User Tag List

Sayfa 6/8 İlkİlk ... 45678 SonSon
144 sonuçtan 96 ile 114 arası

Konu: 1995 BMW E36 Calypsorot Touring

SULTANOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı osmanaydo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kumanda çalışmadı.
    Anahtara kodlanamadı bi türlü.
    Harici modül takarak çözdü anahtarcı.
    Anladim abi. Buyuk ihtimal benimkide oyle olucak. Cok saol tekrardan.
    74 model sehpa...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tam almancı işi bu ya

Seneye 3000 cc motor ve arkasında römorkla gelirsen hiç şaşırmam

Bu arada 33 saat yolda 3 saat uyku her delikanlıya nasip olmaz

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah gerçekten. Acayip kıskandım 4 günde boya olayını. Böyle bişi görmedim duymadım ben.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı +soner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tam almancı işi bu ya

Seneye 3000 cc motor ve arkasında römorkla gelirsen hiç şaşırmam

Bu arada 33 saat yolda 3 saat uyku her delikanlıya nasip olmaz
    Valla dusunmuyor degilim biraz daha boyle keyfi ciksin devaminda hemen swap

Bittik abi bu arada donus yolunda 33 saat bitirdi mahfetti bizi.
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah gerçekten. Acayip kıskandım 4 günde boya olayını. Böyle bişi görmedim duymadım ben.
    Qbi cok tesekkurler daha guzel olucak umarim ilerleyen zamanlarda. Kostur kostur bitirdik herseyi
    74 model sehpa...

uniquel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Harika olmuş, hem arac hem yol anıları

Şu saatten sonra
    m54b30 swap
    arka yuruyeni 28e cevirip, 3.15 kilitli dif
    arkaya 3.18tds amblemi

Sonra sleeperlıgın nirvanasını yasarsin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SULTANOGLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi cok tesekkurler. Tavani boyamadik cunku hakikaten hic bir kusuru yoktu. Ne bir gamze, ne bir yanik oyuzden zamandan tasarruf etmek istedigimiz icin pasta cila yaptik. Zaten rengide 1 e 1 tuttu. Renk okuma cihaziyla en yakin varyantini bulduk 252 calypsorot renginin. yoksa hakikaten başka hiç bir özel sebebi yok.

Döşemeci tarihim ve mekanik bakım tarihi önceden almıştım ve ne yazıkki Bodruma gidiş tarihimde belliydi. bu kadar oldu
    Belki Almanya'da da "tavan hariç boyalı" takıntısı vardır diye düşündüm Yine bir ilanlara baktırdı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı uniquel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Harika olmuş, hem arac hem yol anıları

Şu saatten sonra
    m54b30 swap
    arka yuruyeni 28e cevirip, 3.15 kilitli dif
    arkaya 3.18tds amblemi

Sonra sleeperlıgın nirvanasını yasarsin
    Abi yazdın formulu bunu yapıcam ya kesin yapıcam, her gün düşünmeden edemiyorum artık. sadece şimdi cidden çok kafa bir usta bulmam lazım derdimi anlayacak bu işi daha önceden yapmış olacak birde bana yakın olucak hemen olmasada sanırım yavaş yavaş arabanın yürüyeninden başlayarak toplamaya başlıyıcam.

tekrardan iyi dileklerin için çok teşekkürler.

Alıntı ontheair Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Belki Almanya'da da "tavan hariç boyalı" takıntısı vardır diye düşündüm Yine bir ilanlara baktırdı
    Yok abi ya hatta burada araba boyalı olunca fiyat artıyor. belki boyatsaydım bir tık daha fazla fiyat isteyebilirsim ama şu an cidden tavanın boyalı olup olmadığı okadar belli olmuyor
    74 model sehpa...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arabamın 1 2 yeni fotosunu buldum paylaşıyım istedim daha yeni kaporta boyalı hali ile çıkmak nasip olmadı. havalar daha boka sarmadan tekrardan gidicem

Bu da komşunu arabası ile koyu sohbet ederlerken

Konu SULTANOGLU tarafından (09-10-2019 Saat 13:23 ) değiştirilmiştir.
    74 model sehpa...

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Boya ile ilgili aklıma takıldı.
    Millet arac boyatırken 3 gün macun kurutmaya, astar attıktan sonra 1 hafta günes altında bekletmeye boyayı atıp 3 gün sonra zımpara pastaya vs zaman harcıyor. Daha sonradan kusmalar ve şişmeler olmaması için bu zaman harcamaları gercekten gerekli mi yoksa kaliteli malzeme ile sizin gibi 1 hafta da komple arac boyanıp sağlıklı bir şekilde çıkartılabilir mi?
    Bende aracı komple boyatmayı düşünüyorum ama istenen paralardan dolayı tam karar veremedim. Herkes boya malzemelerinin fiyatının yükseldiğinden bahsediyor buda beni dandik malzeme kullanacaklar diye endişelendiriyor. 206 hb için orta-iyi glasurit gibi malzemeleri ben alsam ortalama maliyeti ne tutar?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ome_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Boya ile ilgili aklıma takıldı.
    Millet arac boyatırken 3 gün macun kurutmaya, astar attıktan sonra 1 hafta günes altında bekletmeye boyayı atıp 3 gün sonra zımpara pastaya vs zaman harcıyor. Daha sonradan kusmalar ve şişmeler olmaması için bu zaman harcamaları gercekten gerekli mi yoksa kaliteli malzeme ile sizin gibi 1 hafta da komple arac boyanıp sağlıklı bir şekilde çıkartılabilir mi?
    Bende aracı komple boyatmayı düşünüyorum ama istenen paralardan dolayı tam karar veremedim. Herkes boya malzemelerinin fiyatının yükseldiğinden bahsediyor buda beni dandik malzeme kullanacaklar diye endişelendiriyor. 206 hb için orta-iyi glasurit gibi malzemeleri ben alsam ortalama maliyeti ne tutar?
    Abi aslina bakarsan her zaman dedigim olay şu, kullanilan butun malzemelerin arkasinda 20 derece ve 60 derece firin aicakliginda kuruma sureleri yazar. Siz bu sureleri goz onunde bulundurarak diger asamalara rahatlikla gecebilirsiniz.

Benim islemlerimin hizlica bitmesinin sebepleri 1)aracimda daha onceden boya ve hasar olmamasi, yani az macun isi gerektiriyor olmasi.
    2) Astar atildiktan sonra firin verilmesi ve astarin kuruma suresinin ciddi oranda azaltilmasi.
    3) 3 kisinin ayni anda calismasi ve urunler uygulanirken ortamin boya atilmaya tamamen elverisli olmasi.
    4) en onemlisi 100% kuralina gore uygulama teknikleri ne ise o sekilde boya astar macun uygulanmasidir. (Uygulama basinci, ekipman vs vs..)

Malzemenin onemi yokmu? Tabikide var. Malzemenin kalitesininde bu surece inanilmaz etkisi var. Fiyatlar dediginiz gibi pahali ama burada b segment boya olup performansi ciddi iyi olan urunleride tercih edebilirsiniz.

Ustalarida soyle anlamiyorum abi dunya kadar fiyat cekiyorsun ama gidip yine en ucuz malzemeyi kuullaniyorsun? Bunu anlamak cidden mumkun degil.

Tavsiyem c segment ne oldugu belli olmayan urunleri kullanmayin. Urun kullanirken hepsini takim ayni marka kullanin.

Baslac marka urunleri tavsiye ederim. Onlarida biz uretiyoruz ozellikle sanayi kullanimi icin beklenenin cok ustunde bir performans ve kalite sunuyor. Parasini sonuna kadar hak eden bir urun. Fiyat icin su an bisey veremem cunku 1 sene oldu nerdeyse Turkiye fiyat listesi gormeyeli fakat baslac.com.tr adresinden bayilere ulasip fiyat alabilirsiniz.

Telefondan yazdim buyuk ihtimal yine cumleler devrik kusura bakmayin
    74 model sehpa...

peace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şu ring fotolarına bitiriyorum yav kendi arabamla bana de nasip olur mu acaba
    Alıntı SULTANOGLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    uzaylıların bizi görmesi için çizilen sıfırlar gayet gereksiz..
    https://www.instagram.com/topalworks/

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı peace Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şu ring fotolarına bitiriyorum yav kendi arabamla bana de nasip olur mu acaba
    abi inşallah olur olmazsada herkese dediğim gibi siz yeterki gelin haber edin yeter benim arabayla gideriz
    74 model sehpa...

e.adakale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tüm konuyu bastan sona okudum cesaret ve emeginize saygi duyuyorum Almanyada yasayan bir Türk olarak ,ring güzel gitmedi iseniz muhakkak müze kismini tavsiye ederim.
    her buldugum firsatta es dost cocuklarina hediye bilet alarak tekrar gidiyorum.
    mx 5 duruyor mu duruyor ise bilgi almak isterim .
    ring te müzede gördügüm güzel bir e36 aklima geldi sizin aracinizi görunce ve hikayenizi okuyunca ilk kendi aracim ile almanyaya geldigim maceram ilk ler baska oluyor....

golf 5 1.9 tdi ilk 2 ay kullandigim arac ve TR jettam

Konu e.adakale tarafından (27-10-2019 Saat 17:12 ) değiştirilmiştir.
    HERKES KAZANDIĞI KARŞISINDA REHİNDİR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla hissetmisim gibi foruma geldim resmen iyi dilekleriniz icin cok tesekkurler elimden geldigince sık sık ring e gidiyorum. Hem elim alissin hemde piste daha rahat hareket ediyim diye olabilgince gitmeye calisiyorum. Muzeye ilk gittigimde gitmistim cidden cok hosuma gitti. Mazda duruyor durmazmi o goz bebegimiz oldugundan kapali garajda surekli. Genellikle esim kullaniyor. Ama arada onada parca almakla almamak arasinda kalmiyor degilim

Olurda denk getirirsek bulusabiliriz hatta ringde

Bmw icin bu arada on arka kule gergisi sparis ettim onlarda gelince cok yi olacak sabirsizlaniyorum

Bu arada hangi sehirdesiniz?
    74 model sehpa...

e.adakale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende cook uzun zamadir buraya girme firsatim olmadi autoscouttan bıraz mx5 lere baktim foruma girince sizin konuda tesadüf gordum mx5 i.
    su an bir golf 7 var birde a4 b9 onlar ile piste girmek istemedim ne zaman gitsem hep kazalar izliyorum hem pist hemde gecmisten kalan bir mx 5 merakim var bu nedenle istiyorum bir MiaTA allah kismet ederse.
    hocam cok uzak degiliz eschweiler da yasiyorum aachen a bagli bir ilce münster a bir iki defa gectim.
    bir bucuk iki saat yol durumuna göre .
    o tarafa gelirsem ulasirim size kesinlikle hem tanisiriz hem mx 5 i yakindan inceleriz.
    yolun bu tarafa duserse beklerim.
    ring icin yeni bilet aldim dun iki ufakliga zehiri verecegim gitmeden yazarim pist icin uygun olursa görüsür tanisiriz.
    konuyu takibe aldim bizim araclar orjinal valla hep bir seyler yapasim geliyor sonra konforlu geliyor vazgeciyorum ama mx5 miata hayalim
    memlekete cok gittigimiz icin orjinal rahat oluyor ama macaristan uzeri yol kotu 19 ayda 5 defa araba ile gittim en güzeli hirvatistan slovenya üzeri tavsiye ederim.
    iyi hafta sonlari selamlar.
    HERKES KAZANDIĞI KARŞISINDA REHİNDİR

SpeedlinE™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    e36 ayrı güzel touring olması ayrı muazzam renk ayrı muazzam maşallah abi ya çoook iyi bayıldım, ring fotoları ayrı süper
    HotHatch Lovers!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beyler selam, sonunda istedigim on ve arka kule gergilerimi aldim ve taktim

Wiecherssport marka tercih ettim.

Arka gerginin bagajdaki esyalar tarafindanncizilmemesi icin etrafini sungerle kapladim Biraz dalga konusu olmadı değil

Sırasıyla devam ettiğim için hatırlatmak istedim.

-H&R marka Viraj demirlerini en kısa sürede alıcam
    -Komple fren değiştirieceğimden hala kararsız kalmış durumdayım. Ya standart ölçü delikli Brembo disk + balata alıcam. veya arkadakini standart bırakıp öne büyük fren kiti alıcam. Şu an ikisi arasında kalmış durumdayım uygulamalarım devam edicek. Arabanın içinede incik boncuk almıyorum değil. En son vitesin önünde bulunan gereksiz ve çalışmayan tuşların iptali için yeni kapaklar aldım taktım. Cam suyu haznesi kaçırıyordu onun contasını değiştirdim. Arka silecepşm bazen çalışıyor bazen çalışmıyor deliricem. onun problemini bulmam gerekli
    Konu SULTANOGLU tarafından (11-11-2019 Saat 12:22 ) değiştirilmiştir.
    74 model sehpa...

rahmitanir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arka silecek konusunda ground hattının şase devamlılığı sıkıntılı olabilir. Gövdeden bagaj kapağına gidecek bir kablo çekip, içerilerde görünmeyecek bir yerden akıllı vida ile iki tarafta da saca tuturmayı dene derim. Ya da arabayı delmeden önce multimetre ile kısa devre testi de yapabilirsin

Gergiler yakışıklı baya, güle güle kullan hocam.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rahmitanir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arka silecek konusunda ground hattının şase devamlılığı sıkıntılı olabilir. Gövdeden bagaj kapağına gidecek bir kablo çekip, içerilerde görünmeyecek bir yerden akıllı vida ile iki tarafta da saca tuturmayı dene derim. Ya da arabayı delmeden önce multimetre ile kısa devre testi de yapabilirsin

Gergiler yakışıklı baya, güle güle kullan hocam.
    Abi çok teşekkürler daha piste çıkmak kısmet olmadı fakat pisikolojik mi değilmi emin olamadığım bir sertlik hissine kapıldım. arabada sanki bir tık daha sertleşti gibi geldi.

Büyük ihtimal bence bu bagajın açılıp kapandığı yerdeki kablolarda bir temazzsızlık olaiblir diye düşünüyorum. bi girişicem ama üşengeçlik cidden büyük hastalık ulan onun içinmi gidicem inicem aşağıya diyorum. bir iki takıalcak şey daha tamamlansın hepsini beraber yapıcam.
    74 model sehpa...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler