User Tag List

Sayfa 1/6 123 ... SonSon
102 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Opel Corsa B GSİ - (Dikkat Bol Foto İçerir)

Havayı Koklayan Adam Redfish16V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Opel Corsa B GSİ - (Dikkat Bol Foto İçerir)

Öncelikle herkese merhaba En son 2014 Leon'um vardı hakkını veren olunca sattım ve kendimce bir ekonomi yaptım.Ev-iş yakınlığı ve diğer durumları ele alınca bir kadett gsi olmasada kurcalayabileceğim yine kendince hothatch olan bir araç almayı düşündüm.106 gti,306 gti,vti derken hepsi uçuk rakam olunca bildiğim becerebileceğim markaya yöneleyim dedim.kadettden sonra astra gsi ayıp olurdu ama sunroofsuz gsilara bile istenen paraları görünce çıtayı bi tık daha düşürdüm.İlk arabam civic zamanı alamadığım milletin temizi yok alma sürünürsün dediği Corsa gsi aklıma geldi birden.E tabi kadett harici çok yakın bir abim olan alper abinin opelim zamanı mavi corsasıda çok anı bırakmıştı bende.O zaman alıyoruz bir corsa gsi ve bir güzel kendimizce yapıyoruz Bir gün ilanlarada bakarken kırmızı 98 ama 94 görünümlü bir araç düştü ilana.acaba mı derken 2.gün ya nasip dedim aradım.Sahibiyle eski opel ortamında da tanışık çıkınca içim iyice rahatladı.piyasaya oranla fiyatı fazla idi ama biliyorum ki temiz gsi için + 5 lira her zaman verilir.Yoksa o 5 lira sizden çıkar zaten Aracı ilk gördüğümde tamam doğru araba dedikten sonra expertiz ve noter işlemlerini hallettik
    Araç : 98 Model , şu an 295binde.265 bin civarı komple motor yapılmış ***** lpg ve subaplardan dolayı.Motor kompresyon değerleri olsun,gidişi olsun kesinlikle kafada soru işareti bırakmamıştı.Komple boya mevcut ve değişen yoktu.98 model bir araçta 500tl lik tramer olmasıda ayrı mutlu etmişti tabi.
    ilk resimleri ;

tabi kendimce kötünün iyisini alma hedefi koymuştum.Eksikler vardı ama bu beni daha da hevesli yaptı.Yeni arabanın daha pahalı malzemesi olması ve usta harici kendinizin sökebileceği limitin düşük olması hiç ama hiç zevk vermiyordu.Lakin corsa yapboz gibi ve resmen stres atmak için birebirdi Hemen bir liste yaptım kendimce.1-2 hafta aracın keyfini alalım hem eksikleri tam çıkarayım derken ansızın kendimi Çınar kardeşimin yanında buldum.Kendisi Cnr detailing altında işler yapıyor ve eş dost aracını restore bazlı işini görüyordu.ilk pasta cila ayağına gitsemde daha sonra beklemenin manası yok yapalım bunu dedim.Zaten sol arka çıtanın kendini bırakması ile süreç başladı Benden daha kıl olması ve istediğim tabloyu gerçekten bilmesi benim içimi rahat etti.Ve sağolsun her işi layıkıyla yaptırdı koştu ve bol bol fotoğrafladı Tekrardan kendisine burdan teşekkürlerimi iletiyorum O zaman başlayalım ;

teşhislerimiz ;
    Aracın sol arkadan ufak bir çarpması olmuş ve sol arka stop arka panelin düzgün çekilmediği için 1.5 cm içeride. Sağ stop 0.5 cm içeride.
    Arka çamurluk dodikleri akıllı vida ve japonla tutturulmuş tam Türk işi
    Sağ arka Çamurluk göçükler , derin çizikler mevcuttu. Kelebeklerin direğe bağlantı yerleri kronik çatlak.
    Sağ kapıda ton farkının olması ve Sağ ön çamurlukta ki macun çatlakları..Experde karar vermiştim ki sağ tarafta macun çok çıkıyordu..Mucit ustalarımız basmışlar macunu..
    Çamurluk sinyalleri kırık, Sağ arka çamurluk bantları eksik, Logolar eksik, Ayna kapaklarında boya atmaları ve sürtmeler var.
    Arka tamponun onarılmaya ihtiyacı olmakla birlikte ufacık araca park sensörü takmışlar iptal edilecek.
    "Bu arada aracı kasım ayı sonunda aldım ve 3-4 gün bindikten sonra direk bu işe giriştim Konusu açmak bugune nasipmiş"
    İyi ki çınara teslim etmişim dedirten işlemlere geçelim

gsi logoları yıpranmıştı.Oem görüntüsü bu değildi.Ben yenisini alalım demeden ben hallederim kanka dedi ve ruh hastası oemden benzersiz yaptı

tabi çınardan bu fotolar geldikçe heyecan tavan yapıyor bi yandan parça tedarik etmeye çalışıyordum.ön panjurum oem 94tü ve maalesef logosu yoktu.Gerçekten çirkin duruyordu.Hemen hurdacılara.. tecrübelerden kaynaklı olarak opelci abimden çok çok komik paraya bu logoyu aldım.aldımda logo eh işte kıvamdaydı.ama sorun yoktu hemen bir bildirim "Kanka logoyu al getir ben onu yaparım" ile bi malzemeyi daha imalata verdik

ufak tefeklerin çoğunu halletmiştik.Geldik kaportaya..
    ;

direkteki kronik çatlak kaynak oldu.

arka taraf ise serviste bir güzel çekildi ve tabiri caizse "ip" gibi oldu.

arka tampon çok kötü durumda idi.Zamanında eksozdan dolayı eriyen kısımlar ve kapak kırıklığı tamir oldu.

bu arada aracın dodiklerini yeniledim,marşpiyer ve oem 94 lipi de aldım.oluyordu az kalmıştı
    Progressive Trance & Progressive House Music Producer.
    Spotify : https://open.spotify.com/artist/24ek...jQ&dl_branch=1

Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

ve son yakındı artık.. Şimdi benim gsi'mın gerekli noktaları koymak kaldı

abimde kadett zamanında kalma corradoda çıkan bbsler vardı.Ve ydışında bir kaç örneğini görünce hemen aldım abi jantları dedim ve doğru boyaya

ve jantlarımızı shadow grey yaptık.Bu tonu tutturmak için saatlerce deney yapan çınar kardeşime tekrardan teşekkürler

karaca rot balansta hemen rot ayarı..

Doha cam film akın abi sağolsun hemen halletti

çirkin seni...

Her şey bittiğine göre artık 98 yılının kırmızı için CNR detailing çınar kardeşime son girişimler ;
    Cutting : Sonax Cut max
    Polish : Koch F6
    Finish : Perfect Finish
    Maskeleme : Ege bant
    Kil : Bilthammer
    Koruma : Tac system

şükür..ama tabi halen eksikler bitmemişti.. Sol stop depo ve çıkma sağ stop yorka oem idi.Dedim bunu hakkı irmscher.. ve kışlık lastikler çok kalın duruyordu.. Bi yazlık ve ince yanak hakkı..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    siyah olması gereken irmscher bulamasamda beyaz irmscher buldum.tabi dıştan siyaha boyamışlar.. ilk başta garip gelsede sonra içimiz ısındı tabi siyah irmscher denk getirirsem direk değişeceğim muhtemelen.

ve hadi bir kaç foto alalım dedik ;
    [IMG][/IMG]

bitti mi ? Tabiki hayır..
    Marşta sıkıntısı vardı garibimin ve baktım iyice dertlendi yeniledik.Valeo'nun denk gelmeside ayrı mutlu etti tabi

Yağın durumu iyidi ama kafam rahat olsun mekanik anlamda sıkıntı yaşamak için ustam ve ayrıca senelerdir aile dostum olan OğuzMotorSport'a gittik
    Mobil 1 10w40 yağ
    GM Balata
    GM Buji
    ve GM yağ filtresi ile kafamız rahat ayrıldık
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    oem malzeme candır..Pamuk gibi frenler.. Daha sonrasına ön iki amortisorude monroe ile yeniledim,sağ rot kolu yeniledim ve son defa rot ayarı yaptırıp o mevzuyuda kapadık
    ve yine kaşıntı tabi..yalıtım yapalım dedik.. Çınarın elimde erkurt var demesiyle geniş vakte yayarak söktüm aracı.Her söktüğümde hoparlörüne kadar oem çıkması mutlu etti tabi.güzelce temizledim ve yalıtımı yapıp tekrar topladım.Gerçekten araç sınıf atladı..
    [IMG][/IMG]

tek başıma yaptığım için çok foto çekemedim maalesef.Bu arada lpg tankı göze çarpamaın benzinde biniyorum Benzinde 9-10 lt ile gayet tatminkar şu an.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yapılacaklar ;
    -Mantzell emme alında takılacak + soft yazılım.(Araç kat iptali mevcut)
    -Ön iki koltuk yerine ta sparco yada komple güzel zamanını yansıtan bir döşeme olacak.
    -Elektrikli sunroof alındı elektriye dönecek
    -Kadett gsi gösterge alındı ,lcdye dönülecek
    -Bulunursa morette alınacak yazın cai spec gezeceğiz
    -Güzel bir ses sistemi olacak.

Aracın en az sahibi kadar emeği geçen Çınar kardeşime(CNR detailing) çok teşekkür ederim.Gerçekten emek verdi ve çok güzel sonucunu aldığımızı düşünüyorum.Emeği geçen,fikir veren ustalarada arkadaşlarımada çok teşekkürler okuyan herkese şimdiden çok teşekkür ederim.Nasipse pist odaklı devam ederek saklayacağım bir gsi olacak Lütfen ve lütfen maşallahınızı esirgemeyiniz Allah herkese daha fazlasını,gönlünüzdekini nasip etsin.Herkese iyi forumlar dilerim.

By CrAzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Emircim güle güle kullan tekerine taş değmesin. Aracı bana getirdiğinde kozmetik sıkıntılar giderildiğinde piyasada ki bir çok gsi dan daha iyi olacağını düşünmüştüm dediğim gibi de oldu. Süreç beni ciddi şekilde yordu araç eski ve daha önce yapılan işlemlerin yanlış yapılması sebebi ile sorumluluk hayli fazlaydı altından kalktık çok şükür. Benden hariç kaportacımız, boyacımız, tampon tamircimiz ile ekip olarak çalıştık ince eledik sık dokuduk istediğimiz herşey yerli yerince oldu. Gerçekten özel bir Gsi oldu sende güle güle gazlarsın inş yüzlerce fotoğrafları var zaman buldukça bende takviye yaparım.

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah Allah kaza bela vermesin. Arka stopları beğenmedim bide jant seçimi daha iyi olabilir gibi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah kardesim coluk cocuga bırakmalık oldu
    REDBULL GSİ
    CORSA B TÜRKİYE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Emir maşallah çok güzel olmuş valla corsa B’ler çoğalıyor forumda. Renk, jant ve far-stop uyumunu beğendim. Benim corsa içinde gaza geliyorum ama 1.2 diye dokunmuyorum.

tuner faruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah Emir yerinde işlemlerle çok güzel hale gelmiş daha da iyi hale geleceğe benziyor Allah kaza bela vermesin

cursedjester - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hay maşallah bee. Çok güzel oldu kardeşim, emeği geçen herkesin eline sağlık.. Yapacağın yeni dokunuşlar için de takipteyiz..
    Tabanway..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güzel olmuş,jantlar daha iyi olabilir sanki eskiler astra eco gsi jantıydı sanırım.
    Makyaj öncesi Gsi görünüm candır.

DenizKaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Emir herşey çok güzel ama jantlar olmamış
    jantlar corradonunsa corradoda daha güzel olur, Alman mühendislerinden daha mı iyi bileceksin

_driver_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Jant hariç çok güzel kazasız belasız. stoplar için folyoyla bir karartma denemesi yapabilirsiniz
    Alıntı mesutt1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    skodaya tam kocaman oha diodum ki driver abi içimi okudu
    Alıntı doncarlo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    saxoda sertleşme kronik pompayı kontrol edin.

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah kazasız belasız ben çok begendim herşey sadeveşık
    PROSTOCK GARAGE

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Jantlar bir tek benim hoşuma gidiyor heralde Maşallah havayı koklayan adam, kazasız belasız kullan

x20xev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah kardeşim güzel ilerlemişsin kapı dirsekleri hep aynı sıkıntı demekki
    ZenderToday...

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu konu " güncel son model bir otomobil alıp ,en dolusu , zart dolu , zurt dolu , boyasız hatasız , bilmem ne , 3 cm yay takıp arka aksa spacer/flanş (her ne haltsa) takan ..sonra da sanki satış yapar gibi övgü yağdıran " arkadaslara gelsin.

bize böyle adamlar lazım işte , fevkaladenin fevkinde birşey olmuş bu kanka, süreç harikaymış gercekten .

tepe tepe kullan.kazasız belasız

altugkocer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Mal cıncık kardeşim maşallah

dkaya87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah Emir, güzel günlerde keyifle binmen dileğiyle.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler