User Tag List

Sayfa 1/5 123 ... SonSon
85 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: '12 Sprintblue Ibiza SC

aykutsafakyaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

'12 Sprintblue Ibiza SC

Cümleten tekrardan merhabalar.
    Çok konu açmaya hevesim yoktu ama ülkemizin geçtiği ***** durumlardan ötürü bi nebze olsun vakit geçsin amacıyla bende giriş yapayım dedim.
    Önceki arabamı çok hevesli çok da severek kullanıyodum. Yaşadığım aksiliklerin üstüne bi de güzel bi bakım parası kaçmıştı. Daha da artık satmanın mantığı yok dedim kullanmaya devam ettim.
    Ben ne kadar istesem de evdeki baskılara artık dayanamadım. Büyüklüğü her seferinde dert oluyodu. Bunun üstüne babam da bagajı alternatif değerlendirme şekillerine girdi. Bi yerden sonra niye böyle yaptığını sorgulamamaya başladım. Allah yokluğunu göstermesin ama bagaja neden 2 tane yangın söndürücü ve ilk yardım seti koyduğunu, hamak vs gibi şeylerin niye burda durduğunu, kapı döşemesine nasıl tekme attığını hiçbir zaman anlayamadım. Uzun kavgalarımız sonunda da pes ettim. İlana koydum.
    Gelen takaslar, saçma fiyat teklifleri, şunu sök ver yok bagaj perdesini ayrı satar mısınlar harici 2 3 kişi ciddi olarak ulaştı. Daha sonra takas yollayanlardan biri telefon numaramı kaydetmiş, aracını sattığını arabayı görmek istediğini söyledi. Önceki işyerimden de yeni ayrılmıştım. O bunalımın verdiği hareketle gidip gösterdik arabayı. İyi bir teklif gelince de eylül ayı ortaları gibi vermiş oldum koca oğlanı.
    Buraya da birkaç resmini iliştireyim.

Ben arabanın satışı için anlaştıktan sonra bitmek bilmeyen sarı site geceleri başlamıştı çoktan. Al aşağı vur yukarı oraya sor burdan haber bekle istediğimiz gibi bişey olmadı. Daha sonra burdan bi arkadaşımın sayesinde işe girdim. Ne kadar teşekkür etsem az hakkını ödeyemem.
    İşe girdikten sonra eğitim için İstanbul'a yönlendirildim. Akrabalar burda dedim hem daha iyi vakit geçiririz hem de gene araba aramaya devam. 1 ay kadar süreyle gene sürekli sarı sitedeyiz.
    Tevzadze'ye duyduğumuz ilgiden dolayı bi ara @ilkerist amcamızla 5.25 bakmaya gittik o da benim pek içime sinmedi eli boş döndük.
    Daha sonra samsun'da bi clio 3 coupe ile konuştuk. 500 lira için onunla da anlaşamadık. Neyse fazla uzatmıyım yalovada bu arkadaşı gördük ilanlarda rengine vurulduk birazda yalan olmasın. Gene forumdan @srcanisik kankamla konuştuk. Arabaya baktı inceledi ufak tefek şeyler harici okey verdi. Biz de fikirtepenin gülü @fthdrn la pazarlığın dibine vurup arabayı aldık geldik.
    Hacim fakiri 1.2 tsi 105hp.
    Standart özelliklerin dışında elektrikli katlanır aynalar, 17" FR Jantları ve dijital klima ve renk dışında çoğu şey her araba da olan şeyler.
    Ufak tefek ekstraları var ilerleyen konuşmalarda onlara değinirim.

Noter önü

Orda da tabi bi cenabetlik tuttu noterin sistemi gitti bi süre de onu bekledik. Neyse aldık çıktık kazasız belasız eski sahibini de evine bıraktık döndük istanbula. Plakayı bilerek değiştirmedim suriye plakaları hoşuma gitmiyordu.

İlk 1 hafta falan hiç bişey yapamadım arabaya. Daha sonra artık üstündeki ölü toprağı atsın diye @Ufuk'a bi telefon açtım çık dışarı yıkamaya gidiyoruz

Daha sonraları eksper firmasıyla ciddi bi kavga ettim. Lafı uzatmıyım hiçbir şekilde de düzgün geri dönüş alamadım.
    Amacım al sat'da olmadığı için kafamda bi liste oluşturdum yavaş yavaş düzeltmeye başladık.
    Yağ filtre vs parçalarını alıp bakıma girdik istanbuldayken onunla beraber buji ve buji kablosunu da yeniledik. Sipeşıl tenks to @B16. Bakım yapıldıktan sonra benim jaguarlara binmemi yasakladı ama olsun

İstanbul'a epey alışmıştım dedim dönemiycez biz burda başlayalım işlemlere
    Tiki memo'nun maltepe şubesi @enesy ile nargile içerken app ve plakalık olayını konuştuk. Yurtdışı bayi plakalığını getirmek şu koşullarda bizi zorlayacağı için dedi dur ben bi şekil yapıcam. Yazıları belirledik gerisini o tasarladı. Ellerine sağlık
    Plakalar da @Melih-Ö'den geldi sağolsun

Bu sırada ben bazı malzemeleri nasılsa dönücem diye İzmire sipariş verdim. Bi süre orda takılmayı beklediler Buna da Yavuz abi yardımcı oldu sağolsun @Dragger

Bu olaylar gerçekleşirken çoğu kez ince ince küfür yediğim bir kişi vardı arka planda
    Nerdeyse her haftasonu arabayı temizlemeye makara muhabbet yapmaya yanına gitmişimdir sağolsun çok nazımızı çekti hatta gel çırak olarak alayım seni bile dedi
    Küfür yememin sebebini de açıklıyım bu arada. İllaki gözümüzden bi nokta kaçıyor bi pürüz kalıyor arabayı temizlerken. Arabanı niye düzgün temizlemedin diye yedim o küfürlerin çoğunu Burdan tekrar teşekkür edeyim abi @[RaCeR]

Sarı kızla beraberiz.

Uygulama yapma planımız da vardı kendimi bi türlü ayarlayamadım başka bahara kaldı.

Bu da bizim ailenin gangsteri

Gel zaman git zaman epey bir süre geçirdim İstanbulda. Bi gün gene canowax'ın dükkana gitmek için araştık. Sonra arabayı rampaya aldıktan sonra kafamdan aşağı kaynar sular döküldü. Akrabaların bulunduğu muhit otopark yönünden sıkıntılı bi yerdi bende arabaya binerken bakmadım. Davarın biri sürtmüş kaçmış epey bi anasını andım.

Can abi sağolsun halletti gene boya transferiymiş %90'ı çok bi iz kalmadan çıkardık. Geri kalanda nazarlık olsun dedik.

Tabi sonrası gene bi temizlik

Tabi bunlar olurken yeterince Cengiz de aşılamıştık koca oğlanla

Şans eseri nadirde olarak yapılan organizasyonlardan birine denk geldik. Pilav günü diye başlayıp starbucks'ı çay ocağına çevirmemizle sonuçlanan etkinliğimizden

Daha sonra vakit doldu dendi İzmire geri döndük. Uzun yoldaki yakıt değeri sonra değişmiş olsa da yüzümüzü güldürdü bi süreliğine

Devamı diğer postta ***** sığmadı
    Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İçinde yaşamak zorunda kalmasak, gayet komik ülke aslında.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Plaka ve plakalıkları İstanbul'da takamamıştım. İzmire gelince samimi bir arkadaşım yardımıyla onları da hallettik. Eski sahibini de bol bol andık arap değildi ama silikonu bol bulmuş sanırım.

Bagaj yazısını plaka işleriyle beraber değiştirdik.

Yukarıda bahsi geçen eksper mevzusunda görünmeyen ilk husus lastiklerdi. Ön arka lastikler hem marka olarak hem de ebat olarak farklıydı. İstediğim ebat cupra'da polo gti'da kullanılan ebattı haliyle ara bir ölçü ve rakamlar zirve. Nankang'a yanaştım ilk başta genel olarak yorumlar olumluydu. F/P işimizi görür diyerek siparişi verdik. İşgüzar arkadaş fiyatı güncellemeyi unutup elimde stok yok dedi siparişi iptal edip fiyatı epey bir yukarı çekti. Şikayet ettim ama ne kadar faydası oldu tartışılır. Daha sonra gene araştırırken nexen n'fera su1 lere denk geldim. Fiyat bi nebze daha uygundu rakiplerine göre. Ölçtük biçtik ondan sipariş verdik.

Bu arada iyi dediklerin ön lastiklerin ikisi de rezalet durumda çıktı. Çıkan arka lastikleri de üç beş bişey elimize geçer diye sattım.
    Önceki resimlerde belli oluyodur sağ stopta bi su alma vardı söküp onu temizledik sonra stobun oturduğu yerlerde rezalet durumdaydı onları da temizledik.

Gözüme güzel gelen yerlerde bi kaç resim çekmiştim.

Daha sonra bi akşamüstü bi arkadaşımın yanına giderken yolu boş gördüm epeydir de yapmıyodum bayır aşağı bi kapattım. 170 180 gibi arabadan bi ses geldi. Dedim inşallah karter değildir. Gazdan ayağımı çekip sağdan sağdan benzinliğe girdim hem lastiklere de bakarım diye. Hava tabancasına gittim dönerken bi baktım sol marşpiyel yok.
    Lan nerde bu hay annskim o muydu ses. Dönsek dönemeyiz epey yol var dönüşe hadi döndük bariyer dibinde marşpiyel mi kalır. Söve söve gittim gene eve He bi de 2 ay sonra radar cezası geldi eve o akşam yemişim Yenisini alıp boyatana kadar bi süre böyle takıldım. 1 hafta 10 gün sonra başka işleri daha vardı onunla beraber bu işi de aradan çıkardım. İstanbul'da dururken arabayı bi gün kuzenime vermiştim o mu yaptı ben mi bilmiyorum karter muhafaza plastikti köşeden de kırılmıştı. Onu da sac olanla değiştirdim.

Arabada yazılım ve downpipe vardı. Filtreyi izmire gelince takmıştım. Geriye bi tek egsoz kalıyordu. Varex'i taktırdık yüzümüzde gülümsemeler var ama ulan bi yakalanırsak korkusuyla çoğu zaman kapalı geziyorum. Anca tünelde ve battı çıktılarda açıyorum Sesinin videosunu bulamadım daha sonra eklerim.

Ön panjur krom detaylı şekilde belki beğenen vardır ama benim pek hoşuma gitmedi oldum olası. Geri dönüşü de yaparız olmadı diyerek plastidip alıp evin önünce kendim giriştim. Daha önce hiç tecrübem olmadığı için acemilik çektim ama yavaş yavaş son halini aldı bende ufak tefek kusurları da olur diyerek son katı atıp bantları söktüm. Arada bi yerde atlamışım cupra lip'i de takmışız.

Ufak tefek diy işleri var şuan onları da bitireyim başka bir postta eklerim.
    İzmirde nazımı çeken @Nightfish, istanbulda geçirdiğim vakit boyunca yardımlarını benden esirgemeyen çokça kez rahatsız ettiğim @B16 , @trgy , @Berkan , @emre.ates , @S.Özcan , @enesy , @EmreS13 , @morgan , @ilkerist , @[RaCeR] , @Burak E.
    Bursa'ya çağırıp dolap kurulumu yaptıran @Burak K. , @PUMA ' ya hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim
    Yayında yapımda emeği geçen çok fazla dostum, abim var eğer unutur da atlarsam beni arayıp sövsünler burayı düzeltiriz tekrar
    Konu aykutsafakyaman tarafından (19-04-2020 Saat 15:56 ) değiştirilmiştir.

KaraniC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun ben de rengine tutuldum maşallah güzel görünüyor

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cezaevinden çıkar çıkmaz arabayı almaya gittik benim fotoğraf ondan bozuk.

Adamı sağlam yatırdık pozu;

sweap07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Masallah Rengiyle durusuyla cok iyi kazasız Belasiz kardesim

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kanka maşallah araban çok güzel kazasız belasız bin. Ufak tefek can sıkan şeyler olsa da nazar diyelim. Daha da güzelleşecek zamanla, şuna bi cupra far tampon ayarlasak 10 numara olacak o zaman

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fatih o zamanlar , mülteci taşımıyordu.

Allah kaza bela vermesin kardeşim, sivas a atla gel bir gün.
    imzasız..

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ya korona var korona. Biz geldik de ne oldu oturup iki kelam edemedik. Aç karnımızı doyurup gittin

fevzi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah rengi duruşu çok güzel Allah kaza bela vermesin,
    araçta tek gözüme takılan farlar oldu onlarda Cupra daki farlarla değişse efsane olur bence

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kardeşim öncelikle orda bi adımız olmadığı için ufak bir sövüyorum,senin gözünde ve kulağında canlanıyodur zaten şuanda.

gelelim arabana,direkt olarak neden Çuprasını almadın ki moruq? az daha koysan citiay alırdın gibi şeylerde söylemek istiyorum,bunlarıda küfür sayabilirsin.

ah canım gardaşım,eski komşum passat çok güzeldi gerçekten,ama bence yerini gayette güzel doldurdun.Rengi müthiş,tek kapı,e yazılımımız vs de var keyifte veriyor,bundan iyisini bulabilceğimizi sanmıyorum.Güle güle güzel günlerde kullan kazasızz belasız inşallah.Buca sapağından önceki bariyer tarafından uzak dur yatır var orda,alttaki bakkala selam söyle.Coronoo biter bitmez ordayım inş.

görüşürüz.
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

Melih-Ö - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    66 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aykut Kocaman Maşallah Allah kaza bela göstermesini mavi hastasıyız zaten Eklediklerinle çok güzel olmuş, aksiliklerde yakanı bırakmamış, Allah daha beterinden korusun İnşallah. Forumdaki arkadaşlarımızın abilerimizin Yaptığımız isi beğenip burada yer vermesine ayrıca çok seviniyorum çok teşekkürler
    App plaka ve pleksik plakalık için ulaşabilirsiniz. Ailenizin Plakacısı

www.instagram.com/kokumerkezi

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kankam tekrar maşalah, tekerine taş değmesin
    Bence de bi far yapsan güzel olur
    123d

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun Aykut kazasız belasız

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah rengi çok güzelmiş.
    evet bir mercek far istiyor önden..

ps : passat swde gözüm kaldı
    médiocrité partout

morgan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah.Allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin.Şu corona işleri bitsin @fthdrn dayımla arabayı kaçırma düşüncelerimiz var dur bakalım.
    '12 Astra H
    ///M

Chn53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kankacım maşallah haplı 1.2 dedikleri bu arabamıydı
    Z3 Roadster
    Golf Mk5 GTI

dirk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arac cok iyi olmuş eline sağlık yanındadki arkadaşını pek gözüm tutmadı ama
    Aquila non captat muscas!

b16vtecturbo#gizlituning #hondateam#cilacılaranlamaz

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Maşallah lan vagcomin icinden geçecektik biraz daha ugtassaydik ama olsun
    1881 - 193

Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cezaevinden çıkar çıkmaz arabayı almaya gittik benim fotoğraf ondan bozuk.

Adamı sağlam yatırdık pozu;
    Kuzende dönerken bizi yatırdı ama olsun

Alıntı sweap07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Masallah Rengiyle durusuyla cok iyi kazasız Belasiz kardesim
    Amin cümlemize

Alıntı Ufuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kanka maşallah araban çok güzel kazasız belasız bin. Ufak tefek can sıkan şeyler olsa da nazar diyelim. Daha da güzelleşecek zamanla, şuna bi cupra far tampon ayarlasak 10 numara olacak o zaman
    Çıkma far ve tampon fiyatlarını duysan bu fikirden koşarak uzaklaşırsın Ama mercek olabilir ilerleyen günlerde bakarız ona

Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

İnşallah reisim yolumuz düşer elbet bi gün

Alıntı fevzi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah rengi duruşu çok güzel Allah kaza bela vermesin,
    araçta tek gözüme takılan farlar oldu onlarda Cupra daki farlarla değişse efsane olur bence
    Ara ara bakıyorum çıkmalara ama rakamlar ciddi yüksek. Uygun fiyatlı düşürebilirsek anca öyle olur. Teşekkür ederim

Alıntı MertSerhanÖ. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim öncelikle orda bi adımız olmadığı için ufak bir sövüyorum,senin gözünde ve kulağında canlanıyodur zaten şuanda.

gelelim arabana,direkt olarak neden Çuprasını almadın ki moruq? az daha koysan citiay alırdın gibi şeylerde söylemek istiyorum,bunlarıda küfür sayabilirsin.

ah canım gardaşım,eski komşum passat çok güzeldi gerçekten,ama bence yerini gayette güzel doldurdun.Rengi müthiş,tek kapı,e yazılımımız vs de var keyifte veriyor,bundan iyisini bulabilceğimizi sanmıyorum.Güle güle güzel günlerde kullan kazasızz belasız inşallah.Buca sapağından önceki bariyer tarafından uzak dur yatır var orda,alttaki bakkala selam söyle.Coronoo biter bitmez ordayım inş.

görüşürüz.
    Kanka bu arabayı aldığım paranın az biraz altına şuan 106 gti satıyolar ama gene de sen bilirsin Ki bahtsız adamız biz oldum dsg bize gelmez.
    Bakkalla aramız bozuk egsozdan rahatsız oluyormuş kendisi Gel cano beklerim ama bu sefer haber vermeden gidersen ben sana söverim

Alıntı Melih-Ö Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aykut Kocaman Maşallah Allah kaza bela göstermesini mavi hastasıyız zaten Eklediklerinle çok güzel olmuş, aksiliklerde yakanı bırakmamış, Allah daha beterinden korusun İnşallah. Forumdaki arkadaşlarımızın abilerimizin Yaptığımız isi beğenip burada yer vermesine ayrıca çok seviniyorum çok teşekkürler
    Ben teşekkür ederim tekrardan

Alıntı EOZDAG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kankam tekrar maşalah, tekerine taş değmesin
    Bence de bi far yapsan güzel olur
    Mercek bakacaz anlaşıldı bu gidişle Sağolasın kankam

Alıntı marikan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun Aykut kazasız belasız
    Teşekkür ettim abi bi ara gene rahatsız edicem tekrardan

Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah rengi çok güzelmiş.
    evet bir mercek far istiyor önden..

ps : passat swde gözüm kaldı
    Teşekkür ettim. Ben de çok seviyodum da bazen şartlar öyle gerektiriyor...

Alıntı morgan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah.Allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin.Şu corona işleri bitsin @fthdrn dayımla arabayı kaçırma düşüncelerimiz var dur bakalım.
    Sen biraları hazırla ben gelirim yanınıza

Alıntı Chn53 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kankacım maşallah haplı 1.2 dedikleri bu arabamıydı
    Gti'a özenen ibiza bu hani şu emniyet kemeri hediye etmek istediğin hatırladın mı Sağol kankam

Alıntı dirk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arac cok iyi olmuş eline sağlık yanındadki arkadaşını pek gözüm tutmadı ama
    Eyvallah abi ondan bende arada korkuyorum

Alıntı KaraniC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun ben de rengine tutuldum maşallah güzel görünüyor
    Teşekkür ederim

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler