User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
39 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Ford sierra pinto standole

dragstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok ciddi emek harcamışınız, kazasız belasız

ottoman32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    resimler mi görünmüyor bende yoksa resim mi yok
    Alıntı oxygen Nickli Üyeden Alıntı;
    "yanındaki avukat demiyor mu göte mukayyet ol 200 erkek okuyor konuyu, ortalama 14 cm den 28 mt yapar diye?"

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla kızma ama keyifle okudum ben seviyorum böyle eski arabaların cıkarttıkları sorunlarla uğraşmayı )
    Maşallah güle güle kullan tam bir hobi aracı

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ciddi emek var sabrınıza sağlık.

Keyifli sürüşler dilerim..
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

rebel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 21dc963 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araba bitince psikiyatri kliniğinde fiş alman gerekir sıfırdan araba yapmak kolay ama böyle bir arabayı yapmak ciddi sabır ve tecrübe ister
    Tanıdık psikiyatri varsa özelden numara alayım Şaka biyana doksan kuşağını seviyoruz kendimde o kuşaktan olduğumdanmıdır nedir yeni araçlardan çok daha zevk alıyorum uğraşmaktan.
    Alıntı asmisinsan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı ugurlu olsun bende 7 8 aydır ugrasıyorum eski araba ile uğraşmak büyük dert ama bi o kadarda keyfli allah sabır ve bol para versin
    Sizde ne araç var ? Zordur ama daha keyifli değilmi ? Ben bi sorununu çözünce acayip mutlu oluyorum. Bide kendim yardımsız,ustasız yaparsam hele... Tabi herşeyi yapmak imkansız. Yer , ekipman sıkıntısı vs . elimizden geldiğince artık
    Alıntı dragstar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok ciddi emek harcamışınız, kazasız belasız
    Daha bişey yapmadık yahu yeni başlıyoruz.
    Alıntı ottoman32 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    resimler mi görünmüyor bende yoksa resim mi yok
    Yok aga tüm fotolar yerli yerinde . birdaha kontrol eder misin ?
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla kızma ama keyifle okudum ben seviyorum böyle eski arabaların cıkarttıkları sorunlarla uğraşmayı )
    Maşallah güle güle kullan tam bir hobi aracı
    Şuan çok sinirlendim. Nasıl kızgınım sana bi bilsen Bende çok seviyorum. Problem olsun sıkıntı yok. Yeter ki çözebileceklerimizden olsun. Bide liftim falan olsa ama yer müsait değil malesef.
    Alıntı -Murat Özcan- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ciddi emek var sabrınıza sağlık.
    Keyifli sürüşler dilerim..
    Saolun ama daha yolun çok başındayız yapılacak onlarca şey var . Zaman ve sabır bol. Yavaş yavaş
    Konu rebel tarafından (17-11-2019 Saat 11:40 ) değiştirilmiştir.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

asmisinsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tanıdık psikiyatri varsa özelden numara alayım Şaka biyana doksan kuşağını seviyoruz kendimde o kuşaktan olduğumdanmıdır nedir yeni araçlardan çok daha zevk alıyorum uğraşmaktan.

Sizde ne araç var ? Zordur ama daha keyifli değilmi ? Ben bi sorununu çözünce acayip mutlu oluyorum. Bide kendim yardımsız,ustasız yaparsam hele... Tabi herşeyi yapmak imkansız. Yer , ekipman sıkıntısı vs . elimizden geldiğince artık

Daha bişey yapmadık yahu yeni başlıyoruz.

Yok aga tüm fotolar yerli yerinde . birdaha kontrol eder misin ?

Şuan çok sinirlendim. Nasıl kızgınım sana bi bilsen Bende çok seviyorum. Problem olsun sıkıntı yok. Yeter ki çözebileceklerimizden olsun. Bide liftim falan olsa ama yer müsait değil malesef.

Saolun ama daha yolun çok başındayız yapılacak onlarca şey var . Zaman ve sabır bol. Yavaş yavaş
    Bende clio rs var forumda konusunu acmistim bendeki motor falan komple girdim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı asmisinsan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende clio rs var forumda konusunu acmistim bendeki motor falan komple girdim
    Elinize emeğinize sağlık. ��
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

darkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu ilk açtığınızda okumuştum. Bende keyifle okuyanlardanım.

Konuya her yeni mesaj geldiğinde girip bakıyorum yeni foto varmı diye

Kolay gelsin.
    Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
    M.Kemal ATATÜRK

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkred Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu ilk açtığınızda okumuştum. Bende keyifle okuyanlardanım.

Konuya her yeni mesaj geldiğinde girip bakıyorum yeni foto varmı diye

Kolay gelsin.
    Şuan yurt dışında olduğum için güncelliyemiyorum. Döndüğümde hızlı bir şekilde güncellemelere başlıcaz
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

1998corsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba,

Güzel makina, kazasız belasız.
    Clio Rs 182 N/A - 98 Corsa Gsi N/A - Turbo Şahin 88 - 98 Corsa Gsi N/A - 94 Corsa Gsi N/A - 96 Corsa B swap c20xe

Ecupro Bodrum

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu manasız alınan ekler vs ler arabanın içine ediyor. En güzelini yapmışsın bence, Bir de şeması olsa elinde aslında çok daha kolay olur gibi duruyor.

Elektrik işi ne hikmetse kimse ellemek istemiyor, bu yüzden ben de kendi araçlarımda yapıyorum, 3 aracımda da elektrik ve hatalı montaj kaynaklı sorunları kendim çözdüm.

Son aracımda mesela abs lambası göstergeye lehim ile bağlı bir led. Bunu sökmüş adamlar güler misin ağlar mısın

Kolay gelsin, uğraşması keyifli işler. Bir şeyi düzelttikten sonra aracı kullanırken bunu görmek insanı mutlu ediyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 1998corsa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Güzel makina, kazasız belasız.
    Merhabaaaa :. Saolun.
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu manasız alınan ekler vs ler arabanın içine ediyor. En güzelini yapmışsın bence, Bir de şeması olsa elinde aslında çok daha kolay olur gibi duruyor.

Elektrik işi ne hikmetse kimse ellemek istemiyor, bu yüzden ben de kendi araçlarımda yapıyorum, 3 aracımda da elektrik ve hatalı montaj kaynaklı sorunları kendim çözdüm.

Son aracımda mesela abs lambası göstergeye lehim ile bağlı bir led. Bunu sökmüş adamlar güler misin ağlar mısın

Kolay gelsin, uğraşması keyifli işler. Bir şeyi düzelttikten sonra aracı kullanırken bunu görmek insanı mutlu ediyor.
    Saolun teşekkür ederim. Madem bi hobisever buldum konuya hareket gelsin. Araçta komple sigorta kutusunu yenilemek ve sadeleştirmeye gitme düşüncem var ama elektrik bilgim yeterli seviyede değil. Neden elektrikçiye gitmiyorsun diyenler olabilir. Ama paramla rezil olmayacağım çünkü beni çıldırtıyorlar. Ya yap(a)mıyorlar yada baştan savma iş yapıyorlar. Elektrik bilgim level 1 ;. Ama elim alet edavat tutuyor. İnce işcilik lehim falan yaparım. Sorun şu ki çok karman çorman gözüm korkuyor.

Malzeme listesi:
    Makaron
    lehim ve pasta
    kablo koruması
    Bez bant(bolca)
    Plastik kelepçe
    Kablo organizer.
    Bunları temin ettim. Fakat ben mevcut sigorta kutusu ve sistemi sadeleştirrek bir araya getirmek ve toplamak istiyorum.

Plan:
    Sol kaput içinde olan sigorta panelini sağ torpido içindeki bölgeye taşıyarak gereksiz kablo demetinden kurtulucam.
    Bu bir eğlence aracı :. Bu yüzden komple orta konsolu, custom olarak pod+ şalter switchden yapıp ;
    Fan,far,stop,flaşör,sis,iç aydınlatma,çakmaklık, benzin pompası(ekstra) akü on/of safe şalter(ekstra) gibi şeyleri tek noktada toplayıp hemen 50 cm yanındaki sigorta kutusuna girmek .
    Böylelikle oem ecu+vems ecu+sigorta kutusu tek noktada düzenli ve kalabalıktan arındırılmış olarak temiz bir görüntü sergileyecek.
    Müzik sistemi komple iptal.

S13 180SX 240SX Center Switch Panel – Custom Cluster Development

Aklmdaki panel .Bu görseli yakalıyacak temiz ve etkili bir konsol
    Sigorta ve röleleri bir araya toplamanın kolay yolunu anlatabilir misiniz ?
    Konu rebel tarafından (04-12-2019 Saat 23:34 ) değiştirilmiştir.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Panel çok şık gerçekten, ama bu denli büyük bir elektrik işine girmek için önce aracın harness dökümanını mutlaka edinmek gerekir diye düşünüyorum.

Aydınlatma kısmı o kadar dert değil. Ben olsam şöyle yapardım (yaparken de keyif alırdım) önce bağlantıları iyielştirip aracı stabil hale getirirdim, akabinde bu panel işine girerdim.

Mevcut düzende stabiliteyi sağladığında neyin nerede olması gerektiği zaten belli olacağından istediğin revizyonu yapmak çok daha kolay olur.

Ama halihazırda düzen tutmayan bir işi iyice karıştırmamak lazım.

Elektrik işlerinde kullanılan malzemeler para değil. Ben mk3 mondeonun kaput altı tesisatını iyileştirdim, (lpg hiç çalışmıyordu, araba düzensiz çalışıyordu vs)

Hepsinin maliyeti 100 TL bunun 60 TL si enjektör soketleri düşün Tane tane yaparsan hem bilgin artar hem tecrüben. Korkulacak bir şey yok, ama ters bağlantıya dikkat etmek lazım modül vs varsa bozmamak için.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Panel çok şık gerçekten, ama bu denli büyük bir elektrik işine girmek için önce aracın harness dökümanını mutlaka edinmek gerekir diye düşünüyorum.

Aydınlatma kısmı o kadar dert değil. Ben olsam şöyle yapardım (yaparken de keyif alırdım) önce bağlantıları iyielştirip aracı stabil hale getirirdim, akabinde bu panel işine girerdim.

Mevcut düzende stabiliteyi sağladığında neyin nerede olması gerektiği zaten belli olacağından istediğin revizyonu yapmak çok daha kolay olur.

Ama halihazırda düzen tutmayan bir işi iyice karıştırmamak lazım.

Elektrik işlerinde kullanılan malzemeler para değil. Ben mk3 mondeonun kaput altı tesisatını iyileştirdim, (lpg hiç çalışmıyordu, araba düzensiz çalışıyordu vs)

Hepsinin maliyeti 100 TL bunun 60 TL si enjektör soketleri düşün Tane tane yaparsan hem bilgin artar hem tecrüben. Korkulacak bir şey yok, ama ters bağlantıya dikkat etmek lazım modül vs varsa bozmamak için.
    Teşekkür ederim. Haklısın kademe kademe gitmek lazım aslında . uygulama fotoları var mı ?
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkür ederim. Haklısın kademe kademe gitmek lazım aslında . uygulama fotoları var mı ?
    Şu konuda arabaya yaptığım işlerden görseller var, zaman kısıtıdnan dolayı yüzeysel geçtiğim yerler var. İşini görür mü bilmem bir bak istersen.

Genel olarak tecrübelerimi aktarırsam (3 araç yaptım kendimce şimdiye kadar)

Yaptığım işler büyük bir beceri gerektirmiyor, ama iş bilmez adamlar kabloyu birbirine dola, üstüne bant yap geç sistemini uyguladıklarından dolayı zamanla sıcaklık / nem / kablo çapı ya da kalite hatasından dolayı arızalar meydana geliyor.
    Sök at dedikleri lpg sistemi şuan gayet sorunsuz çalışıyor mesela.

Mondeo Mk3 Tamiratlarım - Mondeo - Oto Club Turkiye

Bu da aracımın konusu, burada da karaladığım bir kaç satır var.

http://www.techturkey.com/forum/otom...tml?highlight=

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eyvallah hocam. Eğer fotolara baktıysan zaten kasaplığı görmüşündür. Adamlar lehime karşı. Uç uca bük bantla geç. %90 ustalar aynı Türkiyede... İllalallah geldi artık bu ustalardan.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu konuda arabaya yaptığım işlerden görseller var, zaman kısıtıdnan dolayı yüzeysel geçtiğim yerler var. İşini görür mü bilmem bir bak istersen.

Genel olarak tecrübelerimi aktarırsam (3 araç yaptım kendimce şimdiye kadar)

Yaptığım işler büyük bir beceri gerektirmiyor, ama iş bilmez adamlar kabloyu birbirine dola, üstüne bant yap geç sistemini uyguladıklarından dolayı zamanla sıcaklık / nem / kablo çapı ya da kalite hatasından dolayı arızalar meydana geliyor.
    Sök at dedikleri lpg sistemi şuan gayet sorunsuz çalışıyor mesela.

Mondeo Mk3 Tamiratlarım - Mondeo - Oto Club Turkiye

Bu da aracımın konusu, burada da karaladığım bir kaç satır var.

http://www.techturkey.com/forum/otom...tml?highlight=
    Konuyu okudum maşallah baya emek vermişşin. Ford club ta daha detaylı yazmışşın sanırım fakat ordaki fotolar uçmuş. Devamı var mı
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu okudum maşallah baya emek vermişşin. Ford club ta daha detaylı yazmışşın sanırım fakat ordaki fotolar uçmuş. Devamı var mı
    Konuyu açtım sabah fotolar bende görünüyor, başka bir pc den bakma şansın var mı ?

Foto çekemediğim devam kısmı var, ABS ve ESP ışığı yanmıyordu. Göstergeyi söktüm ABS lambası board üzerine lehimli led.

Sökmüşler bu ledi o yüzden abs hatası vermiyormuş araba. ESP nin de önüne bant yapıştırmışlar. Arıza ışığının da led'i sökük, ufak tefek şeytanlıklar kısacası.

Bulursam 1-2 fotola eklerim konuya .

Şuradan çektiğim tüm fotoları görebilirsin bu arada.

13.10.2019 bakım – Google Drive

Şurada gösterge ile ilgili bir iki şey yapmıştım ve double din montajı görülebilir.

DOUBLE DİN MONTAJI-26.10.2019 – Google Drive

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tolga hocam süper olmuş. Emeğine sağlık ben ince işleri çok seviyorum. Güzel detaylara girmişşiniz
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler