User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 2001 Mazda Roadster

HardCore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

2001 Mazda Roadster

İlk aracım Jdm Ep3'ün konusu açılalı 4, satalı 2 yıldan fazla olmuş 2018'in başında Typer ile yollarımızı ayırdıktan sonra uzun soluklu arayışlar sonuç vermemiş ve work and travel programı için elimdeki paranın bir kısmını yatırmıştım. Gel zaman git zaman, acentenin gönderdiği işlerin çoğu erken kayıt döneminde talep görmemiş işler/eyaletler olduğu için bende gelen seçenekleri onaylamayıp bir sonraki mail için bekliyordum. Ardından bu muzır oğlan ilana düştü ve tüm planlarımı tepetaklak etti.

Roadster üniversite başladığım günden ilk aracımı aldığım güne kadar hep aklımda olan; arkadan itiş, ekonomik, kompakt yapılı ve en önemlisi de iki kişilik oluşu ve bavul sığmayan bagajı sayesinde öğrenciler arasında ulaşım için aranacak en son kişi olma ünvanını bana kazandırabilecek tek modeldi. Lakin, yakıt sarfiyatı dışında beklediğimin de ötesinde bir otomobil oldu. Typer'dan sonra yetmiyor ve en az onun kadarda yakıyordu.

Geçen yaklaşık iki yılın ardından, Roadster'ın bana kazandırdığı dostum Barış'ın (kırmızı aracın sahibi) yoğun ısrarları ve gelen beklenmedik bir teklifin sonucu 2019 bitmeden aracı satmış bulundum. Satıştan önce halihazırda başka bir araç için iki ay beklemek üzere sözleşmiştik, satacak arkadaşta sağ olsun sözümüz söz deyip kaporayı reddetti. İki ay kadar bekledikten sonra gelen bir telefonda arkadaşın aracı satmaktan vazgeçtiğini öğrendim. Eee ne alacağız!?

Benimde şansıma o dönem ilanlara hiç cazip, zevkli, alınası bir araç düşmemişti ama yayınlanan eski ilanlar arasında öyle bir Roadster vardı ki, adadaki Roadster'lar arasında dönüp de yüzüne bakmayacağım tek arabaydı. Barış beni bir şekilde kandırıp, incelemek üzere aracın yanına götürdü. İyi ki de gitmişiz! Fotoğraftaki halinin aksine boyası hariç göze batan pekte bir şeyi yoktu, hatta kaportası tam anlamıyla kusursuz kondisyondaydı. İlanda yazan fahiş fiyatın üzerine sıkı sıkıya pazarlık yaptıktan sonra abimiz ile el sıkıştık ve yeni proje aracımızı sevgililer gününde aldık. Huzurlarınızda konunun asıl sahibi...

Yazının uzunluğunu mazur görün, bir aksilik olmazsa konuda aynı şekilde uzun olacak. Parçalar geldikçe, eklemeler yaptıkça burada paylaşacağım. Lütfen değerli görüşlerinizi eksik etmeyin, herkese tekrardan selamlar!
    Konu HardCore tarafından (24-03-2020 Saat 14:43 ) değiştirilmiştir.

Ferhat_V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun..eski siyah olan çok güzelmiş..yenisindeki gereksizleri söküp orjinalliği yakalarsan iyi olur..keyifli sürüşler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ferhat_V Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun..eski siyah olan çok güzelmiş..yenisindeki gereksizleri söküp orjinalliği yakalarsan iyi olur..keyifli sürüşler.
    Çok teşekkür ederim siyah olanda jant dışında hiçbir aftermarket parça yoktu. Bu aracın üzerinde de oem mazdaspeed arka ek ve marşpiyeller dışında çok kıymetli olduğunu yurt dışından arkadaşlarımız sayesinde öğrendiğimiz AutoExe ön tampon var (yenisi $1500+kargo,gümrük). Corona olayları azaldıktan sonra ducktail da getirip body kısmını tamamlayacağım.

https://www.amazdaonline.com/eshop/m...2-mnb2000.html
    Konu HardCore tarafından (24-03-2020 Saat 15:07 ) değiştirilmiştir.

_driver_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni araç renk canlılığı hariç farlardan dolayı yaşlı görünüyor sanırım önce onlara el atılmalı. Kazasız belasız kullanın
    Alıntı mesutt1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    skodaya tam kocaman oha diodum ki driver abi içimi okudu
    Alıntı doncarlo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    saxoda sertleşme kronik pompayı kontrol edin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _driver_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni araç renk canlılığı hariç farlardan dolayı yaşlı görünüyor sanırım önce onlara el atılmalı. Kazasız belasız kullanın
    Yaza doğru parçaların hepsini tedarik ettikten sonra aracı rengini değiştirmeyi planlıyorum farlarıda o zamana erteledim. İç dış temizliğini halledip zeminini de Mazdaspeed'lerde kullanılan smoked rengine çevirezeğiz. Teşekkür ederim

ACTPK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Grupta paylaşmıştın ilk aldığında anahtar fotosunu görünce hatırladım. Tekrar hayırlı olsun

Kıbrıstan çözermisin bilmem ama Rev9'da facelift'e çevirirken farları bulmuştum. RHD için olduğundan almamıştım. Senin araç RHD olduğundan cuk olur Linkini usulca bırakıyorum

Mazda Turbo Edition Headlights For Miata MX-5 NB | REV9

Amortisör arıyormusun hala?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ACTPK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Grupta paylaşmıştın ilk aldığında anahtar fotosunu görünce hatırladım. Tekrar hayırlı olsun

Kıbrıstan çözermisin bilmem ama Rev9'da facelift'e çevirirken farları bulmuştum. RHD için olduğundan almamıştım. Senin araç RHD olduğundan cuk olur Linkini usulca bırakıyorum

Mazda Turbo Edition Headlights For Miata MX-5 NB | REV9

Amortisör arıyormusun hala?
    Çok teşekkür ederim Alican

Farlar halihazırda facelift olduğu için sadece zeminini boyayacağım, zaten geri kalan herşey tamamen aynı. Boya kodunu da bulabilirsen çok makbule geçer

Amortisör işini de iki hafta önce çözdük, Barış sağolsun güney tarafıyla iş yapan tanıdıkları sayesinde vergi vs. ödemeden 5 günde Almanya'dan teslim ettiler. Şuan İzmir'de olduğum için takma şansım olmadı, denedikten sonra grupta da paylaşacağım

dasemert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Girne den selamlar Aracınıza maşallah, hayırlı olsun. Uzun zamandır benimde aklımda ancak Kıbrıs ilanlarda hiç denk gelmiyorum, bir tane toz pembe var klasik kayıtlanıyormuş o da.
    dasestar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dasemert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Girne den selamlar Aracınıza maşallah, hayırlı olsun. Uzun zamandır benimde aklımda ancak Kıbrıs ilanlarda hiç denk gelmiyorum, bir tane toz pembe var klasik kayıtlanıyormuş o da.
    Çok teşekkür ederim, ikinci el piyasası daha çok facebook'ta dönüyor hatta şuan ilanlarda bir tane otomatik nb var ilgilenirseniz yollayabilirim. O pembenin de fiyatı çok fahiş, onun yeride japonyoa auctionundan dolu bir tane getirilebilir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Karantina günceli olsun. Tam aradığım ebatta sıfır Rays Gram Lights 57V Replikalar.
    Aslında boyatıp takmadan atmayacaktım ama iki aydır bekliyorum bu uçuşların açılacağı yok.

Konu HardCore tarafından (16-05-2020 Saat 13:29 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konunun üstünde beş ayın tozu var, birkaç güncellemeyle öne çekelim
    Uzun soluklu bir bekleyişin sonunda temmuz ayının ikinci haftası için biletlerimiz düzenlendi ve mental tahribat başladı; iki kişi, 40 kilo bagaj ve bir takım jant. Kafamda kurduğum plan noktası virgülüne işlemiş olacak ki günün sonunda jantları ne ekstra bagaj ne de gümrük vergisi ödemeden ülkeye sokmayı başardık
    Türkiye'de beklediğimiz süre içinde aracın üzerindeki jant ve lastiği bir arkadaşımıza satmıştım...

Ertesi günü tabi ki ilk işim yeni jant lastik ve bijon combosunu takmak oldu. Köşeli yapısından dolayı yüzüksüz ford bijonlarını tercih ettim.

Daha fazla beklemeden birkaç günün ardından coiloverları takmak için Nippon'a doğru yola koyulduk fakat gerek zaman yetersizliği gerekse de ilk süspansiyon değişimi tecrübemiz için olduğu için günü sadece arkaları takarak tamamladık.

İşe ertesi gün bir abimizin atölyesinde ön tarafı takarak devam ettik.

Yürüyendeki tüm dengeler değişti, hem yükseklik hem de rot ve balans ayarı için mekandayız...
    İşlemsiz çamurluk ve orijinal kamber ile sürtme olmadan kullanılacak limit ebatların 15x8 et+20 ve 195/50 olduğunu okumuştum. Farklı olarak 205 taban lastik kullandım ama milimi milimine kurtardı

Aracı dün boya için atölyeye bıraktım, eski rengi ile son olarak bu iki fotoğrafı bırakayım.

Boyadan sonra tekrar görüşürüz.
    Konu HardCore tarafından (02-10-2020 Saat 16:10 ) değiştirilmiştir. Sebep: imla

Dogukankyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Görüşmek üzere body kit çok hoşuma gitti bir tek farlar biraz sırıtıyor ama belki polish ve kimyasal işlemlerle kurtarılabilir 00`s tunning kültürüne sadık kalınması açısından iyi sürüşler
    𝕮𝖔𝖓𝖘𝖙𝖆𝖓𝖙 𝖈𝖍𝖎𝖑𝖑 𝖉𝖊𝖊𝖕 𝖎𝖓𝖘𝖎𝖉𝖊

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Godless Commie abinin çok iyi nb DIY projeleri vardı, mutlaka işinize yarar. Hayırlı olsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    5 ayda bir güncel çekmek huy haline gelmeseydi iyiydi, tekrardan herkese selam olsun . Geçen zamanda birçok anı, tecrübe, değişiklik birikti; fotoğrafları parça parça paylaşacağım, epey yol katettik. Son attığım postta aracı boyaya bıraktığımı belirtmiştim, boya işlemleri pasta hariç bittikten sonra o dönem gelişen bir psikolojiyle birlikte Türkiye'ye dönmeye karar verdim. Çok zorlu geçen bir yolculuk oldu; fazlasıyla alçak bir araba, 6 yıl biriken eşyalarla beraber sadece nefes alacak kadar bir alan, ters direksiyon, bozuk yollar... Şükürler olsun problemsiz bir şekilde 1000 kilometreyi tamamladık. Artık İzmir'deyiz, tonla DIY işler bizi bekliyor

Konu HardCore tarafından (10-03-2021 Saat 13:55 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eski telefonumdan olsa gerek son fotoğraf haricinde diğer fotoğraflar gerçek rengi yansıtmıyor, aşırı soluk çıkmış.
    Merak edenler için yeni rengimiz 2020 Audi - Tango Red Metallic.

Dogukankyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni renk çok güzel olmuş çok yakıştrdım, jantlara zaten söyleyecek söz, yok farlar parlamış. Bir direksiyon göbeği gelse bir de tente farklı bir renk olsa -vişe çürüğü ya da leke ve pislik belli etmeyecek açık tonlarda bir renk bej tarzı- gerek görüntüsü gerek kombinasyonu muazzam olur kozmetik bittikten sonra motor içi olayları gelişir diye düşünüyorum güzel günlerde kullanmanız dilekleriyle...
    𝕮𝖔𝖓𝖘𝖙𝖆𝖓𝖙 𝖈𝖍𝖎𝖑𝖑 𝖉𝖊𝖊𝖕 𝖎𝖓𝖘𝖎𝖉𝖊

cagalazade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hoşgeldin yurda kardeşim, en kısa sürede en azından bu bahane ile görüşelim kahvemizi içelim
    her zafer acı ister...!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dogukankyn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni renk çok güzel olmuş çok yakıştrdım, jantlara zaten söyleyecek söz, yok farlar parlamış. Bir direksiyon göbeği gelse bir de tente farklı bir renk olsa -vişe çürüğü ya da leke ve pislik belli etmeyecek açık tonlarda bir renk bej tarzı- gerek görüntüsü gerek kombinasyonu muazzam olur kozmetik bittikten sonra motor içi olayları gelişir diye düşünüyorum güzel günlerde kullanmanız dilekleriyle...
    İyi dileklerin için teşekkür ederim dostum, tenteyi değiştirmek gibi bir planım yok keza softtop zaten sıfır takıldı ve bu şekilde kontrast tonda kırmızı bir araca siyahtan daha iyi gidecek bir tente rengi düşünemiyorum

Alıntı cagalazade Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hoşgeldin yurda kardeşim, en kısa sürede en azından bu bahane ile görüşelim kahvemizi içelim
    Hoşbulduk abim, şuan araç çıplak halde üzerinde far, tampon, stop hiçbir şey yok tamamlamam gereken birkaç custom iş var, tekerler yere bastığı ilk boşlukta mutlaka haberleşiriz Instagramdan istek yolladım, yeni numaramı oradan atarım.

zOnstyLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Memlekete hos geldiniz, arabanın yeni rengiyle resmen kaderi değişmiş cok guzel olmus. Kazasız belasız surusler.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler