User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
41 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: E39 525i -Sapphire Black-

esyaylaci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı huseyinturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah, bende 5.28 aldım topluyordum komple boya felan yapıldı, ufak tefek eksikleriyle uğraşıyordum biri geldi aldı içimde kaldı araba. Yine bakıyorum temiz 5.25 yada üstü bulabilirsem alıcam.
    Tadını çıkaramadan gitmesi kötü olmuş, Umarım temizine denk gelirsiniz.

srgn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah çok temiz duruyor kombinasyonuda gayet güzel olmuş. Bende de M paralel var en çok yakışan jantlardan biri ama Style 65 kader değiştirir. kazasız belasız sürüşler
    L4404 | you are away

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı srgn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah çok temiz duruyor kombinasyonuda gayet güzel olmuş. Bende de M paralel var en çok yakışan jantlardan biri ama Style 65 kader değiştirir. kazasız belasız sürüşler
    Sağol dostum, E39 deyince style 32 style37 style 66 en iyi seçenekler. Ama orjinal 18" style 65 arabanın kaderini cidden değiştiriyor. Bulmak çok zor hele hele chromeshadow rengiyle.

ugursmh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun bende kovaladım baya temizi bir denk gelmedi. Sizin aracınız baya düzgün ve toplu duruyor. Kazasız belasız keyifli sürüşler
    DİRİLİŞ OTOMOTİV

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ugursmh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun bende kovaladım baya temizi bir denk gelmedi. Sizin aracınız baya düzgün ve toplu duruyor. Kazasız belasız keyifli sürüşler
    Teşekkürler, ilanları ve fb üzerinde grupları takip edin, temizi cidden zor ve tuzlu, ama illaki denk gelir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Exclamation

İlk güncellememizi yapalım

Arabayı aldığımda ön panjur siyaha kaplanmıştı, kaput ve bagajda bulunan amblemler eskimişti, çok narin olan bardaklığı açmamla kırılması bir oldu, dolayısıyla ilk siparişlerim bu parçalar oldu. Bu arada ilk fotolarda içine göçmüş olarak görülen sol ön park sensörümüzü de yerine sabitledik Renkleri farklı ikisi de yan sanayi olan kısa far ampüllerini da Photon D2Slerle yeniledik, uzunlarda şimşek etkili led ampüllerimiz var, aracın aydınlatması gayet yeterli düzeye geldi.

Aracın orjinalinde bulunan CD53 Business teybi de Carvocal-4031 modeli ile değiştirip, plaka lambasına takılan bmw tip geri görüş kamerasıyla kombinledim.Ses ve görüntü performansı çok güzel, 2GB Ramli versiyon, gayet akıcı. Şimdilik böyle bir kokpit görüntümüz oldu.

Aracın dışında henüz herhangi bir boya koruma uygulaması olmaması, benim de araba üstündeki toza katlanamıyor oluşum arabayı 3-4 günde bir cilalı yıkamaya götürmeme neden oluyor Yıkanırken karşıdan izlemek ise benim için tam bir " TERAPİ " seansı

Normalde pek haz etmesem de yakın bir arkadaşımın hediye ettiği panjura geçmeli ///M renklerimiz ile güncel görüntümüz bu şekilde.

İzmit-Ankara-Bartın seyahatimiz ardından göstergemiz 248000kmyi gösterdi, 270000-350000leri görmek de nasip olur umarım

E39 sahibi olmak gerçekten farklı bir duygu.Gece, gündüz veya mekân farketmiyor, sürekli ona bakmak, izlemek, yanında olmak istiyorsunuz. Çoğu kimse için çok sorunlu-masraflı- almaya cesaret edilemeyen araçlar olsa da, niyeti olanlara karşı hep teşvik edici olacağım, Allah herkese gönlündekini versin

Güncellemeler devam edecek, ilgi gösterenlere teşekkürler
    Konu esyaylaci tarafından (24-05-2020 Saat 04:17 ) değiştirilmiştir.

KaraniC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    renkli panjur ve renkli kaliperler bence aracınızın ağır abi duruşunu bozuyor. haricinde her şey mükemmel görünüyor, kazasız belasız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arabanız çok güzel maşallah. Panjurdaki M logoları çıkmalı, angel ampülleri 5w ile değişmeli, ön tampon orta ızgaraya M çıta alınmalı ondan sonra dört dörtlük bi araba olur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oguzhandeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arabanız çok güzel maşallah. Panjurdaki M logoları çıkmalı, angel ampülleri 5w ile değişmeli, ön tampon orta ızgaraya M çıta alınmalı ondan sonra dört dörtlük bi araba olur
    Tampon ortasına M çıta aldım ama montajı bekliyor tamponlar marşpiyeller tekrardan boyanıp ayarlanacak , panjurdaki renkleri çıkaracam hediye olduğu için takmamazlık etmedim herkesin gönlü olsun, angellerden memnunum sanırım söylediğiniz 5W ler beyaz, ileride denemeye değer, iyi dilekleriniz için teşekkürler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı esyaylaci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tampon ortasına M çıta aldım ama montajı bekliyor tamponlar marşpiyeller tekrardan boyanıp ayarlanacak , panjurdaki renkleri çıkaracam hediye olduğu için takmamazlık etmedim herkesin gönlü olsun, angellerden memnunum sanırım söylediğiniz 5W ler beyaz, ileride denemeye değer, iyi dilekleriniz için teşekkürler
    Hocam 5W'ler halojen, aman beyaz falan takmayın bu araba orjinal kalsın hatta ben olsam arka difüzörü orjinal takar egzos ucunu fabrikasyon m paketlerdeki gibi yaparım. Biz de bi e39 var ikinci sahibiyiz 450.000km de işçiler bile biniyor gün içinde ama haaala kaya gibi şaşırtıcı bi şekilde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oguzhandeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam 5W'ler halojen, aman beyaz falan takmayın bu araba orjinal kalsın hatta ben olsam arka difüzörü orjinal takar egzos ucunu fabrikasyon m paketlerdeki gibi yaparım. Biz de bi e39 var ikinci sahibiyiz 450.000km de işçiler bile biniyor gün içinde ama haaala kaya gibi şaşırtıcı bi şekilde
    Tampon boyanıp çıta eklenip panjurdaki renkleri çıkarınca aracın ön görüntüsünün tamam olacağını düşünüyorum. Beyaz Angel pek sevmiyorum zaten. Araçta şuanda M5 difüzörü var, egzozlar da M5 görüntüsünde ama ayarsızlık var, tekrar düzeltildiğinde daha güzel görünecektir.
    Aman Maşallah deyin, çok nazar değiyor bu arabalara. İşyerimin otoparkında B8 B8.5 Passatlar, değişik SUVlar, Audiler vs var ama şu 2003 BMW kadar ilgi çekmiyorlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah Allah nazardan kazadan beladan korusun, ağız tadıyla binin

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok özel bir araç cidden maşallahı var..
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kolları sıvadık...
    Geçtiğimiz 2-3 aylık süreçte elimde birçok içerik birikti. Güncelleme yapma vakti gelmişti.
    Aracımın tamponlarını ve marşpiyellerini boyatıp daha düzgün bir görüntü yakalamak istediğimi belirtmiştim. Halihazırda boyalı olan ön kaputtaki taş izleri ve yine boyalı olan sağ taraftaki ezikler çizikler göçükler konusunda karar verememiştim. Aynı zamanda yakın arkadaşım olan Ustamla yaptığımız değerlendirmeler neticesinde tamponlar ve marşpiyellerle birlikte aracın kaputunu ve sağ tarafını tekrardan boyatmaya karar verdim.

Aracı mart ayında satın aldığımda, İzmitteki ünlü firmaya ekspertiz yaptırdım. Aracın eski sahibi araç liftte kontrol edilirken aracın motor yağ kaçaklarını yaptırdığını ama aracın altını temizletmediğini söylemişti. Ekspertiz esnasında şanzımanda ve diferansiyelde terleme olduğu ve 17 yaşında 247bindeki bir bmw için normal olduğu belirtildi. Ben de aracı satın alıp kendi şehrime döndüm. Araca 1 ay kadar nerdeyse sorunsuz bindikten sonra araçta sıkıntılar başgöstermeye başladı. Araç sabahları soğukken iki gün üstüste şanzıman arızası "Trans.Failsave" arızası verdi. Araç durduğu yerden 4.vitesle kalkmaya çalışıyor gibiydi. Cihaza bağladığımızda tork konvektöründen arıza veriyordu. Şanzıman Yağının eksik olabileceğini düşündük ve ekledik. Sıkıntı kısım ise aracın 4 litre şanzıman yağı almasıydı, yani yağ haznesinin yarısı boştu. Yağı ekledikten sonra aracın vites geçişlerinin düzelmesiyle mutlu mesut yolumuza devam ederken, aracı dış restorasyon için ustama getirmem ve tamponların sökülmesi sonrası alt korumaların boşa çıkmasıyla Şanzımanda ciddi bir yağ kaçağının olduğunu farkettik. Aracı satanlar yağ miktarını öyle bir ayarlamışlar ki, ne ekspertiz öncesi ne ekspertiz esnasında ne de sonraki 1 aylık süreçte aracın şanzımanının sorunlu olduğu anlaşılamadı. Ekspertiz sadece aracın şanzıman yağını değiştirebileceğimi ama çok da elzem olmadığını belirtmişti. Hem ekspertizi hem de beni kandırdılar, ortada aracı yaptırmaktan başka yapacak pek birşey de yoktu. Özeleştiri de yapmak gerekiyor. Bmw, ustasına gösterilmeden ekspertize götürülmezmiş, öğrenmiş olduk.

Pandemi sürecinde olunması, sokağa çıkma yasakları,yoğun çalışma tempomdan ve bulunduğum Bartın ilinde şanzıman ustasının bulunmaması nedeniyle aracın dış boya kaporta işlerinin bitimi sonrası şanzımanla ilgilenmek üzere aracı sanayiye bıraktım. Tamponlar ön farlar söküldü. Bozuk ve silikonla sabitlenmiş katlanır aynalar söküldü ve İzmir'e tamire gönderildi. Vakit kaybetmeden kaporta işine girişildi. 1,5 aylık süreçte kaportada küçük düzeltmeler, macun, astar, boya işlemleri sırasıyla yapıldı. Ön kaput ucundaki küçük düzeltmenin sebebi aracın 2012 yılındaki tek ufak kazasından dolayı, düzgün düzeltme yapılmamış olmasından kaynaklı yapıldı.

Aracın boyasının da bitmesiyle araç toplandı ve çekiciye yüklenerek Şaşmaz sanayiye gönderildi.
    Şanzıman açıldı ve komple revize edildi. Şuanda sorunsuz şekilde çalışmakta.

Bartın'a döner dönmez aracın üstündeki 2 aylık sanayi pisliğini almak için yıkamanın yolunu tuttum. T çıta takıldı, Panjurdaki ///M renkler ve E39cluptr stickerını çıkardım. Plakalar da kalın fontlu mühürlü hologramlı plakalarla yenilendi.Araç sanayideyken benzin pompası bozuldu ve Hella markayla değişti.

Güncel halimiz bu şekilde;

Sırada sunroof tamiri, antrasit tavan döşemesinin yenilenmesi, çok da kötü durumda olmayan ön iki koltuğun ve direksiyon derisinin boyanması kaldı. Ayrıca Ağustos ayında muayeneye de gireceğiz.
    Devam eden süreçte boya koruma yaptırıp ve cam filmlerini yenilemeyi düşünüyorum imkanlar elverdikçe.Lastikler en fazla 1 sene daha götürecek kondüsyonda, anlayacağınız daha yolumuz uzun işimiz çok.

Okuyanların sabrı ve ilgisi için teşekkürler.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Yavaş yavaş olması gereken kondisyona geliyor, kesenize bereket.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

diablopolis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok güzel olmuş, güle güle kullanın.
    masrafı ne tuttu?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı diablopolis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok güzel olmuş, güle güle kullanın.
    masrafı ne tuttu?
    Şanzıman 6500, kaporta, boya, çıta, benzin pompası, ufak tefek detaylarla 2000 2500 civarı.

diablopolis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı esyaylaci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şanzıman 6500, kaporta, boya, çıta, benzin pompası, ufak tefek detaylarla 2000 2500 civarı.
    masrafı derken şanzıman masrafı yazacaktım eksik yazmışım
    gm şanzıman değil mi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı diablopolis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    masrafı derken şanzıman masrafı yazacaktım eksik yazmışım
    gm şanzıman değil mi?
    Bildiğimiz 5hp19 ZF şanzımanı, tork konvektörü değişti, contaları filtreleri, balataları, hidrolik beyin de çıkmasıyla değişti.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler