User Tag List

Sayfa 4/5 İlkİlk ... 2345 SonSon
82 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Aile Boyu Crossover OUT, SUV in

.::EmrE::. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mert_can 41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah kazasız belasız gerçekten donanım olarak kusursuz bir arabaymış renk jantlar iç rengi vb harika kazasız belasız keyifli sürüşler
    Çok teşekkür ederim.

Alıntı -Murat Özcan- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok güzel maşallah.

Kazasız belasız sürüşler dilerim..
    Çok teşekkürler, hepimize inşallah.

Alıntı Ahmet 0941 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun maşallah çok güzel duruyor güle güle kullanın
    Bu suv tarzı araçlarda konfor hep düşük, ben airmatic olanlarda yine konfor vardır diye düşünüyordum ama Suv'un yapısı gereği herhalde
    Ben de öyle düşündüm hep, airmatic varsa daha da rahattır dedim ama öyle değilmiş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O zaman güncel diyelim konuya... Aracımız ufak süprizlerle bizi şimartmaya başladı..

Yazlığa giderken klima çalışmamaya başladı. Arada bir çalışıyor, arada bir çalışmıyordu. Yazlıkta Bosch serviste klima gazı doldurttum. 2 gün gayet iyiydi herşey. Dönüşte yine aynı arızayı yaptı. Buraya geldik. Artık hiç çalışmıyor. Sanırım kompressör'de bir arıza var. Kaçak yok, çünkü gaz miktarı azalmıyor. Bu hafta içi bir baktıracağım bakalım ne kadar sıkışmış. Bunun dışında bir de fark ettim ki aracın viraj içi aydınlatma lambaları çalışmıyor. Farların içinde ampül var ancak ne sağ, ne de sol viraja doğru bir aydınlatma sağlıyor. Bunun da sebebi ya lambaların fişlerinin takılı olmaması, ya da direksiyon açı sensörünün bozuk olma olasılığıymış. Arada bir de Chasis Fault uyarısı veriyor, yani airmatic sisteminde bir hata algılıyor. Fakat bunu çok nadir yapıyor. Aldıüımdan bu zamana kadar 2000 km yol yaptım, 2 defa falan verdi. Airmaticlerde bir sorun yok, şasi modları da gayet düzgün. Otomatik hıza duyarlı indir kaldır da çalışıyor. Bunu da aküden dolayı yapabilirmiş.Akü değiştirmeye niyetlendim Altınolukta hazır Bosch'ta iken, fakat aracta 2 akü var ve birisi şöför koltugunun altında. Yani koltugun sökülmesi gerekiyormuş. Bu yüzden vazgeçtim, işi daha profesyonel birileri yapsın diye İstanbulu bekledim... sanayi yolları göründü çok şükür

Bir de araçta olmayan cruise control için fiyat aldım bir iki yerden , 4000-4500 lira gibi bir fiyat istediler. Ebay'de direksiyon açı sensörlü, cruise control ve sinyal kollarının olduğu üniteler yaklaşık 700 TL civarında. Kargosu vs. 1000 lira gibi bir fiyata geliyor. Biraz daha araştırıp sanırım böyle birşey alacağım..
    Konu .::EmrE::. tarafından (08-10-2019 Saat 21:38 ) değiştirilmiştir.

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O zaman güncel diyelim konuya... Aracımız ufak süprizlerle bizi şimartmaya başladı..

Yazlığa giderken klima çalışmamaya başladı. Arada bir çalışıyor, arada bir çalışmıyordu. Yazlıkta Bosch serviste klima gazı doldurttum. 2 gün gayet iyiydi herşey. Dönüşte yine aynı arızayı yaptı. Buraya geldik. Artık hiç çalışmıyor. Sanırım kompressör'de bir arıza var. Kaçak yok, çünkü gaz miktarı azalmıyor. Bu hafta içi bir baktıracağım bakalım ne kadar sıkışmış. Bunun dışında bir de fark ettim ki aracın viraj içi aydınlatma lambaları çalışmıyor. Farların içinde ampül var ancak ne sağ, ne de sol viraja doğru bir aydınlatma sağlıyor. Bunun da sebebi ya lambaların fişlerinin takılı olmaması, ya da direksiyon açı sensörünün bozuk olma olasılığıymış. Arada bir de Chasis Fault uyarısı veriyor, yani airmatic sisteminde bir hata algılıyor. Fakat bunu çok nadir yapıyor. Aldıüımdan bu zamana kadar 2000 km yol yaptım, 2 defa falan verdi. Airmaticlerde bir sorun yok, şasi modları da gayet düzgün. Otomatik hıza duyarlı indir kaldır da çalışıyor. Bunu da aküden dolayı yapabilirmiş.Akü değiştirmeye niyetlendim Altınolukta hazır Bosch'ta iken, fakat aracta 2 akü var ve birisi şöför koltugunun altında. Yani koltugun sökülmesi gerekiyormuş. Bu yüzden vazgeçtim, işi daha profesyonel birileri yapsın diye İstanbulu bekledim... sanayi yolları göründü çok şükür

Bir de araçta olmayan cruise control için fiyat aldım bir iki yerden , 4000-4500 lira gibi bir fiyat istediler. Ebay'de direksiyon açı sensörlü, cruise control ve sinyal kollarının olduğu üniteler yaklaşık 700 TL civarında. Kargosu vs. 1000 lira gibi bir fiyata geliyor. Biraz daha araştırıp sanırım böyle birşey alacağım..
    Gözün aydın bro!

Klima kompresörü çıkarsa porsche logolu değil de emsal bak VAG grubundan jetta metta birinin parçası uyar kesin, alternatif bakarsın. transporter bile olabilir ya büyük hacimli mis gibi hahah

cruise'u kesin dediğin gibi yap, 4-4.5 lira fahiş fiyat yav

Geçmiş olsun, bunlar son olur inşallah

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gözün aydın bro!

Klima kompresörü çıkarsa porsche logolu değil de emsal bak VAG grubundan jetta metta birinin parçası uyar kesin, alternatif bakarsın. transporter bile olabilir ya büyük hacimli mis gibi hahah

Teşekkür ediyorum canım brocum, bakalım henüz vakit bulup da gidemedim, birşey ayarlarız illa

enesy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gözün aydın bro!

Buna sen inandın mı gerçekten

blumenberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok teşekkür ederim, size de hayırlı olsun şimdiden, X6 da baktım baya, onlar da çok güzel araçlar, oldukça heybetli dizelleri bunun kadar olmasa da yakar diye tahmin ediyorum.
    bu arada aldım ben de x6'yı 1 hafta oldu, 300-400 km yol yaptım, Füme hatasız 2. sahibinden 35d. 286hp 580 tork var, günlük kullanım için tatmin edici oldu. şehir içi agresif kullanımda 11.5 lt 'yi geçemedim henüz, sizin yakıt ne durumda?
    ( 🔴🔴 VETTE 🔴🔴 )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun Emre abi opelim.net dönemlerinden s2000 li zamanlardan suv lara
    99' 206 XS Black [Sold]
    06' 1.5 DCi Clio III Grey
    [Sold]

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı blumenberg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu arada aldım ben de x6'yı 1 hafta oldu, 300-400 km yol yaptım, Füme hatasız 2. sahibinden 35d. 286hp 580 tork var, günlük kullanım için tatmin edici oldu. şehir içi agresif kullanımda 11.5 lt 'yi geçemedim henüz, sizin yakıt ne durumda?
    Hayirli olsun , kazasiz belasiz. Cok guzel degerler gercekten, benim arac sehir ici 13-15 civarinda minimum. Tork degeri cok cilginmis, dizel olunca

Alıntı samet59 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun Emre abi opelim.net dönemlerinden s2000 li zamanlardan suv lara
    Sagolasin kardesim aile olunca böyle oluyor

blumenberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayirli olsun , kazasiz belasiz. Cok guzel degerler gercekten, benim arac sehir ici 13-15 civarinda minimum. Tork degeri cok cilginmis, dizel olunca
    teşekkür ederim, 13-15 benzine göre normal, arkadaşıma 2011 3.0 diesel Cayenne aldık onla bi basıcaz bakalım
    ( 🔴🔴 VETTE 🔴🔴 )

KOSEREN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Kuzenin 3.6 cayenne bendeydi geçen gün.Bahsettiğin gibi havalı süspansiyon olmasına rağmen sert denilebilir araç.Sportifliği korumak adına böyle ayarlanmış diye düşünüyorum.Range bunun yanında yaylı yatak kalıyor..

*Sormak istediğim bir şey var , sizin araçta nasıl acaba ; vitesi p den d ye almak için frene bastığımızda park kilidinin çözülürken biraz fazla ses yaptığını düşünüyorum.
    Sizin araçta bu sesin seviyesi nedir;yani biraz fazlaca tık sesi normal mi yoksa bunda bi sıkıntı vardır diyebilir miyiz?

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Klima komp. touareg ile uyumlu olduğunu öğrendim, öm la şasi atarsanız bir desteğim olabilir.

Porsche logolu olanı cengizden önce birkaç damla yaş şarkısını dinlettirir sanırım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KOSEREN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kuzenin 3.6 cayenne bendeydi geçen gün.Bahsettiğin gibi havalı süspansiyon olmasına rağmen sert denilebilir araç.Sportifliği korumak adına böyle ayarlanmış diye düşünüyorum.Range bunun yanında yaylı yatak kalıyor..

*Sormak istediğim bir şey var , sizin araçta nasıl acaba ; vitesi p den d ye almak için frene bastığımızda park kilidinin çözülürken biraz fazla ses yaptığını düşünüyorum.
    Sizin araçta bu sesin seviyesi nedir;yani biraz fazlaca tık sesi normal mi yoksa bunda bi sıkıntı vardır diyebilir miyiz?
    Ses olarak tık tık sesi yapıyor frene basıp bıraktığınızda, duyulabilir seviyede. Vitesi tuttuğunuzda da hissediyorsunuz.

Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Klima komp. touareg ile uyumlu olduğunu öğrendim, öm la şasi atarsanız bir desteğim olabilir.

Porsche logolu olanı cengizden önce birkaç damla yaş şarkısını dinlettirir sanırım
    Teşekkür ediyorum öm olarak atacagim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamlar herkese,

Uzun bir süredir yazmamışım konuya.. Biraz güncel yapalım.

Dört aydan uzun bir süredir aracı kullandığım kadarıyla izlenimlerimi paylaşmak istiyorum. Toplamda 3000 km civarında yol yaptım. Çok değil tabiki, ancak az çok artık anlıyorum aracın dilinden.. Uzun yolda 130-140 tan sonra oldukça fazla rüzgar sesi alıyor. Panaromik tavan ve fitillerinden kaynaklanıyor sanıyorum ki. Aydınlatma olarak ön farlar çok kötü, merceklerin içindeki kaplamalar yanıyormuş yaştan dolayı, Umut Far ile konuştuk, onları da 1000 TL civarına sıfır haline getireceğiz yakın zamanda. Bunun dışında performans olarak tatminkar, otobanda hızı aldığı zaman 250 civarına kadar çıkıyor, Sport Mod'da gerçekten spor bir araç gibi, virajlarda falan yatma gerçekten çok az. Araç oldukça güven veriyor insana. Fakat motor sesi bir yerden sonra baş ağrıtmaya başlıyor. Kaput altında herhangi bir keçe yok, onu arıyorum şu an. Bu arada oem teybi değiştirdim, istemeyerek, ancak mecburen Android bir ünite aldım, çünkü ne aux ne usb ne bluetooth hiçbirşey yoktu. Mümkün olan en orjinal görünüşlü olanı aldım, ancak şans - aydınlatmaları sadece beyaz olarak mevcutmuş. Normalde ekranda seçenek oluyordu RGB şeklinde,ama aldığımda yok, şimdilik böyle devam, daha sonra belki bir ledci işi çözebilir

Bakımları ilk sayfada yazdığım gibi 1 Eylülde yaptırmıştım. Geçen ay da aracın yaş dolayısı ile ciddi bir indirimi olmasından ve 2010 senesinde geri çağrılmasını öğrendiğimden mütevellit Kartal Doğuş Oto Porsche yetkili servise gittim (he bir de plakalık almak amacıyla ). İlk yaptırdığım bakım fiyatının yaklaşık 300 TL fazlasına- yani benzer rakamlara çıkabiliyorsunuz. Ben bakım yaptırmadım, ancak genel kontrol istedim, yetkili servis gözü de bir görsün dedim aracı. Baktıkları kadarıyla çok bir sıkıntı çıkmadı, motor sorunsuz, alt takımda eski sahiplerinin bazı izleri mevcut. Örneğin ön viraj denge çubuğu ön traverse'e değiyor ara ara. Bu yüzden ses yapıyor. Araç altını birkaç defa sağlam vurmuşlar offroad falan yaparken herhalde, mekanik olarak sorun yaratmayan ancak ses ile sizi rahatsız eden şeyler var. Bunun dışında ön farları yenilemişler ancak viraj lambalarını bağlamamışlar, su püskürtme sistemi çalışmıyor, ve far ayarı bozuk idi. Bunları yaptırmadım şimdilik, far ayarı ile devam ettik. Silecekleri yeniledik, fabrikanın geri çağırdığı dönemde yapılması gereken vites tuşu? ile ilgili bir parça değişti. Anladığım kadarıyla şanzımanla alakalı değil, vitesin üzerindeki tuş/kol ile alakalı bir şey değişti. Bunun dışında da şanzıman yazılımı güncellemesi yapılmış. Plakalıkları da aldım, ancak ön plakalık yok, yani tampona plaka takılmasına yarayan plastik parça, sordum 600 TL dediler, kaçtım @enesy arkadaşımız farklı bir araçtan çıkma bir plakalık ayarladı, ön tamponu tekrar boyatınca takacağım inşallah hepsini.

Birkaç defa aracın sol kapı içindeki Cayenne logolu eşiği yanmıyordu kapıyı açtığımda. Sebebini düşünürken geçenlerde yaşadığım arıza ile öğrenmiş oldum. Sol kapıdaki kilit dilinde bir sıkıntı var, kapıyı açtığımda iç aydınlatma yanmıyor, araç kapı hala kapalı sanıyor. Bu sebeple bagajı da açmıyor, bagajı açmak için elle dili ittirmek gerekiyor falan, biraz sinir bozucu. Gece garajda biraz bızıklayım derken sıkıştı kilit, bu sefer kapı kapanmamaya başladı, ulan onu yap bunu yap oynamıyor. aha sıçtık falan derken kapı kolunu çekerek boşa çıktığını fark ettim ve düzeldi.. Acilen değişmesi gereken diğer bir parça.

4 ay içerisinde yaklaşık 4-5 defa daha Chasis System Faulty arızası yaşadım. Servisle konuştum, Amber yani turuncu renk olduğundan dolayı operasyonel bir sorun yaratmıyor ancak baktırın manasına geliyor. Aküden tutun da kompresöre,veya air hatlarından, seviyeHala çalıştığı için durmak yok yola devam.

Son olarak da Port Bagaj sahibi olduğumuz için araca tavan rayları aradım durdum. Ancak görünen o ki, tavan rayları olmadan da araca port bagaj takabilmek mümkünmüş. Bu da tavan barları alarak yapılıyor. (Bar ile ray arasındaki farkı aşağıdaki fotoğrafta görebilirsiniz.) Aracın tavanında barların takılabileceği slotlar mevcut, bu şekilde raylara sahip olmadan port bagaj vs. takabiliyorsunuz. Üstelik sadece 199 TL ye 2006 model bir Cayenne'den OEM barları almış oldum. Raylara 2500 TL istiyorlardı.

Araca masraf yapma arifesindeyken (kozmetik vs.) yeni bir araç aldım -konu coming soon- bu yüzden mali olarak biraz sıkışık durumda kaldık, şimdilik askıda kaldı düşündüğüm şeyler. İlerleyen zamanlarda terkar ekleme yapacağım

Tavan barları

Tavan Rayları
    Konu .::EmrE::. tarafından (12-01-2020 Saat 14:54 ) değiştirilmiştir.

KOSEREN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eline sağlık hocam,güzel olmuş güncelleme.
    Doğuş oto ekspertiz yapıyor mu.Alım satımlarda gösterebiliyor muyuz oraya?

barisy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Epey sert geçiş yapmışsınız. Kadjardan cayenne . Güle güle kullanın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @enesy arkadaşımız farklı bir araçtan çıkma bir plakalık ayarladı, ön tamponu tekrar boyatınca takacağım inşallah hepsini.
    Allah Allah, demek "farklı bir araçtan çıkma ayarlayacak"

Bana da Polo 6C sol far lazımdı ya bi konuşayım arkadaşla

Bu arada kapı kilidi için Bostancı Hak Cam, müsait olduğunda seslen bana arayıp haber vereyim, derdini çözdürelim güzelce sana orada daha önce film yaptırtmıştık sanki ya

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KOSEREN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eline sağlık hocam,güzel olmuş güncelleme.
    Doğuş oto ekspertiz yapıyor mu.Alım satımlarda gösterebiliyor muyuz oraya?
    Teşekkür ederim, Doğuş bildiğim kadarıyla expertiz yapmıyor, ruhsat sahibi ile giderseniz geçmişi hakkında bilgi veriyor sadece diye hatırlıyorum.

Alıntı barisy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Epey sert geçiş yapmışsınız. Kadjardan cayenne . Güle güle kullanın.
    Teşekkürler

Allah Allah, demek "farklı bir araçtan çıkma ayarlayacak"

Bana da Polo 6C sol far lazımdı ya bi konuşayım arkadaşla

Bu arada kapı kilidi için Bostancı Hak Cam, müsait olduğunda seslen bana arayıp haber vereyim, derdini çözdürelim güzelce sana orada daha önce film yaptırtmıştık sanki ya
    Valla süper oldu bunu öğrendiğim... giderken ararım seni brom

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tarık'ın da bahsettiği Hak Cam'a gittim.. Kapı kilidinin tamir edilmesi gerekiyor dendi. Ne kadar dedim 400TL dediler,tamam dedim, ne gerekiyorsa yap, bıraktım aracı... İlerleyen saatlerde kilidin tamir olamayacağını, sıfır parça alınması gerektiğini söylediler.. Ona da okey dedim. Birkaç dakika sonra arayıp sıfır parça bulamıyoruz, biz elimizden geldiğince tamir edelim dediler. Peki dedim. Araç hazır diye aradılar, gittim almaya, bahsettiğim arıza hala devam ediyor. Kapı açıkken ışıklar yanmıyor, kapı giriş logosu aydınlatması yanmıyor vs...

Onlar tekrar bir bakarken,kendim gidip Porsche - VW - Skoda parçası satan ilk gördüğüm dükkana girip sordum. 280 TL'ye yan sanayi kilit var dediler. Aldım götürdüm. Usta dedim 400 TL diyorsun tamire, kilit sıfır 280 TL , vay öyle böyle falan derken lk gün 200TL tamir işçiliği (ki tamir olamadı) , ikinci gün de sıfır kilit montajı için sembolik 50 TL ücret aldılar, yani totalde 530 TL'ye değişmiş oldu kilit. İstediğim gibi pek olmadı, çünkü kapı kapatırken kilit sanki bir yere vuruyor gibi bir hissiyatı var. Yan sanayi olduğu için dediler, yapacak birşey yok devam ettim...

Sonuç olarak ; 530 TL masraf daha sıkışmış
    Konu .::EmrE::. tarafından (23-01-2020 Saat 15:41 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tarık'ın da bahsettiği Hak Cam'a gittim.. Kapı kilidinin tamir edilmesi gerekiyor dendi. Ne kadar dedim 400TL dediler,tamam dedim, ne gerekiyorsa yap, bıraktım aracı... İlerleyen saatlerde kilidin tamir olamayacağını, sıfır parça alınması gerektiğini söylediler.. Ona da okey dedim. Birkaç dakika sonra arayıp sıfır parça bulamıyoruz, biz elimizden geldiğince tamir edelim dediler. Peki dedim. Araç hazır diye aradılar, gittim almaya, bahsettiğim arıza hala devam ediyor. Kapı açıkken ışıklar yanmıyor, kapı giriş logosu aydınlatması yanmıyor vs...

Onlar tekrar bir bakarken,kendim gidip Porsche - VW - Skoda parçası satan ilk gördüğüm dükkana girip sordum. 280 TL'ye yan sanayi kilit var dediler. Aldım götürdüm. Usta dedim 400 TL diyorsun tamire, kilit sıfır 280 TL , vay öyle böyle falan derken 250 TL sıfır kilit montajı ücreti aldılar, yani totalde 330 TL'ye değişmiş oldu kilit. İstediğim gibi pek olmadı, çünkü kapı kapatırken kilit sanki bir yere vuruyor gibi bir hissiyatı var. Yan sanayi olduğu için dediler, yapacak birşey yok devam ettim...

Sonuç olarak ; 330 TL masraf daha sıkışmış
    Montaj 250 mi 50 mi la 2 kere 330 yazmışsın galiba 50

Porsche'n mi var derdin var

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler