User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
45 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: W203 C230K Facelift - Yıldızımız Parladı

300E - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

W203 C230K Facelift Avantgarde - Yıldızımız Parladı

Merhaba arkadaşlar!

3 ay önce E39 525i aracımı yakın bir tanıdığım satmamayı düşünürken isteyince kıramayıp verdik, biz de başladık araba arayışlarına makyajlı W203 hep hayalimdeydi ama hep sport versiyon olsun istiyordum düştük sarı siteye baktığım sportların %90ı C180K-C200K idi hem de araçlar özellik olarak çok donanımsızdı, ben özellikle C230K istiyordum.

Bu araç ilandaydı ama sport olmadığı için başta pek ılımlı yaklaşmadım, çevremdeki herkes bu araca yoğunlaş hem de ayağının dibinde bak ne kaybedersin demişti, ilan sahibini aradım aracın 2. sahibi olduğunu ve 6 yıldır kullandığını söyledi ayrıca araç 1 parça boyalıydı, böyle olduğunu duyunca içim ısındı birde araç hem C230K hem de paddle shiftine kadar doluydu.

Neyse araç sahibi amcanın işleri olduğu için 2 gün sonrasına araca bakmak için sözleştik, bakacağımız gün geldi çattı bizim GSI CLUB Emir ile buluştuk araca bakmaya gittik, araç kondisyon olarak çok iyi durumdaydı ama içi biraz kirliydi elimizden gelir diyerek araç sahibi ile el sıkışıp pazarlığımız ettik haftasonu baktığım için pazartesine araca baktırıp iyi çıkarsa notere gitmek için anlaştık

Bu ilk görüş.

Pazartesi geldi çattı aracı ustalarımıza gösterdik, incelettik bir problem çıkmayınca satışı yaptık, eski sahibi Turgut amcayla aracın son kez fotoğrafını çektik.

Daha sonra ilk haftasonunda aracın neresinde ne var bi görelim diye güzelce yıkadık pakladık

Yıkama sonrası hemen direksiyondaki iğrenç ucuz kılıfı söktüm altı tahmin ettiğim gibi perişan çıktı, terli ve yüzüklü eller direksiyonu perişan etmişti.

Fırsat bulunca idareten temiz dursun diye sanayide boya yaptırıp zımparalayıp maskeleyip güzelce boyadım, imkan olunca vites topuzu ile beraber derisi değişecek

Plakalar çok garibime gidiyordu hem de yıpranmıştı APP siparişi verdim gelince hemen taktım.

CD den müzik dinlemek sıkıcı oluyordu, AUX kablosu hazırlayıp aracın kendi AUX soketine bağladım. Kendi orjinal soketli kablosu 600 TL civarında olunca maliyeti 10 liraya kendimiz hallettik.

Sıra geldi iç temizliğe dedim ya içi çok kirliydi diye malzemeleri sipariş ettim malzemeler geldi, 5 saat boyunca giriştim tam istediğim temizliği alamadım ama yine de mutlu etti

Bu da son güncel hali önler 225/45/17 arkalar 245/40/17 yazlık lastiklere geçtik, kışlıkların hepsi 225/45/17 idi, cuma gecesi yasak gelmeden yıkayıp deposunu doldurup garaja atmadan son görüntüleri

Aracı alalı yaklaşık 3 ay oldu pek fazla bir şey yapamadım ama ufak tefek gözüme batan bir kaç dokunuş yaptım, daha sırada teybi orjinal command teybi ile değiştirmek, jantları boyatmak, direksiyon ve vites topuzu derilerini yeniletmek, oksijen sensörünü yenilemek gibi bir kaç şey var, virüs dolayısı ile yapacakalarım biraz ertelendi ama yaptıkça konuyu güncelleyeceğim, maşallahı eksik etmeyelim
    Konu 300E tarafından (19-04-2020 Saat 20:40 ) değiştirilmiştir.
    2004 Mercedes-Benz W203 C230K
    1994 Opel Astra F GSi

Melih-Ö - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    66 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Plaka aracı çok değiştiriyor harbiden. Direksiyon boyama bayağı sırıtmış bir an evvel proje hayata geçmeli bence. Genel olarak çok düzgün duruyor Maşallah kazasız belasız iyi günlerde.
    App plaka ve pleksik plakalık için ulaşabilirsiniz. Ailenizin Plakacısı

www.instagram.com/kokumerkezi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Melih-Ö Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Plaka aracı çok değiştiriyor harbiden. Direksiyon boyama bayağı sırıtmış bir an evvel proje hayata geçmeli bence. Genel olarak çok düzgün duruyor Maşallah kazasız belasız iyi günlerde.
    Aslında sıfır direksiyon buldum alıyordum ama malesef paddle shiftsiz model olduğu için iptal oldu, en kısa zamanda derisi değişecek inşallah yorumun için teşekkür ederim
    1994 Opel Astra F GSi

ST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah güzel toparlanmış elinize sağlık.

twitterda paylaşım yaptığınz araç mı bu?

takipleşiyoruz tanımadan da olsa
    Serdar TURGUT

fasterhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Her daim içimde ukte kalan (ara kasa diye almak için danıştığım kimselerin negatif yorumlarından dolayı vazgeçtiğim) bana göre inanılmaz yakışıklı duran bir araba. Sizde maaşallah çok düzgün bir tane bulmuşsunuz. Allah kaza bela vermesin. Turgut özal pazar yerini görünce , bende eryamandayım şu corona muhabbetleri bittiğinde bi canlı gözle incelemek isterim sizcede uygunsa. Tekrardan hayırlı olsun...
    Çıkar at acıları , Giy hadi cicileri ; Herşeyi unutturur Ankara Geceleri...

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bana göre Mercedes'in en güzel C kasası bu kasa. 230K olması da işin zirvesi olmuş. Nazar değmesin çok beğendim, güle güle kullanın. Plakalar çok değiştirmiş arabayı, direksiyon için de biraz idarelik olmuş işlem ama ilk haline göre çok daha iyi olmuş. Elinize sağlık.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah çok güzel görünüyor özellikle c230k olması çok iyi, deri temizleyicisinin su oranını değiştirerek denediniz
    ve kasnak yazılım vs. bişeyler yapmayı düşünüyor musun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Speedman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah güzel toparlanmış elinize sağlık.

twitterda paylaşım yaptığınz araç mı bu?

takipleşiyoruz tanımadan da olsa
    Teşekkür ederim hocam evet ta kendisi, hatırladım sizi adınızı görünce

Alıntı fasterhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her daim içimde ukte kalan (ara kasa diye almak için danıştığım kimselerin negatif yorumlarından dolayı vazgeçtiğim) bana göre inanılmaz yakışıklı duran bir araba. Sizde maaşallah çok düzgün bir tane bulmuşsunuz. Allah kaza bela vermesin. Turgut özal pazar yerini görünce , bende eryamandayım şu corona muhabbetleri bittiğinde bi canlı gözle incelemek isterim sizcede uygunsa. Tekrardan hayırlı olsun...
    Teşekkür ederim hocam, aslında benim amacım W211 E serisi almaktı ama fiyatlar uçtu gitti, bu da sevdiğim bir araçtı o yüzden aldım, ortalık düzeldikten sonra tabiki buluşuruz istediğiniz gibi inceleyebilirsiniz

Alıntı Seven7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bana göre Mercedes'in en güzel C kasası bu kasa. 230K olması da işin zirvesi olmuş. Nazar değmesin çok beğendim, güle güle kullanın. Plakalar çok değiştirmiş arabayı, direksiyon için de biraz idarelik olmuş işlem ama ilk haline göre çok daha iyi olmuş. Elinize sağlık.
    Teşekkür ederim ilk önceliğim C230K olması idi bir de dolu ve düzgün olunca içime acayip sindi, plakalar cidden çok değiştirdi arabayı yaptırmak için biraz beklemiştim keşke ilk yaptığım şey olsaymış. Direksiyonu da şu ortalık düzeldikten sonra halledicem inşallah.

Alıntı oğuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah çok güzel görünüyor özellikle c230k olması çok iyi, deri temizleyicisinin su oranını değiştirerek denediniz
    ve kasnak yazılım vs. bişeyler yapmayı düşünüyor musun
    Teşekkür ederim, yaklaşık 1/10 oranında sulandırdım Pol Starı ama nedense temizlik için biraz pasif kaldı, biraz daha sert bir şeyler lazımmış ama araç 16 yıllık olduğu için çokta haşin malzemeler ile dalmak istemedim, kasnak yazılım vs aklımda var ama önceliğim aracı motor mekanik vs olarak fabrika kondisyona getirmek onlar hallolduktan sonra o tarz şeylerede sıra gelecek inşallah.
    1994 Opel Astra F GSi

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Facebooktaki MB Club Türkiye grunundan takip ediyormuşum, pazar yerindeki fotodan ve sonra direksiyon boyamadan hatırladım. İlkinde bej olmuştu ikincide gri tonu bulmuştunuz sanki

Aracın böylesine dolu olduğunu bilmiyordum hatta bunlarda direksiyondan vites değiştirme olduğundan da haberim yoktur. Araba çiçekmiş, sahibi de çok düzgün bir amcaya benziyor, mantıklı ticaret olmuş. Güle güle kullanın

Alıntı 300E Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim, yaklaşık 1/10 oranında sulandırdım Pol Starı ama nedense temizlik için biraz pasif kaldı, biraz daha sert bir şeyler lazımmış ama araç 16 yıllık olduğu için çokta haşin malzemeler ile dalmak istemedim, kasnak yazılım vs aklımda var ama önceliğim aracı motor mekanik vs olarak fabrika kondisyona getirmek onlar hallolduktan sonra o tarz şeylerede sıra gelecek inşallah.
    Ben Pol Star'ı ne kadar sulandırıldı bilmeden kullandım Detailworks'te hazır şişedeydi ama bir de 1/5 olarak deneyin isterseniz. Ben çok memnun kalmıştım. İtinayla fırçaladıkça kirler tamamen çıktıkça yumuşak ve mat bir yüzey elde etmeniz gerekiyor. Benim koltuklar siyahtı ama çıkan kir ve sonrasında eriştiğim görüntü dolayısıyla tertemiz olduğunu düşündüm tabii gri biraz daha zorlayabilir. Ancak boyayı sökme gibi bir derdiniz olmasın, yüzdeyi artırarak en sonunda muhakkak tertemiz yaparsınız

Havayı Koklayan Adam Redfish16V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah kankam,bence alabileceğinin en iyisini aldın Benim en sevdiğim kasada her türlü kullanımda keyif veriyor Bu araç sana yakıştı,kazasız belasız kankacım
    Progressive Trance & Progressive House Music Producer.
    Spotify : https://open.spotify.com/artist/24ek...jQ&dl_branch=1

barakuda26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok temiz görünüyor maşallah kazasız iyi günlerde kullanın.
    Barış

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Facebooktaki MB Club Türkiye grunundan takip ediyormuşum, pazar yerindeki fotodan ve sonra direksiyon boyamadan hatırladım. İlkinde bej olmuştu ikincide gri tonu bulmuştunuz sanki

Aracın böylesine dolu olduğunu bilmiyordum hatta bunlarda direksiyondan vites değiştirme olduğundan da haberim yoktur. Araba çiçekmiş, sahibi de çok düzgün bir amcaya benziyor, mantıklı ticaret olmuş. Güle güle kullanın

Ben Pol Star'ı ne kadar sulandırıldı bilmeden kullandım Detailworks'te hazır şişedeydi ama bir de 1/5 olarak deneyin isterseniz. Ben çok memnun kalmıştım. İtinayla fırçaladıkça kirler tamamen çıktıkça yumuşak ve mat bir yüzey elde etmeniz gerekiyor. Benim koltuklar siyahtı ama çıkan kir ve sonrasında eriştiğim görüntü dolayısıyla tertemiz olduğunu düşündüm tabii gri biraz daha zorlayabilir. Ancak boyayı sökme gibi bir derdiniz olmasın, yüzdeyi artırarak en sonunda muhakkak tertemiz yaparsınız
    Teşekkür ederim evet facede falanda paylaşıyorum arada direksiyonu direk bu renge boyadım ben ama, önce farklı renge boyayıpta sonra rengi tutturan W211 ci bi arkadaştı

Dolu olması da iyi denk geldi, paddle shiftleri görünce ilk olarak bende çok şaşırmıştım, klimanın bile sağ sol yönleri ayrı ayrı ayarlanabiliyor çok değişik özellikleri var, benim arabada bi sağ sol hafızalı koltuk eksik, bir de keyless go, distronic, webasto falan var ama onlar çok ekstrem TR deki hiç bir araçta görmedim, yurtdışında da bulmak çok çok zor.

Bu arada 1:10 biraz yumuşak geldi 150ml malzemem ziyan oldu bu yüzden ama 1:5 deneyeceğim müsait zamanda.Aracın sahibi amca da cidden aracının kıymetini bilen bir amcaydı, ne arızalı ise ustanın eline bırakıp ne gerekiyorsa yap demiş, uzun zaman sonra böyle bakımlı bir araç bulmak benide şaşırttı, genelde aldığım her arabaya mutlaka ağır bakım için girişmem gerekiyordu buna daha bir şey yapmadım ama 1-2 ufak eksiği var.

Alıntı GSİ CLUB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah kankam,bence alabileceğinin en iyisini aldın Benim en sevdiğim kasada her türlü kullanımda keyif veriyor Bu araç sana yakıştı,kazasız belasız kankacım
    Teşekkür ederim kankam, almamdaki en büyük etkenlerden birisin, seninde güzel emeklerin var çok teşekkür ederim
    Konu 300E tarafından (19-04-2020 Saat 22:36 ) değiştirilmiştir.
    1994 Opel Astra F GSi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı barakuda26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok temiz görünüyor maşallah kazasız iyi günlerde kullanın.
    Teşekkür ederim
    1994 Opel Astra F GSi

Gökhan Bilgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok güzel duruyor maşAllah güle güle kullan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gökhan Bilgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok güzel duruyor maşAllah güle güle kullan
    Teşekkür ederim.
    1994 Opel Astra F GSi

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Güle güle kullan canım, ben test edip onayladım
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

ugursmh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah yine güzel bir araba denk gelmiş kondisyon ve doluluk olarak cidden çok iyiymiş. Ellerinize sağlık yapılanlarda yerinde olmuş. Takipteyim kazasız belasız
    DİRİLİŞ OTOMOTİV

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Masallah Mehmet, Bmw gibi bu da çok güzel. Nazar değmesin, kazasız belasız kullan.
    Tabii ki benim favorim bu. Tam bir beyefendi arabası, jilet gibi.

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah kazasız belasız

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler