User Tag List

Sayfa 5/5 İlkİlk ... 345
82 sonuçtan 77 ile 82 arası

Konu: Aile Boyu Crossover OUT, SUV in

.::EmrE::. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Montaj 250 mi 50 mi la 2 kere 330 yazmışsın galiba 50

Porsche'n mi var derdin var
    50 beraber olduğumuz gün aldı. Bir önceki gün yapamadığı işe de 200 yazdı işçilik Matematiğime sokayım, 530 yazacaktım güncelledim

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    50 beraber olduğumuz gün aldı. Bir önceki gün yapamadığı işe de 200 yazdı işçilik Matematiğime sokayım, 530 yazacaktım güncelledim
    Parana hiç kıymet vermiyosun ya ben bu şekilde olduğunu bilsem müdahale ederdim olm ayıp olmuş sana, MX5'e cam filmi hediyesi ayarlatmaya çalışayım ben du bakim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Parana hiç kıymet vermiyosun ya ben bu şekilde olduğunu bilsem müdahale ederdim olm ayıp olmuş sana, MX5'e cam filmi hediyesi ayarlatmaya çalışayım ben du bakim
    Trim işçiliğini de pek beğenmedim, cam açma tuşlarının oradaki arka cam kitleme tuşu çalışmıyor şimdi, aynanın ayar düğmesi de yerinden çıkıyor ayar yaparken, o yüzden boşver kankam, bir daha gitmem olur biter, eskiden böyle değillerdi, ya bana denk geldi bu sefer, ya da bozmuşlar işi. 400 dediği işin 200'ünü istedi, ancak hiçbir fark yoktu ilk bıraktığım hali ile arasında aracın. İstedikten sonra polemiğe giremem ben, o yüzden de birşey demedim açıkçası. Ertesi gün 50 alması bile saçmaydı aslında.

MX5 sıfır gibi araba, ona Tanzer, Ahmet falan yapsın
    Konu .::EmrE::. tarafından (23-01-2020 Saat 19:04 ) değiştirilmiştir.

enesy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah Allah, demek "farklı bir araçtan çıkma ayarlayacak"

Bana da Polo 6C sol far lazımdı ya bi konuşayım arkadaşla

Bu arada kapı kilidi için Bostancı Hak Cam, müsait olduğunda seslen bana arayıp haber vereyim, derdini çözdürelim güzelce sana orada daha önce film yaptırtmıştık sanki ya
    Ford plakalık yuvası vardı bende , az bi taş motoru ve zımpara işçiliği ile cayenne e birebir oturdu

KOSEREN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Makina gidici galiba,hayırlısı olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KOSEREN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Makina gidici galiba,hayırlısı olsun
    Kendi konularımı aratamadığım için, konularıma ekleme yapmak ve kontrol etmek zor oluyor, genelde de unutuyorum... Uzun süre olmuş siz yazalı, ama cevap vereyim. Pek değil. İlk etapta kredi borcum vardı, Covid ortaya çıktığı dönemde biraz sıkışıktık, satayım kapatırım krediyi diyerek oldukça makul bir fiyata koymuştum ilana.. Ölücülerin üst üste aramaları sonucunda bezdim, 180 yazdığım araca 150 teklif eden bile çıkınca ben de sonrasında ilan fiyatını piyasa standartlarına çektim. Şimdi 230 yazan ilana 200 teklif ediyorlar Artık benim satasım pek yok, 220 üstü veren çıkarsa o zaman farklı tabi o yüzden keyfe keder duruyor diyebiliriz.

================================================== ================================================== ================

Ben de küçük bir güncel çekeyim konuya bu vesile ile. Yapılacaklar listesi bir hayli kabardı aslında, ancak covid sebebiyle tümü neredeyse askıda kaldı gitti. Son yazımdan bu yana arac 195.000km'ye geldi. Uzun süredir günlük kullanmaktayım, herhangi ciddi bir sıkıntı yaşamadım. Şehir içi ortalama yakıtım 13.6 - 14.0 arasında. Bu arada daha evvel belirtmemişim, OEM teyp yerine ilk sayfada güncel fotoğraflarda görebileceğiniz Android bir ünite almıştım. Onu eklemeyi unutmuşum konuya. OEM Teyp gibi retro bir görüntüsü, ve tabi araç aydınlatmalarına uygun sarı ışıkları malesef yok, ancak PCM 3.0 (Porsche Comm. Manager - yani OEM Teyplere verilen isim) gibi görünüyor- hemen hemen OEM'e yakın, direksiyon kumandaları çalışıyor - bluetooth, aux ve navigasyon falan var, bu yüzden çok rahatlattı.

Soldaki benim Android teyp. Sağdaki PCM 3.0 - Gönül PCM 3.0 almak istese de malesef 2009 öncesi araçlara uymuyor.

Daha önce yazdığım kapı kilidi sıkınıtısı kilit değiştikten sonra geçmedi malesef. Neden derseniz, evet kilitlenmesinde bir sorun yoktu, ancak yolda giderken, otomatik kilit sürekli devreye girmeye çalışıyor idi. Yani aracı normalde 1 kere kitlemesi gereken otomatik kilit, araç kitli olmasına rağmen, her 5 dakikada bir "tık tık" ses yaparak aracı kitlemeye çalışıyordu. Oldukça irite edici bir durum. Bu sebeple, yeniden kilit arayışına girdim. Sorunun yan sanayi kilitten kaynaklandığını düşündüğüm için Facebook'daki Touareg gurubundan bir arkadaşın çıkma kapı kilidini kullandım. 250 TL'ye aldım çıkma kilidi. İşçilik için 300 TL harcadım. Totalde 3 defa kilit sök tak olmuş oldu, bu raddeye kadar keşke sıfır alsaymışım,çünkü zaten sıfır kilit parasına ulaştım neredeyse, malesef tecrübesizlik insana öğretiyor. Velasıl, çıkma kilit sorunsuz çıktı, sayılır - kilit üstündeki plastik kaplama aşındığı için kapıyı kapatıp açarken metal sesi geliyordu. Bunu da kilit mandalını kumaş bez ile bantlayarak çözdüm. Artık araç yolda giderken kapı kitlemeye teşebbüs etmiyor, sürekli "tıkırtı" sesi duymuyorum, ve kumaş bant sayesinde ilk günkü kapı sesine oldukça yaklaştığımı düşünüyorum.

Bebeğimiz araçla haşır neşir olmayı öğrenirken direksiyonu kemirmişti. Tam üst kısmı olduğu için göze çok kötü görünüyordu ve direksiyon zaten oldukça parlaktı. Bunu da kaplatma yerine kısa yoldan halledelim istedim. MobilTeamTR yani Burak ile irtibata geçtim, kendisi gelip evimin garajında yaklaşık 30 dakika içinde boya ile direksiyonu oldukça iyi hale getirebildi. Artık mat ve diş izi olmayan bir direksiyonum var

Bunlar dışında bahsettiğim tavan barlarını monte ettim. Kilit mekanizmalarında bir sorun var mı yok mu diye test etmek ve araç üzerinde duruşlarını görmek istedim. Oldukça güzel durduklarını düşünüyorum, tak-çıkar da sadece 3 dakikalı bir iş. Çok pratik üretilmişler.

Son olarak da aracın aküsünü değiştirdik. Covidden dolayı sürekli evde olunca araç artık çok zor çalışmaya başlamıştı. Enteresan olarak Varta'nın sitesinde 105AH akü tavsiye etmesine ve aracın akü havuzu aslında 105 ve üstü için oldukça geniş olmasına rağmen 105AH akü takınca akü kablosu malesef kısa kalıyor, ve takılamıyor. Bu sebeple 95AH Varta Silver Dynamic akü tercih ettim. Akünün montajı da biraz alengirli , sürücü koltuğunun vidalarının sökülmesi gerekiyor, koltuk kaldırılıp altından işlem yapılıyor. İçinden 70AH'lık İnci akü çıktı. Vartadan sonra Airmatic arızası kesilir mi diye ümitlendim, ancak malesef kesilmedi. Arada bir arıza vermeye devam ediyor. 1

Akünün yeri sürücü koltuğunun altında konumlanmış..

Şimdilik bu kadar diyelim, adalet bakanı ve spor bakanının buluşmasından bir kare paylaşalım...

Herkese keyifli ve sağlıklı günler, #evdekal'ın
    Konu .::EmrE::. tarafından (10-05-2020 Saat 13:41 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler