User Tag List

Sayfa 30/50 İlkİlk ... 20282930313240 ... SonSon
945 sonuçtan 552 ile 570 arası

Konu: BMW 520d ///Msport - LCI 2009

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şanzıman yağı daha önce değişmiş miydi abi?
    bu km lerde ilk defa mı değişecek yüksek km lerde sıkıntı olabileceği söyleniyor?
    sticker ları nereden temin ettin ben dahil çoğu kişinin işine yarayabileceğini düşünüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    90 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BARR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşçilik ücretlerine zam yapmalısın demek ki Deniz
    Benim işçiliğe henüz paha biçen çıkmadı açık hesap takılıyoruz Volkan reyise.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ................................
    Konu wolkanku tarafından (07-03-2024 Saat 13:55 ) değiştirilmiştir.

bosporuss06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolkanku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gül-Al yetkili serviste değişti yağı, sanırım castrol konuldu fatura arabada , inince bakıp editlerim , o yağ üzerine de liqui moly ceratec eklendi.

Ustam , @mcanx 'in tavsiyesiyle gittiğim kosifler'den emekli Bayrak Servis, Süleyman Usta , normalde 8 litre yağın yeterli olacağı ancak ben farklı bir yağ koyacak isem 10 litre almamı , türbindeki yağı da flush yaparak dolduracaklarını söyledi.

daha önceden değişti mi bilmiyorum, bunu bilmediğim için , söylentilere göre "ömürlük" olan yağın, aslında 8 yıl / 100.000 km de değişmesi gerektiğini, 12 yaşındaki aracımın 200.000 km ye yaklaştığını düşündüğüm için değiştireceğim.
    100.000 km 'de değişti ise, yine zamanı geldi demektir.

stickerları n11'den temin ettim, e60 için var ancak e90 için yok, SparkAutoParts satıcısından bulabilirsiniz.
    Ben şanzıman yağı ve karteri değiştirdikten sonra,arabanın altında yağ birikintisi gördüm,servisim saolsun şanzıman soketi var onu yenilememiş,ordan kaçırıyormuş.Soket değiştirirken yağıda bir kere daha yeniledim.(normalde çıkan yağ yeni olduğu için kullanılabilir olduğunu ama açılmışken bir sefer daha yeni yağ konulmasının pozitif oluğunu söyledikleri için yeni yağ koydurdum,yaklaşık 1 ay ara ile)Sende bir servise sor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu wolkanku tarafından (07-03-2024 Saat 13:55 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    90 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen sana söylediğim parçalar onlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    güzel bilgi oldu, teşekkür ederim abi.

şanzıman yağı değişiminden sonra sürüş hissinde değişiklik oldu mu ? tüketim de vs?
    Tüketimle ilgili aracı sürekli kullanmadığım için sağlıklı birşey diyemem ama ben aracı aldığımdan beri araçla durmaya yakın hale gelmişken vites küçültme geçişlerinde biraz sarsılıyor gibiydi,servisim yazılım vb.ile bakılır diye söylemişti.Fakat yağ değişiminden sonra bu bahsettiğim sıkıntı kayboldu.ZF 6 zaten geçişleri hızlı ve konforlu bir şanzıman olduğu için yapılan herşey etkisini az çok gösterebilir.(Araca,km'ye,bakım vs.durumuna göre değişebilir.)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    teşekkürler
    bende aracımın şanzıman yağını değiştirmeyi düşünüyorum. 90k km de (zf 8hp)
    zf aftermarket in sultanbey lide yerinin olduğunu gördüm. arayıp sordum 3 aydır da servis hizmeti de vermeye başlamışlar.almanyadaki bir zf şubesi gibi donanımlı olduklarını eğitimlerini ona göre aldıklarını vs vs anlattı.
    telefonda konuştuğum kişi bilgili biriydi.yağ değişimi ve şanzıman tamiri yapmaya başladıklarını söyledi.
    ben sadece yağ değişim ücretlerini öğrendim.Fiyatlar biraz tuzlu
    yağ değişimiyle beraber şanzıman içini de tamamen temizlediklerinden bahsetti o yüzden 15 lt??? gibi abartılı bir yağ kullandıklarından bahsetti
    burda paylaşmak doğru olur mu bilemiyorum ama e60 6 hp şanzıman için 2800 tl - 8 ileri zf ler için de 3200 gibi bir işlem ücretinden bahsetti.(euro kuru yüzünden diye ekledi)

belki işinize yarar veya başkasına faydası olur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    90 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı janet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teşekkürler
    bende aracımın şanzıman yağını değiştirmeyi düşünüyorum. 90k km de (zf 8hp)
    zf aftermarket in sultanbey lide yerinin olduğunu gördüm. arayıp sordum 3 aydır da servis hizmeti de vermeye başlamışlar.almanyadaki bir zf şubesi gibi donanımlı olduklarını eğitimlerini ona göre aldıklarını vs vs anlattı.
    telefonda konuştuğum kişi bilgili biriydi.yağ değişimi ve şanzıman tamiri yapmaya başladıklarını söyledi.
    ben sadece yağ değişim ücretlerini öğrendim.Fiyatlar biraz tuzlu
    yağ değişimiyle beraber şanzıman içini de tamamen temizlediklerinden bahsetti o yüzden 15 lt??? gibi abartılı bir yağ kullandıklarından bahsetti
    burda paylaşmak doğru olur mu bilemiyorum ama e60 6 hp şanzıman için 2800 tl - 8 ileri zf ler için de 3200 gibi bir işlem ücretinden bahsetti.(euro kuru yüzünden diye ekledi)

belki işinize yarar veya başkasına faydası olur.
    Fiyat fevkaledeninde fevkinde, insanlar o paralara şanzıman tamiri yaptırıyor. Sırf isim yüzünden böyle bir fiyat olması günümüz türkiyesinde açıkçası şaşırtmadı beni.
    Kullanılacak yağın zf marka olanı 150lira civarında litre fiyatı varken, çok ama çok kaliteli muadillerinde 75 lira fiyatı var. Filtre kısmı ise 500-800 lira arası değişkenlik gösreriyor (6hp-8hp).
    Ve açıkçası değişimi de okadar zor değil inanın lift olmadan 4 sehpa üzerinde bile yapılabiliyor. Dediğim gibi günümüz türkiyesinde esnaflar kime tutturursam mantığını benimsemişler.

Bilgiler için teşekkür ederim.

Şahan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gül-Al yetkili serviste değişti yağı, sanırım castrol konuldu fatura arabada , inince bakıp editlerim , o yağ üzerine de liqui moly ceratec eklendi.

Ustam , @mcanx 'in tavsiyesiyle gittiğim kosifler'den emekli Bayrak Servis, Süleyman Usta , normalde 8 litre yağın yeterli olacağı ancak ben farklı bir yağ koyacak isem 10 litre almamı , türbindeki yağı da flush yaparak dolduracaklarını söyledi.

daha önceden değişti mi bilmiyorum, bunu bilmediğim için , söylentilere göre "ömürlük" olan yağın, aslında 8 yıl / 100.000 km de değişmesi gerektiğini, 12 yaşındaki aracımın 200.000 km ye yaklaştığını düşündüğüm için değiştireceğim.
    100.000 km 'de değişti ise, yine zamanı geldi demektir.

stickerları n11'den temin ettim, e60 için var ancak e90 için yok, SparkAutoParts satıcısından bulabilirsiniz.
    Kullanıcılardan duyduğum bilgiler neticesinde eğer şanzıman yağı hiç değişmediyse değişim sonrasında oldukça sıkıntı yaşayanlar mevcut hocam. Vuruntulu geçişler, ortaya çıkan türbin problemleri vb gibi. Teyit etme şansınız varsa değiştirmeden önce yağın değişip değişmediğini öğrenmenizi tavsiye ederim. Aksi takdirde şanzıman revizyonu gerekebilir. Eğer yağ değişmediyse zf6hp'lerin türbin arızaları 230K-240 K civarlarında başlar genel olarak. Bu sıkıntı başladığında revizyon ile beraber değişmesi daha mantıklı olabilir.
    Zihin fukara olursa, fikir ukala olur..

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Alıntı Deniz. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fiyat fevkaledeninde fevkinde, insanlar o paralara şanzıman tamiri yaptırıyor. Sırf isim yüzünden böyle bir fiyat olması günümüz türkiyesinde açıkçası şaşırtmadı beni.
    Kullanılacak yağın zf marka olanı 150lira civarında litre fiyatı varken, çok ama çok kaliteli muadillerinde 75 lira fiyatı var. Filtre kısmı ise 500-800 lira arası değişkenlik gösreriyor (6hp-8hp).
    Ve açıkçası değişimi de okadar zor değil inanın lift olmadan 4 sehpa üzerinde bile yapılabiliyor. Dediğim gibi günümüz türkiyesinde esnaflar kime tutturursam mantığını benimsemişler.

Deniz Bey İzmirde buyrun özel butik servis açalım ortak
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Mert- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Şahan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kullanıcılardan duyduğum bilgiler neticesinde eğer şanzıman yağı hiç değişmediyse değişim sonrasında oldukça sıkıntı yaşayanlar mevcut hocam. Vuruntulu geçişler, ortaya çıkan türbin problemleri vb gibi. Teyit etme şansınız varsa değiştirmeden önce yağın değişip değişmediğini öğrenmenizi tavsiye ederim. Aksi takdirde şanzıman revizyonu gerekebilir. Eğer yağ değişmediyse zf6hp'lerin türbin arızaları 230K-240 K civarlarında başlar genel olarak. Bu sıkıntı başladığında revizyon ile beraber değişmesi daha mantıklı olabilir.
    Bence bu sorunların sebebi hatalı işçilik ve konulan yağın yetersiz-yanlış oluşu. Diğer markalarda da benzer sorunlar mevcut fakat düzgün işçilik ve olması gereken yağ konulduğunda herhangi bir problem ile karşılaşanı duymadım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu wolkanku tarafından (07-03-2024 Saat 13:56 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    90 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BARR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Deniz Bey İzmirde buyrun özel butik servis açalım ortak
    Günün sonunda eve döneceğiz gibi duruyor tabi Volkan reyisle yaptığımız planlar tutmazsa. Aklımdaki tek iş böyle butik işler, mükemmel işçilik+kabiliyet =müşteri memnuniyeti.

Dogukankyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu harika bilgiler için teşekkür ederim.

Sabah ZF türkiyeyi aradım, Ahmet Bey adında yetkili kişiye sadece fiyat sormak için aradım, 15-20 dakika beni muazzam bilgilendirdi.

öncelikle yetkili / özel bmw servislerinde, şanzıman yağı değişiminin tamamen yanlış yapıldığından bahsetti,

genellikle şanzıman karterinin açılıp 5 litre yağ boşaltılıp yeni yağ eklenip, bir tura çıkılıp, tekrar karter açılıp 5 litre boşaltılıp tekrar 5 litre yağ eklenip kapatıldığından ve bunun tamamen yanlış bir uygulama olduğundan bahsetti. 10 litre yağ ile işi çözdük geçtik diye düşünürler dedi.

ZF'in kendi servisinde ise, 15 litre yağ kullanarak, aracı liftten hiç indirmeden şanzıman ve türbin içi dahil her yerini yeni yağ ile yıkayıp , dolumunu yapıp, doğru patern ile filtre vidalarının sıkılıp doğru torkla sıkılıp, adaptasyonların doğru yapılmasının öneminden bahsetti ve %20 kampanya ile 2800 TL fiyat verdi.

şimdi küçük bir hesap yapalım;

en ucuz yollu;
    10 litre Liqui Moly ATF 1800 760 TL + Orjinal ZF Şanzıman Filtresi 750 TL + 300 işçilik özel servis = 1850 TL

orta yollu;
    10 litre ZF Orjinal Yağ 1600 TL + Orjinal ZF Şanzıman Filtresi 750 + 300 işçilik özel servis = 2650 TL

ZF yollu;
    15 Litre ZF Orjinal Yağ 2400 TL + Orj ZF Şanz filt 750 + İşçilik ( Belirsiz ) = 3150 TL ... Adamlar bunu 2800 TL 'ye özel servis fiyatına yapıyor.

Daha önce değişti mi , değişmedi mi bilmediğim şanzıman yağını , önleyici faaliyet olarak değiştirmek bence kötü bir karar olmaz.
    Yanlış prosedürler, ucuza kaçmalar neticesinde şanzımanda problem yaşayanlar olduğuna eminim, zira bmw kullanıcı kitlesini az çok anladım , dolayısıyla ben bu işi doğru yoldan çözmek için bu hafta randevumu almayı düşünüyorum.
    Abi randevu alma ve oradaki prosedürleri de bakımdan sonra konuya eklermisin Senden sonra yaptırmak isteyenlerin aklında fikir olmuş olur
    𝕮𝖔𝖓𝖘𝖙𝖆𝖓𝖙 𝖈𝖍𝖎𝖑𝖑 𝖉𝖊𝖊𝖕 𝖎𝖓𝖘𝖎𝖉𝖊

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Sabah ZF türkiyeyi aradım, Ahmet Bey adında yetkili kişiye sadece fiyat sormak için aradım, 15-20 dakika beni muazzam bilgilendirdi.

öncelikle yetkili / özel bmw servislerinde, şanzıman yağı değişiminin tamamen yanlış yapıldığından bahsetti,

genellikle şanzıman karterinin açılıp 5 litre yağ boşaltılıp yeni yağ eklenip, bir tura çıkılıp, tekrar karter açılıp 5 litre boşaltılıp tekrar 5 litre yağ eklenip kapatıldığından ve bunun tamamen yanlış bir uygulama olduğundan bahsetti. 10 litre yağ ile işi çözdük geçtik diye düşünürler dedi.

ZF'in kendi servisinde ise, 15 litre yağ kullanarak, aracı liftten hiç indirmeden şanzıman ve türbin içi dahil her yerini yeni yağ ile yıkayıp , dolumunu yapıp, doğru patern ile filtre vidalarının sıkılıp doğru torkla sıkılıp, adaptasyonların doğru yapılmasının öneminden bahsetti ve %20 kampanya ile 2800 TL fiyat verdi.

en ucuz yollu;
    10 litre Liqui Moly ATF 1800 760 TL + Orjinal ZF Şanzıman Filtresi 750 TL + 300 işçilik özel servis = 1850 TL

orta yollu;
    10 litre ZF Orjinal Yağ 1600 TL + Orjinal ZF Şanzıman Filtresi 750 + 300 işçilik özel servis = 2650 TL

ZF yollu;
    15 Litre ZF Orjinal Yağ 2400 TL + Orj ZF Şanz filt 750 + İşçilik ( Belirsiz ) = 3150 TL ... Adamlar bunu 2800 TL 'ye özel servis fiyatına yapıyor.

Daha önce değişti mi , değişmedi mi bilmediğim şanzıman yağını , önleyici faaliyet olarak değiştirmek bence kötü bir karar olmaz.
    Yanlış prosedürler, ucuza kaçmalar neticesinde şanzımanda problem yaşayanlar olduğuna eminim, zira bmw kullanıcı kitlesini az çok anladım , dolayısıyla ben bu işi doğru yoldan çözmek için bu hafta randevumu almayı düşünüyorum.
    bende aynı şekilde ahmet beyle görüşmüştüm dilim döndüğünce bunları anlatmaya çalıştım.
    randevuyu vs aldıktan sonra işlem sırasında neler yapıldı nasıl uygulandı burdan da paylaşabilir misin. zira yıllardır ömürlük ömürlük diye yetkili servis bile bu durumu öteledi.!!!
    yetkili servis başına bela almak istemiyor heralde !

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Deniz. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

ricca ederim abi.
    haklısınız tabii ki ancak değişimi sizler muhakkak rahatlıkla yapabilirsiniz ancak biz iki civata sökmeye korkan insanlarız ne yazık ki.keşke elimizden gelse kormadan yapabilsek.
    adamların mantığına göre 2800 tl yani yaklaşık 360 euro gibi bir meblağ yapıyor.sanki lanet etmemiz üzülmemiz gereken başka konularmış gibi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

en ucuz yollu;

orta yollu;

ZF yollu;

Aldığından beri şanzıman ile ilgili bir sıkıntın veya memnuniyetsizliğin varmı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu wolkanku tarafından (07-03-2024 Saat 13:56 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler