User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Yine yeniden corsa gsi

1998corsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Yine yeniden corsa gsi

Merhaba herkese iyi forumlar;

3. corsa gsi'ımı sizinle paylasmak istedim diger 2'si 98'di hep hafif kasa ve kuru direksiyonlu 94 kasa almak istemistim nasip bu zamanaymıs. Arac genel olarak toparlanması gerekiyor ilk aldıgım gunun ertesi direk giristim araca elektrik tesisatı ve gereksiz seyleri soktum 1 buyuk torba dolusu kablo ve gereksiz malzeme cıktı. Basta ayna ve jantları resimde de gozuken fosforlu sarı yapmayi düsündum ama renkler uyumsuz olunca ayna ve jantları beyaz yapmaya karar verdim. On tampon icin klasik dohc tampon siparisini gectim On tarafta baya bir toparlayacak sonrasında marspiyel, yan camurluk dodikleri ve spoiler arac rengine boyanacak. Genel olarak dedigim gibi aracı toparlamak durumundayım ankaradaki ustalar akıllı vida olayını biraz abartmıs arac uzerinde bu sebeple nereye el atsam duzelmesi gerektigini goruyorum bakalım nelerle karsılasacagım.

Aracın specleri;

Beyin ecumaster v2
    Kırmızı vag bobin
    Filtre
    Buyuk Kelebek
    Emme
    Egzoz/Suan icin standart muaynesi var sonrasında varex son ve duz boru yapılacak.

Konu 1998corsa tarafından (23-11-2019 Saat 22:22 ) değiştirilmiştir.
    Clio Rs 182 N/A - 98 Corsa Gsi N/A - Turbo Şahin 88 - 98 Corsa Gsi N/A - 94 Corsa Gsi N/A - 96 Corsa B swap c20xe

Ecupro Bodrum

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun, biraz bakılırsa güzel olur. Nacizane ayna ve jant beyaz olmasa daha güzel olur. Siyah ya da kasa rengi kalmalı.

Ben de 2. araba olarak bir GSI yada Tigra almayı planlıyorum.

Mantzel var mı arabanda ? Vag bobin ve ecu nun faydası ne oldu ? Yazılım vardır muhakkak + sını paylaşabilir misin.
    Bildiğim kadarıyla bobinleri oem ecu ile kullanamıyorsun.

Tigra ve bunda en kronik sanırım kapı döşemeleri o konuda hangi ilana baksam içi çöp denebilecek seviyede, nasıl bir şey yapılabilir.

Mekaniği uğraştırır mı ben alırsam lpg siz bineceğim ve mantzel muhakkak olacak. Tecrübelerini aktarabilirsen memnun olurum,

Kazasız belasız binmen dileğiyle.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, biraz bakılırsa güzel olur. Nacizane ayna ve jant beyaz olmasa daha güzel olur. Siyah ya da kasa rengi kalmalı.

Ben de 2. araba olarak bir GSI yada Tigra almayı planlıyorum.

Mantzel var mı arabanda ? Vag bobin ve ecu nun faydası ne oldu ? Yazılım vardır muhakkak + sını paylaşabilir misin.
    Bildiğim kadarıyla bobinleri oem ecu ile kullanamıyorsun.

Tigra ve bunda en kronik sanırım kapı döşemeleri o konuda hangi ilana baksam içi çöp denebilecek seviyede, nasıl bir şey yapılabilir.

Mekaniği uğraştırır mı ben alırsam lpg siz bineceğim ve mantzel muhakkak olacak. Tecrübelerini aktarabilirsen memnun olurum,

Kazasız belasız binmen dileğiyle.
    Tesekkürler iyi dilekleriniz icin, arac aynen baya bir bakımsız kalmıs muaynesini yaptırdıktan sonra asıl toparlama islemine gececegim. Suan icin gerekli gördügüm yerleri düzelttim. Jantlar kesin beyaz olacak ama aynaları da buyuk ihtimalle govde rengine boyarım.

Tigra degil de corsa almanızı tavsiye ederim, kapı dösemeleri kronik olarak sayamam genel olarak bakımsızlıktan dösemeler kırılır yoksa cok temiz dosemeli araclarda gordum. İstanbul tarafında iseniz dr_corsa Aydın abiye gitmenizi tavsiye ederim gerekli bütün parcalar onda bulunmakta. Mtec replika'sı var benim aracta ki cogu aracta suan mtec replikası var, mantzel bulmanız zor olacaktır ki suan ki rakamlarla gereksiz, mtec de aynı isi görmekte. Beyin yapıldıysa araca daha saglıklı bir atesleme olsun diye vag bobin e geciliyor(eski opel bobinlerinin gm olarak almaya kalksanız pahalı ve 0'ı zor) corsa ya yapabilecegin en yararlı islem emme manifoldunu degistirmek olacak ki oda daha fazla hava girdigi icin araca illa li yazılım yaptırman lazım kendi orj beynine de custom olarak yazılım yapılabiliniyor. Cok asırı yuklemıyceksen aracını kendi beynine yazılım yaptırman yeterli olabilir arz-talep meselesi.

Mekanigi ugrastırmaz lafını kime göre neye göre kimi insan vardır kapısının önünde motor indirir kimi aracının lastigini degistiremez. ama bence basit ve kolay bir düzeni var ki cok les bir arac almadıysan elektriksel olarak sorun cıkarmaz genel olarak ta motorları saglamdır.

Benim dusuncemi sorar isen corsa lar f/p aracları ne kadar ekmek o kadar kofte suan 106 ların en kotu 20 ye satıldıgı bır donemde halen 12-13 liralara corsa bulabilirsin temiz istersen fiyatlar yükseliyor tabi gene 17-18 li rakamlara alınacak arac cok.
    Clio Rs 182 N/A - 98 Corsa Gsi N/A - Turbo Şahin 88 - 98 Corsa Gsi N/A - 94 Corsa Gsi N/A - 96 Corsa B swap c20xe

Ecupro Bodrum

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    20 gibi bir rakama sunroof lu bir tigraya veririm temizse açıkçası.

Kapı önünde motor indiririm elimden gelir o kısım kolay. Zaten sök tak yapmak için alıyorum biraz da işin gerçeği.

Mtechic işini araştıracağım. Takılırsam rahatsız ederim illa.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    20 gibi bir rakama sunroof lu bir tigraya veririm temizse açıkçası.

Kapı önünde motor indiririm elimden gelir o kısım kolay. Zaten sök tak yapmak için alıyorum biraz da işin gerçeği.

Mtechic işini araştıracağım. Takılırsam rahatsız ederim illa.
    Yardımcı olabilecegim kadar olmak isterim, hayırlı günler...

Konuya devam edelim,

Bugün aracla gene haşır neşir olduk, sipariş ettiğim parçaların bazıları geldi onların değişimi ve genel olarak kondisyonunu düzenleme ile uğraştım, daha öncede belirttiğim gibi aracın her yerine akıllı vida atılmış. Ön tampon demiri sabit değildi langur lungur ötmekteydi onu sabitledim, ses mes kalmadı sonrasında sol far düzgün değildi onun ayarını yaptım çamurlukla arası daha düzgün oldu kafadan duruş düzeldi, ön tamponu söküp alt lipi söktüm yeni gelicek tampona tekrardan montajlıycam birde muaynede sorun olmasını istemedim yaylar soğuk presli biraz yere yakın gibi durmakta. Bujileri sökmek için bobinleri söktüm tam bujileri sökücem bir baktım aldığımız lokma takımın buji lokması yuvaya uymuyor dedim yarına kaldı, tekrardan da yeni bir lokma takımı sipariş etmiş oldum bu sayede.
    Son susturucu da langur lungur durumdaydı takozlarını doğru takmamışlar onları da ayarladıktan sonra mıhhh gibi oldu son susturucu. Muayne sonrası tekrardan varex'i takıcam. Filtre baya kirli ve küçük bu sebeple onunda değişmesi lazım. Kaput telinin iç taraftaki kısmı kırıktı onun da yenisini sipariş etmiştim onu da takmak için söktüm eskisini ama yenisi daha uzun kaldı bu sebeple biraz oynama yapmam gerekti en azından düzgün çalışan bir kaput açma kolum oldu. Pazartesi günü muaynemiz var bakalım neler olacak... Haydi kalın sağlıcakla
    Konu 1998corsa tarafından (23-11-2019 Saat 20:58 ) değiştirilmiştir.

Ecupro Bodrum

irfanakbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence aynalara hiç dokunmayın siyah daha güzel duruyor. Araçta hangi jant var ? Kaç inç?
    profsyoneller yüksek hacimli motor kullanır.acemilerse ufak motor.benim 1.3 dizel tercihim ise tamamen ekomnomik sebepler.

''eski E36 mın şasesi sızlasın''

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı irfanakbas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence aynalara hiç dokunmayın siyah daha güzel duruyor. Araçta hangi jant var ? Kaç inç?
    Aynanın 1 ini boyadım bile o sebeple kasa rengine geri boyamam gerekiyor, jantlar teneke 14", 175-65 lastikler var

Ecupro Bodrum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamlar herkese,

Aracın muayenesini yaptırdım sonunda ama uğraştırdı, ilk randevu zamanı rotil ve rotil başları, el freni ve arka rulmanlar dan 4 ağır hasarımız ile kaldık. Gittim sanayiye sağ olsun eniştemin (Ankara'ya yeni taşınınca eski tanıdıklarda kalmayınca) tamircisine gittik sağ olsunlar hatır hesabı iş yaptılar, ama ne iş rotil geliyor uymuyor, söküldükçe elde kalıyor her şey. Neyse sonunda çıkardık aracı servisten, gittim muayene tekrarım için aldım sıramı her şey güzel hızlıca geldi sıram, tam sıra bende kaputu aç dedi muayene çalışanı kimse yok evde biraz zorladım falan çıt diye ses geldi aha dedim korktuğum başıma geldi, kaputa açma telinin pimi koptu (lanetlendim herhalde) neyse nasıl açıcam takımları almadım yanıma derken zar zor soktum elimi açtım girdik muayeneye her şey tamam bu seferde farların kontrol noktasında araç marş almaz oldu, hay ebenin dedim kesin kaldım neyse ittire kaktıra çektim müsait bir yere, muayene sonucunu bekliyorum okundu ismim muayeneniz onaylandı lafı geldi derin bir ohhh çektim içten içe, gene ittir kaktır vurdurdum aracı, neyse bu sefer gittim hemen notere ruhsatı çıkarmaya hop sistem yok (kesin lanetlendim )
    neyse çabuk geldi sistem allahtan da dert olmadı ruhsat işi. Çektim aracı evin önüne, bu arada iş görüşmelerim oldu 2 gün uğraşamadım araç ile bugün iş görüşmesinden çıkar çıkmaz kavuştuk kendisine, bujilerini değiştirdim, devir daim kütüğünden kaçırması vardı söktüm komple temizlik derken onu da hallettim ama ne halletmek 2 somonu var, 1.cisi 1 parmak boğumuna yakın şekilde açık kalıyor daha önce ki usta tabiri ile geçinen ustalarımız 4-5 adet pul ile sıkıp bırakmış K.esat'ta oturuyorum hırdavatçılar'a girdim çıktım malzeme yok 1 tane buldum oda kısa kaldı ne yapacağız derken kalın 2 pul ile çözdüm durumu, bu sefer geldik alttakine oda yalama ulan dedim lanet gelsin, gene hırdavatçıları gezdim dolaştım falan derken yok loctite aklıma geldi hemen aldım güzelce sürdüm birazda yuvadan içeri elimle sıka bildiğim kadar sıktım sonrasında tam sıyıracakmış gibi olacağı yere kadar da lokma cırcır ile sıkıp kurumaya bıraktım bu arada genel olarak motor içinde bir temizlik ve LPG sistemini elden geçirdim(sistemi kontrol eder iken 1 adet emmeye giren hortumun yerinden çıktığını görmüş oldum iyi ki LPG sistemine bakmışım). Kuruduğunu düşündüğüm zamanda komple suyu boşaltıp, antifriz ve su ile karıştırarak sistemi doldurdum hiç sızma yok ohh be dedim sonunda oldu,(buradan ustaları tekrardan saygı ile anıyorum)
    Bunların öncesinde araç bazen saçma çalışıp boğuluyordu harici beyine bağlanıp birde ne göreyim tabloda bazı yerlerin değeri 0 verilmiş yazmaya çalışan arkadaşa da buradan selamlar... Neyse dedim allahtan ist'da iken tanımış olduğum DR-CORSA lakaplı Aydın Çakıcı abime ulaştım uzaktan bağlanıp yardımcı oldu sağ olsun. Kendisine buradan tekrar teşekkürlerimi iletiyorum. Yarın da kısmet olur ise tekrardan kaput teli ile uğraşacağım ve yıkayıp güzel resimlerini çekmek niyetim. Geriye şuan varex'i takmak kaldı ama uğraşasım yok zaten ilana koydum aracı hayırlısı bakalım...

Biraz uzun bir yazı oldu zaman ayırıp okuyacaklara şimdiden teşekkürler...
    Konu 1998corsa tarafından (01-12-2019 Saat 22:28 ) değiştirilmiştir.

Ecupro Bodrum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba herkese,

Ankara yağmurlu bu sebeple daha temizleyemedim aracı ama genede güncel fotoları çekmek istedim. Dohc tampon halen gelmedi onu beklemekteyim oda gelsin dışına da el atacağım bir. Güncel fotolar ile devam edelim o zaman....

Konu 1998corsa tarafından (01-12-2019 Saat 22:25 ) değiştirilmiştir.

Ecupro Bodrum

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güzel dokunuşlarla güzel bir hale gelecektir.

Maşallah..
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

Havayı Koklayan Adam Redfish16V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    corsa gsi candır oem lip vb malzeme lazım olursa yardımcı olurum abi
    Progressive Trance & Progressive House Music Producer.
    Spotify : https://open.spotify.com/artist/24ek...jQ&dl_branch=1

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    elinize kesenize bereket

kolay gelsin şimdiden.

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun ve kolay gelsin, ben de düşünüyordum bu ara hatta sağolsun Emir sayesinde ilk arabam olan gsi I bulduk. Şuanki sahibi henüz satmayı düşünmüyor ama en azından durumu güzel iyi bakıyorlar. Satarsa onu alırım başka türlü diğerleri ile pek duygusal bağım yok

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GSİ CLUB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    corsa gsi candır oem lip vb malzeme lazım olursa yardımcı olurum abi
    oem lip var tamponun gelmesini bekliyorum, onun dışında şuan parça eksiğim yok olur ise desteğini isterim Ankara'da nerdesin arada buluşma falan olursa gelmek isterim

Ecupro Bodrum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı -Murat Özcan- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel dokunuşlarla güzel bir hale gelecektir.

Maşallah..
    elimden geldiğince toparlamaya çalışıyorum, sağolun iyi dilekleriniz için

Ecupro Bodrum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    elinize kesenize bereket

kolay gelsin şimdiden.
    çok sağolun daha iyisi sizin olur inşallah

Ecupro Bodrum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı R.I.P Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun ve kolay gelsin, ben de düşünüyordum bu ara hatta sağolsun Emir sayesinde ilk arabam olan gsi I bulduk. Şuanki sahibi henüz satmayı düşünmüyor ama en azından durumu güzel iyi bakıyorlar. Satarsa onu alırım başka türlü diğerleri ile pek duygusal bağım yok
    çok sağolun umarım güzel bir tercih yapmışınızdır. Hayırlı günler size de

Ecupro Bodrum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün aracı yıkamaya karar verdim daha önceden almış olduğum kimyasallar ve bezleri de ilk defa kullanmış oldum hepsinden çok memnun kaldım. Geriye kalan eksiklerimizi de halledip;
    - Ön tampon ist'da hava soğuk olmasından dolayı fiber kalıp tam istediğimiz gibi olmadı.
    - İç tarafta komple döşemeleri söküp temizliğini yapmak.
    - Temizlik sonrası vites körüğünü takmak.
    - Bütçeme bağlı olarak aracı komple boyamak, jantları da beyaz yapmak, devam edicez seyre devam....

Ecupro Bodrum

SkY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kazasız belasız kullanın..şu an her ne kadar bakıma ihtiyacı varsa da toparlandığında güzel bir araba olacağına eminim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler