User Tag List

Sayfa 5/9 İlkİlk ... 34567 ... SonSon
160 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: Opel Astra F Hatchback Automatic

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Emeğinize sağlık keyifli dokunuşlar olmuş,bir önerim olacak müsadenizle kaliper ve kampana boyası yerine çinko sprey kullanırsanız hem oem görüntü hemde korozyona karşı daha çok dirençli bir uygluma yapmış olursunuz,güle güle kullanın

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı canatakann Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emeğinize sağlık keyifli dokunuşlar olmuş,bir önerim olacak müsadenizle kaliper ve kampana boyası yerine çinko sprey kullanırsanız hem oem görüntü hemde korozyona karşı daha çok dirençli bir uygluma yapmış olursunuz,güle güle kullanın
    Tavsiyenizi dikkate alacağım. Arka kampana kapaklarını tornaya bağladık. Çok simetrik olarak boyasını kaldırdı. Tekrar boyayacağım. Çinko sprey dediğiniz nasıl bir ürün vernik gibi mi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı immortalboss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tavsiyenizi dikkate alacağım. Arka kampana kapaklarını tornaya bağladık. Çok simetrik olarak boyasını kaldırdı. Tekrar boyayacağım. Çinko sprey dediğiniz nasıl bir ürün vernik gibi mi?
    Aslında bir nevi boyasız metal yüzey kaplaması kendi rengi mevcut, würthtte iki farklı seçenek vardı sanırım 500 derecelere kadarda ısı dayanımı var diye bahsediliyod,korozyon önleme maksatlı bir kaplama türü diyebiliriz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı canatakann Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında bir nevi boyasız metal yüzey kaplaması kendi rengi mevcut, würthtte iki farklı seçenek vardı sanırım 500 derecelere kadarda ısı dayanımı var diye bahsediliyod,korozyon önleme maksatlı bir kaplama türü diyebiliriz
    Hemen bir inceleyeyim. Isıya dayanıklı olmasa da herhangi bir yanma vs. olmadı boyada. Altına 1 kat astar, 2 kat boya, 1 kat vernik atmıştım. Arka kampanaları da bir boşlukta tazelerim.

Pompayı takmış fotoğraf olmazsa olmaz. Deliler gibi yakıt tüketimimiz var ama hep şehir içi geziyoruz. Çok da km. yapmadığım için çok sorun teşkil etmiyor. 303.00 ₺ yakıta para verdim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet çok acayip takıntılarım var. Arabanın eksiklerini tamamlamadan polisaj, boya koruma ve detaylı temizlik uygulamalarını yapmıyorum. Eksikler de sağolsun hiç bitmiyor. İnternette tanıştığım bir arkadaş 3d yazıcı ile yan cam havalandırmasını yapmış. Denemek için aldım çok da güzel oldu. Çıkmacılarda bulamıyordum. (Soma çok küçük bir şehir ve sanayisi çok iyi değil.) İnternetten bulunca affetmedim. Önce parça yazıcıda yanlış basılmış veya kırılmış sanırım üst parçası eksik olarak geldi. Arkadaşa bildirdim yenisini hiç bir ücret ödemeden ve kargoyu da kendi cebinden vererek göndermiş. Fotoğraflara geçelim.
    Şu şekilde boşluk vardı.

Parçamız bu. Gayet güzel göründü. Kalite olarak orjinal gibi değil ama yine de kaliteyi beğendim.

Montajımız tamam.

Tizlerin kapağı da ses yapıyordu. Aynaları değiştirdikten sonra güzel takmamışım. Onu da monte ettim. Müsait bir zamanda tekrar açıp içlerini temizleyeceğim. Sonra tekrar takarım.

Arkadaşlar hepinizin aklında bulunsun. Motorun içinde bir plastik parça vardı. Hala arıyorum hiç bir yerde bulamadım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bayağı zamandır konuyu güncelleme yapmadık.�� Aracı 3 aydır yıkamadım.Leş gibi.Bu sürede bakımlara odaklandık.
    Klima sibopları değiştirildi.
    Klima gazı basıldı.
    Kalorifer peteği Kale marka olanla değiştirildi.
    Klima bombası patlattık.
    Bir de polen filtresi değiştirildi.
    Toplamda 700 TL. Ödedim.
    Sonra bugün gözüme batan cam suyu deposunu temizledim. Çiçek gibi oldu. �� Biraz uğraştırdı. Kireç, yağ buharı vs.

İlk halimiz böyle...

Sökmek çok kolay 1 vida tutuyor.

Doğduğu günlere geri döndü. İçinde çok akıllıca bir de filtre yapmışlar. Onu da güzelce temizledim. Suyun debisi değişti.��

Tankımızı yerine taktık.��

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Oldum olası kablolardan nefret ederim. Bu yüzden de montajını hep özenle yaparım.
    Aldığımdan beri aklımda olan işlemi anca yapabildim. Kabloları amfinin arasına sıkıştırarak monte eden yerlerden hızla uzaklaşın arkadaşlar...
    Eski hali...

35 kuruştan 10 tane, 1 liradan da 2 tane soket-jack ne derseniz artık ondan almıştım. 2 liralık da makaron harcamışımdır en fazla. Bu da benden sonraki hali.

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah çok güzel görünüyor. İşlemlerde hoş olmuş.
    Çocukluğu Opellerin içinde geçmiş bir 90’lar çocuğu olarak Astra F’leri hep sevmişimdir. HB olanı bence çok yakışıklı bir araç.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı marikan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah çok güzel görünüyor. İşlemlerde hoş olmuş.
    Çocukluğu Opellerin içinde geçmiş bir 90’lar çocuğu olarak Astra F’leri hep sevmişimdir. HB olanı bence çok yakışıklı bir araç.
    Güzel cevabınız için çok teşekkür ederim. Ben de 90'ların hb araçlarına hastayım. Elimden geldiğince topluyorum. 1-2 eksik işlem sonrası kendim polisaj ve boya koruma işlerine gireceğim. Kobay olarak kullanıp polisaj işlerini öğreneceğim bakalım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet arkadaşlar. 1 gün izin yaptım. Hanım da nöbette olunca arabayla takılmak için fırsatım oldu.
    Aracın müzik sistemi (teyp kabloları, amfi kabloları, anten vs.) ile uğraştım. Sonrasında apaçi işi yapılmış bütün kabloları toparladım. Tıkırtılar gitti. Parazit sesi azaldı. Anten bazen su alıyordu. Onu da hallettim. Git gide sona yaklaşıyoruz. Sonunda elimde dağılan bagaj aydınlatmasını saymazsak herhangi bir sakarlık yapmadım. Bir de eksik olan bütün trimlerin vidalarını bulabileceğim güzel bir Opel sitesi buldum. Bir sorun oldukça oradan her şeyi temin edebiliyorum.
    İlk olarak teybi söktüm. Spagetti makarna seven var mı? Açıkta ve gereksiz kablolar vardı.
    İlk hali... Soketleri kesmeden takmaları hariç beğendiğim bir şey yok.

Benden sonraki hali... Makaron + bez bant ikilisini her zaman severim.

Bu anteni bulana kadar göbeğim çıktı. Stoğa girince hemen yapıştırdım 1 tane. 60 lira.
    Bu ilk hali. Dışındaki sorun hariç başka bir sorunu yoktu. Ama kılıfını değil komple değiştirdim.

Söküp takmak tam bir işkence...

İnşallah eski haliyle toplarız dediğim sahne bu... Daha önce söküp takan apaçilerin yanlışlarını bile düzelttim.

Geri vites sensörünün beynini de güzelce sabitledim. Tıkırtı takırtı yapmasın...

Oldu gibi... Sıcaktan çok yıpranmış, elimde tuz buz olan lambam da gelince burada iş bitmiş olacak. Bence topladım.

Bu da sonrası...

Sonrasında hızımı alamayıp aldığım cam fıskiyelerini de değiştirdim. Ama istediğim performansı alamadım. Sebebini bilmiyorum. Motor çalışıyor, cam suyu yeni, deposu yeni temizlendi. Ama çok tazyikli değil...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet kargodan parçalar geldi. Araba da dükkanın arkasında olunca hemen yapıştırdım. Orjinal parçalar her zaman memnun eder!
    Bu eksik olan vidamız...

Orjinal bagaj lambamız da geldi. Olayı sonradan anladım. Bendeki bagaj lambasının ampül yerini genişletip büyük ampül takmışlar. O da fazla ısınıp ve plastiğe fazla yaklaşıp ömrünü kısaltmış. Artık öyle bir sorunumuz yok.
    Konu immortalboss tarafından (17-06-2021 Saat 15:13 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada bir sonraki projemiz için 1 tane yan sanayi bagaj lambası aldım denemelik. Kalitesi orjinale yakın. Bir dahaki siparişte 1 adet daha alıp ayak aydınlatmaları oem olacak şekilde gömmeli yapacağım. Arabayı delip biçmeyi çok sevmiyorum ama oem görünümlü iyileştirmeler her zaman dikkatimi çekiyor. Yolcu tarafında monte edebileceğim kadar yer mevcut. Ama sürücü tarafında biraz uğraştırıcı olacak gibi.
    İyi veya kötü yorumlarınıza açığım...

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İncik boncuk işi tam bir hastalık, bir sürü görünmeyen şeye para gidiyor ama eksik kalınca da insanın hep gözüne batıyor.

Maşallah Allah kaza bela vermesin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seven7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İncik boncuk işi tam bir hastalık, bir sürü görünmeyen şeye para gidiyor ama eksik kalınca da insanın hep gözüne batıyor.

Maşallah Allah kaza bela vermesin.
    Çok teşekkür ederim. Aslında normal bir kullanıcı olsa aracın bir sorunu yok. Ama ben şimdi her şeyini yapmadan aracı bitmiş kabul etmiyorum. Şanzımanda yağ kaçakları var. Ama herhangi bir sorun teşkil etmiyor. Yaptırayım dedim. Sonradan da gittiği yere kadar gitsin diye düşündüm. Aracın altını ara sıra yıkıyorum kendim. Kötü görüntü olmuyor. 2-3 eksiği kaldı. Sonra temizlik kozmetik...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen gün hanım arabayı aldı. Bagaj pandizotunun ipi kopmuş. Zaten bayağı yorgundu. Sıcak kavurmuş ipleri. İpimizi her zamanki Opel sitemizden temin ettik.

Montajı çok zor değil. Biraz kibar davranmak gerekiyor. Pandizot eskidikçe ortadan bombe yapma hastalığı var. Bakalım onu da çözebilecek miyim? Montajı yaptık.

Tekrar sahalara dönüş.

Akşam 9'da dükkanı kapatıp eve giderken 9.26'da bir anlık gazla benzinliğe girdim. Artık araba pislikten yıldı ben de onu yıkayamamaktan. Sinirlerim bozuluyor, bu araba yıkama işi gerçekten benim için terapi gibi. İçini güzelce süpürdüm sildim. Sonra verdim tazyikli su + köpüğü. Boya koruma yapana kadar bu şekilde üstünkörü yıkıyorum. Sonrasında ise asla yapmam. Yine de gece karanlığında güzel yıkadım. Sokağa çıkma yasağını biraz gevşettiler. Ben de biraz fazla abartınca gece saat 11.30 gibi anca eve girebildim. Kirli bezleri ve süngerimi yıkadım. Sonra hemen kendimi de yıkayıp yattım. Tabi ki bu keyif pozu olmazsa olmaz.

Sabah 7'de kalkıp arabanın gece göremediğim kirli kalan yerlerini de güzelce sildim. Dükkana gelip güzelce Almancı modunda örtüp işe geçtim.

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu kasalar hoşuma gidiyor bende de h kasa var. İmkanım olsa 2. Araç için almak isterim. Ama eski araba her zaman masraf ve yorucu oluyor. Zaman ve maddiyat var ise her zaman böyle şeylerden bende zevk almışımdır. Bu arada parçaları hangi siteden alıyorsun onlineyedek ten mi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu kasalar hoşuma gidiyor bende de h kasa var. İmkanım olsa 2. Araç için almak isterim. Ama eski araba her zaman masraf ve yorucu oluyor. Zaman ve maddiyat var ise her zaman böyle şeylerden bende zevk almışımdır. Bu arada parçaları hangi siteden alıyorsun onlineyedek ten mi?
    Vallaha ben hanım araba kullanmayı öğrenir ben de söküp takarım diye aldım. Parçaları Benim Opelim | Opel Yedek Parca ve Chevrolet Yedek Parca sitesinden alıyorum. İlgilerinden memnunum. Astra f için bu kadar detaylı bir yedek parça sitesi olduğunu sanmıyorum. Trimlerin çoğu falan bulunuyor sıfır halde. Ben de Astra H kullanıyorum arada. Kayınpederin var. 1.3 dizel ve 6 ileri. Uzun yolda çok keyifli.
    Konu immortalboss tarafından (26-06-2021 Saat 16:40 ) değiştirilmiştir.

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu siteyi bilmiyordum bunu da ekleyeyim. Genelde opel grubu sponsorunda uygun olunca ondan alıyorum yoksa sitelere bakıyorum bende. H kasa uzun yolda üzmüyor şehir içi hantal maalesef. Ama seviyorum aracı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu siteyi bilmiyordum bunu da ekleyeyim. Genelde opel grubu sponsorunda uygun olunca ondan alıyorum yoksa sitelere bakıyorum bende. H kasa uzun yolda üzmüyor şehir içi hantal maalesef. Ama seviyorum aracı.
    1.vites özellikle çok kısa. Doblo var 1.3 90 hp. O da aynı. Ama fındık kadar motoruyla gayet iyi performans veriyor. Bakalım vakit buldukça topluyoruz artık aracı.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler