User Tag List

Sayfa 21/50 İlkİlk ... 11192021222331 ... SonSon
945 sonuçtan 381 ile 399 arası

Konu: BMW 520d ///Msport - LCI 2009

driver_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Filtreyle ilgili bir sorum olacak benimde.Yağlı tip filtre oldukları için kn’ler maf sensörüne zararı olduğu konusunda yorumlar var.Başına gelen var mı acaba?Bende kullanmayı düşünüyorum aracıma stage 1 yazılım yaptırdım bujileri sıfır servisten alıp değiştirdim ama filtre konusunda kararsız kaldım.

m.kaan46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı driver_can Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Filtreyle ilgili bir sorum olacak benimde.Yağlı tip filtre oldukları için kn’ler maf sensörüne zararı olduğu konusunda yorumlar var.Başına gelen var mı acaba?Bende kullanmayı düşünüyorum aracıma stage 1 yazılım yaptırdım bujileri sıfır servisten alıp değiştirdim ama filtre konusunda kararsız kaldım.
    ben bir süredir kullanıyorum. kutu içi etki etmez diyorlar ama gerçekten farkı hissediyorsunuz. kesinlikle fark var arada.

sensörlerde de bir sıkıntı yaşamadım. hatta yarın kontrol edeceğim, gerekli paylaşımı yaparım

FreeCaptiv3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah, kazasız belasız Rengi çok hoşuma gitti

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben her söktüğümde filtrenin arka yüzünü kontrol ediyorum. Kesinlikle arka yüzüne yağ buharı, kir vs geçmiyor. Elimi sürdüğümde tertemiz oluyor.

Cgungor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah kazasız belasız, benim bir tanıdıgımda f10 5.20d var bluetooth aynı dediginiz gibi sadece telefonla konuşmaya yarıyor. bu adaptör uygulamasını yaptığımız zaman aux iptal olmuyor değil mi?

C2VTS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolkanku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    OEM BMW kağıt filtre 800 TL
    iyi marka kağıt filtreler 120-130 lira bandında. (70 liraya da boktanı alınabilir.)

seneye bunlar zaten 150-160 lira olur.

ben bu arabada 1 bakım daha göreceğimi biliyorum çünkü satmaya niyetim yok. ( sağolsun bugün buradan bir arkadaş 125 lira teklif etti, o fiyata kapısını dahi açamayacağını belirttim kendisine.)

filtreye bu bakımda 120 tl, seneye 150 tl versem zaten 270 lira etti mi etti.

bu filtre 50.000 mil ( 80.000km) temizliğe ihtiyaç duymuyor, hadi diyelim tozlu ortam vs. 30.000 km de temizliğini yapalım desek, 2 sene kutusunu açmadan kullanabilirim.
    eh biraz güç, biraz ekonomi yapsın desek, 2 sene boyunca bu filtre bana her depoda 0,1 litre tasarruf ettirse, yine aradaki farkı çıkartır.

yarın öbür gün yazılım yapmaya niyetim olursa da , bujileri de değiştirip , yeni yağ + ceratec + kutu içi filtre + yeni buji + yazılım ile , motordan alabileceğim maksimum verimi almanın ön adımı olmuş olur.

arabayı satarken de söküp temizliğini satıp, o günkü güncel kurda sıfırı ne kadarsa yaklaşık yarı fiyatına versem , yine bugün aldığım fiyata yakın fiyata gider. (bugün birlasta 700 lira, xtremetuning bursada 540 lira.)

taktıktan sonra çıkıp 20 dakika turladım, motor ısındıktan sonraki tepkiler belirgin şekilde fark etmiş kesinlikle plasebo etkisi olmadığına eminim, ceratec ve filtreden sonra gerçekten yağ gibi akar hale geldi.

umarım aydınlatıcı olmuştur.
    Volkan Abi filtre almakla iyi yapmışsın, F30 varken bende almıştım hatta Onur abiden aldım, ama temizlik olayı en geç 10k kilometrede bir yapılmalı. Temizleme yağı çok ucuz değil ancak uzun ömürlü yada Btg Maslak 40tl ye orjinal yağı ile temizliyor 10k kilometrede bir yapıldığı içinde maliyet çok fazla değil tabi temizleme yağı uğraşmak istersen daha uyguna geliyor.
    İnstagram : onebimmerstory

es026 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    K&N filtre güzel hareket olmuş, tercih sebebi yorumunuz çok mantıklı. Her 10 bin km'de temizlemek çok iyi olur diyeceğim ama üretici daha yüksek km aralığı sunmuş. Ben dışarıda bir kere temizlettim. Filtreye nazik davranılmaması (hava tabancası tutmak istemesi, uzaktanda olsa tazyik vurması) nedeniyle temizleme kitinide edindim. Temizleyip doğal şekilde kurumasını bekleyip yağlıyorum mis.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    136 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ................................
    Konu wolkanku tarafından (07-03-2024 Saat 13:50 ) değiştirilmiştir.

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aldığınız her araç elinizde hayat buluyor gerçekten. MaşAllah' ı var aracın. Geçen sattığınız A5 yolda denk geldi, gerçekten hala çok dikkat çekiyor

Son post gerçekten kimsenin yapmayacağı bir hareket. Tebrik ederim. Beylikdüzünde otururken trafikten ötürü yandex Göktürk yolundan götürdü, yolda gördüğüm köpekler için bende durup mama vermiştim. O köpekler normal zamanda da yollara iniyor. Bunu Eyüp Belediyesine' de yazdım ama ilgilenen olmadı. Ben gittiğimde hastalık falan yoktu ortada ama durduğumda açlıktan arabanın etrafını sarmıştı köpekler. Yolda giderken toplanan köpeklerin oraya bırakıldığına da şahit oldum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    136 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi örnek bir davranış gerçekten. her zaman bizim dışımızdaki canlıları da düşünmemiz gerekiyor. ben de evin önünde park ettiğim yerde mama ve su kabını arada sırada kontrol ediyorum. ne kadar köpekten korkuyor olsam da yine de düşünmek lazım onları

Volkan abi izninle bir bilgi paylaşımında bulunmak isterim. buradaki çoğu kimse bende daha tecrübelidir bu konuda. ama son dönemdeki bir gözlemim oldu, maf sensörü normal filtreye göre biraz daha erken kirleniyor. daha erken temizlik istiyor.
    Bunu şöyle fark ettim. LPG olduğu için dönemsel olarak ayarları ve LTFT/STFT grafiklerini ELM ile bağlanıp kontrol ediyorum. Sürüşte benzine aldığım zaman da hoşuma gitmeyen tepkiler vardı. ben de bağımsız bir veri kaydı olsun diye akü kutup başını söküp 5 dakika bekleyip aracın yakıt verilerini sıfırlamasını sağladım. kayıt alıp inceledim. grafikler fakir karışımı işaret ediyordu. normalde gaz ayarı bozuk olsa da benzinde ideal ayarda olur her şey. ben de önce kağıt filtreyi taktım. benzin deposunu doldurup enjektör temizleyici attım. değerler biraz düşüş gösterse de ideal ölçüye gelmedi. önceki bakımda gaz kelebeğini temizlemiştim ama maf sensörünü temizlemedim. maf sensörü, gaz kelebeği, filtre kutusunu temizledim. son aldığım kayıtlarda her şey olması gerektiği gibi oldu. rolantide maf sensörü değeri de ideal değerlere geldi.
    tabi ki öncelikle kağıt filtreyle kayıt almıştım. o zaman olması gerektiği gibi oldu, sonradan K&N filtreyi temizleyip tekrar taktım. yine aynı değerlerde olduğunu gördüm.

driver_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı m.kaan46 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi örnek bir davranış gerçekten. her zaman bizim dışımızdaki canlıları da düşünmemiz gerekiyor. ben de evin önünde park ettiğim yerde mama ve su kabını arada sırada kontrol ediyorum. ne kadar köpekten korkuyor olsam da yine de düşünmek lazım onları

Volkan abi izninle bir bilgi paylaşımında bulunmak isterim. buradaki çoğu kimse bende daha tecrübelidir bu konuda. ama son dönemdeki bir gözlemim oldu, maf sensörü normal filtreye göre biraz daha erken kirleniyor. daha erken temizlik istiyor.
    Bunu şöyle fark ettim. LPG olduğu için dönemsel olarak ayarları ve LTFT/STFT grafiklerini ELM ile bağlanıp kontrol ediyorum. Sürüşte benzine aldığım zaman da hoşuma gitmeyen tepkiler vardı. ben de bağımsız bir veri kaydı olsun diye akü kutup başını söküp 5 dakika bekleyip aracın yakıt verilerini sıfırlamasını sağladım. kayıt alıp inceledim. grafikler fakir karışımı işaret ediyordu. normalde gaz ayarı bozuk olsa da benzinde ideal ayarda olur her şey. ben de önce kağıt filtreyi taktım. benzin deposunu doldurup enjektör temizleyici attım. değerler biraz düşüş gösterse de ideal ölçüye gelmedi. önceki bakımda gaz kelebeğini temizlemiştim ama maf sensörünü temizlemedim. maf sensörü, gaz kelebeği, filtre kutusunu temizledim. son aldığım kayıtlarda her şey olması gerektiği gibi oldu. rolantide maf sensörü değeri de ideal değerlere geldi.
    tabi ki öncelikle kağıt filtreyle kayıt almıştım. o zaman olması gerektiği gibi oldu, sonradan K&N filtreyi temizleyip tekrar taktım. yine aynı değerlerde olduğunu gördüm.
    Filtreyi bende taktım dün yılda 6/7 bin km ancak yapıyorum genelde ne tavsiye edersiniz.Temizliği için bana bayağ uzun bir süre gerekecekSöktüğüm kağıt filtre de kutusu da tertemizdi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    136 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Filtreyi bende taktım dün yılda 6/7 bin km ancak yapıyorum genelde ne tavsiye edersiniz.Temizliği için bana bayağ uzun bir süre gerekecekSöktüğüm kağıt filtre de kutusu da tertemizdi.
    Siz az biniyorsunuz biz de senede 10 bin oluyor aşağı yukarı. siz de er bakımda temizlemek iyi olur diye düşünüyorum

Alıntı wolkanku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kaan harika bilgiler valla.
    demekki filtre temizliğini yaparken maf sensörü temizliği de yapıp, throttle reset yapmam lazım benim de
    buna daha epey var tabi
    aslında gerek olmayabilir abi, biz de alternatif yakıt sistemi olduğu için sıfırlamıştım. temizlik sonrası kalibrasyona gerek olmayabilir hatta

ukku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çiçek gibi otomobil, çiçek gibi otomobilci...

Maşallah Volkan... Ben de bir süredir E60 kullanıyorum.. Foruma bakmamışım.. Bakınca "aaa benim otomobilin renginden" "aaa döşeme de aynı galiba" filan derken tüm konuyu bir elden geçirdim..

Benim araç senin aracın yanında şu an Göztepe SSK yoğun bakımı gibidir.. Hijyen olarak yani..

Bir ara yan yana getirelim..
    if in doubt, flat out.

instagram: utkuuzunoglu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    136 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu wolkanku tarafından (07-03-2024 Saat 13:51 ) değiştirilmiştir.

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Volkan bence kurumsal hayatı bırakıp DIY uygulama merkezi + workshop falan açmalısın sen Arabanın her yerini mıncıklıyosun ama nazik nazik hiç zarar vermeden, gerçekten bravo eline sağlık
    CORVETTE C7 Z51 STINGRAY
    GLB 200 4MATIC
    VESPA GTS 300 SUPERSPORTS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Volkan maşallah elini attığın her işlemden sonra daha da güzelleşiyor

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı HaKo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Volkan bence kurumsal hayatı bırakıp DIY uygulama merkezi + workshop falan açmalısın sen Arabanın her yerini mıncıklıyosun ama nazik nazik hiç zarar vermeden, gerçekten bravo eline sağlık
    Ben de söledim kaç kere ama tutturmuş bir kere Türkiyenin sayılı şirketi de sayılı şirketi, müdür de müdür, vazgeçiremedim
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler