User Tag List

Sayfa 7/9 İlkİlk ... 56789 SonSon
157 sonuçtan 115 ile 133 arası

Konu: 2008 E60 M Sport Siyah

bosporuss06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mcanx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar, teşekkür ederim öncelikle
    Bildiğim kadarıyla yazmaya çalışayım
    163 lük dediğimiz motor çelik blok, 177 ler alüminyum. (Bildiğim kadarıyla) 163 de zincir önden kolayca ulaşılırken, 177 likte zincir torpido tarafında olduğundan zincir değişiminde motor aşağı iniyor haliyle bu da bir külfet doğuruyor. Ben araç bakarken sırf zincir değişti denip belgeyelemedikleri için vazgeçmiştim birkaç araçtan
    Babamdaki mesela 2007 makyajlı ve 163lüktü, çok farkı anlaşılmıyo gibi geldi bana
    Alırken neye dikkat edeyim konusunda,zinciri değişmiş mi bakarsınız, öte yandan ben direk galerileri eliyorum ilan bakarken arabanın sağına soluna abuk sabuk eklemeler yapılmış mı ona bakıyorum, kullanıcı profili açısından fikir veriyor çünkü. Bakımları ve adamın taktım/yaptım dediği önemli şeyleri belgeleyebiliyor mu ona bakmanız yeterli. Geri kalan bakılacak yerler diğer araçlarda olan şeyler
    Evrak işi hallolduysa mümkün olduğu kadar da dolu bir araba bulabilirseniz, keyifle binersiniz

Bu arada yeni tanıştık forumdan Deniz abi de 2008 M sport var 177hp, zinciri neredeyse 300bine kadar değişmediğini söyledi, sanırım birazdan sıfırdan beri tek elden kullanılmasının da etkisi var ama bu da örnek olarak dursun size

Umarım düzgün birşey bulabilirsiniz
    bende 227bin km de değiştirdim zinciri,tamamen önlem için yaptım.Önceki sahipleri,ve bakım geçmişi önemli bu araçlarda.

mcanx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @bosporuss06

Ben bu ilandan aldım, çok özenli gönderilmişti kargo (kapıda 14tl de kargo tuttu bu arada)

Bmw E60 Panjur Komple Set Krom Siyah 2004 2009 - n11.com
    Konu mcanx tarafından (20-03-2020 Saat 08:31 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evde kalma sebebiyle nasıl oyalansak diye iş ararken Volkanla koltuk derilerini temizleyip sonrasında da bakım sütü kullandık ve halıları da Kosla oxi actionla çitiledik çok güzel temizlendi, çokta seviyorum aslında açık renk döşemeyi ama sonraki alacağım arabada tercih sebebim pek olmayacak gibi koruması cidden zor çünkü

**farkettim ki önceki sayfalardaki resim linkleri patlamış ve gözükmüyordu şu an çoğunluğu halloldu

önce-sonra

Konu mcanx tarafından (21-03-2020 Saat 22:25 ) değiştirilmiştir.

KOSEREN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    e60 ta siyah başka..Eline sağlık gayet temiz ve mat duruyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    son zamanlarda yıkayıp, temizleyip keyfini çıkarıyoruz geçtiğimiz haftadan birkaç kare

Konu mcanx tarafından (25-04-2020 Saat 17:05 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cam su fiskiyesi, silecekler ve silecek altındaki plastikte zamanla kireç izleri ve güneş solması vardı onları mat siyah boyayla hazırda evdeyken boyadım

sağ tarafa 1 kat attım, soldaki görünümle farkı daha iyi anlaşılıyor

bitince böyle oldu;

iyiki sökmüşüm, kullanımda bir sorun görünmüyordu ama açınca anladık ki yolcu tarafının sileceğindeki rulman bozulmuş onu da yeniledim hazır açmışken

diğer uzun plastik parça, öncesi - sonrası

öncesini çekmeyi unutmuşum, bittiğinde de garajdan çıkartmaya üşendim. sağolsun kediler kalite kontrolü benden önce yapmış gece

Konu mcanx tarafından (25-04-2020 Saat 17:04 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eline sağlık mehmetcan, silecekler şahane olmuş, güzel fikir verdin bana da.
    bakalım yaparım heralde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sağolasın sokağa çıkma yasağı oldukça, akla gelmeyen şeyler göze batıyor ulen şunu da yapayım buna da el atayım

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @mcanx sprey boya Würth di mi? @wolkanku

Mini'nin dodiklere de gider sanki bu alıcı gözle bir araştırayım bunu

ellerine sağlık

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @TarikS

yok ben Raymax marka ısıya dayanıklı mat boya kullandım, made in germany yine ama

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @TarikS

yok ben Raymax marka ısıya dayanıklı mat boya kullandım, made in germany yine ama
    bu da iyi bilgi, daha bu akşam intercooler'a giden boruya eklenmiş egzoz susturucumsu parçanın iptali için ısıya dayanıklı siyah boyayla boyama yapıyorlardı, ihtiyaç listesine yazmıştım :hahaha eyv

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Virüs dönemi ne kadar aracı garajdan pek çıkaramayıp fazla kilometre yapamasamda hazır ustaların eli rahatken bakımı bekletmek istemedim, geçen yıl yine tamda bugün yapılmış ağır bakımları evraklara bakarken farkettim. Bundan sonrada her aldığım araçta olduğu gibi bunda da 9-10bin km'lerde düzenli bakıma devam zaten.

Ayrıca memnun olduğum için özellike söylemek isterim, Bmw'ye rahat rahat binmemi sağlayan, gözüm kapalı emanet edip bırakıp gidebileceğim eski bir ustam var. Bilenler vardır belki Yenisahra'da, Watergarden AVM ye çok yakın Bayrak Oto Servis - Süleyman Bayrak
    Kesinlikle burada da herkese tavsiye ederim. Kosifler de uzun yıllar servis ustalığı yapmış kendisi, işinin ehli biri

Filtreleri ve motor yağını değiştik, eksik gedik başka birşey de çıkmadı çok şükür aracın altında üstünde

Ustamızın BMW nin çeşitli araçları üzerine sertifikaları da burada;

Aldığımdan beri hiç dokunmamıştım, motoru da temizlemiş oldum

Konu mcanx tarafından (01-05-2020 Saat 11:36 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Virüs dönemi ne kadar aracı garajdan pek çıkaramayıp fazla kilometre yapamasamda hazır ustaların eli rahatken bakımı bekletmek istemedim, geçen yıl yine tamda bugün yapılmış ağır bakımları evraklara bakarken farkettim. Bundan sonrada her aldığım araçta olduğu gibi bunda da 9-10bin km'lerde düzenli bakıma devam zaten.

Ayrıca memnun olduğum için özellike söylemek isterim, Bmw'ye rahat rahat binmemi sağlayan, gözüm kapalı emanet edip bırakıp gidebileceğim eski bir ustam var. Bilenler vardır belki Yenisahra'da, Watergarden AVM ye çok yakın Bayrak Oto Servis - Süleyman Bayrak
    Kesinlikle burada da herkese tavsiye ederim. Kosifler de uzun yıllar servis ustalığı yapmış kendisi, işinin ehli biri
    Tek mi çalışıyor usta? MINI'ye de bakıyor belli ki, benim bakım tam ama hala ön salıncak burçları ve viraj demir lastikleri değişecek. Anadolu Yakası'nda Mini'den anlayan butik servis ihtiyacım vardı Universal işleri çözdük de bu kaldı Travers mi iniyomuş ne meşakkatli işmiş R56'da bunları yaptırmak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tek mi çalışıyor usta? MINI'ye de bakıyor belli ki, benim bakım tam ama hala ön salıncak burçları ve viraj demir lastikleri değişecek. Anadolu Yakası'nda Mini'den anlayan butik servis ihtiyacım vardı Universal işleri çözdük de bu kaldı Travers mi iniyomuş ne meşakkatli işmiş R56'da bunları yaptırmak
    kendisi sahibi zaten, bir de çırak var. evet mini'ye de bakıyor, söylediğin işlemleri halleder için rahat olsun.
    zaman olursa beraber gider, sorar detayı öğreniriz hatta

CasabLanca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arabayı ayaklı gösteren ince trick noktalarına değinmişsiniz. Elinize sağlık. Çatı katında fotoğrafları çektiğiniz otopark da efsaneymiş, birkaç tv dizisinde denk gelmişti.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CasabLanca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arabayı ayaklı gösteren ince trick noktalarına değinmişsiniz. Elinize sağlık. Çatı katında fotoğrafları çektiğiniz otopark da efsaneymiş, birkaç tv dizisinde denk gelmişti.
    Teşekkür ederim, aslında alt alta topladığımızda çok basit ve herkes tarafından yapılabilir şeyler, şu anki durum itibariyle gözden kaçan ve yeni önerileriniz varsa da tamamen açığım. Ayrıca günün sonunda elden geçirilen yerlerin benim haricimde başkası tarafından da beğenilmesine sevindim
    Otopark ı bende yeni keşfettim sayılır, yolum bulunduğu konuma düşmüşken gün batımında birkaç kare aldım

TGY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkür ederim, aslında alt alta topladığımızda çok basit ve herkes tarafından yapılabilir şeyler, şu anki durum itibariyle gözden kaçan ve yeni önerileriniz varsa da tamamen açığım. Ayrıca günün sonunda elden geçirilen yerlerin benim haricimde başkası tarafından da beğenilmesine sevindim
    Otopark ı bende yeni keşfettim sayılır, yolum bulunduğu konuma düşmüşken gün batımında birkaç kare aldım
    Orjinali bozmadan temiz olan hersey inanilmaz guzel duruyor.Hele on panjur nokta atisi.Keske insanlar sizinle ayni mantikta olaya yaklassalar.Tebrikler gercekten..Oneri olarak yukaridaki postlarin birinde arka,on kapi esiklerinde gorunen M basamak citasi gozume carpti sanki biraz hasarli gibi duruyor veya fotodan oyle cikmis gozume carpan sadece o oldu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TGY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Orjinali bozmadan temiz olan hersey inanilmaz guzel duruyor.Hele on panjur nokta atisi.Keske insanlar sizinle ayni mantikta olaya yaklassalar.Tebrikler gercekten..Oneri olarak yukaridaki postlarin birinde arka,on kapi esiklerinde gorunen M basamak citasi gozume carpti sanki biraz hasarli gibi duruyor veya fotodan oyle cikmis gozume carpan sadece o oldu.
    çok teşekkürler, dediğiniz gibi klasik herkesin yaptığı şeyler dışında bu yaşta bir arabayı orjinal haline getirmeye çalışmak zaten diğerlerine göre 1 adım öne çıakrtıyor. Volkanla konuşurken de diyoruz, neticede bu araç standart spor görsel eklemeriyle bir görüntüsü olan standart aile arabası o sebeple de bunu bilerek yapmak lazım ne yaparsak

Ozan Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    evde kalma sebebiyle nasıl oyalansak diye iş ararken Volkanla koltuk derilerini temizleyip sonrasında da bakım sütü kullandık ve halıları da Kosla oxi actionla çitiledik çok güzel temizlendi, çokta seviyorum aslında açık renk döşemeyi ama sonraki alacağım arabada tercih sebebim pek olmayacak gibi koruması cidden zor çünkü

**farkettim ki önceki sayfalardaki resim linkleri patlamış ve gözükmüyordu şu an çoğunluğu halloldu

önce-sonra
    elinize,emeğinize sağlık..Deri temizlik ve bakımı için hangi ürünleri kullandınız acaba?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler