User Tag List

3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Slk200 r171

Carmageddon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Slk200 r171

Geçen yıl yakın bir arkadaşım roadster istediğini söyleyince Z4, Boxster ve SLK arasında gidip gelmeye başlamıştık. Beğendiğimiz Boxsterlar bütçeyi aşınca, Z4lerin düşük km ve temizleri de zor bulununca rotayı mecburen SLK'ya çevirmiştik. İlk sahibi bir kadından 80000km de 2005 model olan bu aracı satın aldık. Araçta ön tamponun boyanması haricinde herhangi bir kaza, hasar söz konusu değil.

Alan arkadaşım yurtdışında çalıştığı için araba uzun süre yattı ve 1 yıllık süreçte 5000km yol yaptı. Geçenlerde aracı satmaya karar verdi tekrardan bana geldi. Bende açıkcası aklımda bit hot hatch olmasına rağmen cabrio özlemimide gidermek adına aracı alabileceğimi söyledim. Kendisi de yurtdışında olduğu için birkaç ay sende kalsın duruma göre almak istersen döndüğüm zaman satış yaparız diyerek aracı bana teslim etti. Şimdilik birkaç ay beraberiz kendisiyle. Bu süre içerisinde kullanıp bir heves mi yoksa uzun süreli bir ilişki mi ona karar vereceğim.

Aracı geçen hafta hem bakım hem de açılır kapanır mekanizma için Bostancı Taç'a götürdüm. Açılır tavanın ek yerlerinde yağlanma ve mekanizma da yavaşlama vardı. Pistonların keçelerinden yağ kaçırdığını gördük. Fazla bir masraf tutmadan hallettik, umarım tekrarlamaz.

Araç konfor olarak E87 M Sport'tan çok daha konforlu, F30 Sport'a göre de 2 tık daha konforsuz. Genel olarak beklediğimden iyi çıktı.

Bakalım yazın son günlerinde sık sık kullanıp sorun çıkarıyor mu görmeye çalışacağım.

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cabrio başka olay ya yeri geliyordu kışın 0 derecede kaloriferi kökleyip gezerdim canım çekince

Camlar ve tavan kapalıyken normal bir arabadan farkı da olmuyor fitillerde kaçak vs yoksa ne gürültü ne de sıcaklık olarak dikkate değer bir fark hissetmezsin. Benim E46 330'da öyleydi en azından, SLK'nın da zayıflık göstereceğini sanmam hele ki metal tavanla.

Sistemin yavaş çalışması genelde sizin de çözdüğünüz gibi basit şeylerden kaynaklanıyor, hemen kötü düşünmeye gerek yok, için ferah olsun

Fotoğrafları göremiyorum ama güle güle kullan İlk SLK'ya göre çok daha iyi görünümde olduğu aşikar ama belki belki tipine çok alışamayabilirsin

Tadını çıkar eylül 10dan sonra yağmurlar geliyor diyordu Emir

Şimdi telefondan baktım da en güzel rengini almışsınız siyah olarak, bu renk yakışıyor buna

Bu arada senin satılık bir Giulietta vardı di mi siyah? Sitenin fotoğraflarından hatırladım ben araca bakmaya gelmiştim araç sahibinin kardeşi sen misin yoksa senin araba mıydı bilemiyorum ama Sonra başka beyaz bir araç almıştım kısmet olmadı sizinki. Memnun oldum diyeyim geç de olsa Bilsem biraz daha pazarlık eder sizinkini alırdım
    Konu TarikS tarafından (02-09-2019 Saat 15:08 ) değiştirilmiştir.

Carmageddon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cabrio başka olay ya yeri geliyordu kışın 0 derecede kaloriferi kökleyip gezerdim canım çekince

Camlar ve tavan kapalıyken normal bir arabadan farkı da olmuyor fitillerde kaçak vs yoksa ne gürültü ne de sıcaklık olarak dikkate değer bir fark hissetmezsin. Benim E46 330'da öyleydi en azından, SLK'nın da zayıflık göstereceğini sanmam hele ki metal tavanla.

Sistemin yavaş çalışması genelde sizin de çözdüğünüz gibi basit şeylerden kaynaklanıyor, hemen kötü düşünmeye gerek yok, için ferah olsun

Fotoğrafları göremiyorum ama güle güle kullan İlk SLK'ya göre çok daha iyi görünümde olduğu aşikar ama belki belki tipine çok alışamayabilirsin

Tadını çıkar eylül 10dan sonra yağmurlar geliyor diyordu Emir

Şimdi telefondan baktım da en güzel rengini almışsınız siyah olarak, bu renk yakışıyor buna

Bu arada senin satılık bir Giulietta vardı di mi siyah? Sitenin fotoğraflarından hatırladım ben araca bakmaya gelmiştim araç sahibinin kardeşi sen misin yoksa senin araba mıydı bilemiyorum ama Sonra başka beyaz bir araç almıştım kısmet olmadı sizinki. Memnun oldum diyeyim geç de olsa Bilsem biraz daha pazarlık eder sizinkini alırdım
    Evet Giulietta vardı. Sahibi benim, kardeşimle görüşmüştünüz o zaman hatırladım şimdi. Kardeşimin satış pazarlama yeteneksizliği olmuş diyelim. 3 ayı buldu Giulietta'ı satmam.

İşin kötüsü arkadaş arasında ben bu tarz roadsterlara gay arabası diyerek dalga geçerdim, özellikle SLKlara

Bu süreçte pist için hoşum giden bir araç bulamazsam büyük ihtimalle ben de kalır ama araç bulursam vazgeçmem gerekir çünkü 3 arabaya gücüm yetmez.

Ben de memnun oldum umarım bir gün tekrardan karşılaşırız.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler