User Tag List

Sayfa 1/7 123 ... SonSon
132 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Hayatıma Mini bir dokunuş

Berk007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Hayatıma Mini bir dokunuş

YENİ FOTOĞRAF: SAYFA 5

Herkese merhabalar,

Geçtiğimiz günlerde benim için 3 senelik bir macera olan BMW M5 (e39) aracımı yeni sahibine teslim ettim.
    Aracı sattıktan sonra kendimi direkt ikinci el ilanlarında buldum tabii ki. Aklımdaki kriterler belli idi. O yüzden çok sınırlı seçeneklerde hareket edebiliyordum. M5ten sonra alacağım araç kesinlikle cabrio veya roadster olacaktı, mutlaka otomatik olacakti ve belirlediğim bütçeyi aşmayacaktı.
    Önüme gelen ilanlar hep 10 yaşının üzerinde 200k ve üzeri kilometrelerde araçlar (ki çoğu yüksek tramerli, ağır hasar kayıtlı) veya çok fazla uğraş isteyen araçlardı. Bunların haricinde de daha düşük fiyatlarda Peugeot grubu dikkat çekiyordu ancak markaya biraz soğuk kaldığım için açıkçası o ilanları da görmezden geldim.
    Bu çerçevede kendime göre mantıklı bir seçim yapmak gerekiyordu ve bende Mini'lere yöneldim. Diğer seçeneklere nazaran hem model yılı olarak yüksek, hem donanım olarak tatmin edici hem de arkasında BMW'nin olduğu bir marka olması aklıma yattı. Başladım ilanları araştırmaya...

Derken gözüm bir roadstere takıldı. Her arama yaptığımda mutlaka açıp ilana bakıyordum. Gönül kaymaya başlamıştı bir kere. Kaymayacak gibi de değildi ki, baksanıza...
    Mini Cooper S Roadster......

İlanı aracı tanıyabileceğini düşündüğüm kişilerle paylaşmaya başladım. Araç hakkında en azından bir ön bilgim olsun diye düşündüm. Özellikle Mini'ci tayfa baya övgü ile bahsettiler. Ama ilandaki araçla ilgili bilgiye çevremden ulaşamadım. Bir iki gün böyle geçti. En sonunda ilan için aramaya karar verdim. Bir yandan da acaba gerçekten Mini mi almalıyım, acele mi ediyorum sorusu kafamda dönüp duruyordu, çok arada kalmıştım. Pazar günü oldu dedim bir yoklayayım. İlanda hem iş hem cep numarası olduğundan önce işyerini aradım. Kimse açmayınca adamların bi pazarı var deyip Pazartesi günü olunca iletişime geçtim. Araçla ilgili bütün bilgiyi aldıktan sonra fiyatta da mütabık kaldık ve heyecan benim için yükselmeye başladı. Çarşamba sabahına randevuleştik.
    2 gün nasıl geçti bilmiyorum. İzmir'den İstanbul'a geldim. Aklımda hep söylenenden başka birşey çıkar mı, sorun yaşar mıyım, beklenmedik bir durum olur mu şüpheleri beni biraz zorladı. Sonuçta deplasmana gelmiştim
    Neyse ki aracı görünce bir rahatlama geldi. Dükkanın yanındaki yıkamada görücüsü için hazırlanıyordu..

Dükkana girdim. Çok sıcak karşıladılar, ilgilendiler. Biraz sohbet muhabbet ettik sonra expertiz işlemleri için düştük Maslak yollarına. Sağolsun TarıkS yardımcı oldu Minauto'ya yönlendirdi. Orada da çok güzel bir karşılama ve sohbetle ilgilendiler. Tabi benim aklımda sürekli acaba araç gereken onayı alacak mı ustalardan sorusu dönüp duruyordu. Önce kaportaya bakıldı, herşey konuşulan gibiydi içime su serpildi. Teknik kısımlara da ince eleyip sık dokuyarak baktılar, test sürüşüne çıktılar ve duymak istediğim güzel cümleyi duydum... Araç sorunsuz sıkıntısız, alınır... Ama bu işler yapılana kadar geçen 2-3 saatte ben de 1 yıl falan yaşlandım stresten herhalde. Bir ara Yiğit G. yanıma geldi sağolsun, destek oldu Ve araç kapının önünde artık benim olmaya hazırdı.

Sonra bindik araca plakaları sökmek için Ersmotors3d dükkanına geri döndük. Aracı bıraktık orada noterin yolunu tuttuk. İşlemleri bitirdikten sonra plaka basımı vs için de kendi elemanlarını göndererek güzellik yaptılar. Bu arada ben de artık arabanın yeni sahibi olmuştum..

Biz yemeğimizi yerken plakalar basıldı geldi. Şansıma güzel esnaflara denk geldim çok şükür. Artık yollara çıkma vaktiydi.
    Tabii ki soluğu benzin istasyonunda aldık önce

Sahil yolundan sakin sakin ailemin yanına Karaköy'e geçtim. Arabayı katlı otoparka park ettim. Eve dönme vakti geldiğinde arabayı kaptırmıştım. Kız kardeşim affetmedi. Kendi arabasının anahtarlarını bana verip kaçtı Abilik görevimizi yaparak biz de onu takip ettik.

Artık İstanbul'da bütün işlerimi halletmiştim. Eve dönüş zamanı gelmişti. Çok fazla da İstanbul'da kalmak istemedim zaten, İzmir yoluna attım kendimi... Yoksa arabayı kaybedeğim kesindi..
    Köprüden geçmeden önce bir mola verip evin yolunu tuttuk..

Yeni yuvasına kavuştu, hemen baş göz ettik

Benim için de yeni bir macera başlamış oldu...

Genel olarak araçla ilgili yorumlarıma gelirsek de özellikle şehir içi kullanımında çok pratik. Motor canlı ve atak. Aracımın kombinasyonunu çok beğendim, eski sahibi kimse zevkli birisiymiş. Karbon detaylar ve taba renginin uyumu efsane. Malzeme kalitesi yüksek. Yolda bu kadar ilgi odağı olacağını düşünmemiştim ama bütün bakışları üzerine çekiyor. Sürüş olarak bilmiyorum Mini kullanan arkadaşlar katılırlar mı ama bana önden çeker spor bir BMW kullanıyormuş hissi verdi. Direksiyon sertliği, gösterge karakterleri ve turuncu ışıklandırması da bu şekilde düşünmemi destekliyor olabilir. Yakıt tüketimi konuşmak istemiyorum bile Evo ve M5ten sonra 20-21 litreden 7-8 litrelere düşmek bana garip geldi. Araç iki kişilik olmasına rağmen içi gayet geniş ve konforlu. Beklediğimden daha düşük bir rüzgar sesi var. Manuel tenteyi kullanmak kolay. Hayatımda gördüğüm en etkili koltuk ısıtması bu araçta, poponuzu kızartıyor resmen. Harman Kardon müzik sistemi mükemmel değil ama kaliteli bir müzik dinleme imkanı sunuyor. Genel olarak beğendiğimi söyleyebilirim.
    Eksi yanlarına gelecek olursak özellikle geri görüşü çok sıkıntılı. tenteden ve takla barlarından dolayı arka çapraz açıları görmek mümkün değil. Spor yaylar bozuk yollarda konforu çok olumsuz etkiliyor. Yalıtım daha iyi olabilirdi her ne kadar beklentimin altında olsa da motor ve rüzgar sesi uzun yolculukta müzik açmazsanız biraz yorucu olabiliyor. Kontrol düğmelerine alışmak gerek biraz, mesela cam açma kapamayı neden ortaya koyarlar hiç anlam veremiyorum.
    10 üzerinden puan vermem gerekirse bu kadar kullanım ile 7 puanı gönül rahatlığı ile verebilirim. Biraz kullanıp arabayı iyice tanıdıktan sonra puanının gözümde biraz daha artabileceğini düşünüyorum...

Hepinize teşekkürler.
    Konu Berk007 tarafından (10-05-2020 Saat 03:24 ) değiştirilmiştir.
    '06 Honda Civic Turbo '12 Mini Cooper S Roadster
    '02 Honda Civic Type-R-'05 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
    '03 BMW M5-'12 Mercedes SLK 250 AMG-'12 Honda Accord

mertypeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun güzel seçim olmuş. Gerçekten tarz bir otomobil kazasız belasız kullanmanız dileğiyle

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun.

enesy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tarzı olan karakterli bir araç , kazasız belasız kullanın.

M5 ve Evo dan sonra biraz fazla cici gelebilir ama kendine göre mini de zevkli olacaktır.

darkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun. Allah kazasız belasız iyi günlerde kullanmak nasip etsin.

Yaz geliyor tam izmirlik araba
    Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
    M.Kemal ATATÜRK

Batu-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Hayırlı olsun Umut abi. Çok güzel maşallah.

SkY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun kazasız belasız kullanın..gerçekten tarz bir araba..m5 ten sonra çok farklı bir araç olduğu kesin tercih konusunda

altugkocer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Tekrardan hayırlı olsun. Renk kombinasyon, carbon detaylar gerçekten harika

Low-Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Kankacım hayırlı olsun çok güzel seçim, kazasız belasız

ido - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun kazasız belasız ,begendim arac ama almaya cesaret edemedim araçlardan

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    En beğendiğim mini roadsterdı Güle güle kullanın. Rengi duruşu çok efendi ve güzel duruyor.

ACTPK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun roadster kabilesine hoşgeldin Güzel bir araç kazasız belasız

YAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah abi,hayırlı olsun.Renk çok iyi
    91' E34 M50B30 Avus blue
    98' E36Cp Cosmosschwarz
    05' E46Touring Titan silber

Ferhat_V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun güle güle kullan..çok güzel araç..

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fotolara bakılırsa park ettikten sonra dönüp dönüp bakmışsın abi tamam doğru arabayı almışız

Kazasız belasız kullanmak nasip olsun, darısı başımıza : ))

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardeşim kazasız belasız kullanmak nasip olsun inşallah. Ama senden bir z4 veya mx5 beklerdim net olmam gerekirse

Met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun Berk abi, ben seni minide hayal edemedim şuan 😂
    Ama iç dış kombinasyon ve direksiyon güzelmiş maşallah 😂

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Kazasız belasız Bostanlıda görürüz bol bol artık
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

akko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız inşallah.
    arabayı uzun zamandır görmemişim sayfa açıldığında fena hoşuma gitti.
    araba tam bir fırlama çocuk gibi duruyor
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene !

https://www.instagram.com/akkosgarage/

KAAN INTERNATIONAL LOGISTICS

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler