User Tag List

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
69 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: BMW e46 3.30CI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ilk fotoğrafı görünce hass.ktr bu arabayı almaya nasıl cesaret etmiş dedim.

son fotoğrafı görünce helal olsun dedim

tebrikler, çok güzel ilerliyor.

nacizhane önerim ; difüzörü parlak siyah yapıp "arabacııı" arabasına yaklaştırmayın, oem görünüşü korumak adına mat siyah yapın.

würth'ün mat siyah tampon boyasının siyah tonu mükemmel oluyor bu tür uygulamalarda, tavsiye ederim.

Oguzhan.Ozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkür ederim, ilk hali cidden kozmetik olarak cesaret isteyen bir arabaydı, halihazırda kenara ayırmış olduğum bütçem olunca daldık maceraya, difizörüm mat siyah boyanmıştı zaten , çok aşırı sade olduğundan ufak 1-2 dokunuş yapmak istedim ama karar vermedim henüz würth ün mat siyahına bakayım bir kafamda canlansın.
    Bmw e46 '99 3.20i Manuel X, Bmw e36 '93 Coupe 3.0 stroke X, Bmw e36 '96 Coupe 3.20i X, Bmw e46 '01 3.30ci gri X, Bmw e46 '03 3.30ci siyah X
    E46 2003 3.30Cİ Stellgrau

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oguzhan.Ozturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim, ilk hali cidden kozmetik olarak cesaret isteyen bir arabaydı, halihazırda kenara ayırmış olduğum bütçem olunca daldık maceraya, difizörüm mat siyah boyanmıştı zaten , çok aşırı sade olduğundan ufak 1-2 dokunuş yapmak istedim ama karar vermedim henüz würth ün mat siyahına bakayım bir kafamda canlansın.
    herhangi bir mat siyah alıp, bir yeri boyayın, yanına da würth mat siyahı atın. diğer mat siyah denilen şeyin antrasit olarak kaldığını göreceksiniz

FaikYILMAZSOY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah her işlem yerinde olmuş. bir bmw daha kurtarılmış çok sevindim 38RR904 eski aracımın plakasıydı görünce tebessüm oluştu
    ER134 Rover 25 1.8 // VL332 Taunus GT 1.6 // DY541 Marea Liberty 1.6 // RR904 Rover 75 Connoisseur SE 2.5 // ABP874 Rover 45 Club 1.6 // RR061 Vw Jetta Comf. 2.0TDİ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet bir güncelleme çekelim, perşembe günü aracın içini temizlemiştim ( temizlediğimi sanmışım )
    Şöyle bir kirli kirli pozunu versin boyadan yeni çıktığı için henüz tam logolar, sis çerçeveleri falan takılı değil..

[IMG][/IMG]

Ve başlıyoruz aklımdaki koltukları söküp taban halısını temizlemekti detailing yapalım dedik ama sonuç hüsrann ?? - Çünkü halı yıkama makinamızın ağzı kaybolmuş ve emanet kimseden makina bulamadım ve arkadaşımın binasının önüne çektik ***** kendi binamda sağolsun y..... çok hemen şikayet ediyor,

Arabanın içi öyle bir kirliymişki 2 kova kirli simsiyah su döktüm.. bazı resimleri tam çekemedim öncesi-sonrası çok yapamadım ama kısaca yaptıklarım

-Koltukların sökümü
    -Konsol ve kol dayama sökümü
    -Konsol alt panelin sökümü gibi işlemler yaptım.. bitkisel formüllü arap sabunu , förbix gts35, ve kosla vanish sponsorluğunda başladık ilk önce koltukları ve kapı döşemelerini temizledim daha sonra bagajda gezdirdiğim siyah deri boyam vardı Standartlederschwarzh renk . kapı döşemelerim ve ön 2 koltuğumda yer yer sararma ve beyazlamaz başlamıştı orjinal deride.. güzel bir temizlik ardından sünger yardımı ile kapı ve koltukları boyadım sonuç beklediğimden çok çok iyi oldu, şimdi sizi resimlerle başbaşa bırakıyorum bu arada konsol ve panelin boyamasını hafta içi yapıp buraya atıyorum inşallahh
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    Koltuğumuz arap sabunu ile temizlenmiş hali parlaması bi nebze gitti
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    Arabanın donanım listesi aslında çok güzel ama iç trimlerde en ufak zedelenme oldumu deli paralar gidiyor ben bunu nasıl boyayım şimdi mat krom malzeme
    İç konsola tecavüz etmişler böyle bir kir görmedim.. muhtemelen kola ya da benzeri birşey dökülmüş her yer kötü durumdaydı tabi ki tertemiz oldular , Since 2005.
    [IMG][/IMG]
    Kolçağıda söküp aynı şekilde temizledim malesef oda kola vb maddeden nasibini almış
    [IMG][/IMG]

++ Diğer güncelleme bol MAT WÜRTH boya / sulu zımpara / DIY içerecek beklemede kalın. şimdilik bu kadar.
    Bmw e46 '99 3.20i Manuel X, Bmw e36 '93 Coupe 3.0 stroke X, Bmw e36 '96 Coupe 3.20i X, Bmw e46 '01 3.30ci gri X, Bmw e46 '03 3.30ci siyah X

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yeminle şu postu okumak için pc yi açtım.

yeni postu bu akşam atarsan yüzümüz güler valla.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolkanku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yeminle şu postu okumak için pc yi açtım.

yeni postu bu akşam atarsan yüzümüz güler valla.
    Hocam diğer post için ürünleri söktüm temizledim bir güzel ama elimde ne 2000 zımpara nede mat siyah boya var zaten kanımıza girdin würth mat siyah diye , pazartesi ilk işim zımpara ve mat würth boya almak, bu arada koltuk ve kapı döşemelerinide çekerim + bonus farın içi ilk resimlerden belli olacağı üzere biraz lekeli açıp onları güzelce bir silmeyi düşünüyorum.

uniquel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bişeyleri yenileyince digerleri gozune batmaya başlıyor insanın
    Sonra da hastalık başlıyor.

Boya yeni olunca farlar batmış gozune, iç trimler batmış.
    Bu arada boyancak parcaya 2000 fazla ince gelir Oğuzhan.
    Eger ki cok cizik yoksa 800 zımpara yapıp boyayabilirsin.
    Cizik derinliğine gore ugrasmamak icin 400 yada 600 yapıp 800 den sonra boyayabilirsin.
    2000i boya sonrası vernikli yuzeylerdeki portakallıgı azaltmak icin kullanıyorum ben genelde, sonra da pasta tabi.

Bir de far camının yenisi var makyajsız E46 icin. Durumları cok iyi degilse hic ugrasma al yenisini.

Emre-Dylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Emeğine kesene bereket dostum, bir e46 daha hayata dönmüş devamını bekliyoruz.
    AC/DC Back In Black
    1968 Mercury Cougar GT-E 427 390Hp

furkanlekesiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah oğuzhan abi arabayı aldıktan sonra bu kadar emek harcayıp uğraştığını bilmiyordum. Stop değişimi tesisat devam sanmıştım Ama diğer arabalarındaki gibi masraftan kaçınmamışsın yeniden hayata dönmüş kazasız belasız hayırlı ramazanlar abim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı uniquel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bişeyleri yenileyince digerleri gozune batmaya başlıyor insanın
    Sonra da hastalık başlıyor.

Boya yeni olunca farlar batmış gozune, iç trimler batmış.
    Bu arada boyancak parcaya 2000 fazla ince gelir Oğuzhan.
    Eger ki cok cizik yoksa 800 zımpara yapıp boyayabilirsin.
    Cizik derinliğine gore ugrasmamak icin 400 yada 600 yapıp 800 den sonra boyayabilirsin.
    2000i boya sonrası vernikli yuzeylerdeki portakallıgı azaltmak icin kullanıyorum ben genelde, sonra da pasta tabi.

Bir de far camının yenisi var makyajsız E46 icin. Durumları cok iyi degilse hic ugrasma al yenisini.
    + Abi kesinlikle göze batıyor en ufak birşey şimdi arabanın iç döşemeler içime sindi dünde konuşmuştuk ilerleyen zamanlarda colourlock malzemeleri ile boya işlemini detaylandırabilirim.
    Far camlarım temiz ama zemini için aynı şeyleri söylemek mümkün değil aydınlatmayı pek etkiliyormu bilmem ama güzel bir temizlik yapacağım inşallah.
    Zımpara olayını söylediğin iyi oldu abi benim kafa gitti 2000 alırdım direk

Alıntı Emre-Dylan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emeğine kesene bereket dostum, bir e46 daha hayata dönmüş devamını bekliyoruz.
    Teşekkür ederim, inşallah artık son rutüşlarına doğru yaklaşıyorum buraya yeni güncellemeler gelicek.

Alıntı furkanlekesiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah oğuzhan abi arabayı aldıktan sonra bu kadar emek harcayıp uğraştığını bilmiyordum. Stop değişimi tesisat devam sanmıştım Ama diğer arabalarındaki gibi masraftan kaçınmamışsın yeniden hayata dönmüş kazasız belasız hayırlı ramazanlar abim
    Furkancım buzdağının görünmeyen kısımları var tabiki, e46 3.30Ci 18'li yaşlarımın hayalleriydi ona yakışır şekilde hazırlıyorum gücüm yettiğince..
    Teşekkür ederim canım hayırlı ramazanlar.

ahmetakbayir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah eline emeğine sağlık araba yeniden doğmuş gibi
    90's

ahmetakbayir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    90's

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah kazasız belasız kullan kardeşim çok emek vermişsin bunun bedeli paha biçilemez
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah kazasız belasız kullan kardeşim çok emek vermişsin bunun bedeli paha biçilemez
    Allah razı olsun abi sağol, kesinlikle bedeli yok.

Alıntı ahmetakbayir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim hocam küllerinden yeniden doğdu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu keyif alarak takip ediyorum.Bir gün çok zengin olursam bütün yanlış işlem yapılmış e46ları orjinale çevirmek için satın alıcam

dkaya87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah büyük emek var, kesene bereket.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geliştirme eksik giderme anlamında son günceli çekelim artık aracımıza yapacağımız işlerin sonuna geldik.

Öncelikle geçen uygulamalardan birkaç kesit atayım maksat resim olsun :P
    [IMG][/IMG]
    Boyadıgım koltuklardan biri
    [IMG][/IMG]
    Sararmaların yok olduğunu görebilirsiniz
    [IMG][/IMG]
    Arka halı içime pek sinmedi oraya vakum yapılacak mecbur
    [IMG][/IMG]
    Sigara içmem , içeni sevmem, yanımda içirtmem ama gelkör ki içi tamamen sigara külü... saygıyla anıyorum sizi...
    [IMG][/IMG]
    Elimden geldiğince makina girdiği kadar halıyı temizledim , kabloların tamamı orjinal kablo tesisatı çok fazla elektrik detayı var sökmeye gözüm yemedi elektronik üstüne kurulu bir araba e46 zaten abs - asc - dsc ışığımız yanıyor bonus olarak da airbag ışığı geldi koltuğu söktüğüm için..
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    Ve artık son dokunuşlarr
    Plastik astar , Mat siyah boya, mat vernik, keçe ve 1000 zımpara bolca aşınmışş plastik aksamm
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    Ben bu arabalara binen apaçileri anlamıyorum kardeşim arabanın orjinal telefonunda ne istedin ? Ne yaşadında kökünden kopardın bu tesisatları.. malesef kurtarılamayacak durumda tamamen süs olarak duruyor artık..
    [IMG][/IMG]
    İlk aşama astar
    [IMG][/IMG]
    ikinci aşama
    [IMG][/IMG]
    Diğer malzemeleri boyamadım 3 günlük sokağa çıkma yasağında kendime eğlence çıkardım mecbur.

Ve yine alışverişler..
    [IMG][/IMG]
    Abs sensörü ve dış sıcaklık sensörü almıştım resimlerini çekmemişim ne yazıkki , abs sensörü gol attı bize sağ ön okumuyor :/ bu arabanın canı kanı asc dsc ve abs üçlüsü bunlar olmadan e46 bir hiç
    Ve yine alışverişler.. hamman sis çerçevesi
    [IMG][/IMG]

Bmw logomuz takıldı, sis çerçevemiz takıldı, ufak bir talihsizlik yaşayan kapı kolu kromumuz değiştirildi takılmayan krom çıtamız takıldı ve bitirdik artık zımpara ve pasta bölümü bi gelsin beee artık.... ( duyar gibiyim )
    [IMG][/IMG]

Teşekkür ederim okuduğunuz için..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güzel bir headers almıştım onu eklemeyi unutmuşum , orjinali 231HP son susturucumu Eisenmann Race SS modeli ile değiştirmiştim sesi fevkalede güzel oldu, e madem dedik böyle bir egzoz var elimizde headers, yazılım, filtre ve cold air intake olmazsa olmaz tahmini işlemler bittiğinde 255-270HP arası olucak

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler