User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
39 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Ford sierra pinto standole

rebel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Ford sierra pinto standole

Herkese merhaba.Birkaç ay önce drift amaçlı aldığım aracı tanıtmak istiyorum. Kısaca biraz bahselim
    87 2.0 pinto efi olan aracıma bikaç ekleme yapılmış ama yarım kalmış. Aldığımda;
    -Vems standalone
    -17'fifteen 52 jant
    -Warex egzoz
    -Cosy tampon
    -Cosy spoiler
    -Turbo timer
    -Wideband
    -Start stop eklenmişti
    Araç kasa ve motor olarak diri duruyordu ama ayarsızlıktan kaynaklı yürümüyordu.Patırdamalar, kasılmalar,bol benzin kokulu bir aracımız vardı. Benzin fiyatlarını, pistonları yıkayarak boykot ediyorduk. Rölenti afr miz 13.5 dipgaz 10 afr ile yürümeye çalışıyordu.Arabayı ilk aldığımızda içerde sigara içmeye korkuyoduk. Manavgattan alıp,İzmire getirirken 4 kez yolda kaldık.Bunun ikisi benzin hattı,ikisi elektriksel sıkıntı ile ilgili.Biz çözene kadar(tabi aldığımız arkadaşlarla bolca konuşmalı dakikalar geçirdik) orasımı,burasımı derken benzin deposunun hava yaptığını arkadaşların yönlendirmesi ile bulduk.İlkinde depoyu açar açmaz öyle bir püskütttüki belki 1 litre benzini üstüme kustu.Eğer elimde sigara olaydı; rumeli ateşi gibi yanacaktık Neyse depo hava yapıyor,araç yakıtı cekemıyor,kısıyor patırdıyor,gitmiyor,afr sapıtıyor,wideband ibresi kendini yerden yere atıyordu.Sonra depo kapağını sökünce sierra bey hiçbişey yokmuşcasına normele döndü.Buraya kadar ufak bi incir ağacıda dikti .200 tl benzin aldık 180km de bitti.Allahım naptık biz? Sonraki 200 tl de ise 380 km gitti.Hala yakıyodu ama nornalleşmeye başladı.Sonra aydına geldik ve 100tl daha aldım marşa bastık tık yok. Haydaaa ulan ne güzel gidiyoruz ne oldu bi anda ? (voltaj 13.2 felan farlar vs açıkken 12.6) beyin var diye vurdurmak istemiyoruz.Saolsun bikaç kişi yardımcı oldu.2 farklı araçtan takviye almamıza rağmez çalışmamakta ısrar edince, dedim sen kaşındın ! Vurdurcaz!!! Yüklendik bi kerede aldı ama stop etmeye korkuyorum. (yoldada ışıklarda stop ettirmiştim 4 5 kez deneyerek zorla aldırmıştım ve bu üçüncü kalmamızdı) neyse o bu derken çıktık Aydından . Yol bitmiyor dur, bekle, mola , problemler vs yürümüyor derken biz aydına 8 saatte geldik.Ayar oldum.Haaa bu arada;yolda warexte kafasına göre çalışıyor.Basarsın açılmaz açılır kapanmaz.Aracı alırken test ettik bunların hiçbiriside yok. Sahibinimi yadırgadı nedir başımıza bin türlü iş açtı.Aydından izmir otobanına girerken warexi açıp bi 3 ten 2 ye çekersingazladım kesiciye girmeye yakın tak tuk pat baaam etti.Boşa aldım yolda akıyoruz ama yüzümdeki ifadeyi anlatamam görmeniz lazım dedim yolun sonu.Birader ve hatun var.Hanım warex koptu galiba diyor,birader acaba aksmı kestik diyor bildiğim tüm küfürleri ediyorum ama.Git dedim biradere;bak şuna... Sinirlerim boşaldı.İndik egzoz yerinde, ee alttada bişey yok ! Eee noldu lan ozaman ? Milyonda bir ihtimal olacak ya ; ön traversten arkaya kadar vura vura dangur dungur bi ses ilerliyor arabada alçak olunca altta aksmı kesti,şanzımanmı indirdi vs. aklımda deli sorular ?birader sırıtarak geldi abi dedi yan kamyondan 10cm profil parçası düşmüş ses oymuş elim ayağım boşaldı.Dedim geç sür allahaşkına.O bu derken Manavgat-İzmir yolcuğu tam 10 saat sürdü ! İzmire kazasız ama bol problemli olarak geldik.Hatun dalga geçiyor; başına iş aldındaaa , çürük bu 87 araç mı alınırrr , dertsiz başımıza dert sahibi olduk vs . Bikaç gün aracın yanına bile gitmedim(bu duyguyu bilirsiniz)Dedim bi marş yapayım. Anaa tek marş. Warex çalışıyor. Rolenti ip gibi hala zengin ama stabil.Yola bi çıktım gezeyim bakayım nolacak . 17 replika full ağır jantlarımız(lastikler baya iyi durumda) açık diff , virajda bi yükleneyim dedim nolcak ? Debriyaj tokatlamadan gaza oturdum hop toto yanımda sıkıntılar yalan oldu. Oo dedim tamam ayarsız bakımsız bide ayardan kilitten sonra eğlenceli olacak belli.Göz kırpıyor bana kerata dönüşte aynı o boş yolda tekrar oturdum ve tamam dedim ya bu böyle ikide rahat geliyosa ayardan,iyileştirmelerden sonra akar gider.Biliyorum çok uzattım ama bu acı anıları anlatmadan konuya giriş yapamazdım. Şimdi sizi fotolarla başbaşa bırakıyorum.Konunun ikinci kısmında kafamızdaki şeyleri ve yapılabilecekleri konuşucaz . iyi okumalar

Konu rebel tarafından (15-11-2019 Saat 01:01 ) değiştirilmiştir.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Slmcnsl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    amma maceralı bir yolculuk olmuş.=)

kazasız belasız inşallah. umarim aklınızdakileri yapabilirsiniz.

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah yardımcınız olsun.benimde sierralarım oldu zamanında enson turbo rs500 ümü sattım ama aklımda hala bi pinto turbo yapmayı istiyorum fifteenler iyi gidiyor sierraya. Sierra öyle bi araçki her jant yakışmıyor geçen hesapladım 19 defa jant değiştirmişim 3 yılda
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Masallah Allah kaza bela vermesin com guzel ve eglenceli bir araca benziyor. Istedigin gibi toplayinca ilk basta yasadigin sıkıntilar aklina geldikce gulup gecersin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Slmcnsl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    amma maceralı bir yolculuk olmuş.=)

kazasız belasız inşallah. umarim aklınızdakileri yapabilirsiniz.
    Aynen baya aksiyonlu oldu teşekkürler.
    Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah yardımcınız olsun.benimde sierralarım oldu zamanında enson turbo rs500 ümü sattım ama aklımda hala bi pinto turbo yapmayı istiyorum fifteenler iyi gidiyor sierraya. Sierra öyle bi araçki her jant yakışmıyor geçen hesapladım 19 defa jant değiştirmişim 3 yılda
    Saolun. Jantın duruşu çok iyi fakat bu araca 17' fazla . şekilci olsam kesinlikle değiştirmezdim. Benim için öncelik hafif olması. O yüzden yakında jantları satışa çıkarıcam. Kademe kademe gidip sonra turboluyacağız. Öncelik elektirik ve yakıt hattı iyileştirmeleri...
    Alıntı nyz_61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Masallah Allah kaza bela vermesin com guzel ve eglenceli bir araca benziyor. Istedigin gibi toplayinca ilk basta yasadigin sıkıntilar aklina geldikce gulup gecersin
    Çok teşekkürler . yapılacaklar listesini kademe kademe hayata geçiricez. Öncelik olarak fabrikasyon sağlığına geri dönmesi. Elektrik ve yakıt hattı iyileştirmeleri yaptıktan sonra yürüyene giricez. Sonrası turbo
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

SinanAdalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birader ve hatun var.Hanım warex koptu galiba diyor
    Şunu okuduktan sonra güldüm Helal olsun yengeye.. Benim hatunda arabanın A'sından anlamazdı, şimdi davlumbazamı sürtüyo lastik diyo. Şurdan çapraz geç diyo

Kazasız belasız maşallah
    İyilik kolay.. kötülük gayret gerektirir.Ben tembel sanılacak kadar kolaycıyım..azimle sıçan ancak sıçmış olur, taşı matkap deler..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SinanAdalı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şunu okuduktan sonra güldüm Helal olsun yengeye.. Benim hatunda arabanın A'sından anlamazdı, şimdi davlumbazamı sürtüyo lastik diyo. Şurdan çapraz geç diyo

Kazasız belasız maşallah
    Saatlerce otoparkta zaman geçirdiğimde kıyametler koparsada oda alıştı. Daha önce alfa 156 2.0ts varken fincan sesi var bu arabada diyip bide ortamlarda anlatıyodu ahuahah .hatta geçen sierrayla uğraşıyorum elektrik tesisatı problemi vardı . elim girmiyor aradı taradı röleleri çıkardı. Al bişeyi beceremedin bak buldum diyor
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

vtechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güzel Gişe yapacak bir yolculuk filmi senaryosu gibi okuması çok heyecanlı ve keyifli olmuş. aracınız hayırlı uğurlu olsun.
    Kutay AYHAN
    PASSWORD:JDM

weST.27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Jantlar ve yandaki sticker dışında güzel araç kazasız belasız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı vtechno Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel Gişe yapacak bir yolculuk filmi senaryosu gibi okuması çok heyecanlı ve keyifli olmuş. aracınız hayırlı uğurlu olsun.
    Çok saolun arkadaşlar. Evin 2.arabası o yüzden hakettiği değeri yavaş yavaş görecek. Kademe kademe güzel bişeyler çıkarıcaz. Burdan tavsiyeler ve iyileştirmeler hakkında beyin fırtınası yapıcaz . yol uzun ama keyifli bi konu olacağını düşünüyorum
    Alıntı weST.27 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Jantlar ve yandaki sticker dışında güzel araç kazasız belasız
    Stickerların hepsi sökülecek. Jantları beğensemde hafif jant takıcaz. Teşekkürler
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

SULTANOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi hikayeyi resmen yaşadım süper anlatmışın güle güle kullan. hakkten çok güzel gözüküyor
    74 model sehpa...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gelelim ikinci dertli kısıma . ELEKTRİK ! Mekanikten anlasamda elektrik ve elektronik işinden nefret ediyorum. Çünkü ne geliyosa hep başıma bundan geliyor. Motosikletimde yaşadım eski arabalarımda yaşadım ve sierrada devam yakama yapışan karabasan gibi... Konuya girişte belirttiğim kısımı hatırlarsınız; araç evin önünde marş aldı demiştim. Bu olay çok sürmedi tabi. Yine benzer problemler çıktı ortaya . Neyse dedim müsait zamanda yaptırırz. İş güç felan derken araba baya bi yattı(yaklaşık 2 ay) Biradere dedim aracı elektrikçiye götür. İnsan parasıyla nasıl rezil olabilir onu yaşadık. Kimse bakmak istemiyor, kapıda gören biz bunu yapamayız felan ulan sanki bedavaya yaptırıcaz. 10 yer gezdik nafile. Sonra kemalpaşada bi tanıdık elektrikçim vardı ufak tefek işler için gittiğim. Başlıyor kurcalamaya... Önce şarj ve marş dinamosu,sonra altı üstü derken saçma sapan işler yapıldığını görüp düzeltmeye başlıyorlar. O kısmın fotolarını silmeseydim keşke...
    Pis konuşmak istemiyorum ama kendini usta diye tanıtan şahıs yada şahışlarmı diyeyim ? Arabayı eline alan salak saçma yerlerden abuk subuk ekler çekmiş. Far ve stoplara gelen kabloları toparlıyorlar ama hala bi sıkıntı var . Olay nerde kopuyor. Warex Affınıza sığınarak malın teki warex kablolarını egzoz üstünden geçiriyor. Bi açılıp bi açılmama sebebi bundanmış(bizde flap sıkışıyor sanıyoruz) kablolar erimiş egzoza yapışmış! Araba ordan sürekli şase yapıp aküyü bitiriyomuş. Yeni hat stepnenin ordan geçirilerek çekiliyor. Herşey süper ve stabil. Tabi müthiş akümüz(!) (bülbül marka) 13.7 de çakılı duruyor yükte ise 12.6 . Marş alması vs değişti ama 1 hafta on gün sonra akü zayıflamaları yine baş gösterdi . araç çalışmıyorken 11lere düşüyor. Bu konu iyice canımı sıkmaya başlamıştı. Dedim fobimi yenicem. Sierra grubunda başladık konuşmaya ... Arkadaşların gazıyla dedim ki;
    "Elektrik işini kökten çözeyim."
    Tavsiyeler üzerine önce sadeleştirmeyle başlayacaktım. Gece 3 te vahiy geldi .(vahiy is loading) indim açık otoparkta torpidoyu indirdim. Artık geri dönüşü yoktu. Çıkan manzara tam bir çöplük !

-Heryerde bantlar,ekler,saçma sapan yerlere bağlantı heryer heryerde...
    Gece 03:00 çıkan manzara. Hafif bi tansiyon düşmesi ,göz kararması oldu tabi dedim devo aldın başına belayı...

-İyice yorulmuştum. Birde karanlıkta zor işler. Yanlış bişey yapmamak için öylece bıraktım. Sabah devam ederiz.

-Uykumuzu aldıktan sonra ilk bagajdan başladım bakmaya... Warex kumandasının haliElektrikçiyede bi kızmadım değil . madem kabloları değişiyosun bunuda ellemezmi insan ?

-Bagajdan çıkanlar. bu arkadaş kaynaklı diff. Oluyor. Yedeğimiz var yani sıkıntı yok sierralarda külbütör kapağı mantar conta. Bu yüzden nekadar sıkarsanız sıkın yağ buharından kaynaklı heryer yağ oluyor.yağ eksiltmiyor ama etrafı batırıyor. Çözümü basit aslında oil catch tank. Arkadaşlar almış ama takmamış. Bize kısmet . işler bittikten sonra onuda takıcaz.

-Alırken görmedinmi dediğinizi duyar gibiyim ama çok iplemedim açıkçası.Motor içinde yapılan elektriksel işler can sıkıyordu. Kablolar açıkta,korumasız. Bazı kablolar sıcaktan yamulmuş. Ateşleme bobinini cırtla tutturmuşlar nasıl ? Harikayız yav. Bak aklıma geldi yine bi mutu oldum . Bizim ustalara bi cırt kelepçe bide bant ver dünyayı yerinden oynatsın

-Bunla olmaz bozuk olum bu

-Gündüz gözüyle görünce durumun ne kadar sıkıntılı olduğunu anladım. Benena hammına bi roket atar mutluluklar dilerim mottosuyla bi sigara yakıp göz ucuyla bakmaya başladım.

-Hemen janberki aradım. Ne var ne yok sök kanka dedi.
    Turbotimer,startstop,launch control,müzik sistemini komple iptal ettim.

-Sonra kontağa bastım ama benzin pompası nanay ? Bikaç kez aracı dibine kadar kullandım. Hatta sökmeye başlamadan önceki gün garaja girdim yakıt bitti. Şamandıra bi gelip gittiği için takip edemiyoruz tabi ki Ahanda pompa yandı dedim. Başka ihtimali değerlendirmediğimden pompayı direk söktüm.Ama direk aküye bağladığımda pompa çalışıyordu ? Başladım rölesini aramaya. Ya startstopa tetikli olduğu için çalışmıyordu yada röle sigorta birşeyler yanmıştı.tabiki çok kurcalandığı için bulamadım. Sigorta kutusunu açtığımda 4 5 sigorta yanıktı. Onları değiştirdim. Ama deneyemedik. Çünkü akü voltajını ölçtüğümde 8 leri gördük. Bülbül akümüz artık şakımıyordu. Holy shit . (Tükçe meali) Kuş öldü beybiiii Akü alınca devam.

-Benzin hattı için yeni hat çekeyim diyorum ne dersiniz ? Akıl verin bana en mantıklı hareket ne olur? Pompa çalışıyor dedik ama basıncını bilmiyorum. Basınc göstergeli regülatör var (minnoş mor renkli) noname bişey sanırım. Basınc saatine güvenip basıncı görebilirmiyiz ? Yoksa başka bi testle sağlamasını yapayım mı ?

-Bugünlük bukadar olsun.Okuduğunuz için teşekkür ederim
    Konu rebel tarafından (15-11-2019 Saat 12:59 ) değiştirilmiştir.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SULTANOGLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi hikayeyi resmen yaşadım süper anlatmışın güle güle kullan. hakkten çok güzel gözüküyor
    Öyle diğer arkadaşların cıncık araçlarına bakıp güzel güzel okuyup maşallah deyip, okuyup gitmek yokkk(!) Bedavaya sıkıntı yaşamam . Ben yaşıyorsam sizde yaşayın ulen Saolasın abi .Adam olcak olcakta biraz sürtmemiz lazım sanayide. Okumadı sürünüyooo
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

peace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arada bi açıp bakarım sierra ilanlarına ilk göz ağrım sayılır çok severdim. Stock olarak biile zor araba, böylesini alana kolay gelsin başarılar derim
    Alıntı SULTANOGLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    uzaylıların bizi görmesi için çizilen sıfırlar gayet gereksiz..
    https://www.instagram.com/topalworks/

Shirb13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    allah yardımcın olsun hocam, keyifli ama sancılı bir süreç seni bekliyor. Yalnız aracın yeniden doğacağı bariz, gelişmeler için takipteyim.
    Sel Gider Kumu Kalır.
    Instagram: SrtGaraj282
    2016 Hyundai i20 Style Pan 1.4 Crdi
    2017 Seat Leon Fr Desire Red 1.4 TSI 150 HP W/O ACT

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı peace Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arada bi açıp bakarım sierra ilanlarına ilk göz ağrım sayılır çok severdim. Stock olarak biile zor araba, böylesini alana kolay gelsin başarılar derim
    Çok eskiden beri niyetlenirim sierraya. Bu zamanlara nasip oldu. Türkiyede Bmw ye en büyük rakip şuan fiyat performans olarak. Tabi parça sıkıntıları olacaktır ama onuda bi şekilde halledicez . teşekkürler
    Alıntı Shirb13 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    allah yardımcın olsun hocam, keyifli ama sancılı bir süreç seni bekliyor. Yalnız aracın yeniden doğacağı bariz, gelişmeler için takipteyim.
    İnşallah ölü doğum olmaz şaka biyana saolun iyi dilekleriniz için. Sindire sindire adım adım gidicez
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arada kaynamadan yineleyim ekstra konu açmıcam .Konu takibi yapan arkadaşlardan tavsiyeleri burdan alayım. Hem toplu durur hemde okuyanlar yararlanır tabi ki bende

-Benzin hattı için yeni hat çekeyim diyorum ne dersiniz ? Akıl verin bana en mantıklı hareket ne olur? Pompa çalışıyor dedik ama basıncını bilmiyorum. Basınc göstergeli regülatör var (minnoş mor renkli) noname bişey sanırım. Basınc saatine güvenip basıncı görebilirmiyiz ? Yoksa başka bi testle sağlamasını yapayım mı ?
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

21dc963 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araba bitince psikiyatri kliniğinde fiş alman gerekir sıfırdan araba yapmak kolay ama böyle bir arabayı yapmak ciddi sabır ve tecrübe ister

asmisinsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı ugurlu olsun bende 7 8 aydır ugrasıyorum eski araba ile uğraşmak büyük dert ama bi o kadarda keyfli allah sabır ve bol para versin

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler