User Tag List

Sayfa 1/6 123 ... SonSon
108 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Amerikan Versiyon - VW Jetta mk4 VR6

onurkilicx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Amerikan Versiyon - VW Jetta mk4 VR6

Daha önceki araclarımı paylasmadım fakat bu aracımı paylasmak istiyorum.
    Biraz hikayesinden de bahsedeyim.
    Gümrükten arac ararken hic alıcı gozle bakmayıp, son yarım saat cayımı cekirdegimi alıp milletin kapışmasını izlerken denk geldigim ve bir anda kendimi aracın sahibi buldugum bir arac
    Şaka bi yana, gümrükte 1 seneden fazla yatmış, dıştan beyaza boyanmıs, anahtarı olmayan bir araca aklı selim bir insan neden niyetlensin ki.. Ama oyle olmuyormus. İhale bitiminde TC numaramı en başta gorunce, yanımdaki abime bakıp "Abi bu arabayı seve seve yürütecegiz" dedim.

İlk hallerinden bikac fot paylasayım,

Bu da aracla ilk buluşmamız

Anahtar olmadıgı icin ilk iş anahtarcıyı aramak oldu tabiki. Kime jetta aldım desem bunun neresi jetta, bildigin bora bu diyip benimle dalga gectiler Keza anahtarcı da gelince aynı şeyi soyledi. Bikac saat ugrastıktan sonra ise ilk marsta calısmasıyla bayrakları astık
    İlk mars sendromunu aştıktan sonra, sıra şanzımanda. İleri geri yaptık oldugu yerde, tamam dedik güzel hersey

Tabi ben kafamdaki soru işaretlerini tek tek giderirken, adamın birisi (Hakan abim) eline tineri almış sol arka camurluğa girişmiş. Altta soluk lacivert rengi gorunce, polisaj makinesine koştum. Parladıgını gorunce, oh dedim boyayı da kurtardık

Akabinde, 1 teneke tiner ile 4 tinercinin arabaya girişme fotograflarıyla sizi baş başa bırakıyorum.

3 saat sonra,

Kaportaya gitmeden önce boyanmayacak yerleri kabaca partlattım, boyacı rengi anlasın diye

Beyaz gelinliğinden arabayı arındırdıktan sonra, sonuc aslında guzeldi. Kaput, bagaj ve sağ arka camurlukta local astarlama vardı. Aracın sol tarafı ve tavanı boyasızdı. Sağ arka kapı ve ön camurluk ucundaki ezik dısında da baska kusuru yoktu. Sonrasında maalum kaporta işleri...

Arac gümrüge gecici arac olarak bırakılmıs fakat sahibi gelip almadıgı icin anahtarı yoktu. Dolayısıyla aracı acmak icin sağ arka kelebek camını kırmışlar ve arac bi sure gumrukte bu sekilde yatmış. Bu sebepten de ici oldukca kirliydi. Sadece taban halısına 7-8 kere vakum yaptım. Koltukları dısarı alıp temizledim.

Sökmeden detay olmaz der bir üstad

Ve nihayet..

Simdi dönüp ihalenin bana kaldıgı günkü endişelerim aklıma geliyor da, iyi ki de almışım diyorum. Cunku 2.8 hacim 6 silindir VR6 gercekten farklıymıs. Arac da donanım olarak fazlasıyla dolu.

Daha ufak tefek eksiklerimiz var ama artık yavas yavas yapacagım, zaman icerisinde de paylasırım.

berkaym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Plakalı fotoğrafı görünce vay dedim maşallah gümrük fotoğraflarındaki haliyle alakası yokmuş ilgiyi görünce kendini göstermiş. Donanım olarakta eksik olan birşey yok gibi güle güle kullanın

driver_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hey maşallah cidden çok yakışıklı rengi de iyiki beyaz değilmiş.İç donanımda fazlasıyla dolu anlaşılan.Farlara mercek stopları da füme olanlarından bulup değiştirseniz daha güzelleşir diye düşünüyorum.

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    türkiyede zamanında bora ismiyle satıldığı için çok tutmadı bu kasa sanırım.sonrasında jetta ismine geri döndü.

bu arada elinize sağlık çok güzel bir geri hayata geri dönüş yapmışsınız.
    Seat IBIZA FR

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tinerle girişme kısmında bir sigara yaktım

Çok güzel olmuş sonuç, emeklerinize değmiş, dolu dolu maşallah dedirtti.

Allah ağız tadıyla binmek nasip etsin

Mekanik aksamda neler yaptınız? 1 yıl çalışamma sonrası direk marş basıp sürdünüz gibi anladım ben ama

AhmetKadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ooo yeaa sonunda geldi baslik. Kapi ic dosemelerinin temizligi dikkatimi cekti özellikle motor sesine bittim özellikle
    Ex: '08 Legacy SportWagon

Next:
    '03 BMW E39 530i
    http://www.techturkey.com/forum/otom...ml#post8600936

Ferhat_V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah ne güzel bir iç mekan..alışmışız türkiyedeki kumaş koltuklu 1.6 lara..bendede vardı gitmez etmezdi ama niyeyse rahat ederdim..

keyifli günlerde kullanırsın inşallah son hali çok çok güzel.

aykutsafakyaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun. Bende bakmıştım bu arabaya hangi manyak alacak bunu diyordum gene içimizden biri çıktı
    Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İçinde yaşamak zorunda kalmasak, gayet komik ülke aslında.

uniquel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Onur cok ozel ve keyifli bi arac gercekten, cok da güzel oldu neticesinde.

Tinerle iyi kafa yaptık ama sonrasında ben de severek ugrastım bu arabayla. Havalar biraz toparlasın da @AhmetKadir güzel bikac fotografını ceksin, hakkediyor.

onurkilicx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı berkaym Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Plakalı fotoğrafı görünce vay dedim maşallah gümrük fotoğraflarındaki haliyle alakası yokmuş ilgiyi görünce kendini göstermiş. Donanım olarakta eksik olan birşey yok gibi güle güle kullanın
    Gümrük fotoğraflarını gören herkes sen ne yaptın dedi zaten donanım olarak sadece aux girişi eksikliğini hissediyorum onu da halledicem inşallah. Teşekkürler

Alıntı driver_can Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hey maşallah cidden çok yakışıklı rengi de iyiki beyaz değilmiş.İç donanımda fazlasıyla dolu anlaşılan.Farlara mercek stopları da füme olanlarından bulup değiştirseniz daha güzelleşir diye düşünüyorum.
    Bu rengi neden beyaza çevirmişler zaten anlamadım ama insaflı davranıp geri dönüşüme uygun boyanmış Far ve stoplara şimdilik dokunmak istemiyorum ama bütün eksiklikleri giderilince sıra onlara gelebilir

Alıntı individual Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    türkiyede zamanında bora ismiyle satıldığı için çok tutmadı bu kasa sanırım.sonrasında jetta ismine geri döndü.

bu arada elinize sağlık çok güzel bir geri hayata geri dönüş yapmışsınız.
    aslında fiyatlara bakınca bora ismiyle de pirim yapmış denilebilir. Temiz eli yüzü düzgün bora bile 45 bin tl den başlıyo
    Güzel bi restorasyon projesi oldu devamı da olcak tabi ki . Teşekkürler iyi dilekleriniz için

Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tinerle girişme kısmında bir sigara yaktım

Çok güzel olmuş sonuç, emeklerinize değmiş, dolu dolu maşallah dedirtti.

Allah ağız tadıyla binmek nasip etsin

Mekanik aksamda neler yaptınız? 1 yıl çalışamma sonrası direk marş basıp sürdünüz gibi anladım ben ama
    Sadece sigarayla kaldıysa iyi
    Mekanik olarak alt takım,balatalar yenilendi, Motorda herhangi bir arıza kaydı yoktu tüm sıvıları değiştirdik. Egzoz spiralleri değişti orta susturucu iptal edilip düz boru yapıldı. Sırada Şanzıman yağı ve akslar var onlar da en yakın zamanda yenilencek.

Alıntı AhmetKadir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ooo yeaa sonunda geldi baslik. Kapi ic dosemelerinin temizligi dikkatimi cekti özellikle motor sesine bittim özellikle
    Kapı döşemelerine veteriner eli değdi Senin de eline sağlık abi bir cumartesini bizimle paylaştın

Alıntı Ferhat_V Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah ne güzel bir iç mekan..alışmışız türkiyedeki kumaş koltuklu 1.6 lara..bendede vardı gitmez etmezdi ama niyeyse rahat ederdim..

keyifli günlerde kullanırsın inşallah son hali çok çok güzel.
    Arabanın en sevdiğim yanı iç mekanı gerçekten. Motor patlak olsa üzerine pd130 koyup binerdim heralde Teşekkürler iyi dilekleriniz için.

Alıntı aykutsafakyaman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Bende bakmıştım bu arabaya hangi manyak alacak bunu diyordum gene içimizden biri çıktı
    benim gümrükten aldığım 3. arabam ama en risk aldığım araba bu oldu. Abartmıyorum araba samsuna gelene kadar ne yaptım ben diye kaç gece düşündüm

Alıntı uniquel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Onur cok ozel ve keyifli bi arac gercekten, cok da güzel oldu neticesinde.

Tinerle iyi kafa yaptık ama sonrasında ben de severek ugrastım bu arabayla. Havalar biraz toparlasın da @AhmetKadir güzel bikac fotografını ceksin, hakkediyor.
    Fotoğraftan önce uygulamamızı yapalım daha işimiz var dur Emeklerimizin karşılığını alıyoruz artık keyfini çıkarcaz beraber

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hacim var
    V makina var
    çok iyi yaaa

emeklerinize sağlık
    médiocrité partout

KaraniC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vallahi son fotoğrafları görünce keyif sigarası yaktım, çok güzel duruyor. Hayırlı olsun kazasız belasız günlerde kullanın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu jantlarla çok çok güzel duruyor emeğinize sağlık. Deriler için ne düşünüyorsunuz?

batu34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Masallah güzel toparlamışsınız, söylemeden edemeyeceğim aracın kendi orjinal rengide efsane bir lacivertmiş hakikaten

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah güle güle kullanın çok yakışıklı olmuş.
    99' 206 XS Black [Sold]
    06' 1.5 DCi Clio III Grey
    [Sold]

Melih-Ö - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    66 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Son hali çok güzel olmuş emeğinize sağlık Maşallah
    App plaka ve pleksik plakalık için ulaşabilirsiniz. Ailenizin Plakacısı

www.instagram.com/kokumerkezi

metinmb407 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ahh ah eski gunlerim aklima geldi. Masallah kazasiz belasiz. Hala tadina doyamadigim bir makinadir. Biz 1.6 sini kullandik bu muthis birsey olmali. Long Beac jantlar biz sattiktan sonra denk gelmisti. Yapamadigim projeler VR6 lip ve egzoz, tam ekran yol bilgisayari. Bende bir yad edeyim.

Bu arada Bora ismile satilmasi tutulmadi anlamina gelmiyor, bu aracin MK3 kasasi da Wento olarak satildi.

metinmb407 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada GLI stop ve kromlu kapi ve tampon citalari cok yakisacaktir ornek video

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araba beyaz renginden kurtulunca kendi arabam kurtulmuş gibi sevindim Hemde oldukça şanslı bir şekilde.

Maşallah, kazasız belasız kullanın.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler