User Tag List

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
73 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: 96 c20xe swap corsa b

1998corsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    açıkçası aldığımdan beri 1 kere basma şansım oldu oda başarılı ve orj motoruna göre zevk veren bir deneme oldu, önü açık bir motor ve kg avantajım var. Zevkli olacağını düşünüyorum
    Clio Rs 182 N/A - 98 Corsa Gsi N/A - Turbo Şahin 88 - 98 Corsa Gsi N/A - 94 Corsa Gsi N/A - 96 Corsa B swap c20xe

Ecupro Bodrum

Havayı Koklayan Adam Redfish16V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    okan abide iken binemedim artık görüştüğümüzde bi gazlarız maşalalh abi,bunu sakla dursun
    Progressive Trance & Progressive House Music Producer.
    Spotify : https://open.spotify.com/artist/24ek...jQ&dl_branch=1

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tabiki kardeşim ne zaman istersen, bu arada ilana stop düşmüş içi mavi ***** sitede bilgin olsun, fiyat biraz tuzlu
    İsmi geçmiş iken onada tekrardan teşekkürlerimi ileteyim
    Clio Rs 182 N/A - 98 Corsa Gsi N/A - Turbo Şahin 88 - 98 Corsa Gsi N/A - 94 Corsa Gsi N/A - 96 Corsa B swap c20xe

Ecupro Bodrum

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah kazasız belasız kullan kardeşim
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba herkese 2 gündür araç ile uğraşıyorum ***** vakit bol

Resmini çekemediğim daha uğraştığım dolu yeri var aracın sol taraf bakalitleri komple söktüm arka kemerleri iptal ettim, daha sonrasında komple detaylı temizliğe girip arkayı geri koymacağım. Silecek su motoru tek taraflı takılmıştı onun yenisini aldım 2 taraflı olan tam taktım deneyim dedim, bir baktım aracın ortasından su geliyor heh dedim aklıma gelen başıma geldi, sol tarafı komple sökmeme rağmen hortumu bulamadım, tekrardan yapılacaklar listesine alıp devam ettim. Filtre, egzoz ve pod lar geldi onları takmaya başladım bu arada elimde olan karbon kadranı da taktım, sol kapı içi tesisatında düzeltme yaptım hemde kapı döşemesine her zaman ki gibi akılı vida atmışlardı onları düzelttim, yarın sağ tarafa da el atacağım. Jant almaktan vazgeçtim 185-55-14 lastik alıp tenekeler ile devam edeceğim bu kararı vermemdeki sebep araca yapılacak listesini 3 aşamalı olarak bir liste yaptım normalde o listenin ilk sırasında vardı jant ama geçen gün aracı çalıştırdığımdan sonra yağ lambası bir göz kırptı sonra tekrar denedim gene göz kırpıp söndü, bu sebeple yağ pompasını değiştireceğim yağ kaçaklarını yaptıracağım bütçesel olarak biraz zorlayacak diye jant tan vazgeçtim (
    2. aşamada alınacak jantlar. Aşamalarda şöyle açıklayım;

1. Aşama kendim yapabileceğim veya ucuz olan şeylerin yapılacağı aşama. (kadran değişimi, egzoz değişimi gibi)
    2. Aşama orta derecede sıkıntı çıkartabilecek şeyler veya benim dışımda çözüm bulmam gereken parçalar (koltuk, tavan döşemesi gibi)
    3. Aşama motor içine giriş ve hp artışı ile alakalı bir aşama olacak

Şimdilik bu kadar diyeyim resimlerle gerisini size bırakayım

Konu 1998corsa tarafından (29-04-2020 Saat 21:53 ) değiştirilmiştir.

Ecupro Bodrum

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    göz kırpmasına ilave marşa basınca geç mi sönüyor? benim x16xe de başıma gelmişti, altta elek tıkanmak üzereymiş. söküp temizlenmişti.yağ değişim sıklığımı 3bin km ye düşüren sebeplerden biri bu olmuştu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geç sönme durumu yok, zaten yağ kaçağı var karter de, sokulmuş iken ona da bakarım, teşekkürler bilgi için

Ecupro Bodrum

cursedjester - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah, Takipteyiz..
    Tabanway..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tekrardan merhaba herkese,

Tekrar işe dönüş evresi yasaklar derken çok ilgilenemedim aslında ama parça tamamlamaya ve düzeltmeye devam ediyorum.

sparco koltuklarımız ve sparco koltuk ayaklarımız geldi onlar boyadık ve temizledik araç üzerine daha monte edemedim, araya bir L lama yapmam lazım.

kemerlerimizi de araca uygun olsun diye turuncuya çevirdik.

marşpiyellerimizi yeniledik ama o sırada çamurluk agızlarının yenisini almamıştım onlarda alındı tekrardan dodik agızlarını takıp marşpiyellerin montajı yapılacak

coilover aldım daha takmak nasip olmadı ama coillerin yerine spor yay ve mili kısaltılmış amortisör, sertleştirilmiş olan süspansiyon ile yenilemeyi düşünüyorum.

Bunun yanı sıra bagaja yeni 3d bagaj havuzlugu, 4 lü paçalık ve kaput için amortisör aldım hafta içinde zaman bulabilir isem montajlarını gerçekleştireceğim. Bunlara ekstra olarak spor direksiyon göbeğimiz ve momo direksiyonumuz takılacak, arkaya kule gergisi aldım onun montajını da hafta içi bitirmiş olurum diye tahmin ediyorum. Birde genel bir bakım ve yağ kaçaklarımız için opelgarage Hakan abiden destek aldım, tekrardan teşekkürler.

Aynı zamanda egzoz için remus egzoz satın aldım ama girişi dar geldiği için takmaktan vazgeçtim, onun yerine 60 girişli bir egzoz arıyorum, varex tarzı istemiyorum oem tarzında ya custom bir egzoz yapacagım gibi gözüküyor.
    Konu 1998corsa tarafından (30-05-2020 Saat 18:17 ) değiştirilmiştir.

Ecupro Bodrum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba herkese,

Coil yerine 4 amortisör, 4 adet spor yay ile güncellememizden sonra direksiyon ve koltuğundan bağlantılarını bitirmiş oldum. Arka koltuğun ileri geri hareket etmeme problemi vardı sabitleme pimi yerinden çıkmış onuda çözmüş oldum. Karter'de çatlaklar vardı onları yarım yamalak onarmışlar 0 karter aldım onu hafta içersinde inşallah değiştireceğim. Çamurluk ağızlarının hepsini tekrardan aldım onları da tekrar değiştirip daha düzgün bir hale kavuşmuş olacağım. Geriye jant ve ufak detaylar kaldı

Konu 1998corsa tarafından (13-06-2020 Saat 18:56 ) değiştirilmiştir.

Ecupro Bodrum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba Herkese,

Aracımı satmaya karar verdim, e36 compact almak için ama genede harcamaya devam ediyorum. Satılmaz ise de kaporta boya ve motor ile sonlandırıp, tertemiz binmeyi düşünüyorum.

Bu hafta sonar stop duylar ve duyların soketlerini yeniledim daha öncesinde orj soketlerin yerine uydurma birşeyler yapılmış onları düzelttim. Üzerine siyah film çekilmiş ama deforme olmuş onları da komple temizleyip tekrar bir film geçilecek üzerine.

Dodiklerimizi 0 layıp vidalarını yeniledik bunu yaparken marşpiyelleri sökmem gerekti ki bence marşpiyelsiz hali daha güzel duruyor, çamurluk paçalıkları ile daha toplu bir görüntü oldu. Kalan silikonları neyle sökebilirim acaba bir bilgisi olan var mı ?

Farları da elimde uzun zamandır olan mercekli puslu camlar yerine şeffaf camları ile değiştirdim, 1.yi sökerken fazla ısıtmadan puslu camda ufak bir çatlama oldu önemli olan şeffaflardı onları sorunsuz hallettik. Yarın montajını gerçekleştirmiş olurum.

jant olarak vw lerin bbs lerinden almıştım ama hoşuma gitmedi, tigra yada astra jant'ı bulana kadar tenekeler ile devam tenekelere de 185-55 lastik takıp devam edeceğim.

Ecupro Bodrum

Dogukankyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Silikonları gazyağı yada ısı tabancası ile ısıtıp ıslak bir bezle silerseniz çıkar
    𝕮𝖔𝖓𝖘𝖙𝖆𝖓𝖙 𝖈𝖍𝖎𝖑𝖑 𝖉𝖊𝖊𝖕 𝖎𝖓𝖘𝖎𝖉𝖊

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dogukankyn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Silikonları gazyağı yada ısı tabancası ile ısıtıp ıslak bir bezle silerseniz çıkar
    teşekkürler bilgi için

Ecupro Bodrum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 1998corsa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teşekkürler bilgi için
    rica ederim

calamityeas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlanda görüp araştırınca araç techte çıktı bi parayı denkleştirsem ah

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı calamityeas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlanda görüp araştırınca araç techte çıktı bi parayı denkleştirsem ah
    bakalım bu hafta cuma kısmetse satışı vereceğim, inşallah daha iyileri sizin olur

Ecupro Bodrum

calamityeas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlısı olsun hocam.Umarım kıymetini bilecek birisine gider

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Umarım iki taraf için de hayırlısı olur . Yeni aracın konusu isteriz ama haaa xD

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba Herkese uzun bir aradan sonra;

Aracı satmaya karar vermiştim sonra alıcı vazgeçince dedim fiyatlar da arttı eldekini kullanmaya devam edeyim diye. Sonrasında aldık motorun içi ne durumda bilmiyoruz bari motoru yeniyeleyelim dedik.
    İyi ki de açmışım baya eksikler ve yanlış takılan şeyler olmuş, bu vesile ile motorumuzu 0 lamış olduk, rodajımızı yaptık. fe emme olarak devam ediyoruz yakın zamanda birde yazılım yaptıracağım.

Bu süreçte birde ekstra olarak jantlarımız değişti, fiberden morette aldım ama montajını gerçekleştiremedim henüz.

Ecupro Bodrum

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler