User Tag List

Sayfa 5/5 İlkİlk ... 345
90 sonuçtan 77 ile 90 arası

Konu: '12 R56 Cooper S LCI - Chili Red

DeNNis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba Tarık, miniye geri dönmene sevindim, yine boncuk haline getirmişsin bile aracı.

Kazasız belasız, güle güle binersin inşallah. Şöyle arkaya etsiz ince borudan egzoz olmayacak mı?

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DeNNis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Tarık, miniye geri dönmene sevindim, yine boncuk haline getirmişsin bile aracı.

Kazasız belasız, güle güle binersin inşallah. Şöyle arkaya etsiz ince borudan egzoz olmayacak mı?
    Yok be abi valla kafa kaldırmaz artık gürül gürül, şu an downpipelı hali bile genelde tatlı gelirken bazen sesli gelebiliyor Polisle sıkıntı çıkartmayacak seviyede şu an o yüzden kafam rahat, üzeri kumar oynamak olur (egzoz kafasını büyüteyim derken son susturucu iptali denesem mi diye içimden geçimiyor değil ama sevmeyeceğimden eminim )

Teşekkür ederim güzel düşüncelerin için

Gokhan43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Brocum maşallah çok güzel araç almışsın güle güle binesin

Yıllar önce kampüste ortalığı yaran egzozlu Minin aklıma geldi şimdi. Nerden nereye şimdi sesler rahatsız eder diye endişe duyuyoruz

Met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah çok güzel olmuş mini, cam filmleri çok koyu geldi bana sadece. Bende Llumar var sizinki kadar koyu olmamasına rağmen gece zorluk çekiyorum Anahtar içinde mat olanların ikisi de orjinal kromdan daha güzel bence

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Met Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah çok güzel olmuş mini, cam filmleri çok koyu geldi bana sadece. Bende Llumar var sizinki kadar koyu olmamasına rağmen gece zorluk çekiyorum Anahtar içinde mat olanların ikisi de orjinal kromdan daha güzel bence
    Filmler gerçekten koyu, gece karanlıkta sokak lambası falan yoksa dışarıyla bağlantı kesiliyor, cam açmadan park etmek imkansız. Gündüz güneş vuruyorken de yarım açmak olmuyor mesela, sanki kapıyı açmışsınız gibi oluyor ya siyah ya beyaz, ortası yok Ama memnunum, aydınlık havada camlar kapalıyken sürüşe faydası var zararı yok.

Gelelim bu hafta aracımıza ne yaptık. Emre'nin deyimiyle "boş beleş işlerde bugün"

Geçenlerde parlak siyah Plasti Dip almıştım, tamponlarda krom kalan yerleri de parlak siyah boyayıp bir bakayım nasıl olacak diye, öndeki parçaları sökemedim, sökemeyince de maskelemeye üşendim, fotoğraflarına bakınca da orijinal hali daha cazip geldi, mevcut siyah kaplamaları da söktük. Plasti Dip'i de iade ettim. Mat siyahıyla dodik kaplamayı deneyebilirim belki.

Eski Hali

Yeni Hali

Arkadan eski haline gerek yok, büyük bir fark oluşmadı zaten, şu an daha "bütün" duruyor sadece

Burada doğal ortamında, Çengel'de dükkan önünde takılırken

Sanıyorum gün sonunda önceki sayfada da paylaştığım aşağıdaki görüntüye ulaşmak istiyorum, epey hoşuma gidiyor

Belki dikkatini çekenler olmuştur, hafta başında satılık bir egzoza denk geldim vanalı basit bir son susturucu, ucunda orijinal JCW kesik uçlu. Son susturucuyu iptal edip bir denesem mi diyordum, bahane oldu, kafası için almış oldum. Tesisatı falan yoktu zaten ama onları da bu hafta tedarik edip Sport tuşuna bağlatacağım sanırım. Çok baş ağrıtıcı apaçi bir sesi yok çok şükür hatta kıvamında oldu bence ama polis isterse kafayı takabilir tabii ki. Patırtılar bazen fazla dikkat çekecek seviyeye çıkıyor.

Bu hafta artık Ali Express'ten diğer ıvır zıvırlarımı bekliyorum onlarla birlikte egzozun elektrik işleriyle uğraşırım sanırım

CasabLanca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun kardo güle güle kullan keyifli konu olmuş. CLK bakarken konu nerelere gelmiş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    oh be arabanın yüzü gözü açılmış Tarık , eline sağlık.

filmleri de yakın zamanda ya sökersin ya da açığa dönersin ,zindancılık hevesini al da

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugün de çok şükür eve gelen aliexpress pakediyle uyandık. Önceki paketle aynı gün sipariş vermiştim ama o 19 günde gelirken bu 45 gün kadar oldu. Hala 1 paket daha bekliyorum aynı gün siparişli

Mini'ye anahtarlık ıvır zıvır bakarken denk geldiğim bir satıcıdan aklıma takılan birkaç parça sipariş vermiş oldum. İçinde cam suyuna bulaşık deterjanı gibi hap şeklinde atılan temizlik maddesine kadar vardı Devletimizin paket başı ücret kesmesi sonrası ıvır zıvır sanki asıl ihtiyaçtan ötesi bedavaymış gibi dolduruyoruz komik rakamlara

Onlardan birisi E320 içindi aslında, araba günlük kullanılmadığından ısıtması bozulan sağ ayna camını yıllardır değiştirmeyi unutuyordum, yağmurda denk gelince üzerinde damlacıklar olduğu gibi kalıyordu. Şu alttaki su kaydırıcı filmler dikkatimi çekiyordu, aynı satıcıda görünce denemelik ondan da eklemiş oldum.

Farklı ebat ve şekillerde mevcut. Bizimkine bu alttakinden sipariş ettim (işi görülecek kimse varsa çevremde seslensin bi ara yapıştıralım aynasına, 3 tane daha var fazladan

Kapladığı alan bu kadar, önümüzdeki 2 gün yağmurlu görünüyor inip bi bakarım durumuna, işe yararsa ne ala

Koruyucu sökünce camda varlığı yokluğu belli olmuyor içeriden bakarken

Anahtarlık. Çok içime sinmedi, yedek anahtara taktım bunu.

MINI logolu sibop kapakları takımı. Aynısının kromlarından da var. 3'er set sipariş ettim, fazlaları 20 liradan satınca tüm bu aldıklarım bedavaya geliyor, aliex'in en sevdiğim faydası

Yine denk gelmişken normalde halojenlerden memnun olmama rağmen (plakanın kolay okunmamasını tercih ederim) sırf denemelik nasıl olacak diye merak ettiğimden LED plaka ampulleri de aldım. Arabayı aldığım zaman bazı özellikler için kodlama yaptırırken plaka ledi arızasını iptal etmeyi önermişlerdi, ettirmiştim, o yüzden arıza veriyor mu bilgim yok. Parlaklık ve renk tam beklediğim gibi oldu, ne eksik ne fazla.

- Gece fotoğrafları epey leş çıkmış, kaliteyi düşürmeden yükleme yaparım bundan sonra, idare edelim bu seferlik -

En güzel oyuncak da kapı altı aydınlatmalarını direk orijinali soketinden çıkarıp bunu takmak üzere MINI logolu olanla değiştirmek oldu. Apaçi durmayacağı fikri geçenlerde 0 km bir Bentley'de görünce daha da içime sindi Sonuçtan da memnunum, tatlı oldu. Fotoğraflara bakınca ayak aydınlatmaları da mı beyaz LED olsa diye bir fikir geliyor ama araç içinde beyaz ışığa karşıyım, göz yoruyor bence.

Ayrıyetten bugün @mcanx 'in önerdiği ustaya gittik, pırlanta bir ustayla tanışmış oldum sağolsun. Salıncak burçları ve viraj demir lastikleri bozuk denmişti bana ama baktı etti gerek yok harcadığın paraya değmez dedi. Öncesinde almış olduğum parçaları iade ettim, bakım dosyasını bir 10bin km kadar daha açmam artık.

Parçası pahalı mı diye merak eden olursa da Lemförder burçların tanesi 110 lira, viraj demir lastiklerinin markasına dikkat etmedim onlar da 30 liraydı.
    Konu TarikS tarafından (05-05-2020 Saat 23:33 ) değiştirilmiştir.

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Plakalıkta beyazı ben çok seviyorum. Halojen eskiyi anımsatıyor bende sürekli. Beyaz olunca sanki daha güncel bir model havası veriyor bana.

RSX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @TarikS maşallah kazasız belasız binersiniz inşallah, bende de big setup hızlı bir tdi polo var bu aralar satıp mini mi alsam diye düşünüyordum ve ilanları takip ediyorum, sizin konu iyi denk geldi En çok erindiğim olay poloyu sat arabasız kal temiz mini bul

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ... Salıncak burçları ve viraj demir lastikleri bozuk denmişti bana ama baktı etti gerek yok harcadığın paraya değmez dedi. Öncesinde almış olduğum parçaları iade ettim, bakım dosyasını bir 10bin km kadar daha açmam artık.

Parçası pahalı mı diye merak eden olursa da Lemförder burçların tanesi 110 lira, viraj demir lastiklerinin markasına dikkat etmedim onlar da 30 liraydı.
    Yakın zamanda bir Mini'nin alt salıncakları değiştirdik, sökmesi ölüm, alt taşıyıcı komple sökülüyor, dolayısıyla ön tampon, egzoz,direksiyon kutusu vidaları, arka takoz... da dahil. Salıncakların arkasını ve viraj demir lastiklerinin braketlerini aynı vidalar tutuyor.
    Belki usta bu yüzden uğraşmak istememiştir.

mcanx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eline sağlık Tarik, bence video da atta herkes duysun arabanın sesi canlıda da çok güzeldi maşallah iyi akıl etmişsin JCW başlıkları da ayrıca yakın arkadaşın GP sini, senin arabayı gördükçe bende halen ilanlara bakmıyor değilim ama şu an biraz erken gibi daha ustayı da beğenmene sevindim, yeri öğrendin nasılsa bundan sonra herhangi bir problemde
    @livaneli
    Hahahah olabilir abi, işçilik parça fiyatının 10 katı çünkü ama Tarık a da söyledi, sürekli sorun yapmıyosa kurcalama hiç anlamında dedi. Yoksa bu yok zamanda kimse alacağı paradan kaçmazdı

KaraniC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kapı altı hariç ürünler güzelmiş beğendim paspas aydınlatmaya günışığı led tavsiye ederim, önceki aracımda kullanıyordum karanlıkta göz yormuyor. Eski bir aliexp müdavimi olarak paket açma ücreti saçma geldiği için neredeyse 1 senedir uygulamaya girmiyorum bile aynı satıcıdan birden fazla ürün alındığında tek gümrük ücreti mi ödüyoruz, doğru mu anladım?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı RSX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @TarikS maşallah kazasız belasız binersiniz inşallah, bende de big setup hızlı bir tdi polo var bu aralar satıp mini mi alsam diye düşünüyordum ve ilanları takip ediyorum, sizin konu iyi denk geldi En çok erindiğim olay poloyu sat arabasız kal temiz mini bul
    Benim elimde 2. bir araba olduğu için kafam rahattı hiç acele etmeden baktım da aldım. Yoksa Mini bulup almak zor, sırf "sheqil" için alıp binen ırzına geçenler arttı iyice. R53'lerin tamamı, R56'ların bir çoğu böyle ellerde veya alsat gözüyle alanlara düşmüş. Bugün arkadaşa 2 R56 baktık ikisinde de ön & arka lastikler farklı, markalar Syron, Milestone, Kumho vs bundan öteye de gitmiyor. Sorsan "lastikler çok iyi" falan fişman. Acele etmezseniz güzel araç bulursunuz muhakkak, hala az sahip değiştirmiş, güzelce bakılıp binilen, ilk plakasına sahip vb. Miniler var piyasada

Alıntı livaneli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yakın zamanda bir Mini'nin alt salıncakları değiştirdik, sökmesi ölüm, alt taşıyıcı komple sökülüyor, dolayısıyla ön tampon, egzoz,direksiyon kutusu vidaları, arka takoz... da dahil. Salıncakların arkasını ve viraj demir lastiklerinin braketlerini aynı vidalar tutuyor.
    Belki usta bu yüzden uğraşmak istememiştir.
    Evet işçilik çok masraflıydı göze almıştım onu kendi adıma, usta da bana fark etmez yap dersen yaparım tabii ki dedi ve dükkanı da boştu, girdiğimde direk lifte alabildik. Fazladan gelecek 500 liraya "istemezük" çekecek bir esnafa benzemiyordu abimiz. Boşa masraf etme arabanın bir eksiği yok dedi gönlümüzü aldı, ben yine boş beleş işlerle rahatsız edebilirim onu diye düşünüyorum. Emme manifoldunu söküp kurum temizliği yapma fikri var aklımda

Alıntı KaraniC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kapı altı hariç ürünler güzelmiş beğendim paspas aydınlatmaya günışığı led tavsiye ederim, önceki aracımda kullanıyordum karanlıkta göz yormuyor. Eski bir aliexp müdavimi olarak paket açma ücreti saçma geldiği için neredeyse 1 senedir uygulamaya girmiyorum bile aynı satıcıdan birden fazla ürün alındığında tek gümrük ücreti mi ödüyoruz, doğru mu anladım?
    Günışığı ile mevcutlar arasında ne kadar renk farkı var onu görmem lazım, aynı olacak gibi geliyor

Evet aynı satıcı tek pakette gönderdiği için PTT sizden tek sunum ücreti alıyor. Benim aynı pakette 6 veya 7 farklı ürün var 2'şer 3'er adet

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler