User Tag List

Sayfa 4/6 İlkİlk ... 23456 SonSon
108 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Amerikan Versiyon - VW Jetta mk4 VR6

canguler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah kazasız belasız binmeyi nasip etsin bütün güncelleriyle konuyu takipteyim

mikelazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    91 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kazasız belasız maşallah.elinize emeğinize sağlık.

acaba ortalama yakıt durumu nedir.

uniquel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cok guzel oldu Onur.
    O kemerlere ben girişcem zaten bu hafta da yapmazsan

onurkilicx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mikelazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kazasız belasız maşallah.elinize emeğinize sağlık.

acaba ortalama yakıt durumu nedir.
    Yakıt tüketimi çok değişken. Sakin kullandığım hafta şehiriçi 8.9 lt gördüm. Gazlayınca ucu açık

Alıntı uniquel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cok guzel oldu Onur.
    O kemerlere ben girişcem zaten bu hafta da yapmazsan
    Emre sök tokayı tak temizle ve getir bu hafta dükkanın durumunu biliyosun

Herkese iyi dilekleri için ayrıca teşekküre derim.

CasabLanca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Opsiyon olarak oldukça dolu bir araçmış, güle güle kullanın. GLI stop ile arkadan görüntüsü bence çok daha güzel olabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CasabLanca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Opsiyon olarak oldukça dolu bir araçmış, güle güle kullanın. GLI stop ile arkadan görüntüsü bence çok daha güzel olabilir.
    Aracı ilk aldığımda çok hevesliydim GLI stop için ama sonradan vazgeçtim. Biraz zaman geçsin alırım diyordum ama şu an için önceliğimde farklı şeyler var belki yazın GLI stop takabilirim.

AhmetKadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Koltuklar cok acayip olmus, yapanin ellerine saglik harbiden, yok mu ufak tefek guncelleme bi paylaş da gözümüz gönlümüz açılsın
    Ex: '08 Legacy SportWagon

Next:
    '03 BMW E39 530i
    http://www.techturkey.com/forum/otom...ml#post8600936

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok özel bir araç, görüntü itibariyle çok beğeniyorum boraları yani jettaları, kazasız belasız binmeniz dileğiyle ancak daha fazla fotoğrafı hakediyor bu araç

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı JusticeF0rALL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok özel bir araç, görüntü itibariyle çok beğeniyorum boraları yani jettaları, kazasız belasız binmeniz dileğiyle ancak daha fazla fotoğrafı hakediyor bu araç
    İncik boncuk isleri hallolsun foto isi bende İnşallah

Next:
    '03 BMW E39 530i

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet uzun süren dükkan tadilatından sonra sıra BAR 67 tadilatına geldi
    İşe arkadan başladık. Son 2 gündür alt takımdan değişik sesler gelmeye başlamıştı. Aracı lifte kaldırdığımızda sağ arka yayın kırık olduğunu gördük. Hayatımda ilk kez helezon yayının kırıldığını gördüm. Bunun sebebinin de soğuk pres olduğunu düşünüyorum. Neyse o konuya sonra geleceğim. Yay da öyle bir zamanda kırılmış ki 1 hafta önce sıfır 40 mm Vogtland yay almıştım. Takmak için gün sayıyodum
    Arka yayları bahaneyle değiştirdik ama o an dükkanın yoğunluğundan önleri sonraki güne bıraktık. Sonraki gün sağ ön amortisörümün patladığını farkettim ama bu sefer önceden sipariş ettiğim bir amortisörüm yoktu
    Bu böyle olmayacak komple alt takıma girelim dedik ve sökmeye başladık. Akslar amortisörler yaylar derken iş çığrından çıktı.
    En büyük korku da parça sıkıntısı olcak mı..
    Amortisörler boralarla uyumluymuş ama takmadan emin olamıyorum. 2.8 motor la 1.6 motorun amortisörü nasıl aynı oluyor anlamış değilim. İnşallah takınca problem yaşamam.
    Sıra geldi akslara.. Aks kafalarını yenileyelim dedik sağ taraftan başladık sorunsuz şekilde hallettik. Herşey çok güzel giderken sol aksımızın farklı olduğunu gördük. Aks kafaları sağ sol farklı çıktı anlayacağınız.
    Parçacıları tek tek gezdim ama aksa uygun bi parça bulamadım. Sorun şu , bulduğum dış aks kafasının iç frezesi aks miline uymuyor ama poryaya uyuyor. Biz de aks milini bulduğumuz parçaya uyumlu hale getirmeye karar verdik. Bunun için güvendiğimiz Emre nin de akrabası olan bi abimize aksı teslim etcez.

Sıfır amortisörlerimiz

40mm Vogtland yaylarımız

Bu da kırık olan arka yayımız.

Bu zamana kadar press yaylarla alakalı negatif bir düşüncem yoktu fakat bu olaydan sonra açıkçası bu işten soğudum. Sizin de bu konu hakkındaki yorumlarınızı merak ediyorum. Sizce yay neden kırıldı ?
    Konu onurkilicx tarafından (05-06-2020 Saat 22:51 ) değiştirilmiştir.

YD627 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam maşallah aracınıza motor ve donanım olarak çok harika bir aracınız var, sizin aracınızı görünce benim ki gözüme biraz boş geldi (1.6 comfortline var bende)

Allah kaza bela göstermesin maşallah konuyu takipteyim

Boost Up - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah, cesur bir karar olmuş. opsiyon bazındada süper. elinize emeğinize sağlık
    Alıntı Eray Yümsel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kemik sesleri eşliğinde gideri var beyler, olur olur bethoven ın 8. senfonisi bile çalınır bunla

s1nanozk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Harika bir araç gerçekten maşallah, bütçem olursa ileride uygun aracı da bulursam r32 olamıyacağına göre temiz bir vr6 sahibi olmak isterim. Dediğiniz gibi parçalar 2.8 motorda ne kadar farklı acaba? Sökülüp bakılmadan da anlaşılacak bir durum olmuyor genelde İşin garibi her parçayı servis de bulamayabilir bunlarda, almanyadan getirtmek lazım Kazasız belasız kullanmak nasip olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı YD627 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam maşallah aracınıza motor ve donanım olarak çok harika bir aracınız var, sizin aracınızı görünce benim ki gözüme biraz boş geldi (1.6 comfortline var bende)

Allah kaza bela göstermesin maşallah konuyu takipteyim
    Teşekkürler hocam

Alıntı Boost Up Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah, cesur bir karar olmuş. opsiyon bazındada süper. elinize emeğinize sağlık
    Eyvallah teşekkürler

Alıntı s1nanozk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Harika bir araç gerçekten maşallah, bütçem olursa ileride uygun aracı da bulursam r32 olamıyacağına göre temiz bir vr6 sahibi olmak isterim. Dediğiniz gibi parçalar 2.8 motorda ne kadar farklı acaba? Sökülüp bakılmadan da anlaşılacak bir durum olmuyor genelde İşin garibi her parçayı servis de bulamayabilir bunlarda, almanyadan getirtmek lazım Kazasız belasız kullanmak nasip olsun
    Açıkçası ihtiyaç dışında satmayı düşünmüyorum inşallah öyle bi mecburiyetimiz olmaz da keyifle bineriz
    Motorda ustaların demesine göre bulunmayacak parça yok. Touareg ,Cayenne gibi 3.2 motorlu araçlarla çok benzer. Bu kadar sökmüşken motordaki ufak tefek terlemelere de el atalım dedim üst kapak contası bujilerin contalarını sipariş ettim. Bu parçalar bulunabiliyo aslında. Sol Aksa muhtemelen parça bulamayıp uydurma yapmasalardı bizi de bu kadar uğraştırmayacaktı. Neyse ki işin ehli dostlarımız var bi şekilde çözüyoruz işimizi.
    Haftaya güncel fotoğrafları paylaşacağım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İş yoğunluğundan dolayı vakit buldukça güncellemelere devam ediyoruz. Aslında ilk başta yapmamız gereken işleri sona bıraktık diyebilirim Ustalar tanıdık olunca nazımız da artık işlemiyor malesef
    Geç olsun güç olmasın diyerek önce motordaki terlemeleri halledelim dedik. Üst kapak contası ve bujilerin oringlerini değiştirerek işe başladık. Bujiler üst kapak contası ve oringler değişti. Ben o sıra dükkanda işlerle meşguldüm malesef fazla fotoğraf çekemedim. Ustamızın instagram story sinden bi kare var elimizde Ustaya göre üst kapağı ilk biz açmışız.

Sıra geldi frenlere. Aile mesleğimiz ağır vasıta fren servisi. 3. kuşak olarak biz kardeşimle otomobil grubuna da girdik ve atölyemizi buna göre güncelledik. İşten güçten vakit bulursak da kendi araçlarımızın bakımlarını kendimiz yapıyoruz.
    Disklerde uzun zamandır eğrilik vardı. Frene basınca titreme sorunu günümüz araçlarında malesef sık karşılaşılan bi durum. Terzi kendi söküğünü dikemez misali aylardır frene basınca titriyorduk Boş vakit bulur bulmaz hemen lifte girdim ve diskleri araç üstünde sökmeden tornaladım. Sonuç mükemmel oldu. Bu sorunu da hallettik çok şükür
    Öncesi,

Sonrası,

Sıra geldi alt takıma. Daha önce de bahsettiğim gibi akslardaki problemi çözmek için baya uğraşmıştım. Sol aksımızı tornada yeniden yaptık ve problem ortadan kalktı. Amortisörler yaylar da hepsi elden geçti ve mükemmel konfora ulaştık.
    Aracı aldığımdan beri kafamda altını yıkatmak vardı ama bir türlü ona vakit ayıramadım. Daha doğrusu altını yıkatacak doğru düzgün bir yer bulamadım. Samsunda bu işi doğru düzgün yapan bir yer varsa bilmek isterim gerçekten. Ben de araç hazır liftteyken karterdeki yağ tabakasını bi nebze olsun temizleyeyim dedim. Karterdeki kaynaktan yağ kaçağı var mı yok mu onu da kontrol edicez bu sayede.
    Öncesi,

Sonrası,

Bu da gece bonusu olsun yakında güzel bi gün ışığında dış çekim yapmayı planlıyorum

skaratas2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mukemmel iş, araçta deyicek araç yani bu emeğe...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Himmm dış çekim mi

Next:
    '03 BMW E39 530i

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracınız harika gerçekten. Güzel günlerde kullanın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Samsunda araç altını, eski stad şimdiki millet parkının karşısında, Onur Mobilya ile Başkent Oto (Yanılmıyorsam filtre satan dükkan) arasındaki yıkamacısa yıkatabilirsin, sıcak su da var....

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler