User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
53 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Audi A5 Sportback - Spor babalığa geçiş

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Audi A5 Sportback - Spor babalığa geçiş

Herkese merhabalar. Herhalde hiç bitmeyecekmiş gibi gelen 6 yıllık dolu dolu bir Alfa Romeo 147 Q2 serüveni sonrası bu sefer başka bir araçla beraberim. Alfa romeo kullanmak, sahip olmak gerçekten çok güzel bir his olsa da otomatik ve iç hacim ihtiyacı beni zora soktu. Alternatifi olarak ya giulietta ya da 159 alabiliyordum. İkisini de ayrı ayrı düşündüm ama sorunlu olmasa bile eski araba=bakımı gelen ve kendini bırakan parçalar olacağından şekli şemali ne kadar güzel de olsa, motorunu ne kadar çok tanısam da 159'dan vazgeçmek zorunda kaldım, Giulietta'yı ise ciddi bir süre aradım. Bu arabayı ilk aldığımdan yana Giulietta'ya iç ve dış dizayn olarak 147'den daha az ilgi çekici bulmamdan hem de bana uygun motor şanzıman seçeneği bulunmadığından uzaktım. 147 80-180 15 sn'ye yakın aldığından çok aşikar yavaş arabaya binmek de bakmak da istemedim. Alfa Romeo ailesinden Sadece Qv Tct bana uyuyordu onu da denk getiremedim. O yüzden başka markalara baktım bu sebeple.

Elimde imkan olsa kenarda tutar pist için gazlamalık bırakırdım onu ama yürütme maliyetlerini karşılayamayacağımdan ne yazık ki satmak zorundaydım ki yakın ve arabayı bilen bir arkadaşım ilanı görünce yazdı, şu an coronavirüs sebebiyle pürüzler çıksa da büyük oranda arabayı alacak gibi. O yüzden önce onu hatırlayalım. Her bir noktasında ayrı emeğim olan, bir şey yapmadan önce yerli-yabancı forumlarda mesai yapmama neden olmasının yanında bana maliyeti çok çok yukarıda olsa bile asla unutacağımı sanmıyorum. Onun da yeri ayrı bu sebeple.

Her ne kadar sorunsuz araba diye bir şey olmasa da amacım bilinen kronik sorunları olmayan bir araba olmak oldu. Aile babası modeline uyarken bir yandan da gidişi ve güvenilirliği ile üzmemesi lazımdı. Bu yüzden sedan veya hatchback otomatik şanzımanlı bir çok aracı inceledim, test ettim, değerlendirdim. İlk planda Bmw grubu vardı ama n13 motorun hassaslığı sebebiyle onu geri plana ittim, n47 dizelde de zincir meselesi ve kullanıcı kitlesi sebebiyle uzaklaştım. Bir süre A ve C baktım. A'yı en çok amg sport görüntüsüyle beğendim ama süspansiyonu benim D2 coiloverlı 147'den çok daha kazık ve arka koltuklar klostrofobik olunca vazcaydım. Tam W204 FL benim aradığım kalem dediğim yerde temizine 160 180 bin arası fiyat çekmeye başladılar. Bu paraları etmez deyip onu da es geçtim. Bu süre zarfında @OğuzCanAlantor @Nightfish @ozoozo @tolga_kaan ve Savcı'mın kafalarını ciddi anlamda şişirdim. @S.Özcan ve @B16 hatata reis ise doğru yolu bulmamda ışık oldular. Zira az kalsın XF alıyorduk

Günlük kullanım araçlarının hothatch fiyatlarına yaklaşmasından ötürü neden Golf Gti veya Leon Cupra olmasın deyip onlara baktım ama temiz 5 kapı Gti bulamadım, iki Cupra sahibiyle görüştüm birisi hala ilanlarda olan Bursa'daki beyaz araç. Aralık ayında favorim eklemiştim 185 binden, Ocakta 220'ye yükseltti fiyatını ben de 190 teklif ettim ama 210'un altına vermeyeceğini söyleyince kapattım meseleyi. Tabi bütün bu işler sırasında @Nightfish ile her saat mesaideyiz. Adam işini bitiriyor eve geliyor bana cevap vererek ek mesai yapıyor akşamları A4 2.0 tdi baksana dedi, bakalım dedim de fiyatları da ortada. Bütçeyi bir tık aşıyor ki o da fiyatları da piyasasına göre yüksek olunca neyse artık dedim.

Tam vazgeçip araba defterini kapattıktan sonra Oğuz kardeşimin düzgün duran bir A5 ilanını görünce neden olmasın deyip detaylarını öğrendim. Çok ciddi bir hasarı olmamasına rağmen yetkili servis neredeyse etkilenmiş her parçayı değiştiğinden hafif yüksek çıkan bir hasarı vardı ama arabanın fiyatına oranla çok sorun etmedim. Bir başka bilinçli kullanıcıya da benzer şekilde satarım diye düşündüm satacağım zaman. Uzun lafın kısası A5 karşınızda. Q2'nin son haline kıyasla özellikle multimedyanın vasatlığı ve direksiyonun hissizliğini sorun etmezsek çok güzel bir araba. Ama artık viraj da kasmıyor olduğum için pek anlam ifade etmiyor. 2.0 Tdi 177'lik Multitronic şanzıman 138 binde makyajlı kasa; far, sunroof, koltuk ısıtma, bluetooth görüşme vs var. Konforu, sessizliği çok hoş. Alır almaz soluğu Racewerks'te aldık. Buradan @tdipower 'a da ayrıca teşekkürler. 147'nin stabil custom yazılımı sonrası ailemizin yazılımcısı Özellikle yazılım sonrası çok absürd bir hızlanması var ve kadrana bakmadan anlaşılmıyor cidden.

Yapılacaklar:

-Ne istediğime karar verirsem multimedya çözümü
    -Boya koruma +/- seramik
    -Stek folyo kaput+tampon
    -cam filmi
    -Yıka cilala yakıt koy bin gez

Konu rain man tarafından (27-03-2020 Saat 22:04 ) değiştirilmiştir.
    Alıntı bhb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memlekette beyaz olup tutulmayan tek şey kedi herhalde

TLH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi hayırlı olsun güle güle kullan, kazasız belasız inşallah. Şunun bi ara gizli özelliklerini kurcalayalım
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Tbekler Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi hayırlı olsun güle güle kullan, kazasız belasız inşallah. Şunun bi ara gizli özelliklerini kurcalayalım
    Çok teşekkürler. Daha guzeli sizin olsun.

Benim de baktirma niyetim vardi ama açılmış olabilir mi acaba? Kadran selamlama, geri viteste sag aynanin aşağı inmesi falan aktif çünkü. Baska neler var bilmiyorum gerçi.

.::EmrE::. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fotoğraflar bende görünmüyor, hayırlı uğurlu olsun

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Multimedya konusunda @Low-Rider daha yeni bir islem yapti. Referans olabilir.
    Gule gule kullanin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fotoğraflar bende görünmüyor, hayırlı uğurlu olsun
    Yeni ekleyebildim. Teşekkür ederim.

Alıntı Ome_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Multimedya konusunda @Low-Rider daha yeni bir islem yapti. Referans olabilir.
    Gule gule kullanin.
    Teşekkür ederim. Evet konuyu inceledim ve araştırıyorum. Mmi high için çok ütopik rakamlar verildi çünkü

ozoozo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardeşim tekrardan hayırlı, uğurlu olsun. Allah kaza bela göstermesin. Ben buna da kabulüm Allahtan baytarı dinlemedin yoksa 70 yaşında emekli albay gibi volvo veya merso B ile gezecektin.

PS : bir gti almadın ki beraber gazlayaaaaaah doooohtooooor.
    ABO TRADING
    STR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ozoozo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim tekrardan hayırlı, uğurlu olsun. Allah kaza bela göstermesin. Ben buna da kabulüm Allahtan baytarı dinlemedin yoksa 70 yaşında emekli albay gibi volvo veya merso B ile gezecektin.

PS : bir gti almadın ki beraber gazlayaaaaaah doooohtooooor.
    Hiç sorma. Az kalsın B200 alıyorduk xD

tuner faruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun güzel tercih

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun çok mantıklı bir tercih duman atmicak sekilde dp ve düz boru yla tok ses alınsa nasıl olur acaba, a5 in homurdanması güzel olurdu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tuner faruk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun güzel tercih
    Teşekkür ederim.

Alıntı i-vtec07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun çok mantıklı bir tercih duman atmicak sekilde dp ve düz boru yla tok ses alınsa nasıl olur acaba, a5 in homurdanması güzel olurdu
    6 silindir olsa düşünmeden yapardım ama 4 silindirde çok aman aman bi ses olmuyor. Bir de önceki aracımdan dolayı uzun yolda çok kafa ütülüyor. En fazla Dp düşünebilirim eğer aracı çok sıkarsa o da. Teşekkür ederim.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Maaşallah güzel seçim, kazasız belasız kullanın. Dumanlı aile babası @Low-Rider ile paslaşırsınız artık
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BaRaN_35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maaşallah güzel seçim, kazasız belasız kullanın. Dumanlı aile babası @Low-Rider ile paslaşırsınız artık
    Tesekkur ederim daha güzelleri isteyen herkesin olsun.

Evet kendisini biraz taciz edebilirim bir çok konuda

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı uğurlu olsun, bayılıyorum bu kasaya, bence çok çok güzel tercih olmuş 147'den sonra

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok güzel bir seçim olmuş bence de. Maşallah Allah kaza bela vermesin, güle güle kullanın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun, bayılıyorum bu kasaya, bence çok çok güzel tercih olmuş 147'den sonra
    Aslında iki farkli dünyanın araçları. Tek ortak yanları dizel ve önden çekişli olmaları ama hayat şartlarım, çevrem de ciddi anlamda değiştiği için böyle olmasi icap etti Çok daha guzeli sizin olsun.

Alıntı Seven7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok güzel bir seçim olmuş bence de. Maşallah Allah kaza bela vermesin, güle güle kullanın.
    Şimdilik oldukca memnunum. Allah razı olsun, kimseye kaza bela gelmesin isteyene daha güzeli nasip olsun.

MBuğra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Her ne kadar ilanda olan Alanya'da ki 159 2.4 SW'yi sana daha çok yakıştirsam da, bu tercihin de cok cici olmuş, hayırlı olsun abi

Benim de Almanlar arasında kendime en yakın hissettiğim markadır Audi.
    "Korkmadık, savaştık"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah doktorcum kazasız belasız.
    OEM+

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MBuğra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her ne kadar ilanda olan Alanya'da ki 159 2.4 SW'yi sana daha çok yakıştirsam da, bu tercihin de cok cici olmuş, hayırlı olsun abi

Benim de Almanlar arasında kendime en yakın hissettiğim markadır Audi.
    Dostum teşekkür ederim. Seninki gibi nokta atışı bir 159 bulabilsem kesinlikle ikilemde kalırdım ama bu saatten sonra 159 almak beni çok farklı planlara sokar. Daha güzeli senin olsun.

Alıntı trgy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah doktorcum kazasız belasız.
    Abi sağol varol tesekkur ederim daha guzelleri senin olsun.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler