User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
47 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: R56 / John Cooper Works / Dark Grey

emreogut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah...
    cooper ın en sevdiğim kombinasyonu

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu araçların en sevdiğim ve yakışıklı olan modeli maşallah..

Meraktan soruyorum şehir içi sakin kullanım 8 litre yakıyor mu hocam bunlar ?
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

darkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı akko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah, aşırı beğendim aracı
    kazasız, belasız güzel günlerde kullanın inşallah
    benim araçta hemen hemen aynı renk olduğu için birden siyah yapasım geldi jantları
    Teşekkür ederim. Tavan da siyah olunca birlikte güzel kombin oluyor ama geceleri jantın tüm detayını kapatıyor siyah renk.

Uzaktan sac jant gibi duruyor desem yeri var

Alıntı oğuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mini de en sevdiğim renk maşallah çok güzel aracınız. Jantlar böyle temizken güzel duruyor ama hafif tozlandığında çok kirli bir görüntü oluyor genelde,temiz tutmak ayrı bir dert gibi
    Çok teşekkür ederim. Jantları temiz tutmak gerçekten zor. Özellikle eski balatalarım inanılmaz balata tozu yapıyordu. Değiştirdikten sonra çok rahatladım. Her yıkamada detaylı bir şekilde temizliyorum.

Alıntı Burak-Akın Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah tek tük kaldı böyle r56'lar. çok uzun zamandır istediğim bi araç, kazasız belasız
    Çok teşekkür ederim. İnşallah sizinde gönlünüze göre olur.

Alıntı SkY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah çok güzel kazasız belasız kullanın
    Çok teşekkür ederim

Alıntı emreogut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah...
    cooper ın en sevdiğim kombinasyonu
    Çok teşekkürler

Alıntı -Murat Özcan- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu araçların en sevdiğim ve yakışıklı olan modeli maşallah..

Meraktan soruyorum şehir içi sakin kullanım 8 litre yakıyor mu hocam bunlar ?
    Teşekkür ederim Sakin kullanım şehir içi 9-9,2lt civarında tüketimi oluyor.
    Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
    M.Kemal ATATÜRK

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkred Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim. Tavan da siyah olunca birlikte güzel kombin oluyor ama geceleri jantın tüm detayını kapatıyor siyah renk.

Uzaktan sac jant gibi duruyor desem yeri var

Çok teşekkür ederim. Jantları temiz tutmak gerçekten zor. Özellikle eski balatalarım inanılmaz balata tozu yapıyordu. Değiştirdikten sonra çok rahatladım. Her yıkamada detaylı bir şekilde temizliyorum.

Çok teşekkür ederim. İnşallah sizinde gönlünüze göre olur.

Çok teşekkür ederim

Çok teşekkürler

Teşekkür ederim Sakin kullanım şehir içi 9-9,2lt civarında tüketimi oluyor.
    Sakin kullanımda olsa küçük bir araba nasıl bu kadar yaksın hayret edici bir şey ya
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

Batuhan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah uzun zamandır böyle temizini görmedim çok ama çok temiz ve efsane duruyor kocaman maşallah
    Batuhan YÜKSEL®

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı -Murat Özcan- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sakin kullanımda olsa küçük bir araba nasıl bu kadar yaksın hayret edici bir şey ya
    Neticede 10 yıl öncesinin teknolojine sahip turbo motor bir araba için çokta değil bence

Eskiler çok yakmıyor, yeniler kokluyor

Alıntı Batuhan67 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah uzun zamandır böyle temizini görmedim çok ama çok temiz ve efsane duruyor kocaman maşallah
    Çok teşekkür ederim

Hafta sonu güzel bir kare yakaladım biraz blur'la hoş oldu sanki

Paylaşmak istedim...

Konu darkred tarafından (27-08-2019 Saat 15:13 ) değiştirilmiştir.
    M.Kemal ATATÜRK

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese tekrar merhabalar arkadaşlar.

Uzun süredir konuya güncel geçmemişim. Corona günlüklerinde vakitte varken biraz eklemeler yapmak istedim.

Eylül ayında sağolsun baskı balatamız su koyverdi. Zaten kaçırma belirtileri de vardı ama zamansızlık nedeniyle ötelemek zorunda kalmıştım. Eylül ayında iş nedeniyle yurt dışına çıktıştım ve gittiğim günün akşamı eşimin acı telefonuyla tüm yorgunluğumu unuttum gitti. Eşim işten çıkmış eve giderken yolda kalmıştı. Çocukluk arkadaşımın oto kurtarma işiyle uğraşmasının nimetlerinden faydalanarak minimizi önce otoparka ardından tamirat için ustamın işyerine gönderttim. Şanzıman indikten sonra gördük ki asıl yolda kalma nedenimiz debriyaj çatalının kırılmasıymış. Hazır şanzıman inmişken ne var ne yok değişelim gitsin dedik ve debriyaj pedalı hariç herşeyi değiştirdik Bu arada minauto'dan da birkaç parça tedarik etmiştim ve aralarına uzun zamandır aklımda olan turbo heat shield'ı ekledim. Tüm işlemler, parça tedariği vs 1 hafta sürdü ve yurt dışından döndüğüm güne aracım yetişti. Aşağıdaki halde teslim aldım. Hemen yıkattım ve turbo ısı kalkanını taktım. Bu kısımlarda malesef hiç fotoğraf yok.

Değişen Parçalar

-Baskı Balata
    -Volan
    -Debriyaj Alt ve Üst Merkezleri
    -Debriyaj Çatalı
    -Debriyaj Rulmanı
    -Prizdirek Borusu

Debriyaj pamuk gibi olmuştu. Yıkatalım, cilalayalım, binelim derken bir gün çevre yolunda arabanın önünden bir parçanın havalandığını gördüm. Eve geldiğimde birde baktım ki artık bir scoop'um yok Motorun sıcaklığı ve yılların verdiği yıpranmayla ayakları kırılmış ve rüzgarla uçup gitti. Hemen yenisini tedarik ettim ama boyatıp takmam yaklaşık 2 ay sürdü.

En son yaptırdığım rutin bakımda araba liftteyken altının normalden fazla yağlandığını gördüm. Terleme vardı biliyordum ama o görüntü terleme değil kaçak olduğuna işaretti. Sonraki bakımda tespit ve tedavi yaparım diyerek kontrollü şekilde diğer bakımı bekledim. Ekonomik olarak yoğun bir harcama dönemine denk geldiği için o an bütçe ayıramadım açıkçası ve bekletmek durumunda kaldım. Geçtiğimiz hafta dedim ki yaz geliyor yağı suyu değiştirelim içimiz rahat etsin. ***** kaçaklarda sürekli aklımın bir köşesinde beni rahatsız edip duruyor, tüm parçalarımı aldım ve ustamın yolunu tuttum. Sökünce gördük ki yağ adaptörünün içindeki contalar artık plastik olmuş kırılmış ve işlevini kaybetmişti. Yenileriyle değiştirdik. Turbo yağ borusu yine yıpranmış ve kaçak yapan diğer noktaydı onuda değiştirdik. Son olarak karterden yağ sızıntıları vardı üzerindeki contamsı malzeme artık neyse işlevini kaybetmişti onuda kazıyarak sıvı conta geçtik.

Böylece 111900 km de bir bakımı daha layıkıyla atlatmış olduk Sırada bobinleri yenilemek var. Önümüzdeki ay onlarda değiştireceğim yüksek ihtimal.

-Liqui Moly Engine Flush
    -Mobil 1 5/30 ESP 4,25 lt
    -Man karbon polen filtresi
    -Man yağ filtresi
    -Mahle benzin filtresi

Sanayi sonrası hemen yıkadık parlattık. Sosyal mesafeli buluşma yaptık

Okuduğunuz için teşekkürler.

Evren
    M.Kemal ATATÜRK

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese merhabalar arkadaşlar. Uzun bir aradan sonra konuya ufak bir güncelleme yapmak istedim.
    Geçtiğimiz hafta arabam su eksiltmeye başladı. Eksiltmenin düzeyini tespit etmek adına kontrollü olarak sürekli su ilave ettim. Ben ne kadar su koyarsam o kadar eksiltiyordu Sanayiye doğru yol aldım tabiki. Arabayı lifte aldığımızda gördük ki termostat bu sefer bizi yarı yolda bırakan parçamızmış. Ayrıca soğutma suyu kabının dibinden de ufak ta olsa bir kaçak varmış. Gereken parçalarımızı değiştirmek için listemizi çıkarttık parçaları sipariş ettik. Hazır sanayiye girmişken liftede çıkmışken yağ değişimini de aradan çıkartalım istedim. İş nedeniyle arabamı sanayiye bırakıp dönmek durumunda kaldığım için bu kısımda fotoğraf yok ancak basitçe yapılan işlemler.

117.800km
    -Termostat değişimi
    -Devirdaim ve termostat arasındaki plastik su borusunun değişimi
    -Soğutma suyu kabının değişimi
    -Soğutma suyunun değişimi ve Total Antifiriz
    -Mobil 5/30ESP yağ değişimi (4.25lt)
    -Yağ filtresi değişimi (man filter)

Çok uzun zamandır canımı sıkan başka bir konu daha vardı. Far camlarının sarımsı duruşu. Dışardan 2 kez müdahale etmeme rağmen istediğim sonucu alamıyorum. Far içinin açılması gerekiyordu. Açıkçası Eskişehir'de işin ehlini bulamadığım için bu konuda çok acele etmemiştim. Eskişehir'de Hot Rod Garage'ı ziyaretim sırasında gelişen sohbetlerden sonra dedik ki bu işi artık burada bitirelim. Bu farları açalım gereken neyse yapalım. Orada çalışan Emre abimin de R56 Cabrio sunun olması büyük avantajdı tabi
    Perşembe sabahı saat 10'da farları söktük ve ısıtarak açmaya başladık.

Farları sökünce gördükki cam içerden resmen toz toplamış.
    Bu kadar toz olmasının ana nedeni far altında buğu yapmaması için bulunan havalandırmanın orada oldukça yoğun bir kirlenmenin olması.

50/50
    Far camları açılınca tüm iç aksam birbirinden ayrılabiliyor bu büyük rahatlık oldu.
    Dikkatli olunması gereken yer krom kısımlar. O kadar hassaslar ki temizlerken sakın ama sakın kuvvet uygulamayın.
    Kuru bezin kendi ağırlığını kullanın. Anında kalkabiliyor. Biz temizlerken kuru bol tüylü bir bez ile çok nazikçe sildik.
    Biz bir problem yaşamadan kapattık çok şükür. Yapacak arkadaşlar varsa bu konuya çok çok dikkat etsinler.

Temizlemeyi bitirdikten sonra silikon kısımları tekrar ısıtarak kapattık. Ekstra bir silikon uygulamadık.
    Fardaki silikon ısınınca yumuşuyor, soğuyunca katılaşıyor. Bu işin en sevdiğim kısmı oldu. Kötü görünen silikon fazlalığı hiç yok açmadan önce ki haliyle aynı.
    Tabi bu kadar emekten sonra dışardan güzel bir zımpara ve pasta ile farlardaki tüm çizikler alındı ve ppf şeffaf folyo ile korumaya aldık.

Before & After ve yakın plan

Far temizleme işlemi tam anlamıyla içime sindi diyebilirim. Arabaya sıfır far taksaydım bu kadar olurdu. Aydınlatma o kadar iyileşti ki önceden nasıl görüyormuşum hayret.

Far açmaktan, buğu olması, su alması ihtimallerinden dolayı çok korkuyor ve sıcak bakmıyordum.

Usta ellerde yapılınca sorunsuz oldu tabiki. İşlemlerden sonra arabamı yıkadım yaklaşık 4 gün oldu ve en ufak buğu problemi yaşamadım.

Saat 10'da başladığımız bu iş aralıksız 30dk yemek molasıyla birlikte 16'ya kadar sürdü. Emre abimin ne kadar titizlendiğini buradan anlayabilirsiniz.

Okuması ihtimaline karşı buradan kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum.

Emeğine sağlık.

Vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkürler.
    M.Kemal ATATÜRK

BYET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu tarz ince işler çok titiz ve narin olması gereken prosedürler. Elinize sağlık çok güzel ve başarılı olmuş abi tebrik ederim. Zira hem yapanın hem de yaptıranın pimpirikli ve titiz olması gerekiyor yoksa laf anlat dur ustaya parçayı kıranımı dersin al götür malınımı dersin oy oy sıfır alınan fardan farkı kalmamış özetle.
    Konu BYET tarafından (28-12-2020 Saat 13:29 ) değiştirilmiştir.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Maaşallah gereken yapılmış zaten araba önden 5 yaş gençleşmiş.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BYET Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu tarz ince işler çok titiz ve narin olması gereken prosedürler. Elinize sağlık çok güzel ve başarılı olmuş abi tebrik ederim. Zira hem yapanın hem de yaptıranın pimpirikli ve titiz olması gerekiyor yoksa laf anlat dur ustaya parçayı kıranımı dersin al götür malınımı dersin oy oy sıfır alınan fardan farkı kalmamış özetle.
    Alıntı BARR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maaşallah gereken yapılmış zaten araba önden 5 yaş gençleşmiş.
    Çok teşekkürler. Far temizliği ile LCI'ye çevirdik arabayı
    M.Kemal ATATÜRK

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah çok çol güzel olmuş...

770
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah güzel araç, bir sonraki parça gp2 difüzör olmalı bence arkası çok değişiyor aracın.

Turbo ısı kalkanını pek sağlıklı bulmuyorum ben,bir kaç ustayada sordum onlarda tavsiye etmedi o kalkanı koyarak scoop tan geçen soğuk havanın turboyu soğutmasına engel oluyorsunuz gibi geliyor.Ayrıca orda ısınan hava dağılması gerekirken siz o kalkan ile motor içinde tutuyorsunuz.Görsel olarak güzel ama bence motora faydadan çok zararı var.

Kekuti* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ikuybu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah güzel araç, bir sonraki parça gp2 difüzör olmalı bence arkası çok değişiyor aracın.

Turbo ısı kalkanını pek sağlıklı bulmuyorum ben,bir kaç ustayada sordum onlarda tavsiye etmedi o kalkanı koyarak scoop tan geçen soğuk havanın turboyu soğutmasına engel oluyorsunuz gibi geliyor.Ayrıca orda ısınan hava dağılması gerekirken siz o kalkan ile motor içinde tutuyorsunuz.Görsel olarak güzel ama bence motora faydadan çok zararı var.
    MCS veya JCW'lerde Scoop'tan gelen hava içeride bir akım oluşturuyor, turboya direkt üstten vurmuyor zaten.
    Bir de ön tarafta eşşek kadar ızgara var

O kalkan, açık filtrelere sıcak gitmemesi için hedeflenmiş bir işlem aslında. Ama açık filtre kullanan kaldı mı bilmiyorum artık
    AEM gibi filtrelerde de zaten scoop bağlantılı air diverter var. o sebepten de kalkana ihtiyaç kalmıyor..

Ukalalık gibi anlamanızı istemem ama çoğu ustadan fazla Mini motoru söküp taktım
    1) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P
    2) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" PROJECT400 - DONE!
    Instagram: @itkopekas #dev20 #project400

Kekuti* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracınıza kocaman maşallah.. güzel duruyor.
    Tek ufak düzeltme, bodykit V2 olması lazım. V3 LCI olmayanlara uymuyordu. Bir de ön lip bağlantısı 3 parça oluyordu, benden sonra güncellemedilerse
    1) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P
    2) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" PROJECT400 - DONE!
    Instagram: @itkopekas #dev20 #project400

Dogukankyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    far temizleme çok iyi olmuş ellerinize sağlık farların kaderi değişmiş
    𝕮𝖔𝖓𝖘𝖙𝖆𝖓𝖙 𝖈𝖍𝖎𝖑𝖑 𝖉𝖊𝖊𝖕 𝖎𝖓𝖘𝖎𝖉𝖊

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı serhadocak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah çok çol güzel olmuş...
    Çok teşekkürler.

Alıntı ikuybu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Aslında kalkanı takma amacım scoop'u korumak. Turbo sıcağıyla scoop'un ayakları erimiş ve scoop u uçurmuştum

Aşağıda Kekuti yazmış gelen hava turbo üzerinde direk gelmiyor ve üzerindeki ızgara nedeniyle zaten scoop tan motor içine çok havada girmiyor. Izgara neredeyse kapalı sadece birkaç delik var açık.

Yaz aylarında ızgarasız kullanıyorum ama kışın yağmur çamur pek hoş olmuyor Gp2 diff çok istiyorum ama mekanikten sıra gelmedi malesef Yorumunuz için çok teşekkürler.

Alıntı Kekuti* Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    MCS veya JCW'lerde Scoop'tan gelen hava içeride bir akım oluşturuyor, turboya direkt üstten vurmuyor zaten.

O kalkan, açık filtrelere sıcak gitmemesi için hedeflenmiş bir işlem aslında. Ama açık filtre kullanan kaldı mı bilmiyorum artık
    AEM gibi filtrelerde de zaten scoop bağlantılı air diverter var. o sebepten de kalkana ihtiyaç kalmıyor..

Ukalalık gibi anlamanızı istemem ama çoğu ustadan fazla Mini motoru söküp taktım
    Aracınıza kocaman maşallah.. güzel duruyor.
    Tek ufak düzeltme, bodykit V2 olması lazım. V3 LCI olmayanlara uymuyordu. Bir de ön lip bağlantısı 3 parça oluyordu, benden sonra güncellemedilerse
    Mini konusundaki tecrübeni bilmeyen yoktur herhalde. Kıymetli yorumun için teşekkür ederim.

Bende V2 ve V3 arasındaki farkı foruma konuyu açtıktan sonra öğrendim ama edit olmayınca düzeltememiştim

Aracımda V2 body kit var bu vesileyle düzeltmiş olayım
    Konu darkred tarafından (29-12-2020 Saat 09:25 ) değiştirilmiştir.
    M.Kemal ATATÜRK

muratburunce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah farları temizleyince aracın görüntüsü bir anda değişmiş yorgun görüntüsü gitmiş kazasız belasız
    •06 E 6577 - MAT BRAVO • / •06 ZOF 96 - CORSA GSİ • / •06 ZUZ 87 - 1.6 İES • / •06 JR 124 - F7R • / • 35 CSE 57 - İNTEGRA • / • 42 CNE 94 - VW Polo • / •34 ZR 3191 - Seat Cordoba •

770
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Mini hakkında ne kadar bilgili olduğunuzu biliyorum ukalalık olmaz bilgi paylaşımı diyelim
    ben de yeni bir jcw aldım, bakım yapmıştık garaj 475 ahmet usta bilirsiniz ona dedim takalım mı diye tavsiye etmedi bana da mantıklı gelmedi ona istinaden yazdım.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler