User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
40 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 11' Polo GTi Forged Hybrid // FAK

ardaokkabas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

11' Polo GTi Forged Hybrid // FAK

Herkese merhabalar. Gözbebeğim, yeni aracımı aldıktan tam iki yıl sonra konusunu açmak nasip oluyor. Bu süreçte çok iş yaptım kendimce fakat tech'i ihmal ettim hep..

Konuya başlamadan önce ilk göz ağrım A3'ümü analım

A3'e veda ettikten sonra aynı gün Urla'ya geçtim ekspertiz kontrolü sonrası denildiği gibi çıkınca nokta hatasız GTi ile yollarımızı birleştirdik.
    Araç integrated kol, je piston olarak forged şekilde Bostancı Vw Tech Hakan ve İlkan usta tarafından toplanmış. Eski sahiplerini ve İlkan ustayı arayarak teyit ettim.
    Kısaca specleri stage 2 idi fakat yazılım çok kısıktı.
    Forge Intercooler ve komple forge silikon cooler hortumları
    Forge sessiz dv
    Forge internal westgate
    R8 Bobin ve Bkr7eix buji
    Komple 70'lik dp krom egzoz sonda ise Okan Baycu yapımı 76mm varex
    Volkswagen racing hava filtre kiti mevcuttu.
    Yürüyen olarak ise H&R 35-55mm yaylar ve H&R ön arka spacer vardı.
    Fren diskleri EBC hava kanallı disklerle değiştirilmiş balata olarak EBC Yellowstuff
    Genel olarak specler bu şekildeydi.

Daha sonrasında ufak tefek paddle shift, basınç saati vs sipariş edip onları taktıktan sonra olmazsa olmazımız yazılım için Denizli'nin yolunu tuttuk ve Tayfun abiye gittik.
    ProTuned Performance imzası ile yakıtlı 1.6 barlık bir ayar yaptık. Ayar sonrası tabii yüzler güldü oldukça Yeni plakamızın da sırasını bekledikten sonra taktık ve o günden sonra İzmir'de adımızdan bahsettirmeye başladık kendi setupımızda

Daha sonra alt frekansa olan tutkumdan dolayı küçük ve kaliteli bir şey olsun diyerekten 20 cm subwoofer ve amfi taktık.

Araba hızlıydı fakat egzoz ucu gözüme batmaya başladı gereken intibayı uyandıramıyordu Ona da el attık 67'liği 90'lıkla değiştirdik.

Ön cama da Cosmos marka seramik cam filmi çektik ve bir bütünlük oldu camlarda.

Cevat ile güzel bir inceleme çektik

Cevat'ın gözünden FAK
    Sünger filtre kötü hale gelmişti. Yenisinin hava geçirgenliği bizce iyi değildi ve maliyeti de yüksekti öyle olunca Deniz abi ile (Dino garage) custom bir çalışma yaparak orijinal ebatta K&N filtre taktık. Eskisinden daha uzun ömürlü ve kaliteli olacak

Bu setup gayet güzeldi fakat arabayı ilk aldığım günden beri aklımda hybrid turbo takmak vardı ve kendimi maddi olarak toparladıktan sonra Fe-Ka yapımı 42mm hybrid turbo, greddy profec ve aem V2 methanol kit aldım.

Başıma geleceklerden habersiz hepsinin montajını yaptık fakat şanzıman su koydu 1.4 üstü basınçta sorun yaşıyorduk. Öyle olunca turboyu söktüm oeme dönüp sattım. Oradan gelen parayla ucu ucuna kavrama aldım. Şanzıman sökülünce volantın da gereken sıkılıkta olmadığını gördük ve maliyet ikiye katlanmıştı. Büyük bir tasa içinde ne yapacağımı düşünürken çok sevdiğim bir abim sağolsun yardımını esirgemedi ve hallettik. Burdan da Özgenç abime ayrıca teşekkür edeyim yeri gelmişken

Küçük bir talihsizlik yaşadım ve sağ marşpiyelin arka tarafını vurdum. Neyse ki kaskonun mini onarımından hallettik.

Ses sistemi yine tatmin etmemeye başladı. Komple tüm sistemi değiştirdim. Ana ünite olarak RCD 510'u RCD 330+ ile değiştirdim. Apple Car Play sayesinde araba 8 yaş gençleşti

Önce tüm kapılara iç ve dış saç olmak üzere, bagaj havuzu, arka koltuk altları ve bagaj kapağına erkurt ile yalıtım yaptım. Kapılar ve bagaj kapağına ekstra sünger kapladık. Yalıtım işi beklediğimden çook daha uzun sürdü. Fönle iyice ısıtıp yapıştırırken eller, makine vs komple yapış yapış oldu ama tüm emeğe değdi. Kapılar resmen zırhlı gibi oldu. Vw zaten toktur fakat benimkiler bildiğin 'güümm' diye kapanıyor çok sıkı

Ön kapılar 210 km hızdan sonra resmen hava alıyordu. Bunu çözmek için tüm kapıların üst taraflarındaki fitillerin içine serum hortumu soktum. WD40 ile fitil deliklerinden yağlayarak. Ve sorunu çözdük.

Kapı hoparlörlerini ise arkaları Infinity 6500 cx, Önleri Morel Maximo Ultra 6 ile değiştirdim. Jameson 4 kanal amfim yerine Edison eski seri 5 kanala geçtik. Subwoofer olarak Powerbass'ın gücü yetersiz geldiği için JBL GTO-804 ile değiştirdim. Sonuç çook güzel oldu eskisiyle alakası yok. Biliyorum evet süper kaliteli hi-end bir sistem değil fakat beni mutlu ediyor.

Uzunca bir süre bu setupta stage 2+ olarak bindim. Stock turbo ile -3 eğimde 11.6 sn aldım methanol ile. Maddi olarak kendimi tam toparlamayı bekledim ve sonrasında bismillah diyip hybrid setupa giriştik tekrar.
    Ferhat Toker FT Turbo'ya 46,5mm hybrid turbo yaptırdım. Bu haliyle emme ve egzoz olarak K04-64 turbonun aynısıydı. Çok aşırı büyük değil böylece alt devirlerimde de kayıp yok zaten sc de var bizim araçlarda. Şu an devir bandının her yeri dolu dolu hiç boşluk yok. Bu turbonun spool sesi falan eski hybridimle alakasız resmen Senfoni söz konusu kaputun içinde bilhassa dar sokaklarda.

Sessiz dv'den sıkılmıştım onu da değiştirdim.

IAT değerlerini minimuma çekmek adına 7,5 litre Forge intercoolerı söküp RSA'nın 10,5 litre intercoolerını taktık. Yan yana durunca forge sanki stockmuş gibi kaldı yanında Taktıktan sonra kendini göstermediği için siyah olan coolerı metalik gümüş griye boyadım.

Bu arada hızlanıyordum fakat frenlere de bir el atmam gerekiyordu. Dört kutu Motul RBF660 hidrolik alıp hidrolik değişim cihazı ile hava kaçırmadan tam iki litre hidroliği doldurduk. Ön fren balatalarını da uzun araştırmalar sonucu Ferodo Racing DS2500 olarak değiştirdim. Sonuç ise muazzam!

Yere sağlam basmak adına ST X coilover aldım. Onun da montajını gerçekleştirdik.

Sonrasına yeni turbom ile usul usul Denizli'ye geçtim. Ön benzin pompasının yetişmemesi üzerine oem ön yüksek basınç pompası alıp taktık. Tayfun Kaymakçı sağolsun beyin ve dsg yazılımını yaptı. Bu sefer yola çıkarken daha önce yaşadığım sıkıntılardan dolayı resmen beklentilerim sıfıra inmişti ama o da ne Her şey gayet yolunda. Çok şükür gayet güzel şekilde halloldu yazılım da.

Jantları değiştirecektim OZ düşünüyordum fakat piyasası çok yükselmişti, ikinci el alıp kumalama boya vs uğraşmak istemediğimden Arıcıoğlu'nun üreteceği WRC jantları beklemeye başladım ve çıkar çıkmaz direkt bir takım aldım. Orj jantları 10,5 kg, WRC'leri ise 7,6kg olarak tarttım.

Daha sonrasında Pirelli P Zero Nero GT'ler ile tutunma sorunu yaşadım. Slick lastik istemiyordum çünkü artık İzmir'de yaşamıyordum ve iddialı olacağım bir durum yoktu Fethiye'deydim. Michelin Pilot Sport 4 taktım ve sonuç gayet güzel. Otobanda 3. viteste tutunmaya başladım (kısmen)

Bu kadar emek verdikten sonra güneşte ve yağmurda bırakmak asla olmazdı. Garajımız yapılsın.

Ufak tefek hareler gözüme takılıp duruyordu komple iç detaylı temizlik ve pasta cila yapıp soft99 authentic wax ile korumaya aldık.

Araba artık benim gözümde bitmişti mutlu mesuttum kendisiyle. Derken devirdaim adaya veda etti. V kayışı, antifriz sıvısı ile birlikte orijinal olarak devirdaimi değiştirdik.

Evlatlar haftaiçi dinleniyor. Haftada 1-2 gün binip keyfini alıyorum. Kapalı garajın verdiği huzur kesinlikle çok başka umarım isteyen herkese nasip olur

Artık benim gözümde arabam neredeyse bitti. Geri ufak tefek aksesuarlar kaldı. Yeni jantlarıyla ve son haliyle geçtiğimiz hafta süre aldım.
    2 bar basınçta -1,8 eğimde 9,77 sn koştu. Bu haliyle benim için gayet yeterli. Bu setupta daha yüksek basınçlarla daha iyi süreler elbet çıkarılabilir fakat benzin hattıyla oynamak gerek. Yaşadığım yer itibariyle zaten rakip olabilecek araç bulamıyorum. Şu anda çok keyifli ve güzel. DBN dosyasını da ekliyorum. Süre alırken yaptığım çekimin videosunu da ekliyorum. Varsa bir maşallahınıza talibim, herkese iyi forumlar

En sona da bonus olarak downpipe'ımın çatlağını kaynatmaya götürürken çektirdiğim fotoğrafımı sizlerle paylaşıyorum. İşte biz serseriler sanayide vakit geçirirken böylesine mutluuyuz
    Konu ardaokkabas tarafından (06-11-2019 Saat 01:03 ) değiştirilmiştir.

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah kesene bereket.
    Çok güzel olmuş araç da konu da. Keyifle okudum

Leonardo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah bütün yazıyı okudum herşey yerinde olmuş bende erkurt kullanıyorum dediğiniz gibi aşırı tok bir ses var kapılarda ancak malzeme çok ağır siz süre için uğraşırken bu malzeme doğru olmuşmu sizce
    "josephine_dti

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah Allah kaza bela vermesin... Tam tadinda olmus hersey..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah kesene bereket.
    Çok güzel olmuş araç da konu da. Keyifle okudum
    Çok teşekkür ederim

Alıntı Leonardo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah bütün yazıyı okudum herşey yerinde olmuş bende erkurt kullanıyorum dediğiniz gibi aşırı tok bir ses var kapılarda ancak malzeme çok ağır siz süre için uğraşırken bu malzeme doğru olmuşmu sizce
    Sağolun Bence “evlat” dediğin bütünüyle güzel olmalı. 7,5 sn koşan ama direksiyonu soyulmuş, koltukları lekeli motor içi tozlu pis bir araba veya tamamen tertemiz cilası çekilen fakat yazılım dahi olmayan bir araba benim gözümde aynı; değersiz FAK’ın maşallahı var ki hem 10 sn altında koşuyor, uzunyolda yakıtı 6 litrenin altına inebiliyor, akşam çık keyifle müziğini dinle, ve güneş altına koy bir tane hare göremezsin beyazına inat parlar Olması gereken bu bence. Kapıyı kapattığındaki o tokluk için fazladan 15-20 kg dert değil. Polo zaten sınıfına göre ağır bir araba

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı nyz_61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah Allah kaza bela vermesin... Tam tadinda olmus hersey..
    Sağolun iyi dilekleriniz için. Elimden geldiğince yapmaya çalıştım

SinanAdalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah, güzel emek kokuyor Taş değmesin.
    İyilik kolay.. kötülük gayret gerektirir.Ben tembel sanılacak kadar kolaycıyım..azimle sıçan ancak sıçmış olur, taşı matkap deler..

suk3b3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dolar 5 üstüne çıktığından beri böyle para harcayan görmedi bu forum =) maşallah kardeşim aracı adam etmişsin. 1000rr satlık mı
    SWAT

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Güzel uğraşmışsın, sonucu da güzel olmuş. Keyifle bin.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Erdem K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    52 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    iyi emek var araçta
    maşallah
    keyifli sürüşler ...
    Subaru
    Technica
    InternationaL

PSN: ekduncan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aracınıza maşallah güzel emek harcamışsınız. dediğiniz gibi herşey olması gerektiği gibi olmuş. sorunsuz sıkıntısız binersiniz inşallah

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah çok keyifli ve güzel olmuş
    sorunsuz gazlamalar
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

SkY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah kazasız belasız kullanın..

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eline ,emeğine sağlık güzel zevkle harcamışsın.

Allah kaza bela vermesin
    imzasız..

aykutsafakyaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu kurlarla iyi uğraşmışsın valla Allah ağız tadıyla binmek nasip etsin.

Alıntı suk3b3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dolar 5 üstüne çıktığından beri böyle para harcayan görmedi bu forum =) maşallah kardeşim aracı adam etmişsin. 1000rr satlık mı
    600fa değil mi o
    Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İçinde yaşamak zorunda kalmasak, gayet komik ülke aslında.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SinanAdalı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah, güzel emek kokuyor Taş değmesin.
    Sağolun

Alıntı suk3b3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hahahshh sağol abi Evlat oldu artık yemedim yedirdim
    1000RR değil 13’ CBR 600 FA henüz sadece 11 bin kmde Satmayı düşünmüyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BaRaN_35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel uğraşmışsın, sonucu da güzel olmuş. Keyifle bin.
    Çok sağolun evet tam istediğim gibi şu an. Hızlanma soluksuz

Alıntı Erdem K. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyi emek var araçta
    maşallah
    keyifli sürüşler ...
    Sağolun elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. Size de keyifli sürüşler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fdoganb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aracınıza maşallah güzel emek harcamışsınız. dediğiniz gibi herşey olması gerektiği gibi olmuş. sorunsuz sıkıntısız binersiniz inşallah
    Amin inşallah. Bu projelerde en çok istenen şey zaten sorunsuz sıkıntısız binmek. Onun için de 2 bar üstü basmıyorum daha gideri var 2.4’e kadar. Sağolun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SkY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah kazasız belasız kullanın..
    Sağolun iyi dilekleriniz için

Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah çok keyifli ve güzel olmuş
    sorunsuz gazlamalar
    Çook teşekkür ederim. Tam kıvamında oldu

Bu arada telefondan girdiğim için mesajları toplu alıntılayamıyorum.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler