User Tag List

Sayfa 5/10 İlkİlk ... 34567 ... SonSon
187 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: Evlat macerasında son: Peugeot 607 2.2 hdı

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turbo&quattro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hicmi usenmiyorsun yahu bunlarla ugrasmaya �� haha .

Cok guzel gidiyor, takipteyim.
    Benim terapim de bu. Hanıma soruyorum kaçta geleyim, sen acıkınca gelirsin zaten diyor

Müthiş zaman geçiriyorum ve keyif alıyorum. E yapacak iş güç de yok, otur tv karşısında pc karşısında o da sıkıyor bir süre sonra.

Göstergenin de ışık açma tuşuna basmamışım o yüzden silik görünüyormuş. Akşam kurcalarken fark ettim. Göstergenin son hali

Gösterge üstündeki yansımalar camdaki yağmur tanelerinden kaynaklanıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    balata ve porya boyama işlerini benimde yapmam gerek
    Şu boyayı kullandım, hem fiyatı iyi hem kapatıcılığı tavsiye ederim. Gidip aynı mala 2x ödeme.

Muller Sprey Boya 400 Ml - Renk Seciniz - n11.com

Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hazır lastikleri sökmüşken keşke çamurluk içlerine de bir detay yapılsaymış keşke.
    Yaptığın işler gerçekten herkesin yapmak istediği ama kimsenin girişmediği işlemler. Zevkle takip ediyorum. Kazasız belasız sürüşler
    O iş yakın zamanda olacak. Fren hidroliğini değiştireceğim şimdi içinde dot4 var kim bilir ne zaman konuldu.

Dot 5.1 aldım o arada mecburen lastikleri sökeceğim için çamurluk içini de o zaman yapacağım. Havaların az daha ısınmasını bekliyorum.

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hidroliği bende değiştireceğim. Dot4 yerine bende 5.1 almayı düşünüyorum. Motul mu aldınız?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada abi bilgin olsun sararan her türlü plastiği eski rengine getirmek için hidrojen peroksit içine at. Kap şeffaf olsun. Etrafina uv led sar. 2 gün beklet. Suda temizle
    İşlemin adini hatirlaymadim bulursam buraya yazarim ama güzel sonuç veriyor.
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    balata ve porya boyama işlerini benimde yapmam gerek
    Alıntı marikan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hidroliği bende değiştireceğim. Dot4 yerine bende 5.1 almayı düşünüyorum. Motul mu aldınız?
    Motul almadım gereksiz pahalı geldi, teknik verilerini karşılaştırdım ve kampanya vardı trendyolda Mobil aldım.

Mobil DOT 5.1 Fren Hidroliği 500 ML DOT5.1 | Trendyol

Ben 22.32 TL /Adet almıştım. 5 TL civarı eklemişler üstüne. Ama yine uygun fiyatı. Firma da çok güzel kargolamış ürünü, tavsiye ederim.

Alıntı ardicli2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada abi bilgin olsun sararan her türlü plastiği eski rengine getirmek için hidrojen peroksit içine at. Kap şeffaf olsun. Etrafina uv led sar. 2 gün beklet. Suda temizle
    İşlemin adini hatirlaymadim bulursam buraya yazarim ama güzel sonuç veriyor.
    Enteresan bilgi gerçekten denemek lazım, bulursan at mutlaka merak ettim şimdi.

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motul siparişi geçtim bugün bende.
    Cuma muayene var sağsalim onu bi geçeyim. Hidroliği değiştireceğim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlk mesaja foto ekleyemiyorum 50 adet sınır varmış buradan devam edelim.

Bu gün temizlik yapayım dedim bagajı halletmiştim, koltukları döşemeyi temizliyim dedim, sökmeye bi başladım önünü alamadım, sürücü koltuğu hariç tüm koltukları söktüm.

Arka koltuğun altı, durum pek iyi değil.

Bir yerden su girmiş çukur alanda toplanmış.

Boncuklar, bozuk paralar vs vs neler çıkmadı. Yanlız arka aydınlatmanın bir düğmesi eksikti o da koltuk altından çıktı, dikiz aynasına her baktığımda gözümü tırmalıyordu o eksik tuş. Yerine takayım içini toplarken.

İlk defa bej deri döşemeli ve zemini de açık renk bir aracım oluyor, bu renk ferah hissettiriyor ve çok beğeniyorum ama temizlik işi sıkıntılıymış.

Yolcu koltuğunu da söktüm, hem temizleyeceğim hem de motorlarına bakım yapacağım. Tuşları da daha sağlam şekilde oturtturacağım yerine.

Koltuğu söktükten sonra görüntü gerçekten insanı üzüyor, hiç mi temizlik görmemiş araba bilemedim.

Arka zemin yavaş yavaş bir şeye benzemeye başladı, kemer tokalarını söktüm çok paslıydılar onları da boyayayım manayla.

Alt kısım tamam, kablo kanalları kolay çıkıyordu söktüm yıkadım, koltuk altında kalan döşeme kısmında markette satılan aspirin tarzı bir ürünü sulandırıp denedim iş gördü.

Detail işlerinden anlamıyorum, hazırda özel malzemem de yok klasik ev hanımı şekli takıldım. Detail fıırçamda yok haliyle elde kalan 2 numara kestirme fırça ile çalıştım bence iş gördü.

Koltuğun sırt kısmında kalan bölgenin durumu çok çok kötüydü, burada da yine benzer sulandırılmış temizleyici ile temizledim.

burası baya uğraştırdı ama neticesi fena olmadı.

Hem sırt hem zemin görünüyor.

Zemin son hali.

Koltuk sırt kısmı öncesi:

Koltuk sırt kısmı sonrası:

Sökülmüş emniyet kemerini görünce içimdeki sök dağıt nasıl bir şeymiş baskısına yenik düştüm, düşmez olaydım

ilk defa emniyet kemeri söküyorum. Söktüm sağını solunu alttaki fotoda görünen gergin yayın üzerinde 2 vidalı bir kapak var.

Tabi çok biliyoruz ya 2 vidayı da söktüm ve bumm, yay ortalığa saçıldı. Fotoda ufacık görünüyor ama dağıldığındaki durum çok fena.

Sağımı solumu kesmeden bir şekilde topladım, 25-30 dk uğraştırdı ama, neyse dediğim gibi topladım ama saracağına bollaştırıyor, ters toplamışım

Yeniden sarmamak için ters çevirdim taktım, kapağı kapattım.

Kemerin sağını solunu güzelce sıvı gres ile yağladım. Bir de videosunu çektim.

Hazır araba sökükken çıkıp bir deneyeyim dedim. Aldığım ilk güne göre bir iyileşme var, bakım vs derken ama hala çok hantal.

uniquel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Harika işlemler yapmıssınız valla kolay gelsin.
    Kolay gelsin derken, yorgunluktan ziyade keyif aldıgınıza suphem yok.
    Bu arada temizlik konusunda bence malzemeden cok ne kadar detaylı yaptıgınız onemli. Sokmeden temizlik olmuyor, isterseniz en iyi malzemeyi kullanın..
    Bence gayet guzel olmus temizligi de. Su almayı cozdunuz mu bilmiyorum ama sinir bozucu bi iş gercekten.

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Tabi çok biliyoruz ya 2 vidayı da söktüm ve bumm, yay ortalığa saçıldı. Fotoda ufacık görünüyor ama dağıldığındaki durum çok fena.

Sağımı solumu kesmeden bir şekilde topladım, 25-30 dk uğraştırdı ama, neyse dediğim gibi topladım ama saracağına bollaştırıyor, ters toplamışım

Yeniden sarmamak için ters çevirdim taktım, kapağı kapattım.
    Valla bu 2 aşama iyi güldürdü, kusura bakma Halini tahmin edebiliyorum ya benzer şeyler başımdan geçmişti, güler misin ağlar mısın durumları

Eline koluna sağlık.

Bugün bir kaç ufak yerde kumaş döşeme çitiledim de parmak uçlarım sızlıyor hala, o arka koltuk sırtında kalan kısım ve yolcu koltuğu altı faciaymış, arabadan soğutur insanı

Su biriken yerin sebebini bulabildin mi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı uniquel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Harika işlemler yapmıssınız valla kolay gelsin.
    Kolay gelsin derken, yorgunluktan ziyade keyif aldıgınıza suphem yok.
    Bu arada temizlik konusunda bence malzemeden cok ne kadar detaylı yaptıgınız onemli. Sokmeden temizlik olmuyor, isterseniz en iyi malzemeyi kullanın..
    Bence gayet guzel olmus temizligi de. Su almayı cozdunuz mu bilmiyorum ama sinir bozucu bi iş gercekten.
    Yorulmuyor değilim, vücudumdaki enteresan kaslar hareket ediyor onların ağrısı zorluyor bazen. Ofiste sürekli sandalye de belli pozisyonda oturunca, iki eğil kalk hemen kas ağrısı oluyor.

Bu işlerden keyif alıyorum, keyiften ziyade dünyadan kendimi soyutluyorum, yemeyi içmeyi unutuyorum o derece. Bu da kafadaki tonla ıvır zıvır sıkıntıyı yok saymaya sebep oluyor bu birinci faydası bir de bir işe yaramak, başkasına versen yapmayacağı şeyleri yapmak bu ikinci faydası. Paylaşıp insanlardan da güzel geri dönüşler alınca bu da mutlu ediyor bu da üçüncü faydası

Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla bu 2 aşama iyi güldürdü, kusura bakma Halini tahmin edebiliyorum ya benzer şeyler başımdan geçmişti, güler misin ağlar mısın durumları

Eline koluna sağlık.

Bugün bir kaç ufak yerde kumaş döşeme çitiledim de parmak uçlarım sızlıyor hala, o arka koltuk sırtında kalan kısım ve yolcu koltuğu altı faciaymış, arabadan soğutur insanı

Su biriken yerin sebebini bulabildin mi?
    Ahahah ne kusuru yahu gülelim tabi, eğlenmek mutlu hissetmek için uğraşıyorum ben de, anlatırken de böyle konuşur gibi yazıyorum özellikle akıcı olsun diye.

Yay işi ilkten kızdırsa da mevzuyu çözünce , "seni yenicem istanbul" tribine girdim akşam

ünlü bir japon atasözü var "çalışıyorsa kurcalama" işte çalışsa da kurcalıyorum ben sonra böyle anılar ortaya çıkıyor.

Çalıştığı halde meraktan söküp toplayamadığım bir projeksiyon var evde mesela, sonuç hep olumlu olmuyor Canımız sağ olsun.

Su akan yeri bulamadım, arabayı temizlerken baktım zeminde cam kırıkları vardı ufak ufak, arka cam değişmiş, ki zaten çamurluklardaki işlemlerden dolayı değişmemiş olsa şaşırırdım.

Tavan tarafından geliyor gibi bu da doğrudan cam montajında sıkıntı var demek. O iş profesyonel işi beni aşar.

Zira Citroen c5'in bagaj amortisörünü değiştirirken arka camı kırıp sağlam masraf açmıştım kendime. Onu da geçtim kapak o kadar ağırmış ki elim arada kalıyordu, az kaldı kolumu da kırıyordum.

Yeni parti geliyor fotoları ekliyorum birazdan.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hey maşallah abi yine döktürmüşsün. Ellerine sağlık. Kemerin bilyalarını da dağıtaydın tam olurdu

Bu arada plastikleri beyazlatmanın adı retrobright mış. Ahan da videosu: YouTube
    Konu ardicli2000 tarafından (07-04-2020 Saat 21:26 ) değiştirilmiştir.
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hadi bakalım bu gün neler yapmışım, gelsin fotolar.

Sabah bi ofise gittim geldim o sebeple erken kalkınca garaja da erkenden inmiş oldum.

Hava bu gün gerçekten çok güzeldi, güneş yüzünü gösterdi bizi mutlu etti sonunda.

Hava iyi olunca camları kapıları açtım öylece bıraktım hem içi havalandı hem döşeme kurudu.

Bu gün döşemenin arka ayak kısmını biraz temizledim, sağ kapıların pandizotlarını temizledim, torpidonun kapağını ve etrafını temizledim.

Kol dayamanın koltuk ile öpüşen kısımı baya pisti temizledim iyi oldu.

Orta konsolun altına gelen kısım gerçekten içler acısıydı 2-3 defa fırçaladım çektim kendine geldi.

Yan parçaları da temizledim. Bu detail işi gerçekten hastalıkmış, sildikçe silesi geliyor adamın.

@TarikS emniyet kemer tokalarını da ters takmışım yine bir uğraştım Koltuğun alt kısmını oturtamıyorum deliklere denk gelmiyor kemer tokaları, ulan dedim aferin olm sana. Aşağıdakiler ters halleri. Gaza gelip somunları zımparaladım ve gümüş renge boyadım.

Koltuk sırtlarını sulandırılmış ürünle fırçaladım, fırçamız yine 2 numara kestirme fırçası. Temiz bezle köpüğünü aldım, dikiş yerlerindeki suyu da makinayla çektirdim.

Makina gereçkten çok iş gördü.

Koltuk ile kapı arasında kalan kapama temizlik sonrası sıfır gibi oldu bu kadar beklemiyordum.

Koltukları sildim ettim ama öyle aman aman bir fark görmedim ya gözüm alıştı ya da benim yıkama yöntemim işe yaramıyor

Arka sağ kapının klipslerini tutan va pandizota yapışık olması gereken parçalar kopmuştu. Bunları iran yapıştırıcı denen ürün ile yerlerine yapıştırdım, ciddi sağlam oldu.

Parçalar bunlar, pandizotun arkasında kalıyor kapı üstündeki sac ile arasına klips giriyor.

Sonra pandizotu takmadan önce dedim kapının görünen sac kısımlarını temizleyeyim. Tabi o iş sac kısımlarda kalmadı komple temizlerken buldum kendimi.

Şu fotoyu çekerken kendi kendime gülüyordum, ulan biz çalışalım beyefendi güneşlensin diye.

Orta direk ve emniyet kemer kapaması, bastım suyu bastım temzileyiciyi köpürttüm sildim kuruttum taktım, baya temiz oldu ama.

Tam kurusun performansına bakacağım kusma yapacak mı diye.

Öncesi:

Sonrası:

sol tarafta görünen iplikleri makas ile kestim daha temiz bir görüntü oldu.

Arka sol kapıdan iç foto, sürücü koltuğu arkasına bişi yapmadım daha yarın ya da başka bir gün orayı da halledeceğim.

Ön taraf yavaş yavaş son halini alıyor, kapı eşiğini taktım, konsol alt parçasını da taktım.

Kapı altı ışıklar biraz güçsüz gelmişti gözüme sebebini buldum. Yılların tozu pisliği yer etmiş.

Temizlik sonrası güzel oldu.

Arka koltuk grubu tamam, her şey yerli yerinde.

Yolcu koltuğunu temizlemeden önce bir kurcalayım dedim ne var ne yok. Benim yiyeceğim nane değilmiş onu fark ettim.

Tabi durmadık yine birkaç şeyi söktüm geri taktım. Kızakları temizledim yağladım.

Koltuk ayar düğmeleri sürekli yerinden çıkıyordu, temizlemek için düğmelerin takıldığı parçayı söktüm, üst tırnaklardan biri kırıktı, uğraşırken diğerini de ben kırdım.

Yarın bir gün sökmek gerektiğinde iz bırakmayacak diye düşündüğüm için sıcak silikonu bastım geçtim. Kırık tırnağı yapıştırdım ama yine de

Arap yağı bol bulunca misali sıcak silikonu bol bulmuşsam demekki.

Yolcu koltuğu da olabildiğince temizlikten nasibini aldı, sistem aynı. Köpürt fırçala sil, makinayla suyu çek.

Evet en gıcık bölüme geldik. Yukarıdaki koltuk ciddi ağır, aldım yerine oturttum arka vidalarını sıktım ve ne fark ettim dersiniz, emniyet kemerin koltuk altındaki bağlantısını yapmamışım :S Hay senin diye söylene söylene söktüm vidaları, koltuğu kaldırdım kemer somununu sıktım.

@TarikS hadi malzeme çıktı sana yine ))

Sonunda koltuk olması gerektiği yerde, Boşta biraz çalıştırdım hareketlerinde iyileşme var daha rahat inip kalkıyor, ileri geri hareket ediyor.

[IMG]https://1.bp.blogspot.com/-Xh-uKWPmMTU/XozLIx4XrSI/AAAAAAAAGpA/**_aO8arPvM41ihsBqfODDDk_WVbQxTMwCNcBGAsYHQ/s1600/IMG_20200407_190933.jpg[/IMG]

Tüm koltuklar ve iç döşeme yerinde, yorucu olsa da neticeden memnun kaldım. En azından neyin nasıl temizlendiğini biliyorum.

Temizlenmiş kapı altı aydınlatmalarımız görevini layığıyla yapmaya başlamışken fotoğrafını çekeyim dedim.

Son poz garajdan olsun, hortum almaya baba evine gittim o arada kenarda duran kanvas tablo ilişti gözüme aha dedim bu tam garajlık. Aldım hemen attım bagaja.

Şimdilik bu kadar, ilerleyen dönemde mutlaka bişi bulurum sökecek takacak

burcinkarabacak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah güzel günlerde binmeniz dileğiyle

saygılar
    Punto Evo Mjet - ANKARA (Sold)
    Bravo 1.6 120Hp Sport Style Dua.(Sold)
    Passat Variant 16 1.6 TDI DSG Highline...

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vakum makinası ne kullanıyorsun. Sahıs kullanımı için fiyatı uygun bir şey midir?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı burcinkarabacak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah güzel günlerde binmeniz dileğiyle

saygılar
    Teşekkür ederim

Alıntı Ome_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vakum makinası ne kullanıyorsun. Sahıs kullanımı için fiyatı uygun bir şey midir?
    Makinaya para vermedim açıkçası evde atıl duran ve su atma özelliği çalışmayan bir halı yıkama makinası vardı onun ucuna bir aparat uydurdum onu kullanıyorum. Baya kuvvetli çekiyor.

Ürün bunun aynısı ama o para verilmez, kafayı yemiş.

Arapceşme Mahallesi icinde, ikinci el satılık Fakir Compact S 8000 Halı Yıkama Makinesi - letgo

Yukarı yazmamışım şimdi fark ettim valide hanım temzlik için buhar makinesı almış, 1 2 kere anca kullanıp kenara koydu.

O da artık garajda ki yerini aldı. Dün kullandım ama nasıl temizlediği konusunu tam çözemedim bir araştırayım bu gün.

Uygun fiyatlı lazımsa Letgo dan falan bu tarz bir ürün kovala derim m.alum büyük Aletler ve artık halı koltuk yıkama işleri şirketler tarafından yapılıyor.

Islak kuru bakarken şunu gördüm iş görür sanırım

https://www.trendyol.com/karcher/wd2...chantId=106481

https://www.trendyol.com/arnica/arni...chantId=107469

R.S.C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arka koltuk altına su nasıl sızmıs merak ettim
    Temiz olunca insanın içi ferahlıyor kolay gele

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Son post sanki ben yapmışcasına iç ferahlattı MaşAllah abi gerçekten çok güzel ilerliyor. Zevkle takip ediyorum.

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Koltukları bu kadar temizlemişken deri bakımını ihmal etmemek lazım. Temizliği yiyince Ph oranı şaşmıştır nemlendirmek lazım

Ne kadar faydalıdır iyidir bilemiyorum ama ben Superb'de aynı renk koltukta bunu kullanıyordum pamuk gibi oluyordu. Turtle Wax Deri temizleyici

Turtle Wax Deri Temizleyici & Parlatıcı 500 Ml - n11.com

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı R.S.C Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arka koltuk altına su nasıl sızmıs merak ettim
    Temiz olunca insanın içi ferahlıyor kolay gele
    %99 arka cam montaj hatası, çünkü döşeme temizlerken cam parçaları çıktı. Camı takarken altına sürülen malzemeyi tam sürmemiş olabilirler. Bakacağım tekrar olmadı camcıya gidip çözmeye çalışacağız.

Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son post sanki ben yapmışcasına iç ferahlattı MaşAllah abi gerçekten çok güzel ilerliyor. Zevkle takip ediyorum.
    İç temizlik bitti neredeyse sıra dışına geliyor yavaş yavaş. Havalar da ısınıyor sanki şu tampon bantlarına bir girişeyim diyorum.

20 nisana kadar evdeyim :S

Alıntı XoR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Koltukları bu kadar temizlemişken deri bakımını ihmal etmemek lazım. Temizliği yiyince Ph oranı şaşmıştır nemlendirmek lazım

Ne kadar faydalıdır iyidir bilemiyorum ama ben Superb'de aynı renk koltukta bunu kullanıyordum pamuk gibi oluyordu. Turtle Wax Deri temizleyici

Turtle Wax Deri Temizleyici & Parlatıcı 500 Ml - n11.com
    Bakayım hemen, öneri için teşekkür ederim

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler