User Tag List

Sayfa 1/4 123 ... SonSon
64 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: cess 208 GTi & DS3

cess - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

cess 208 GTi & DS3

Hazır bu aralar araç tanıtım konuları çoğalmışken bende bir konu açayım

Proceed ile geçen 5 sene içerisinde kendi çapımda Tr'de yapılabilecek herşeyi yaptıktan sonra ayrılma vakti gelmişti artık, ederinin altında bir fiyata gitti ama en azından doğru düzgün bakacak bir arkadaşıma verdim.

Tabi proceed satılmadan önce corsa c nin yerini dolduracak, eşimin de kullanabileceği otomatik ama benimde ilgilenmekten zevk alacağım bir araç almalıydık. Beyaz tavanlı kırmızı DS3 tek favorimdi ama bir türlü denk getiremedim, kısmet bu bembeyaz tramersiz, 48.000 binde 2011 model DS3 e nasip oldu.

Yağını, suyunu, filtrelerini, bujisini, rot kolunu, z rotlarını koyu yazıyorum çünkü ben böyle bir kasaplık görmedim daha önce. Bujiler bitmiş okeye dönüyor filtrelerde pislikten dolayı hava geçecek yer kalmamış, benzin filtresinden de çamur aktığını gördüğüm garibimi adam ettik. Experdeyken fark etmiştim, önlerde coil vardı, arkalar da pres yapılmış,orjinalleri elinde olmadığı için mecbur böyle aldım. Şimdi bu z rot mevzusuna gelirsek eğer, ben orj. z rot alıp geliyorum fakat parça neredeyse 3cm uzun geliyor, öyleydi böyleydi derken anlıyoruzki kimin yaptığını anlayamadığım ( piyasada o renk yay kullanıp coil yapan 1 yer var gerçi) coillerin bağlantı yerleri yanlış kaynatılmış ve daha kısa bir rot kullanıp, mengene yardımı ile kolların 2 ucunu da aynı yöne çevirip monte etmişler Bende coil yaptırdım ama al tak şeklinde herşey yerine oturuyordu. Mecbur bizde aynı yolu izleyip sesi kesmek amaçlı değişim yaptık.
    Birde aracı aldıktan 2 hafta sonra korktuğum başıma geldi ve şanzıman arıza ışığı yandı. Korka korka ustaya gidip , selenoid ve şanzıman yağ değişimi ile olayı atlatınca yüzüm tekrar gülmeye başladı.

Kozmetik olarakta siya hmı kırmızı mı yapalım derken, siyahta karar kılıp ( keşke kırmızı yaptırsaymışım diyorum şimdi ) tavanı, vernikleri atan aynaları, dandik karbon folyolu kapı çıtasını kaplattım. Farlar da ppf kaplandı. App plakalar geldi Melih'ten. Park sensörünün canbusu değişirken iğrenç ötesi çalan kapı hoparlörlerini, paspaslarını da değiştirdim. Kışlık lastiklerini de aldık, arkalara 1.5 cm spacer ve olursa yaza doğru 17 jant düşünüyorum, başka da para harcayamam buna.

Bu arada bende aracımı satmıştım artık özgürdüm, 1.seçenek siyah renk 208 gti idi, sonrasında crz mi dersin forester mı dersin accord mu dersin birçok araçla ilgilendim ama dönüp dolaşıp yine ilk seçeneğe geri döndüm. Kesinlikle beyaz araba almam artık diyordum ki, büyük konuşmuşum yine beyaz renk kısmet oldu. 51.000 binde 2014 model cam tavan-jbl-navigasyonlu sedefli beyaz GAZ gti. Belki tanıyanlar vardır bu aracı.

Her zaman olduğu gibi bu aracımda da süprizlerin ve sıkıntıların peşimi bırakmayacağını bilmem gerekirdi ama işte araç alma anında insan herşeyi çok inceleyemiyor.

Araç önceki sahipleri tarafından modifiye edilmiş. Yazılım, dp dahil komple egzoz ( orta borular 63 lük, dp yi ölçemedim), cooler ve cooler boruları, kn kutu içi filtre, forge dumpvalve, (buji bobin bilmiyorum) bu haliyle dynodynamics te 246 hp alınmış. Daha sonrasını bilmiyorum ama ben aldığımda üstündeki parçaların bir kısmı sökülmüş, yazılım egzoz filtre şeklinde aldım. Neyse Ankara'ya geldim ama araç hiç 200 hp lik bir hothacth havası vermedi bana.

Hem bakımını yaptırmak hem de yazılımı değiştirmek için Booster performance Erhan Yücel e gittim. İçindeki yağ yeni olmasına rağmen (5-40) boşaltıp motul 5-30 koyduk. Bujiler bu aracımda da bitik çıktı, onları da değiştirelim dedik, oem kodda ngk r bujilerini aldık. Bu arada kompresyon testi de yaptırdım, bütün silindirler eşit çıktı. Dedik bu halini ölçelim, demez olaydık araç patırdamaya başladı, arıza ışığımız yandı bir güzel. ee bujiler sıfır sorun bobinden mi kaynaklı derken bir sürü alternatif denendi,tabi bu arada bobinlerden 3 tanesi bosch 1 tanesi delphi çıktı. Sıkıntının sıfır olarak gelen bujilerden kaynaklandığı anlaşıldı, yeni bir takım buji ve yeni oem kodda bosch bobinlerini taktık. Sıfır GFB dumpvalve takıldı. Sıra geldi yazılıma, daha doğrusu olmayan yazılıma. Araçta sadece sensörler iptal edilmiş, performans anlamında birşey yapılmamış. Yazılımlı diye aldığım araç yazılımsız çıktı yani, aracın niye keyif vermediği de anlaşıldı. Neyse şu anda cooler olmadığı için daha önceden yazmış olduğu yazılımı yükleyip stage 1 modunda bıraktık.

Sis farı sökülmüş, sis farı alıp monte ettirdim ( Gereksiz maliyet ve zaman kaybı oldu bana). Siyah bijon kapalarını taktım. Gece farkettim aracın plaka aydınlatmaları yanmıyormuş, meğersem içlerinde ampül yokmuş Led ampül taktım onlara da. Gündüz ledlerine uyum sağlaması için kısalarda led ampüller ile değişecek. Kalitesiz ön cam filmini de söktürdüm.

Ve asıl meseleye gelelim jantlar Üstündeki jantlar tarzım değil ama fena da durmuyor. Hayalim oz ultraleggera takıp olayı bitirmekti ama param şu an ancak replika rfp1 e yetecek gibi. Arkalarda 2 cm lik spacer olduğu için onlarında güzel duracağını düşünüyorum. En yakın zamanda jantları takıp başka da birşey yapmayı düşünmüyorum.

Çok uzattım ama olaysız bir aracım olmuyor )) Allah herkese istediği, hayal ettiği şeylere ulaşmayı nasip etsin.

_driver_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yine yeni bir serüvenle karşı karşıyayız hem emeğinize hem araçlarınıza maşallah. Kazasız belasız kullanırsınız inşallah
    Alıntı mesutt1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    skodaya tam kocaman oha diodum ki driver abi içimi okudu
    Alıntı doncarlo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    saxoda sertleşme kronik pompayı kontrol edin.

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sırf bu yaşanan durumlar benim de başıma gelir diye yapılı araba almaktan hep korkuyorum, varsın bana maliyeti fazla olsun ama ne var ne yok ben bileyim diye hep stock araba alma taraftarıyım.

Zor bir işe girişmişsiniz ama iki araba da doğru ellerde olduğunu anlamıştır bu yapılanlardan sonra. Elinize sağlık.

Hayırlı olsun güle güle kullanın, ben 208'deki jantları çok beğendim.

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eski sahipleri çingenelik yapıp ampulleri mi almışlar tam anlayamadım orayı
    Psa candır sende çifter çifter biniyorsun maşallah arabalarına 208 favorim

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Piyasa gazcılarından neden araba alınmaması gerektiği gösteren bir konu olmuş

Kazasız belasız kullanın sizin elinizde çok güzel bir GTI olacak.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gtı şanslı olucakki senin eline düşmüş, kazasız belasız

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Yapılı araba almayı ben de sevmiyorum, ne çıkacağı belli değil.

Hayırlı olsun aracın ,208'in beyaz rengini seviyorum

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı uğurlu olsun,elinden gelenin en iyisini yapacağına eminim.

İkisine de maşallah. Siyah renge göre, bakım anlamında beyaz daha iyi olmuş boşver. Siyah bir yerden sonra bıktırıyor adamı
    imzasız..

SkY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    her iki arabad hayırlı olsun kazasız belasız kullanın..bence 208 in jantları çok güzel ama tabi zevk ve karar sizin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _driver_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yine yeni bir serüvenle karşı karşıyayız hem emeğinize hem araçlarınıza maşallah. Kazasız belasız kullanırsınız inşallah
    İnş, çok sağol.. 2 araçla birden ilgilenmek maddi açıdan yıpratıcı oluyor, yavaş olacak bu serüven Ds3 ün yan plastik marşpiyellerinin 1500 tl fiyatı var mesela.

Alıntı Seven7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sırf bu yaşanan durumlar benim de başıma gelir diye yapılı araba almaktan hep korkuyorum, varsın bana maliyeti fazla olsun ama ne var ne yok ben bileyim diye hep stock araba alma taraftarıyım.

Zor bir işe girişmişsiniz ama iki araba da doğru ellerde olduğunu anlamıştır bu yapılanlardan sonra. Elinize sağlık.

Hayırlı olsun güle güle kullanın, ben 208'deki jantları çok beğendim.
    Yapılısı da yapısızı da aynı maalesef, bakımını yaptıramadıktan sonra o araca sahip olmanın anlamı yok bence. Elimden geldiğinde kalan eksikleri toparlayıp keyfime göre bir şeyler yapmaya çalışacağım.
    Resimlerde ben beğenmiyordum jantları ama canlı da güzel duruyormuş, o yüzden ağırdan alıyorum biraz jant konusunu

Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eski sahipleri çingenelik yapıp ampulleri mi almışlar tam anlayamadım orayı
    Psa candır sende çifter çifter biniyorsun maşallah arabalarına 208 favorim
    Artık ne yaptılar bilmiyorum da içinden patlak ampül çıksa ok diyeceğimde ampül hiç yokmuş, kim niye böyle bir şey yapar anlamadım.
    Sahip olmak istediğim araçlardan 2 sine de ulaştım çok şükür. Benimde favorim 208 ama DS3 daha yakışıklı

Alıntı BaRaN_35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Piyasa gazcılarından neden araba alınmaması gerektiği gösteren bir konu olmuş

Kazasız belasız kullanın sizin elinizde çok güzel bir GTI olacak.
    Alıntı i-vtec07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gtı şanslı olucakki senin eline düşmüş, kazasız belasız
    Çok teşekkürler. Tercihim böyle piyasa arabası almak değildi kesinlikle ama buna kısmetmiş, cam tavanlı düşük km li çok araç düşmüyor ilana. Elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum bütün araçlarım için.

Alıntı Low-Rider Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yapılı araba almayı ben de sevmiyorum, ne çıkacağı belli değil.

Hayırlı olsun aracın ,208'in beyaz rengini seviyorum
    Stok siyah 208 alıp , sadece jant yay takıp keyfime bakacaktım, hayalim buydu. Yapılı araçta kimin ne yaptığı belli değil maalesef. Kasaplık hat safhada. Yaylardan şüphelendim, gidip baktırdım presmiş yaylar. Pes dedim artık. Görüntüde sıkıntı yok ama arkalar çok sert. Çıkma spor yay denk gelirse değiştireceğim. Varex egzozsun akü bağlantıları Allah'a emanet yapılmış, motoru silerken kabloya değdim, yerinden çıktı. Gidip elektrikçimde adam akıllı bağlantı yaptırdım.

Renk değişik ama boya konusu sıkıntı, lokal boya olmuyor.

Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun,elinden gelenin en iyisini yapacağına eminim.

İkisine de maşallah. Siyah renge göre, bakım anlamında beyaz daha iyi olmuş boşver. Siyah bir yerden sonra bıktırıyor adamı
    Teşekkür ederim..Bıkmaya razıydım valla Sarı corsayı saymazsam üst üste 3 beyaz araba ,beyazdan soğuttu beni.

Alıntı SkY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    her iki arabad hayırlı olsun kazasız belasız kullanın..bence 208 in jantları çok güzel ama tabi zevk ve karar sizin
    208 in jantlar kısa bir süre daha kalır üstünde ama sonrasında değişecek. 1.si değiştirmezsem olmaz 2.si jantlar inanılmaz ağır, stepnede de aynı jant lastik var araca koyarken zorlandım. Gönlüm ultraleggera dan , cüzdanım replika rpf1 den yana. 208 in jantlarını da ds3 e takma düşüncem var.

208 de analog basınç saati vardı, onuda söktüm, bağlantısı duruyor, buna elektronik basınç saati bağlanabilir mi , bilgi verebilecek olan varsa sevinirim.

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun ,kazasız belasız kullanın.

ds3ün bu km'de selonoid ağrızası vermeside ilginç, umarım daha yüklü birşeyler çıkmaz ilerde...
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun ,kazasız belasız kullanın.

ds3ün bu km'de selonoid ağrızası vermeside ilginç, umarım daha yüklü birşeyler çıkmaz ilerde...
    Teşekkürler..
    Daha öncesinde kimler tarafından nasıl kullanıldığını bilemediğimiz için süpriz oldu bize de. Aslında vites geçişlerinde bir anormallik olduğunu hissetmiştim, ben ustaya götürüp gösterene kadar o arıza verdi.

Havayı Koklayan Adam Redfish16V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah abi kazasız belasız 208 gti güzeldir hele beyaz ayrı güzel..yağ bobin buji ve revize görmüş güncel parçaları taktığın sürece thp üzmez.yakıtı iyidir,en keyifli yanı sürüş zevki bence..yol tutuşu ara hızlanmaları keyif verici Ceed'i çok görüyordum artık kırmızı corsa b gsi ile önünü keserim
    Progressive Trance & Progressive House Music Producer.
    Spotify : https://open.spotify.com/artist/24ek...jQ&dl_branch=1

enesakkurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız. Aldığınız 208 çok güzel bir araç yıllardır sosyal medyada görüyorum çok da beğeniyorum ama çok saçma sapan kişilerin eline geçti olan o sürede olmuş diye tahmin ediyorum... Yine de çabanızı takdir ettim. Ben de 208 THP kullanıcısıyım ve önereceğim şey kesinlikle cooler ve methanol takviyesi. THP için şart özellikle 208in iat sıkıntısı yüzünden... Normal beyaz renk olsa haklısınız da sedef beyaz çok şık duruyor, siyah araca 2 yıl bindim nefret ettim.
    Thor Performance

DOB 208 THP156 Allure Stage3
    Istanbul Park: 2:40:901 (2:37 virtual) - (2:43:25 w/ semi slicks on wet)
    Korfez: 1:05:469 (w/ semi slicks on wet)

weST.27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Okurken inşallah jantları değiştirmemiştir dedim 208 de. Sonunu okuyunca üzüldüm Bence elleme jantlara çok güzel duruyorlar.

Araç basıklık duruş olarak çok güzel, gidişide iyiyse aslında bende düşünebilrim çok beğendim tipini.

Kazasız belasız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GSİ CLUB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah abi kazasız belasız 208 gti güzeldir hele beyaz ayrı güzel..yağ bobin buji ve revize görmüş güncel parçaları taktığın sürece thp üzmez.yakıtı iyidir,en keyifli yanı sürüş zevki bence..yol tutuşu ara hızlanmaları keyif verici Ceed'i çok görüyordum artık kırmızı corsa b gsi ile önünü keserim
    Eyvallah çok sağol.. Tek başına değerlendirince beyaz güzel ama ben beyazdan sıkıldım Yakıt olarak DS3 ten az yakıyor, hızlanma yol tutuş vs de güzel ama ben kendimi tatmin ediyorum o bana yetiyor. Öyle viraj kasayım, rolle çıkayım gibi heveslerim yok. Görürsen selam ver, tanışırız

Alıntı enesakkurt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız. Aldığınız 208 çok güzel bir araç yıllardır sosyal medyada görüyorum çok da beğeniyorum ama çok saçma sapan kişilerin eline geçti olan o sürede olmuş diye tahmin ediyorum... Yine de çabanızı takdir ettim. Ben de 208 THP kullanıcısıyım ve önereceğim şey kesinlikle cooler ve methanol takviyesi. THP için şart özellikle 208in iat sıkıntısı yüzünden... Normal beyaz renk olsa haklısınız da sedef beyaz çok şık duruyor, siyah araca 2 yıl bindim nefret ettim.

Aynen bende sosyal medyada bayağı gördüm bu aracı, dediğim gibi niyetim ellenmemiş bir araç bulmaktı ama kısmet bu aracaymış. Cooler için havaların düzelmesini bekliyorum açıkcası, al tak şeklinde birşey bulabilirsem alabilirim ama şu anda sanayide birşey yaptırmak için uğraşasım yok. Çok şıkıştırmadığım için sorun olacağını sanmıyorum.

Buzdolabı beyazlarından sonra sedefli beyaz güzel evet ama siyah araç beyaz jantı tek geçerim.

Alıntı weST.27 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Okurken inşallah jantları değiştirmemiştir dedim 208 de. Sonunu okuyunca üzüldüm Bence elleme jantlara çok güzel duruyorlar.

Araç basıklık duruş olarak çok güzel, gidişide iyiyse aslında bende düşünebilrim çok beğendim tipini.

Kazasız belasız
    Eyvallah.. Ben daha aracı almadan jant bakmaya başlamıştım benim hevesim de bu ama 4x108 çok lanet bir ölçü. Aylardır takip ediyorum ilanları, bir tane oz ultra düştü, 4-5 saate ilandan kalktı oda. Rpf1 dışında da takılabilecek bir jant bulamadım.

Orjinal jant lastik çok ağır cidden.

weST.27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    OZ Fena durmaz orjinali tabikide, görmek laızm

ramo35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Forge intercooler kiti komple(boruları silikonları herşeyiyle al tak),forge sesli dv,k&n kutu içi filtre(Maf var diye takmak istemedik açık filtre zaten iat problemi olmuyordu coolerdan dolayı) 70 lik dp düz büru sonda varex,bilstein coilover,17'rpf01(o zaman replikası yoktu) bu halde en son dynamicste sanırım 253 çıkmıştı(o dyno üstüne bir kere daha ayarlandı çünkü) herşeyiyle orjinale dönüldü öyle verildi araç çünkü ***** ne intercoolerından ne coiloverından anlayıp ne varki 2-3 lira bunlar diyen zihniyet dolu etraf stocka çevirip sattık egzozuna kadar o arada sanırım 2 sahip daha oldu. Thp bilmeyen elde zulümdür umarım bundan sonraki evreleri iyi olur keyifle binersiniz maşallah(Y)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ramo35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Forge intercooler kiti komple(boruları silikonları herşeyiyle al tak),forge sesli dv,k&n kutu içi filtre(Maf var diye takmak istemedik açık filtre zaten iat problemi olmuyordu coolerdan dolayı) 70 lik dp düz büru sonda varex,bilstein coilover,17'rpf01(o zaman replikası yoktu) bu halde en son dynamicste sanırım 253 çıkmıştı(o dyno üstüne bir kere daha ayarlandı çünkü) herşeyiyle orjinale dönüldü öyle verildi araç çünkü ***** ne intercoolerından ne coiloverından anlayıp ne varki 2-3 lira bunlar diyen zihniyet dolu etraf stocka çevirip sattık egzozuna kadar o arada sanırım 2 sahip daha oldu. Thp bilmeyen elde zulümdür umarım bundan sonraki evreleri iyi olur keyifle binersiniz maşallah(Y)
    Keşke o halindeyken alabilseymişiz. Coil ve cooler ikilisine para yetmez şimdi Yavaş yavaş daha güzel bir hale getiricem inş.

Bu arada cam tavan için keşke bu kadar istekli olmasaymışım, araba inanılmaz derece rüzgar alıyor. Kapıdan bacadan heryerden ses geliyor. İlk 200 lü hızlara çıktığımda kapı açık kaldı sanıp, korkup yavaşlamıştım o derecede

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler