User Tag List

Sayfa 2/9 İlkİlk 1234 ... SonSon
160 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Opel Astra F Hatchback Automatic

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, motor içi şahane olmuş. Kampanalar da renk seçimi güzel, paçalıklara +1.
    Cevabınız için çok teşekkürler. Renk konusunda tedirgin oldum. Ancak kuruyunca çok güzel ve temiz bir görüntü oldu.

Evet. Şimdi gelelim kalorifer rezistansımıza. Rezistans sağlam. Ama o kadar paslanmış ki soketlerde sürekkli bir temazsızlık yapıyordu. Behr marka bulunca parçacıda aldım. 140 ₺ fiyatı var. Dişi soketleri de güzelce temizleyip wd40 sıktım. (Paslanmayı geciktiriyor diye düşünüyorum.) Polen filtremiz yeniydi. Çok az parfüm damlatıp kapattım. Fotoğraf çekmeyi unutmuşum. O bölgeyi detaylı bir temizliğe alacağım. O zaman detaylı fotoğraf çekip sizlerle paylaşırım. Üzerinden çıkan parçanın şöyle bir fotoğrafı var. Pası konusunda biraz fikir vermesi açısından.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben paslı bölgeler için önce pas sökücü sonra da devre temizleyici kullanıyorum.

Geçen gün kendi aracımda bu yöntem ile çalışmayan far ayar motorunu hayata döndürdüm.

Çıkabilen parçalar için de 2000 kum zımpara ile üstündeki kararan kısımları alıyorum. Gayet iyi oluyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben paslı bölgeler için önce pas sökücü sonra da devre temizleyici kullanıyorum.

Geçen gün kendi aracımda bu yöntem ile çalışmayan far ayar motorunu hayata döndürdüm.

Çıkabilen parçalar için de 2000 kum zımpara ile üstündeki kararan kısımları alıyorum. Gayet iyi oluyor.
    Pas sökücü dediğiniz wd40 türevi şeyler mi oluyor? Aracın üzerinden çıkan parçaya zımpara yapsam temizleneceğine eminim ama çok dar bir alan. Zımparayı kalem gibi bir şeye bağlayıp yapacağım bakalım.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı immortalboss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pas sökücü dediğiniz wd40 türevi şeyler mi oluyor? Aracın üzerinden çıkan parçaya zımpara yapsam temizleneceğine eminim ama çok dar bir alan. Zımparayı kalem gibi bir şeye bağlayıp yapacağım bakalım.
    Doğru wd40 genel amaçlı, pas sökücü sadece pas sökmek için kullanılan sprey. wd40 da olur yani.

Umarım bakımla çözülür, parça değiştirmek yerine. Ben kaput altında da soketleri ve sigorta kutusundaki sigortaları ara ara söküp ( 6 ayda 1 gibi) kontak spreyi ile temizliyorum.

Yeşillenme vs oluyor bazen o yüzden bozulmadan önüne geçiyorum.

uniquel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    wd40 pas sökücü ozelliginin yanında yağlayıcı özelligi de var.
    Soket temizligi ve elektrik işlerinde ben genelde kontak spreyi kullanıyorum. Tamamen temizleme ve oksit temizleme amaclı.

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok derli toplu güzel bir araba almışsınız maşallah.
    Kazasız belasız binmeniz dileği ile.

Bakım sonrası yakıt tüketiminiz kaç nedir?
    Şanzımanda vites geçişleri vs. nasıl? Sarsıntı vuruntu vs.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı uniquel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    wd40 pas sökücü ozelliginin yanında yağlayıcı özelligi de var.
    Soket temizligi ve elektrik işlerinde ben genelde kontak spreyi kullanıyorum. Tamamen temizleme ve oksit temizleme amaclı.
    Aslında kontak sprey almak zor geldi WD 40 ile devam ettim. Parçayı değiştirdim çıkanı da yedek yapmak için temizledim. Taze fotoğrafları gelecek.
    Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok derli toplu güzel bir araba almışsınız maşallah.
    Kazasız belasız binmeniz dileği ile.

Bakım sonrası yakıt tüketiminiz kaç nedir?
    Şanzımanda vites geçişleri vs. nasıl? Sarsıntı vuruntu vs.
    Çok teşekkürler. Aslında eksikleri var ama yavaş yavaş yapıyorum. Vites geçişleri ısındığında güzel ama soğukken 60 yaşında ehliyet almaya çalışan teyze gibi oluyor. Yakıt olarak şehir içi sakin kullanımda 12-13 litrelerde. Fazla yakıyor ama genelde hep ısınasaya kalmıyor ve dur kalk gidiyorum. Zaten fabrika verisi de o seviyelerde. Bir de pozisyon şalteri temizlenecek. Onu yaptıktan sonra şanzımanın çok daha güzel olacağına eminim.��

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Doğru wd40 genel amaçlı, pas sökücü sadece pas sökmek için kullanılan sprey. wd40 da olur yani.

Umarım bakımla çözülür, parça değiştirmek yerine. Ben kaput altında da soketleri ve sigorta kutusundaki sigortaları ara ara söküp ( 6 ayda 1 gibi) kontak spreyi ile temizliyorum.

Yeşillenme vs oluyor bazen o yüzden bozulmadan önüne geçiyorum.
    Cevabınız için teşekkür ederim. Ben daha çok kaput altını temiz tutmaya çalışıyorum. Su gideri varsa temizlerim. Polen filtresinin orada çok kir birikiyor. Orayı da temizleyip kaput altını tamamlamayı düşünüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet akşam akşam drameli biraz kurcaladım. Ufak tefek işlerde olmazsa olmazım. Kalorifer rezistansını bugün değiştirdik. Ancak üzerinde olan da kötü değildi. Pas, soketleri bozmasın diye erken değiştirdik. Çıkan rezistansı da yedek yapacağım diye temizlemeye karar verdim.
    Eski halini biliyorsunuz.

Dramelin girebildiği heryere zımparasıyla girdim. Olmayan yerlere küçük bir parçanın kenarına zımparayı dolayıp elle devam ettim. Şimdi işe yarayacak hale geldi

Son fotoğrafta görülen pası da sonradan giderdim. ��

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet kaldığımız yerden devam ediyoruz. Kalorifer rezistansını değiştirirken gözüme takılan toprak katmanına bugün el atmaya karar verdim. Dükkanı 8'de açıyoruz. Babamı gönderip kendime 2 saat izin yazdım. Direk arabanın yanına indim. Öncelikle silecekleri ve kalorifer motorunu koruyan plastiğin fitilini söktüm, sonra plastiği söküp bölgeye ulaştım. El girmiyor, bu yüzden fırça-bez kombinasyonu ile temizlemeye çalıştım. İlk halini şu şekilde paylaşayım. (Burada bu kadar birikmenin olmasının bir sebebi de cam altındaki plastiğin çok ufak bir çatlağı var. Onu da sökmüşken aradan çıkardım.)
    Zamanla biriken bu pislikler aracın nemli kalıp bu bölgelerden çürümesine sebep oluyor. Çoğu araçta da çürümeler bu bölgelerden başlıyor. Restorasyon adı altında da görülen yerler toparlandığı için araç yavaş yavaş yok oluyor.

Elleri biraz parçaladık tabi. Emek olmadan bindiğim araçlardan keyif almıyorum. Bu yüzden de yeniye adapte olamıyorum sanırım. Kirin, pisliğin ardından orjinal megesleri görünce insanın yüzünde bir tebessüm oluyor. Bitmiş hali de bu şekilde oldu. Kalorifer motoru ve sileceklerin koruma plastiğini arka kısımdan onardım. Ön yüzünde dokulu bir katman var. Onu bozmak istemedim. Su testi yaptım. Gayet iyi oldu. Eğer zamanla atarsa pürmüz çakmak ve plastik kaynağı ile ters yüzünden yine bir kaynak yaparım.

Bunlar da parçaların detaylı temizlenmiş halleri.

Konu immortalboss tarafından (25-03-2020 Saat 16:47 ) değiştirilmiştir.

x20xev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah kardeşim harika olmuş dahada olacağa benziyor kolay gele
    ZenderToday...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı x20xev Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah kardeşim harika olmuş dahada olacağa benziyor kolay gele
    Çok teşekkürler hocam. Daha çok işimiz var. Bütün Opel'ciler konuya yorum yaptı çok memnun oldum. ��

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evett. Orjinal parçaları çok severim. Arabanın bijon kapaklarının anahtarını çıkardığımda içinden bu tür bir kağıt parçası çıktı. Tarayıcıdan geçirdim. Sanırım bu parçanın kullanım kılavuzu ile ilgili bir şey. Çevirebilecek arkadaşlar varsa çevirebilirse sevinirim. Şöyle fotoğrafları bırakıyorum.
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı immortalboss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evett. Orjinal parçaları çok severim. Arabanın bijon kapaklarının anahtarını çıkardığımda içinden bu tür bir kağıt parçası çıktı. Tarayıcıdan geçirdim. Sanırım bu parçanın kullanım kılavuzu ile ilgili bir şey. Çevirebilecek arkadaşlar varsa çevirebilirse sevinirim. Şöyle fotoğrafları bırakıyorum.
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

"Bu sayfayı Arabanın kağıtları ile beraber saklayın.
    Lastiği sökmek ihtiyacı duyma ihtimaline karşı bijon anahtarı tamir takımı ile birlikte taşınmalıdır"

Kazasiz belasız hocam, yaşına göre çok diri duruyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "Bu sayfayı Arabanın kağıtları ile beraber saklayın.
    Lastiği sökmek ihtiyacı duyma ihtimaline karşı bijon anahtarı tamir takımı ile birlikte taşınmalıdır"

Kazasiz belasız hocam, yaşına göre çok diri duruyor.
    Çok çok teşekkür ederim. Almanca bilmemenin eksikliği. Daha da güzel olacak. Ufak tefek kozmetiksel ve uyuzluğuma bağlı mekaniksel eksikleri dışında bir sorunumuz kalmadı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aslına/orijinaline uygun ve estetik kaygıyla yapılan projeleri her zaman takdir ederim. Elinize sağlık, çok güzel ilerliyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı W169 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslına/orijinaline uygun ve estetik kaygıyla yapılan projeleri her zaman takdir ederim. Elinize sağlık, çok güzel ilerliyor.
    Çok teşekkür ederim. Biraz geç bir cevap oldu kusura bakmayın. Bir sonraki proje direksiyon kaplanması olacak detaylı fotoğrafları paylaşacağım.
    Yine orjinaline en yakın şekliyle devam edecek.

220T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Google'ın çeviri programını telefonunuza yüklerseniz,fotoğrafını çektiğiniz(kameraya yansıyan) herhangi bir şey üzerindeki yazıyı istediğiniz dile çevirebilir.İşinize yarar belki diye söylemek istedim.
    Arabanızı da güle güle kullanın. @immortalboss
    Modifiye parayla yapılır ama parayla yaptırılmaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 220T Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Google'ın çeviri programını telefonunuza yüklerseniz,fotoğrafını çektiğiniz(kameraya yansıyan) herhangi bir şey üzerindeki yazıyı istediğiniz dile çevirebilir.İşinize yarar belki diye söylemek istedim.
    Arabanızı da güle güle kullanın. @immortalboss
    Cevabınız için çok teşekkürler. Telefon hafıza sinyalleri veriyor. Hanımla 5 fotoğraf, arabanın ise 15 fotoğrafı var. O yüzden yeni uygulamalara kapalıyım. Önereceğiniz program ismi varsa çok iyi olur.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler