User Tag List

Sayfa 8/10 İlkİlk ... 678910 SonSon
187 sonuçtan 134 ile 152 arası

Konu: Evlat macerasında son: Peugeot 607 2.2 hdı

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ::ZaFeR:: Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tam bi zihni sinir projesi olmuş bu teyp işi abi. Büyük bi keyifle okudum baştan sona
    Kafamda bunu bir tık geliştirmek var, akşam bir tane custom far tasarım videosu izledim. Adam çok güzel kalıp çıkardı far önü için.

Benzer yöntem ile orj teybin ön yüzünün kalıbını alıp polyesterden yapıp içine de single din çerçeve oturtmayı deneyeceğim. Sonra da o çerçeveyi sulu transfer ile maun yapıcam bakalım bu biraz uzun iş ama denemeye değebilir. Sonra da şu cihazı alıp vereceğim coşkuyu.

Bunu bir arkadaş aldı, ben de çok beğendim.

You have been blocked

Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çiviler beni benden aldı
    Aslında ilk fikir daha enteresandı, eski tip telli sileceklerin içinden bir tane ince metal parça geçer bilirsin,

ondan vardı kenarda onunla denedim ama malzeme lehim tutmadı, tutsa soketlerin canına okumamış olacaktım.

Alıntı yilmazcatalbas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Organizasyon fikri çok güzel inşallah tüm bunlar biter toplanıp tanışırız. Buram buram emek var gerçekten üretkenlik hat safhada yine ��
    Sanayide falan çırak olsaymışım tam hallederiz a.ş. olurmuşum sanırım. Seviyorum eldeki malzeme ile bir şeyler yapmayı.

Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "Şimdi çok biliyoruz ya..." dediğin yerde koptum

Eline sağlık, geçmiş olsun ama gün sonunda sen kendi amacına kavuşmuşsun, güle güle kullan

Bir an aklımdan geçiyor kendim tesisat montajı yapar mıyım diye ama bazı çözüm geliştirdiğin noktalarda benim alternatif üretmem imkansız, hiç anlamıyorum elektronik işlerden. Orası beni aşarmış
    Ünlü olmayan bir japon atasözü der ki, bozmadan öğrenemezsin yeğen. Hah bende tam o kafadayım, boza boza geliştiriyoruz bir şeyleri. Elektronik işi karışık ben de çok anlamıyorum. Ama teyp vs bağlamak göründüğü kadar zor değil.

En son çalışan projeksiyonu sökmüştüm evde ne var içinde diye sonra toplayamadım kaldı öyle mesela.

Ünlü bir japon atasözü de der ki: Çalışıyorsa kurcalama, bunu yapamıyorum işte illa sökecem bakacam.

Araba da kasko varsa sen atla gel montaj yaparız en kötü araba yanarsa kaskodan parayı alırız

Alıntı zOnstyLe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Okuması eglenceli yapması yorucu seyler yapıyorsunuz
    Eskiden çok yazardım, hatta muz cumhuriyeti konusunda falan sayfalar dolusu yazılarım vardır.

Bu konuyu açtığımda da o yazma hissi geldi ortaya eğlenceli bir konu çıktıysa ne ala.

Hep söylüyorum ben bu işlerle uğraşırken terapi oluyorum, yemeyi içmeyi unutuyorum dünya dertlerinden uzaklaşıyorum

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kafamda bunu bir tık geliştirmek var, akşam bir tane custom far tasarım videosu izledim. Adam çok güzel kalıp çıkardı far önü için.

Benzer yöntem ile orj teybin ön yüzünün kalıbını alıp polyesterden yapıp içine de single din çerçeve oturtmayı deneyeceğim. Sonra da o çerçeveyi sulu transfer ile maun yapıcam bakalım bu biraz uzun iş ama denemeye değebilir. Sonra da şu cihazı alıp vereceğim coşkuyu.
    Bence bunu mutlaka yapmalısın. Çok zor değil.

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi hayranlıkla izliyorum. Şu salgın isleri bitsin görelim bu işleri. Bu arada aklıma gelmeyecek isler yapıyorsun valla helal olsun.
    Alıntı bhb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memlekette beyaz olup tutulmayan tek şey kedi herhalde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rain man Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi hayranlıkla izliyorum. Şu salgın isleri bitsin görelim bu işleri. Bu arada aklıma gelmeyecek isler yapıyorsun valla helal olsun.
    Atla gel yahu mesafeyi koruruz otururuz bahçede, nöbetin ve uyuyorsa. Haftaya full evdeyim yine. 4 mayısa ertelendi iş başlangıcı.

Seç marketin hemen arkasındayım mahalleyi biliyosun zaten.

::ZaFeR:: - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Atla gel yahu mesafeyi koruruz otururuz bahçede, nöbetin ve uyuyorsa. Haftaya full evdeyim yine. 4 mayısa ertelendi iş başlangıcı.

Aynı muhitte sayılırım ben de.Ben de sosyal mesafemi koruyarak gelmek isterim
    1994 Honda Civic Si Sedan 2009 Mitsubishi Lancer 1.8 CVT
    2009 Mitsubishi Colt 1.3 CZ3 2010 Renault Megane 1.5 DCi Sporttourer

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ::ZaFeR:: Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı muhitte sayılırım ben de.Ben de sosyal mesafemi koruyarak gelmek isterim
    Tabi ki her zaman beklerim, haftaya cam filmi yapıcam ön camları söküp çalışmayan varsa gelsin takılırız, beraber yaparız.

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Olur valla. Ben de müsaitim katılırım elimden is gelmez haberin olsun
    Alıntı bhb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memlekette beyaz olup tutulmayan tek şey kedi herhalde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tolga ellerine sağlık yine döktürmüşsüm

Bu arada soketi bozmamışsındır hiç korkma. o soketi açıp içindeki bacak türlerini elektronikçiden alırsın çalışır

Bir sonraki adımda tuner düğmesini aracın düğmesine bağlayabilirsin. Sanırsam bir potansiyometre dönüyor. Onun bacaklarından uzatma alıp araç düğmesinin bacaklarına bağlasan tamamdır. Güç düğmesini de yine araç düğmesine bağlasan bence olur denenebilir

ACZ nin farıda efsaneydi gerçekten. Herif kumaştan kalıp yaptı ya herkes şokta
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O düğmeyi değiştirme işini düşündüm ama daha efektif bir çözüm buldum. Blutooth ile cihaza bağlanıyorum. Güzel de bir uygulama buldum süper oldu. Şu teyp kalıbı çıkarıp orayı yapana kadar böyle idare edebilirim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hadi o zaman başlayalım bu gün neler yapmışız,

Daha önce clio sport varken ona cam filmi yapmıştım ama çok süper olmamıştı.

607 nin de ön sağ camda film var ve yırtık, ne hikmetse ön solda film yok.

Sağ kısmı az sonra göreceğiniz üzere ayna yüzünden zaten sökecektim, o arada manayla camı da söker film yaparım dedim.

Geçen hafta film sipariş etmiştim bu gün geldi bir deneyeyim dedim, yapamazsam diye de ucuz yollu bir film aldım.

Haliyle önce pandizotu sökmem lazım, bu arada bu cam motoru sözüm ona tamir edildi ve hatırı sayılır bir rakam ödedim.

Bunu neden yazdığımı az sonra göreceğiz.

607 de kapıyı tutan 2 tane vida var onlar da tutamağın içinde gizli. Bu tutamak kapakları çok narin parçalar, haliyle söker takarken tırnakları kırılabiliyor.

Ben sökme işine başlamadan önce usta yüzünden orucun yarısını yedim sanırım, zira aşağıdaki görüntüye bakacak olursak.

1 kutu hızlı yapıştırıcıyı kapı tutamağına dökmüş nerdeyse.

Aynı zamanda pandizotun kilit kısmı da açık duruyordu, sanayiden klipslerini aldım manayla yenilerim düzelir diye.

Bu cam tamir olduktan sonra!!! arabanın içinde bir vida bulmuştum, nereden geldi bu diyorum kendi kendime. Üst vidaymış meğerse buradan gelmiş. Ustacık bunu sökmüş, sökerken vidayı kaybetmiş, yerine başka vida uydurmuş.

şimdi gel de kızma, tamam orj vidayı kaybettin olabilir, madem yeni taktığın aynı diş olsun. Yuvanın içine etmiş takarken.

Cam tuşu bir çalışıyor bir çalışmıyor biz de diyoruz ki sanırım tuş bozuk. Meğerse kabloyu böyle bağlamış.

Gelelim en uyuz olduğum kısma, önceki sayfalarda diğer kapı pandizotlarının içi vardı görenler hatırlar. Bu kapının içinde toz vs koruyucu bir örtü olması lazım, söküp atmış spor gazetesi...

Pnandizotun alt kısmında da tutmayan yerler vardı, işte sebebi. Bunun ustacıkla alakası olduğunu sanmıyorum, zamanla kopabilir.

Bunları daha önceki kapıda iran yapıştırıcısıyla yapıştırmıştım ve güzel olmuştu, aynı şekilde yaptım.

Kapıyı kapatınca değişik metal sesleri geliyordu, sebebi buymuş. Cam raylarını sökmek için perçinleri de sökmek gerekiyor.

Sökülen perçinleri kapı içinde bırakmışlar sağ olsunlar.

Şimdi pandizota geri dönelim, kilit kısmının açık kalma sebebini buldum, cırt / hızlı yapıştırıcı / akıllı vida bir de bu siyah silikon / mastik olmasa sanayi de iş yapamaz kimse.

Tabi 2 kilo kadar basınca malzemeyi kilit kısmı açık kalması normal. Söktüm hepsini, düzelttim.

İran yapıştırıcısı candır.

Çıkan malzemeler !!!

Cam filmi olayına gelelim şimdi.

Camı tutan 2 tane parça var kapı içinde onları gevşetince cam kurtuluyor, çapraz olarak dışarı almak kolay.

Sökülmüş cam:

Cam filmini sökmek zor olmadı, kenarından kaldırdım ve iz / parça bırakmadan söküldü.

Camı sonra dışarı aldım camsil vs ile temizledim.

En son falçata ucu ile eski camdan kalan göze görünmeyen yapışkanları temizledim.

Camı yıkayıp kuruladıktan sonra rahat çalışabileceğim bir şey lazımdı kenarda duran kasa ilişti gözüme. cam bombeli olduğundan ortası boş bir malzeme lazım, güzel iş gördü.

Cam filmini kesmek tam bir zulüm, daha önce hep kırmıştım filmi. O yüzden bu sefer riske atmadım ve duvara astım.

Kendisi yapacak olan varsa böyle bir şey yapsın, film büzüşüp kırıldımı işe yaramıyor.

Ölçüyü aldım ve kestim. Camın en uzun yerleri 90 cm'e 48 cm civarında.

Film genişliği 50 cm olduğu için çapraz şekilde cam üstüne koydum.

Isı tabancası ve ucuna bez takılmş ragle ile filmi çizmeden camın üzerine güzelce yapışmasını sağladım ve kenarlarını kestim.
    Kenarları keserken falçatayı biraz açılı tutmak gerekiyor, yoksa film atma yapıyor.

Filmi yapmak zor olmadı , yekpare cam üzerinde yatay olarak çalışmak kolay. Araç üstünde yapmak ise zor gerçekten.

Artık filmli bir camımız var

Ön sağ cam üst köşesinden çatlak. Arabanın camları çift cam olduğu için çatlak sorun teşkil etmiyor ama göründü haliye çok süper değil.

Camlar n11 de bir satıcıdan buldum 2 si için 650+ kargo fiyat verdi. Bir süre beklesin sonra alıp takacağım.

Gelelim asıl bu işlere girmeme neden olan şeye. AYNA.

Bu ayna çok kötü duruyordu, rengi solmuş kenarları dökülmüştü.

Aynanın altından ne olduğunu çözemediğim, kireç olduğunu düşündüğüm bir tortu tabakası çıktı, bunları temizlemek için oldukça zaman harcadım.

Aynanın görünen kısmı böyle enteresan bir görüntüye sahipti.

Vidalama ucuna takılan telli bir malzeme var onunla baya bir kısmı aldım. Sonra olabildiğince zımparaladım.

Ama yüzey gerçekten çok bozuk bunun için macun lazımdı ama malzeme yok vakit de yoktu alacak o yüzden böyle boyadım.

boya öncesi son hali,

Aynayı boyadım kurusun diye kenarda beklerken camı yerine taktım.

Arabayı bayadır yıkamadım, pis biraz idare ediverin.

Film gerçekten iyi oldu, şimdi objektif değilsin diyebilirsiniz ama olanı olduğu gibi yazmayı seviyorum. Yapıyorsam da ben yapıyorum batırıyorsam da ben batırıyorum. Ama bu güzel oldu. Sadece 2 tane ufacık toz kaldı cam içinde o da çok belli belirsiz.

Döndük aynaya geri hani boyamıştık ya rafta gözüme mat vernik ilişti verdim coşkuyu tabi

Toplamadan önce son fotolar, daha sonra bunu yeniden söküp macun-zımpara yapıp hakkıyla boyayacağım.

Bu iş 10 üzerinden 5 aldı bu gün.

Eskiye nazaran iyi olsa da göz tırmalayan yüze bozuklukları var.
    Arabanın diğer 1512 noktasından olduğu gibi bu kısmında da bir hikayesi var ama sordum anlatmıyor.

Aynayı takarken fark ettim ki aynanın cama değen bir kısmı var, bu yüzden altına plastik bir hortum koyup öyle sıktım.

Camın o kısmı zaten çizilmiş ve cam o noktaya geldiğinde zorla hareket ediyordu onu da aradan çıkarmış oldum.

Kapı içini de temizledim, kabloları sıkıştırdım bazılarını bantadım. İlerde niyetim bir yalıtım yapmak ama bakalım zaman gösterecek.

Şimdilik bu kadar, yarın hedef sürücü camını da film yapıp işi bitirmek.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ellerine sağlık denecek bir şey yok cidden. Harika işler çıkarıyorsun cidden.

Bu arada bozulan konnektörün pinleri bunlar galiba.. Bir not et istersen: ISO 10487 CONNECTOR PIN - PARTCO verkkokauppa
    "...Bilgisiz kimseler onlara söz söyleyince "Selam" der geçerler."

uniquel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi yarın accuk macun bul bi yerden

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı uniquel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi yarın accuk macun bul bi yerden
    Makro çekmeseydim keşke. Fotoya bakınca ulan diyorum bunu boyayan kör olmuş. Arabaya bakıyorum yok yok güzel olmuş.

Kendimle çeliştirdi beni resmen

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eline sağlık güzel iş olmuş. Ama ayna konusunda bence de azıcık macun bulup halletmeli

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı marikan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eline sağlık güzel iş olmuş. Ama ayna konusunda bence de azıcık macun bulup halletmeli
    Bu gün ön sol cam filmini de hallettim sanırım bir süre ara vereceğim sök tak işlerine. Şu teyp kalıbı için malzemeleri falan toplayayım o arada macun işinide çözer hepsini bir arada çıkartırım diye düşünüyorum.

Bu gün sağ olsun @::ZaFeR:: ziyaret etti, oturduk sohbet ettik. Arabasını canlı incelemiş oldum gerçekten renk / kombinasyon müthiş. Maşallah diyelim ona da.

Dün olduğu gibi yine camı söktüm temizledim, bunda film olmadığı için temizlik işi daha kolay oldu.

Kapı içi toz tutucu örtü de yerindeydi ama yapışkanları tutmuyordu. Onu da sıcak silikon ile hallettim, açık yer çok az kaldı.

Cam filmi çekerken foto çekmedim takılı halini çektim.

Kapı içini temizledim, cam kızaklarını sıvı gres ile yağladım. Kapı gergisini yağladım, kabloları bantla sardım yeniden ve eksik klipsleri tamamlayarak topladım.

Film çekildikten sonra bir dış foto, Zafer'in arabası da arkada çıksın istedim. Evo parçaları çok güzel olmuş.

Bu da sürpriz misafir, babamla dolaşmaya çıkmışlar geldi dolandı durdu sonra en serin yer neresi gitti buldu oturdu.

6 yaşında şuan ismi paşa. Tam bir şapşik.

zOnstyLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Elinize saglık yine dokturmussunuz, pasayada massallah 4 yasında bir kedim var annem bakıyor gerci suanda onunda adı pasa

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı zOnstyLe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elinize saglık yine dokturmussunuz, pasayada massallah 4 yasında bir kedim var annem bakıyor gerci suanda onunda adı pasa
    ön 2 cam filmini yeniledim yeter şimdilik, hem filmin çizilme durumunu da bir görmüş olacağım. Sol cam bir tık daha iyi oldu sağa göre.

Avuç içi kadardı bize geldiğinde şimdi kocaman oldu şapşik. Hepsi böyle mi bilmiyorum ama bizimkinin ön sağ ayağını kıvırıp oturma huyu var.

Paşa çok genel bir isim çok görüyorum sağda solda bu ismi kullanan evcil hayvanları.

::ZaFeR:: - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @tolga_kaan_

Ne demek abi.Ben de tanıştığıma memnun oldum. 607'nin maşallahı var. Ön tarafta ayak ayak üstüne atılır
    1994 Honda Civic Si Sedan 2009 Mitsubishi Lancer 1.8 CVT
    2009 Mitsubishi Colt 1.3 CZ3 2010 Renault Megane 1.5 DCi Sporttourer

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Helal olsun bu kadar kasap adamın b.kunu temizlemek hele hele evde el işi ve eldeki malzemelerle bunu yapmak hiç kolay değil. Tebrik ediyorum zevkle okuyorum.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler