User Tag List

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 20 ile 27 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Toyota Supra 3.0 MK4

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GC8 GT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Acaba bilir kişiler Bana Toyota Aristo 2jz Turbo modelinden çıkma olan 2jz gte motorunu acıklayabilir mi?

Herkes bundan satıyor. Bu arabanın kasa çirkin. herkes motorunu alıp satıyor, fakat 280 hp. Araştırabildigim kadarı ile baktım 330 HP Supra dan cıkan motor ile bire bir aynı fakat bu 50 HP fark nerden gelıyor ??

Toyota Aristo, Toyota Lexsus falan filan hepsinin ortasında beynimi yedim.
    mk4 supra twinturbo dan cıkan turbolar ile Toyota aristo 2jz gte twinturbo modelınden cıkan model'e ait turboları karşılaştirabilecek var mı
    turbo modelleri nedir, stock boost ları nedir, bu 50 HP farkı bulmaya calısıyorum,
    Arabacı Ağır japon..

YunuscanVg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Japonya için ürettikleri supralar 280 beygirmiş.Amerika avrupa pazarına yolladıkları arabalar 330 beygirmiş.Fark olarakta daha büyük enjektörler ve daha küçük steel wheeled(türkçesini bilmiyorum daha küçük pal olabilir) turbolar olduğu yazıyor wikipediada.Büyük ihtimal aristolar japonyadan ithaldir ondan 280hp motor vardır

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı YunuscanVg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Japonya için ürettikleri supralar 280 beygirmiş.Amerika avrupa pazarına yolladıkları arabalar 330 beygirmiş.Fark olarakta daha büyük enjektörler ve daha küçük steel wheeled(türkçesini bilmiyorum daha küçük pal olabilir) turbolar olduğu yazıyor wikipediada.Büyük ihtimal aristolar japonyadan ithaldir ondan 280hp motor vardır
    Anladım teşekkürler bilgi için, O zaman 2 motor arasındaki farkı bulmaya gerek yok. Eğer Japonya'daki Tüm Aristo ve Supra lar 280 HP ise sorun yok. evet JDM araçlarının 180 km hız kuralından dolayıda limitleme yemesi dogal gibi

Screenshot by Lightshot
    Evet sorun çözülmü oldu. 2jz twin turbo motora sahip aristo ve supra japonyada 280 hp oldugu gibi ihrac versiyonu 320 hp dolaylarında. Bizim kanalda zoraki JDM ve aristo oldugu için 280 hp ile başlayacagız bakalım. kücük enjektor, pal ve boost farkı
    Konu GC8 GT tarafından (13.Eylül.2019 Saat 22:55 ) değiştirilmiştir.
    Arabacı Ağır japon..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    youtube de Japonic kanalını izlemeni tavsiye ederim. Japonyada centilmenlik anlaşması olduğu için araçların beygirleri aşağı yukarı hep aynı oluyor. Yazılım ile çok rahat yükleme yapılıyor.

Kekuti* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sanırsam Polonya'da uygun fiyatlara bulunabiliyor halen, veya Rusya'da..

Güle güle kullanın, biz buralarda uyguna binemiyoruz, almak isteyen yarım milyonluk oluyor minimum şanslısınız
    1) 34 JET 01 - R53 Cooper S GP "0483" - R.I.P
    2) 34 DEV 20 - R56 Cooper S "JCW" PROJECT400 - DONE!
    Instagram: @itkopekas #dev20 #project400

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Japonic'i takip ediyorum mailleşiyorum da, GTR R33 kovalıyorduk da . olmadı

Biz şimdi Aristo'dan çıkma 150 bin de 2jz gte turbo motor beyin tesisat almaktansa, Atmosferik suprayı turbolamaya karar verdik. Usta bir çok örneğini gösterdi, Zaten birebir önemli teknik özellikle aynı. örneğin piston kompresorleri farklı. Fakat biz n/a 2jz nin içini yapacagızi gt3076 ayarında bi turbo düşünüyorum, fakat piston, kol, piston cr ne seçicem hiç fikrim yok. usta VEMS ecu dedi, sanırım yazılımcısı ondan anlıyor. buralarda yol yolmadıgından sadece pist de dönmek için yapayım diyorum.

sizce 3 litre motora 57MM turbo pist için iyi olur mu? Sanırım boost altta kalmaz,
    Arabacı Ağır japon..

TechTurkey
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Selam dostum, Riga'da misin ? ben aracini Riga'da gorup fotolarini cekmistim canli hali baya guzel duruyor. Gule gule kullanmani dilerim.

A programmer is an organism that turns coffee and pizza into software

www.drecu.com

cenkr1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    selamlar
    atmosferik dahi olsa bloğun 2jz dir tek fark yağ jetleri vardır turbo blokta.aristodan çıkan motoru koyamazsın direkt senin kartel arkadan aristo öndendir.aracına şanzıman motor yürüyen alman belkide arabayı satıp orjinal turbo almanla aynı fiyatları bulacaktır.konuyu bilmeyenler önce atmosferik supra ile başlayıp sonradan işin mali boyutlarını hesapladıktan sonra turboya yönelirler.tavsiyem ileride herzaman aldığının üstüne satmak istiyorsan orjinal lhd 6 vites targa araca geçmen olacaktır.
    v161-160 şanzıman 6000dolar ile 8000 euro gibi fiyatlara satılmakta bigcase dif yani düz viteste çıkan kilitli diff 4000 dolar civarı fiyat isteniyor bunun akisleri şaftı alt üst merkezi motor intercooler pedallar derken ciddi paralara çıkarsın ama ben arabamı seviyorum bu parçaları yavaş yavaş toplayıp yapacam dersen yine sen bilirsin
    ben senin yerinde olsam orjinal motorunu turbolarım çok daha ucuz ve güzel olur otomatik 500-600hp lerde binebilirsin. parçalarını aldığında türkiyede uygun bir şekilde yaptırabilirsin.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler