User Tag List

Sayfa 1/4 123 ... SonSon
66 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Volkswagen Golf VII GTI

brnkskn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Volkswagen Golf VII GTI

Şimdiden haber vereyim bayağı uzun bir konu olacak. Aracı aldığımdan beri konu açmayı planlıyordum ama gerek yoğunluktan gerekse üşengeçliğimden dolayı hep erteliyordum, bugüne kısmetmiş. Güçlü bir araç arayışına 2 sene kadar önce başlamıştım aslında, başlarda dolu ve düşük km bir Mini R58 LCI Cooper S alsam kafi olur diye düşünüyordum fakat sonrasında pist etkinliklerini takip etmeye başlamamla kaşıntı tuttu ve "Ben niye girmeyeyim ki?" diye düşünmeye başladım. Madem piste çıkacağız bari olmuşken R56 LCI Manuel JCW olsun, yüklemesi daha rahat olur dedim. Bir yandan da hala 2.0 hacimli yüklemeye müsait hothatchleri araştırmaya devam ediyordum. Araştırmalarımın sonucunda benim için en makul seçenek hep Golf 7 GTI ve Leon Cupra olarak karşıma çıkıyordu ama aracı aldıktan sonra yapacağım masrafları da göz önünde bulundurarak bu seçenekler üstünde pek durmuyordum

Bu sürenin 1 sene kadarı bütçem dahilindeki alabileceğim araçları gerek yurtdışı forumlarda gerekse techturkey ve benzeri forumlarda araştırarak, kullanıcı deneyimlerini okuyarak ve piyasayı takip ederek geçti. İsteklerim ve elde ettiğim bilgiler doğrultusunda araç listem aşağıdada görülebileceği üzere az çok şekillenmişti.

Mini R56 JCW
    Mini R56 GP2
    VW Golf mk7 GTI
    Seat Leon mk3 Cupra
    Renault Megane 3 RS (Makyajlı kasa olması şartıyla)

Gönlümde her ne kadar siyah ve tek kapı bir Golf GTI yatsa da önceliğim bahsettiğim gibi R56 LCI JCW idi. Uzunca bir süre JCW kovaladım fakat istediğim temizlikte düşük km JCW pek kalmamıştı, olanlar da zaten ilanlarda değildi. İstediğim gibi bir JCW bulamayınca listedeki öbür araçlardan herhangi biri olur diye düşünerek geçen sene tam bu zamanlarda düzgün bir araç denk getirirsem kaçırmayayım diye eski aracımı sattım ve araç kovalamaya başladım. Öncelikle Muğla'daki bir Golf GTI'a yönelmiştim fakat son saniye sahibi aracın üstünde rehin gözüktüğünü ve bundan yeni haberi olduğunu söyledi. Vardır bir hayır diyerek araç bakmaya devam ettim. Baktım ki piyasada hiç aradığım şartlarda araç yok, bir umut belki denk gelir diyerek forumun arananlar kısmına konu açmaya karar verdim. O konuda da bir çok kişi yardımcı olmaya çalıştı sağolsunlar fakat araçlar hala sahibindendeki ilanlarla kısıtlıydı.

Son geldiğim durumda artık hem piyasanın şişmesi hem de araç olmaması sebebiyle başlangıç bütçemin neredeyse 2 katına kadar çıkmıştım, yeterki artık düzgün bir araç denk gelsin kafasındaydım. 2019 Nisan gibi İstanbuldaki bir galeride bulunan hemen hemen her parçası pist kullanımına uygun şekilde değiştirilmiş olan bir Megane 3 RS'e bakmaya gittim. Tam ben bakmaya gittiğim sırada, galeriye satılmak üzere siyah tek kapı bir Golf GTI geldi ve içimden dedim ki ne kadar da şanslıyım (birazdan da göreceğiniz üzere çok erken konuşmuşum). Cuma baktığımız aracı pazartesi ekspere sokmak üzere anlaştık, pazartesi aracı ekspere soktuğumuzda araçta söylenilenin dışında şeyler çıkınca o araçtan da vazgeçtim.

Aynı gün, Bodrum'daki Golf GTI'ın sahibi mesaj attı sıkıntıyı çözdüm istersen gelip bakabilirsin araca diye. Tamam dedik gidelim bakalım, 1 hafta sonra atladık uçağa gittik fakat gittiğimize pişman olduk, herif babam satmama izin vermiyor diyerek ne buluşmaya geldi ne de telefonlarımıza baktı. Sıfır moralle İstanbul'a geri döndük ve 1 senedir 7/24 sahibindende araba bakan ben, 1 hafta sahibindeni açmadım bile. Artık tamamen vazgeçmiş, piste çıkma ümitlerimi de bir kenara bırakmıştım ve günlük binmeye 320i tarzı bir araç bakmaya başlamıştım. O aralar yakın bir arkadaşım, jantlarını boyatmak üzere Maslaktaki Masek'e gitmişti, muhabbet sırasında benim araç konum da açılınca Serkan Abi ve Mert Abinin de yardımlarıyla artık son bir kez şansımı denemek üzere RUF GTI'a bakmaya gittim.

Araçla ilk karşılaşmamız

Aracın eski sahibi Töre ile konuşup anlaştıktan 2 hafta sonra aracı ekspere soktum ve satın aldım. Yeni maceramızda böylece başlamış oldu.

Eksperden bir kare

Öğle arasına denk gelince noter öncesi TrackTurk Garaja da uğradık

Aracın içi hem kilometresi düşük olduğu için hem de iyi bakıldığı için gayet temizdi. Zaten hem ön hem arka koltuklar uzunca bir süredir sökülü olduğu için resmen sıfır gibiydi. Bir çok GTI'da karşılaşılan yağlı direksiyon ve koltuk kumaşlarında yıpranma, süngerlerde ezilme mevcut değildi. Bu tarz konulara takıntılı olduğum için bu durum beni daha da çok sevindirmişti.

İlk günkü garaj karemiz

Araç 2014 model ve 33 bin km'de idi aldığımda. Üstünde ekstra olarak is38 turbo, forge intercooler, forge dv, ngk rs7 buji, downpipe dahil komple 76 mmlik egzoz, bmc kutu içi filtre, eibach sportline (5cm) yaylar, oz 18 inch superturismo lm jantlar, ebc ön diskler, ferodo ds2500 ön balatalar ve çelik fren hortumları bulunmaktaydı.

Aracı aldıktan sonra ilk 1 ayda okul yoğunluğumdan dolayı pek ilgilenemedim çoğunlukla garajda yattı ki zaten komple 76lık düz boru ve sondaki çok ufak bir spor susturucu sebebiyle araç aşırı sesliydi ve ayrıca yaylardan dolayı çoğu zaman ön lastikler çamurluklara sürtüyordu.

Okul kapanıp yoğunluğum azalınca yavaştan değişiklikler yapmaya başladım. Öncelikle dp sonrası egzozu komple söktürdüm ve orijinal catback kısmını geri taktırdım, ses açısından büyük bir rahatlama oldu. Ayrıca araç semi slick lastiklerle gelmişti, günlük binmek üzere 235/40R18 ebatlarında Michelin Pilot Sport 4 lastik aldım. Lastiği taktıktan sonra sürtme yüksek miktar azaldı o yüzden yayı değiştirmekten bir süre daha vazgeçtim.

Ayrıca aracı aldığımda ara sıra epc ışığı yakıyordu. Sıkıntının kaynağını bulabilmek adına öncelikle üzerinde bulunan yazılımı orijinale çevirttirdim ve 1 hafta kadar orijinal yazılımla kullandım fakat arada epc yakmaya hala devam ediyordu. Yazılım konusunda önceki aracımda da olduğu gibi Rsa'yı tercih ettim. Yazılımdan önce Epc yakmasının sebebi olan elektronik wastegate ayarını yaptıktan sonra yazılım işini de hallettik fakat dönüş yolunda tekrar yandı sağolsun.

Bu araçlarda wastegate'in bozulması çokça rastlanan bir durum. Servis Wastegate'i turbodan ayrı sıfır olarak satmadığı için mecbur başka alternatifleri aramaya ve yabancı forumlardaki benzer sorunlarla alakalı konuları incelemeye başladım. Çözüm olarak birkaç ay sonra Abd'ye gittiğimde CTS Turbo'dan Mambatek-Mahle is38 wastegate actuatorunu almaya karar verdim.

1 hafta sonra aracın bakımı gelince bakımı da Motul 8100 X-cess 5w40 yağ ve orj filtreler kullanarak aradan çıkardık.

1 hafta sonraki 28 Temmuz İstanbul Park halk gününe biletimi aldım. Aracın üstünde gelen Nankang NS2R Semi slickleri orj GTI jantına taktım, 8j'den 7.5j'ye düşünce sürtme sıkıntısı tamamen ortadan kalktı. Aracı aldığımdan beri ilk kez pist öncesi akşam detaylıca yıkadım.

Pist gününden kareler

Ağustos ayında savaşa gider gibi yıkamaya gittiğim bir gün. Detailing'e olan ilgim ve ince detaylara olan takıntımdan dolayı yıkamadaki tercihim Detailbox Garage. Sırf araç yıkamaya anadolu yakasından maçkaya gittiğimi duyanlar deli gözüyle bakıyor ama olsun

Eylül ortası gibi yurtdışından dönerken Wastegate ve bitmiş olan arka balataları değiştirmek üzere EBC Yellow Stuff aldım. Döndüğüm günün gecesi uykusuzluk tutunca çıkıp biraz gazlayalım dedik arkadaşla. Geceyi bitirirken dönüşte meşhur epc ışığı yandı, nedir ne değildir derken depoda ethanol olmasına rağmen misfire verdiğini farkettik. Wastegate alt devirlerde epc yakıyordu, bobin de üstlerde epcnin yanmasına sebep oluyordu. Zaten bobin değiştirmek için bahane arıyordum, bujilerin de ne durumda olduğunu bilmediğim için almışken onları da alayım diyerek servisin yolunu tuttum ve Rs3 bobinler ile RS7 bujileri sipariş ettim. 1 ay boyunca arabayı tamamen sakin kullanmak zorunda kaldım epc yaktırmamak adına. Çok katılmak istediğim 2 körfez pisti etkinliğini de kaçırmış oldum maalesef.

Bütün parçalarımız geldikten sonra Bobin, Buji, Wastegate ve EBC yellow stuff arka balataları da taktırdım ekim ayı içerisinde. Ayrıca hazır servise gitmişken GTI Performance Pack'lerde gelen kırmızı ön arka logoları aldım ve fren soğutma sağlaması adına 997 kasa gt3'lerde bulunan brake ductlardan aldım.

Üstteki yeni alttaki eski wastegate

Bobin ve bujiler

Balata

Ön Logo

997 GT3 Brake duct daha takmadım yakında takacağım

Tüm bunlar olurken bir yandan da jantları değiştirdim. Superturismoları pek yakıştıramıyordum ve 48 Et'ydi, 35 Et'li Ultraleggera denk gelince eldekileri satıp onları aldım. Tek sıkıntısı tahmin ettiğim gibi aşırı bir sürtme yapıyordu, eve resmen 60 sabit geldim otobandan sağ şeritte

İlk iş olarak yayları değiştirdim 3cmlik vogtland yaylara geçiş yaptım sürtme derdi ortandan kalkmış oldu. Düzgün bir coilover bulana kadar böyle devam edeceğim.

Uzun bir aradan sonra Ekimde tekrar İstanbul Park pist gününe girebildim. Öncesinde yayları da değiştirmişken rot ayarı da yaptırdık. Tercihimiz tabii ki SGS Otomotiv'den yana

Bir önceki seferde de olduğu gibi fren sıkıntısı yaşadım, maalesef frenler aşırı yetersiz kalıyor ve tek hotlapte pedal dibe iniyor. 1.5 tur soğutma yapmama rağmen 12.viraja gelirken sağolsun frenlemenin tam ortasında iyice indi tekrardan dibe.

Kasım'dan Ocak'a kadar pek bir şey yapmadım açıkçası okul yoğunluğundan ve sezonun bitmiş olmasından dolayı. Ocakta kendi yağımı götürerek 6 ay/5000 km yağ bakımını aradan çıkardım serviste, genel mekanik kontrollerini de yaptılar gözden kaçan bir şey olmaması açısından.

Ve sonunda şubat ayına kadar gelebildik Geçen hafta hazır boşluk yakalamışken sanayiye uğrayabildim 3-4 aydan sonra. Egzoz artık çok sessiz gelmeye başlamıştı, ortayı tekrar düz 76lık boruya çevirdim, son orj duruyor ses çok hoşuma gitti. Komple egzoz yapma işini şimdilik erteledim, önceliğim fren ve coiloverda açıkçası. Ayrıca ufak tefek kaplama işleri vardı onları hallettim. Ön, arka logo ve arka stoplar kaplandı. Stopları kaplatmamdaki amaç Golf R'lardaki gibi Dark Cherry denen daha koyu tonu yakalamaktı ve memnun kaldım açıkçası.

Ayrıca geçen hafta pazar sabahı foto çekimi için Sarıyer taraflarına gittik, bol gazlamalı ve eğlenceli bir gün oldu. Bunlar da o günden kalan aracın son durumunu görebileceğiniz kareler

9 ay ve 6 bin kilometre oldu aracı alalı güncel olarak 39 binde. Şimdilik kavrulup gidiyoruz sıkıntısız bir şekilde kendisiyle. Yapmayı düşündüğüm değişiklikler çoğunlukla alt takımla alakalı olacak bundan sonra. Pist sezonunun açılmasını merakla bekliyorum, bu sezon daha istikrarlı bir katılım sağlamayı hedefliyorum. Sezon açılana kadar fren bulabilirsem ve lastik tercihi konusundaki kararsızlığımı giderebilirsem, güzel bir sezon olmasını bekliyorum kendi açımdan.
    Konu brnkskn tarafından (07-04-2020 Saat 09:02 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun, güzel bir araç zaten, gereken ilgi ve özeni siz devam ettirmişsiniz. Egzozu çok güzel ses çıkarırdı bu aracın ama uzun süreli kullanımda fena kafa ütüler. Araç aldığınızda kaç beygirdi acaba? Şu an stock anladığım kadarıyla. Şanzıman yazılımı yok anladığım kadarıyla, kesinlikle tavsiye ederim. Ayrıca emmeye yağ basma durumunu pistte yaşamak istemiyorsanız pcv iptal kitini temin etmenizi tavsiye ederim. Frenlerin yetmemesi şaşırttı, açıkçası fena değil bu aracın frenleri, pistte biz bir sıkıntı yaşamadık. Belki performans tip disk alırsanız sorununuz çözülebilir, performans tip balatalar standart orijinal diske takılınca randıman vermiyor. RBF660 kullandığınızı zaten varsayıyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Özgür Güneş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, güzel bir araç zaten, gereken ilgi ve özeni siz devam ettirmişsiniz. Egzozu çok güzel ses çıkarırdı bu aracın ama uzun süreli kullanımda fena kafa ütüler. Araç aldığınızda kaç beygirdi acaba? Şu an stock anladığım kadarıyla. Şanzıman yazılımı yok anladığım kadarıyla, kesinlikle tavsiye ederim. Ayrıca emmeye yağ basma durumunu pistte yaşamak istemiyorsanız pcv iptal kitini temin etmenizi tavsiye ederim. Frenlerin yetmemesi şaşırttı, açıkçası fena değil bu aracın frenleri, pistte biz bir sıkıntı yaşamadık. Belki performans tip disk alırsanız sorununuz çözülebilir, performans tip balatalar standart orijinal diske takılınca randıman vermiyor. RBF660 kullandığınızı zaten varsayıyorum.
    Sağol Özgür. Egzoz güzeldi ama aşırı sesliydi 5dk sonra kulakları tıkanıyordu insanın. Şu an içeri çok ses gelmiyor ama aynı tok ton devam ediyor. Araç 400HP civarıydı diye tahmin ediyorum, çünkü e20 yakıtla biniliyordu. Şu an Rsa Motorsports Stage 3 Ecu ve Tcu( Şanzıman) yazılımı var araçta ama pompa yakıta ayarlı ve pist kullanımı ağırlıklı olduğu için kısık avansta şuan. Üstündeki yazılımla da 370hp civarıdır diye tahmin ediyorum, daha dynoya çıkma fırsatım olmadı ama bir ara çıkmak istiyorum durumu görebilmek adına.

Emmeye yağ basma olayını son pist gününde pedal dibe inerken yaşadım, arkada bir duman bulutu oluştu resmen . Onu Tr'de bulmak biraz zor oluyor, ikinci ellerine de yurtdışı sıfır parası istiyorlar, bu yaz gittiğimde alacağım büyük olasılıkla oil catch can'i de. Fren olarak ebc çizgili disk ve ferodo ds2500 balata var, hortum ve rbf660 var ayrıca bahsettiğin gibi. Motor stock olsa frenler büyük ihtimal yeterli olurdu diye düşünüyorum İstanbul Park için ama orijinalin üstüne 150hp daha olunca özellikle süre almak istediğin zaman çile çekiyorsun resmen tutacak mı tutmayacak mı diye.
    Konu brnkskn tarafından (20-02-2020 Saat 20:49 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun kazasız belasız kullanın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GöKHaN 35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun kazasız belasız kullanın.
    Teşekkürler

mhmtyyl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah nazar değmesin... Çerez, meyvesuyu ile birlikte heycanlı heycanlı okudum.
    Yok mu ya şöyle ucuz araba alabileceğimiz bir yer...

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah keyifle okudum konuyu. Aracın tek kapı olması zaten direkt göze çarpıyor.
    Üzerindeki ilk yayları ve oem jantları ile görüntü aşırı derecede iyi duruyormuş. Nazar değmesin güle güle kullanın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mhmtyyl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah nazar değmesin... Çerez, meyvesuyu ile birlikte heycanlı heycanlı okudum.
    Teşekkürler.

Alıntı Seven7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah keyifle okudum konuyu. Aracın tek kapı olması zaten direkt göze çarpıyor.
    Üzerindeki ilk yayları ve oem jantları ile görüntü aşırı derecede iyi duruyormuş. Nazar değmesin güle güle kullanın.
    Teşekkürler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah emeğinize sağlık güzel eklentiler yapmışsınız araçta. son hali oldukça tatmin edici duruyor hem görsel hem performans açısından. devirdaim konusunda bir sıkıntı yarattı mı araç sizde?
    kısmet olursa ilerleyen dönemlerde düşündüğüm araçlardan ama bu ea888'in devirdaim sorunu kafa karıştırıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fdoganb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah emeğinize sağlık güzel eklentiler yapmışsınız araçta. son hali oldukça tatmin edici duruyor hem görsel hem performans açısından. devirdaim konusunda bir sıkıntı yarattı mı araç sizde?
    kısmet olursa ilerleyen dönemlerde düşündüğüm araçlardan ama bu ea888'in devirdaim sorunu kafa karıştırıyor.
    Teşekkürler. Devirdaim konusunda şimdilik bir sıkıntı yok. Su seviyesini düzenli aralıklarla kontrol ediyorum zaten, sadece geçenlerde bir miktar eksiltti ama sonrasında geçen zamanda bir azalma olmadı.

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    masallah 41 kere cok cok guzel , bayıldım dıyebılırım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onurc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    masallah 41 kere cok cok guzel , bayıldım dıyebılırım
    Çok teşekkürler, uğraşıyoruz işte

YAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah baran,ruf'u severiz Aramızdan birinin almasına sevindim.İyi günlerde kullan.
    91' E34 M50B30 Avus blue
    98' E36Cp Cosmosschwarz
    05' E46Touring Titan silber

c.sar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah çok çok güzel. Böyle güzel ellerde olması ayrıca sevindirici
    1881 - 193

ACTPK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güle güle kullanın, birazcık pist tecrübemle diyebilirim ki listeye fren hidroliğinide ekleyin. Sürekli pist kovalayacaksa pahalıdır ama Castrol Srf iyidir. Birde İstanbul parka çıkarken balatalar mümkün olduğunca az aşınmış olsun. Hızlı bir pist olmasından dolayı çabuk bitiriyor balatayı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yasindavulcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah baran,ruf'u severiz Aramızdan birinin almasına sevindim.İyi günlerde kullan.
    Çok teşekkürler. Etkinliklerde olabildiğince gözükmeye devam edeceğim.

Alıntı c.sar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah çok çok güzel. Böyle güzel ellerde olması ayrıca sevindirici
    Çok teşekkürler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ACTPK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güle güle kullanın, birazcık pist tecrübemle diyebilirim ki listeye fren hidroliğinide ekleyin. Sürekli pist kovalayacaksa pahalıdır ama Castrol Srf iyidir. Birde İstanbul parka çıkarken balatalar mümkün olduğunca az aşınmış olsun. Hızlı bir pist olmasından dolayı çabuk bitiriyor balatayı.
    Sağolun. Hidrolik olarak rbf660 zaten vardı, şimdi sezon öncesi tekrardan aldım. Bu ay içinde balataları değiştirirken hidroliği de yenileyeceğim.

akko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Baran tekrardan maşallah aracına. TR' deki en temiz 7 GTI olduğuna inanıyorum.
    Yaptığın her şey mükemmel, zaten bizde ki detailing aşkı araçları ilk günkü kondisyonunda tutmaya yetiyor
    ST XA kullanıyorum, fazlasıyla memnunum tavsiye ederim.
    Keyifli, kazasız sürüşler..
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene !

https://www.instagram.com/akkosgarage/

KAAN INTERNATIONAL LOGISTICS

Ferhat_V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah çok güzel duruyor keyifli günlerde kazasız kullanırsın inşallah..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler