User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
27 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Passat B6 1.4 Tsı 122 Hp Manuel Comfortline

Gökhan Bilgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Passat B6 1.4 Tsı 122 Hp Manuel Comfortline

Evet arkadaşlar eve kapandığımız bu günlerde zaman geçsin diye konu açmak istedim herkese selamlar temmuz 2019'da aldığım aracı paylaşmak istedim golf 6 ararken hiç hesapta olmayan bu passat çıktı temizliği almam için büyük etken oldu ve eksiklerini görmezden gelerek aldım şimdi başlayalım aracı tanıtmaya

2009 model Passat 1.4 tsı 122 hp manuel comfortline paket 34.500 km'deydi aracı aldığımda ilk günden bu güne doğuş oto bursa bakımlıydı ve aldığımda bakımıda olduğu için bende aynı şekilde serviste yaptırdım ve öylede devam ederim gibi duruyor.

Bakımla beraber bujiler , silecekler , silecek suyu sensörü arızalıydı oda değişti 1412 tl ödedim

Aracı aldığımda bakarsanız eğer ilgisiz olması dışında bir sorunu yoktu. Fakat umursamaz bir şekilde binilmiş lastikleri hiç değişmemiş ( tabi burda şunuda söylemem lazım 2010 öncesinde altıncı ay sonrası trafiğe çıkan araçlar bir sonraki model yılını yazarlardı benim aracımda 01.08.2008 trafiğe çıkışlı ve 11 senedir lastikler değişmemiş demekti Tavan döşemesi sarkmış. Kapı araları çamur dolu depo kapağı içinde bulunan gider çamur dolu bagaj içi kauçuk pislikten dolmuş tıkanmak üzereydi sanırım yenilerle değiştirdim. O kadar temizlenmemiş ki camları ilk defa muhtemelen içten ben sildim önümüzü görmeye başladık Başlayalım fotoğraflara ;

Tabi başladık alır almaz eksikleri gidermeye ilk iş lastikleri değiştirmek oldu tercihimizi dunlop fm800'den yana kullandık 215-55-16 standart ölçüden devam ettik 1750 tl ödedik bu fiyata siboplarda dahil yıllardan dolayı onlarda zamanını doldurmuş tanesi 10 lira gibi bir rakamdı sanırım. Ebattan dolayı çok zorluk yaşadık 18 lastik parası malesef ara ebat olduğu için aynı ölçü michelin'den 3350 fiyat aldım bu yüzden dunlop tercih ettim uzun süredirde iki arkadaşım 17 ve 18 inç olarak kullanıyorlar aşırı memnunlar tavsiye ederim düşünenlere.

Sonrasında sarkmış olan tavan döşememizi yeniletmek oldu işimiz çok kişiyle görüştüm servis 3500 gibi bir rakam verdi eledik dışarda bu işlerle ilgili olan döşemeci tanıdıklara uğradık biri ön cam sökülmeden tavan döşemesi çıkmaz çıkarsada kırılır iz kalır dedi biraz gözüm korktu haliyle tüh falan derken başka bir tanıdığa gittik oda arka camı söküp çıkarırız dedi ben artık haydaaaaaaaaaaa demeye başladım işin sonunda bizim kafa olan cihan abiyle görüştüm ünal oto döşeme yıldırım tarafında gittim baktık çıkarırız dedi zarar vermeden cam sökmek isteyenler uğraşmak istemeyenler dedi merak etme halledilir dedi içim rahatladı gerçekten en yakın kumaşı beğendik başladık sökmeye çıkan döşemenin fotoğrafını ekliyorum. Tavan döşemesi sökükken ve yapılırken fotoğraflar en son fotoğraf final hali gündüz gözüyle çekip eklerim ilerleyen süreçte

Boyasız göçük düzeltme işlemleri yapıldı öncesi sonrası yapmamışım malesef bundan sonrada detaylı temizliğe başladık

Önce bagaj içinden başladık öncesi

Sonrası

Bagaj içi kauçuk contaların altından devam edelim öncesi sonrası çok belli ayırmıyorum bile

Çıkan contanın fotoğrafınıda paylaşayım

Yeni contadan sonra her yıkamada hava tutup özellikle kuruluyorum temiz bakmazsak sonuç ortada

Kapı araları malesef çalışırken insan yoğunluktan aklına gelipte fotoğraf çekemiyor yoksa gerçekten çok çok kötü yerler vardı depo içi özellikle

Daha sonra dışarıya geçebildik demir tozu kil temizliğiyle başladık demir tozu olarak autoglym magma kil olarak valet pro mavi kil kullandım

Demir tozu kil temizliğinden sonra koch chemie pw uyguladım biraz biraz benim arabam olduğu belli olmaya başladı

Direksiyon öncesi - sonrası yapmadan olmaz colourlock strong ürünü kullandım deri kalkanıda uyguladım çok memnunum

Bitti mi ? ASLA

Dikkatli detay sever gözler kaputtaki donukluğu farketmiştir

Menzerna 400 tek kat sonuç

Dış cam çıtalarındaki parçalar krom değil değişik bir kaplama bunlardada kostikten kaynaklı lekeler var. Ufak bir yeri denedik sonuç aldık komple bitirince paylaşırım ama fark aşikar

Dikkatli gözlerden kaçmayacağını düşündüğüm bir noktada sağ sis farı puslu bir tabakası var ilk aldığımda su almış sandım ama daha sonra yıkamalardan sonra aynı iz olmayınca detaylı inceleme sonucunda daha önce içinde ampul patladığı için iz yaptığını anladım sonuç olarak ön tarafı söktük. Farlar ve stoplarda kötü tabi onlarıda unutmadık

Daha sonra sis farını söktük bilmeyenler için söylüyorum sis farları genelde camdır cam pastasıyla temizledik. Her bölgeye kendine ait ürünle temizlerseniz daha iyi sonuç alırsınız camı araba pastasıyla temizlemeyin derim yani Diğer bir önerimde şudur ufak bir bilgi olsun yine sis farlarının üstündede farlarda olduğu gibi ayar yapabileceğiniz mekanizma vardır bu mekanizmada söktüğünüz yere bakıp kalemle işaret koyun ki tekrar sıkarken farın yükseklik ayarını bozmayın. Sağı sökmüşken sol tarafıda temizlememek olmazdı onuda aynı işlemden geçirdik

Farların üstündeki fabrikasyon vernik tabakası gibi bir koruma var ve oda yıllardan dolayı solmuş sarımsı bir hal almıştı onlarıda 800-1200-2000-3000 zımpara işlemi ardından pasta yaparak hataları giderdik kısa süre içinde stek dynoshield folyo ile kaplamayı düşünüyorum. İlk iki fotoğraf öncesi diğerleri sonrası

Konu Gökhan Bilgin tarafından (04-04-2020 Saat 16:02 ) değiştirilmiştir.

driver_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah güzel araçtı her halinden belli asıl samanlıkta bulduğun iğnenin konusu ne zaman gelecek kardeşim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Farlardan devam edelim sonrası

Stop lambası öncesi ve sonrası

Aracın yan ön ve arka tampon kromlarında köşelerde kireçten kaynaklı lekeler vardı mafra cromobrill kullandık direk sonuç verdi çok memnun kaldım bunuda eklemek isterim bilgi olarak , iç kısımda koltukları sildikten sonra gtechniq ı1 smart fabric. Ön cama gtechniq g1 üç kat yan ve arka camlara g5 tek kat uygulama yaptım , dış plastikler için koch chemie pss kullandım

Kitledik bir süre hava muhalefetlerinden dolayı tabi garaja

Sonrasında h9 edindik kendimize bir adet bununlada çalışmalarımız oldu tabi

Çizik durumu

[url=https://hizliresim.com/H0blAS][/url

Çiziklere elveda dedik Koruma uygulayamadık o gece saat geç olmuştu bir iki gün sonra devam ettim ( Kullandığımız ürünler menzerna 400-2200-4500 , koch chemie h9 , scholl concepts s3 ve s30 )

Matkap ucuna takılan ufak keçelerden alıp menzerna 400 ve koch chemie h9 uyguladık

https://m.n11.com/polisaj-cila-parla...mel-P409824199

İç dış temizlikten sonra sırasıyla yüzeyi önce ipayla silip arkasından chemical guys white light glaze uyguladım

Daha önce zımpara yaptığımız farlara stek dynoshield kaplama fırsatımız oldu. Cam filmi kaput koruma için işçiliğine güvendiğim ve tavsiye edebileceğim yer egemen cam filmi benden selam söylerseniz elinden gelenide yapacaktır Folyoları alıp bana yollayan @Gearbox mehmet kardeşime teşekkürler

İlk fotoğraf öncesi

Glaze uygulamasından yaklaşık bir ay sonra wax uygulaması yaptım kullandığım ürün olan soft99 fusso. Camlara meguiars glass cleaner , jantlara auto finesse finale , iç kısımda sonax cockpit reınıger , lastikler meguiars endurance Plakalarımız yine Melih Özlem'den teşekkürler tekrar

Ocak sonunda ilan açmak için şimdi paylaşacağım fotoğrafları çektim. İstediğim fiyatıda verdiler aslında ama araba bulamam korkusuyla ilandan kaldırdım daha sonra kısmet işi demek ki biri ilandayken numaramı kaydetmiş benimde tam istediğim ayar bir araba ilana girdi sabah bakmaya gidecektim beğenirsem ilan açıp o arabayı alacaktım. Bakmaya gitmeden bir gece önce passat için aradı adam geldi sabah baktı beğendi ama söylemiştim zaten alacağım araba gerçekten güzelse satarım yoksa fiyatı önemli değil fazlasınıda versen satmam diye neyse kısmetmiş demek ki bende beğendim aracı alıcı cumartesi gelmişti önümüzde ki cuma ancak alabilirim param faizde vs diyince biraz geri vites yaptım aslında ama satmadan aldım ben golf'ü salı günü arkadaşta perşembe gelip aldı gerçekten passat İzmir'e satılmış oldu bende sonunda istediğim arabayı alabildim

Konu Gökhan Bilgin tarafından (24-03-2020 Saat 11:24 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet bu şekilde son olarak 12 mart itibarıyla passat b6 ile yollarımızı ayırdık İzmir'e satıldı. Allah herkesin gönlüne göre versin yeni arabanın konusunu yakında açarım sanırım

Yeni plakası ve sattığım km olarak fotoğrafladım son olarak

Eski ve yeni araçlar olarak ikisini aynı karede buluşturma fırsatımda oldu son kez

Yeni aracım golf 6 1.4 tsı 122 hp manuel highline 2012 model 15.250 km'de şuan bixenon far geri görüş kamerası ve esp opsiyonuyla alınmış bir araç detayları açtığım konuda paylaşırım iyi forumlar

Booooool fotoğraflı bir konu oldu bende açtıktan sonra farkettim üşenmeden okuyanlara teşekkürler ben bile yoruldum
    Konu Gökhan Bilgin tarafından (24-03-2020 Saat 00:40 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı driver_can Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah güzel araçtı her halinden belli asıl samanlıkta bulduğun iğnenin konusu ne zaman gelecek kardeşim
    Sağol abi konuya son düzenlemeleri yaptım ufak bir spoiler bıraktım işleri bitsin onuda paylaşırım

YD627 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Passatın son hali showroom kondisyonuydu benim gözümde Allah yeni sahibine kaza bela göstermesin sende uzun süredir arayıpta bulamadığın golfü buldun. Golfümüze nazar değmesin maşallah canlı hali mükemmel ki dahada güzel olacağından şüphem yok Allah kaza bela göstermesin ağız tadıyla binersiniz inşallah.

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İki araba da birbirinden sıfır duruyor, Maşallah hayran kaldım resmen. Passat'ı alan kişi resmen sıfır b6 almış.
    Golf'ün de konusunu merakla bekliyorum.

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Maşallah güle güle kullanın kazasız belasız

"Dış cam çıtalarındaki parçalar krom değil değişik bir kaplama bunlardada kostikten kaynaklı lekeler var. Ufak bir yeri denedik sonuç aldık komple bitirince paylaşırım ama fark aşikar "

Bendede bazı kısımlarda aynı problem var çok değil ama göze batıyor Neyle sonuç aldınız ?

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    elinize sağlık büyük emek harcamışsınız. keşke ilk halinin de fotoları olsaymış

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı YD627 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Passatın son hali showroom kondisyonuydu benim gözümde Allah yeni sahibine kaza bela göstermesin sende uzun süredir arayıpta bulamadığın golfü buldun. Golfümüze nazar değmesin maşallah canlı hali mükemmel ki dahada güzel olacağından şüphem yok Allah kaza bela göstermesin ağız tadıyla binersiniz inşallah.
    Sağol yusuf güzel olmuştu gerçekten hayırlısı böyleymiş

Alıntı Seven7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İki araba da birbirinden sıfır duruyor, Maşallah hayran kaldım resmen. Passat'ı alan kişi resmen sıfır b6 almış.
    Golf'ün de konusunu merakla bekliyorum.
    Sağol hocam teşekkürler

Alıntı XoR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah güle güle kullanın kazasız belasız

"Dış cam çıtalarındaki parçalar krom değil değişik bir kaplama bunlardada kostikten kaynaklı lekeler var. Ufak bir yeri denedik sonuç aldık komple bitirince paylaşırım ama fark aşikar "

Bendede bazı kısımlarda aynı problem var çok değil ama göze batıyor Neyle sonuç aldınız ?
    Abi yazdım sanıyordum sen söyleyince dikkat ettim matkap ucuna takılan keçelerden aldım ve menzerna 400 ve koch chemie h9 camla çıta arasını güzelce maskele ama yaparsan çok fazla toz giriyor. Teşekkürler bu arada

https://m.n11.com/polisaj-cila-parla...mel-P409824199

Alıntı fdoganb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    elinize sağlık büyük emek harcamışsınız. keşke ilk halinin de fotoları olsaymış
    Sağolun teşekkürler ilk hali derken ilk fotoğraflar ilk halleri aslında
    Konu Gökhan Bilgin tarafından (24-03-2020 Saat 09:09 ) değiştirilmiştir.

KaraniC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Açıkçası çok keyifle okudum ne zaman modifik aşaması başlayacak diye bekliyorken satıldı. 8 ayda 6 bin km yapmışsınız sanırım bunun yarısı detailing için ileri geri yaparken oldu golfün konusunu heyecanla bekliyorum, hayırlı olsun

Gearbox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kanka passatın maşallahı vardı. Uygulamalarla daha da albenili olmuştu.

Golf ün kmsini 2-3 kez okudum Sonunda istediğin gibi bir araç gelmiş kazasız belasız kullanın
    Konu Gearbox tarafından (24-03-2020 Saat 12:58 ) değiştirilmiştir.

enes28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Keyifle okudum.

Kazasız belasız günlerde kullan

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Okuması çok keyifliydi eline sağlık

Uğraşlarına değmiş hem kullanımı keyifli olmuştur hem de piyasanın da yükselmesiyle birlikte bence bir+30k koymuş gibi duruyor aldığının üzerine

Yeni aracın da çok kurcalanmaya, bir şeyler eklenmeye müsait. Benzer sonuçlar onda da bekliyoruz. Kesene bereket

berkaym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah passat çok iyi olmuş. Golfte zaten favori kasa diride duruyor hayırlı olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KaraniC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Açıkçası çok keyifle okudum ne zaman modifik aşaması başlayacak diye bekliyorken satıldı. 8 ayda 6 bin km yapmışsınız sanırım bunun yarısı detailing için ileri geri yaparken oldu golfün konusunu heyecanla bekliyorum, hayırlı olsun
    Modifikeyşın işlemlerine girmiyorum hiç açıkçası cam filmi bile uzak kaldı artık benim için kendi yapabildiğimiz elimizden gelen şeylerle idare ediyoruz oda temizlik bakım vs. Aynen oldukça az binmişiz iki kere uzun yol yaptık yarısıda öyle olmuştur hatta sebebi tek araba olmaması açıkçası teşekkürler bu arada en kısa sürede yeni konuyu açarım

Alıntı Gearbox Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kanka passatın maşallahı vardı. Uygulamalarla daha da albenili olmuştu.

Golf ün kmsini 2-3 kez okudum Sonunda istediğin gibi bir araç gelmiş kazasız belasız kullanın
    Sağol kanka bolca fikir alışverişimiz oldu olacakta teşekkürler bu arada darlamalarımdan uzaksın artık rahat ol

Alıntı enes28 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Keyifle okudum.

Kazasız belasız günlerde kullan
    Sağol hacı Allah razı olsun

Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Okuması çok keyifliydi eline sağlık

Uğraşlarına değmiş hem kullanımı keyifli olmuştur hem de piyasanın da yükselmesiyle birlikte bence bir+30k koymuş gibi duruyor aldığının üzerine

Yeni aracın da çok kurcalanmaya, bir şeyler eklenmeye müsait. Benzer sonuçlar onda da bekliyoruz. Kesene bereket
    Teşekkürler 30+ ama ben bunu kar olarak görmüyorum aldığım arabada geçen sürede aynı şekilde üstüne koyduğu için arada ki makas açılmamış oldu benim için passatı almamış olsam arada ki fark bir araba parası kadar olacaktı bu seferde almazdım dipsiz bir kuyuda bulurdum kendimi. Retrofit olarak bir kaç bişey ekleyebilirim bakalım durum ne gösterecek

Alıntı berkaym Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah passat çok iyi olmuş. Golfte zaten favori kasa diride duruyor hayırlı olsun
    Teşekkürler berkay Allah razı olsun

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    15K ile Golf bebeğim spec olmuş
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Golf 6'yi kaca aldiniz? Ozelden paylasabilir misiniz? Bu passat ne kadara gitti bir de? Benzer araclara bakiyorum asla bulamadim. Golf cok guzelmis.

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eh beeee

Maşallah kanka golf e nazar boncuğunu tak derim

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler