google a yüklüyorum. oradan koyuyorum bazı kişilere gözüküp gözükmemesi kötü
    74 model sehpa...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bodrum bitti sıra geldi dönüş zamanına. Tabi başımıza gelenler bitmedi. dönüş yolunda mola verdiğimiz bir yerde sağ olsunlar yıkamak maksatlı fırça ile girişmişler biz içerdeyken ölürmüyüm öldürürmüyüm diyerek çok düşündüm bişey demedim devam ettim ve hemen umutu aradım ve herşey düzeltti.

Sonra Cem abiye gittim güzel bir istanbul havası bastırıp balans yaptırdım ve oradan rot a gittim. Rot yapamadılar rotillerim bozukmuş e bu vesileyle burçları falanda değiştirdik ve ardından rot işimiz bitti.

Bundan sonra artık Almanyaya geri dönmek vardı. Eşyaları hazırladım herşeyi arabaya koyacakken şeytan dürttü dediki arabayı ısıt yağını suyunu kontrol et. Yağı kontrol ettim ok. suyu kontrol ettim oda ok. E dedim arabayı ısıtim. Araba ısındı tam eve gidicem oda ne arabanın altında bir karartı. yola çıkmaya 6 saat var ve şoklar içindeyim.

Karartının yağ olduğuun görünce başımdan aşağıya kaynar sular döküldü. Ulan ya yolda olsa ya yolda olsa diyorum. sonra ulan buaraya kadar 5000. km yaptık daha bi 2500 km gidicez diyorum düşüne düşüen karalar bağladım ve ertesi gün hemen aynı servise gittim. teşhis i koyduk. Yağ haznesinin contası ve o ringler.

Hepsi değişti mis gibi oldu. araba toplandı. olaylar bittimi peki tabikide hayır. Sanayiden çıkmadan anahtar yaptırmak istedim çünkü tek anahtarım vardı. gittim anahtarcıya ews mi immoblizer mı ne çıakrttılar ama içimde bir huzursuzluk ulan çalışan arabanın parçasının sökücez işlem yapıcaz ya yolda kalırsak ne olur diyerek kafamda kurmaya başladım. neyse anahtar oldu arabada çalıştı benimde güvenim tam. Sabah 6 da yola çıktık. sınırı geçtik, Bulgaristana girdik benzincide durdum arabayı stop ettim benzin aldık. Oda ne arabada tık yok!!!!!!!! Anahtarcıda programlamadan kopyalanan anahtarla bastığımdaki olan durum!! Kendime allahım bu yolculuk bitmiyicek yani illaki perişanlık çekicez dedim. Anahtarcıyı aradım abi soğuk lehimden olmuş olabilir falan diyor. Ededim napim yanında elektrikçi varmı dedi yani oralarda. Beyler benzincinin bulunduğu yer de bie ben varım bir pompacı. neyse bana immoyu al aç bastır devreyi dedi eğildim buldum aldım açtım bastırdım taktım ve araba çalıştı oh yaa oldu falan derken aradım anahtarcıyı. Dedim abi ok peki bundan sonra ne yapim? dediki abi gideceğin yere kadar sakın arabayı kapama! daha 2000 km yolum var. dedim yapacak bişey yok öyle yapıcaz. Yaptığımız tüm konaklama planları, gezi mezi gözümde sıfır kaldı. başladık yola. Ne sınır kapısında arabayı durdururyorum ne park ettiğimiz içecek yiyecek aldığımız yerlerde. Sırbistana girdik ve kendimi benzinciye attım. Tabikide doğal oalrak arabayı yanlışlıkla kapadım benzini doldurduk ettik kontak bastım ve yine sıfır yine immoyu aç devreyi bastır geri tak bu sefer ama kabloların bir garip olduğunu gördüm. Onları olamsı gerektiği gibi 24 yıl boyunca yaptıkları kavisi sağlayarak taktım araba çalıştı ve bir daha hiç arabayı durdurmadım yol 33 saat sürdü sadece 3 saat uyuduk. o 3 saatte araba hep açıktı eve gelince motoru stop edince resmen arabadan OH .mk sesi çıktı

BAya maceralı bir yolculuk oldu. Daha güzel fotoalrını elbet çekicem ama bunları ve yaptıklarımızı paylaşmak sitedim. toplamda 3 haftada 7000+ km yaptık eve geldiğimizde 246861 km de idi bir süre araba kullanmayı düşünmüyorum.

Bir kaç keşkem var. Keşke anahtarı yaptırmasaydım ve keşke tavan döşememi yaptırabilseydim.

Daha başka ne yapabilirdik bilmiyorum ama resmen tüm tatilimi arabaya harcamış oldum umarım sıkılmamışınızdır bu arada araba şu an sıfır problemle her kontakta çalışıyor sanırım 24 yıl boyunca soğuk iklimden sonra sıcak yörelere gelince bütün hastalıklar baş gösterdi.

En son olarak arabayı Aldığımdan bu yana ne kadar değiştiğini göstermek için Önce sonra fotolarını koyuyorum daha değişiklik yaptıkça buradan sizlerle paylaşacağım.

Konu SULTANOGLU tarafından (17-09-2019 Saat 20:21 ) değiştirilmiştir.
    74 model sehpa...

300E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sırp lanetine kadar fotoğraflar bende gözüküyordu ama artık gözükmüyor, VPN açtım yine fayda etmedi.
    2004 Mercedes-Benz W203 C230K
    1994 Opel Astra F GSi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi hemen ilgileniyorum.
    74 model sehpa...

CemBerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Umarım fotolar gelir çünkü böyle bir emek fotosuz kalmamalı.

SHOCKİNG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Son 2 sayfayi full okudum ama fotolar yok kotu oldu :s

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    63 numaralı entry deki resimler bende gözükmüyor abi...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beyler merak etmeyin simdi heoaini tekrardan yukluyorum demek photo bucket boyle para kazaniyormus demedim degil
    74 model sehpa...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    #63 bende de yok

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    63 numaralı posta kadar herşey çok heyecanlıydı ama 63'te fotolar görünmüyor, yıkıldım.
    Çabanız ve cesaretiniz takdire şayan.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dostlar arkadaşlar hepsini geri yükledim umarım artık hepsi görülüyordur
    74 model sehpa...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tamamdır bende çözüldü

300E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende de gözüktü, valla maşallah herşey şahane ama neden böyle problemler çıkardı anlayabilmiş değilim, geçtiğimiz ay ben de E39 um ile 2300 kilometre yol yaptım çok şükür hiç bir problem çıkarmadı, gizli menüden hararetimi dijital olarak açtım, klimayı açınca veya rampaya vurunca araç daha soğuk çalışıyordu, sanırım rapmada yükte fazla devir çevirdiği için termik daha iyi soğutuyor.
    2004 Mercedes-Benz W203 C230K
    1994 Opel Astra F GSi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 300E Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende de gözüktü, valla maşallah herşey şahane ama neden böyle problemler çıkardı anlayabilmiş değilim, geçtiğimiz ay ben de E39 um ile 2300 kilometre yol yaptım çok şükür hiç bir problem çıkarmadı, gizli menüden hararetimi dijital olarak açtım, klimayı açınca veya rampaya vurunca araç daha soğuk çalışıyordu, sanırım rapmada yükte fazla devir çevirdiği için termik daha iyi soğutuyor.
    abi ben denk geldiğini düşünüyorum. bir bakıma evet stres ve perişanlık çektik ama gideceğimz yerlere bir şekilde ulaştık o açıdan inanılmaz mutluyum. Belki de bazen şöyle düşünüyorum sürekli böyle tempolu aralıksız 110 120 km hızlarda 13 saat aralıklıs kullanım olmasa bunların hiç bir tanesi çıkmayacaktı. arabaya resmen 24 yıl sonra cross fit yaptırdık herşey bir yana ama ciddi anlamda arabayı böyle test etmekten ve bu problemleri bir şekilde şans yaver gidercesine halletmekten çok memnun kaldım

ayrıca hakkaten herkeslede böyle paylaşmak istedim ne oldu ne bitti hikaye tadında olsun diye. işin sonunda arabayı tasiş tede görmek vardı ama olmadı
    74 model sehpa...

painkller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi öncelikle maşAllah. Bu tarz konuları cidden özledik, hikaye tadında ağzına sağlık.

Olur olmaz diye bir şey yok abi, ben eski arabaların ruhunun olduğuna inananlardanım. Şu başımın belası gri nissan namıdeğer ss, son 4 sene boyunca neler yapmadım neler etmedim yolda tık demedi geldi evin sokağına olmayacak hortumlarımı patlatmadı, bujiyimi kırmadı, egzozumu dağıtmadı, hiç unutmam ateşlemeyi karıştırıyor sente atlamıştır denen araba kapının önünde tevzi makarası gevşediğinden kaldı. Ama şükür hiç yolda bırakmadı. Sözün özü sende yolda kalmamışsın şükür, değişik bir yolculuk olmuş.
    TR - B13

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hikaye çok güzel abi, arabada çok güzel herşeye rağmen getirmiş götürmüş seni eski arabalarla biraz stresli oluyor ama keufide bir başka. Benim eşşek corsada balayına giderken yolda bıraktı ama yinede kıyamıyorum

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler