User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
30 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Opel ile geçen 14 yıl

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Opel ile geçen 14 yıl

Neden sadece opel sorusuna net bir cevabım yok, ama bu kadar sadakatime karşılık buradan görüyorlarsa eyy opel yetkilileri bir lansman test drive vs birşey fena olmazdı

1-) Corsa B GSi '97 - İlk heves
    Kanımızın kaynadığı heyecanlı dönemlerimde S16 mı GSi mı derken bir arkadaşımın attığı ilan ile genel olarak çok iyi durumda olmasa da iç döşemelerine vurulup İzmit' ten almıştım.
    Öğrenci finansal kaynakları ile 2-3 ayda bir çıkardığı arızalar (bu süreçte bana lojistik destek sağlayan @ACTPK selamlar olsun), yakıtı derken pek imkan kalmasa da orjinaline döndürmeye çalışmıştım. Yine @ACTPK ile çıkmacıların tümünü gezip en son dip köşe bir yerden orjinal 94 tamponu, sisler ve alt lipi bulmamız ile kaderi gerçekten değişmişti ve gerçekten bir yere gelebilecek gibiydik. Tabi daha sonra mantık ağır bastı, tüm planları bir kenara atıp yollarımızı ayırdık.
    Derken @GSI16V Emir kardeşimin de desteği ile 2019 sonunda Ankara' da bulduk, plakası değişmemişti ve bana gelen fotoğraflara göre oldukça iyi durumdaydı. Karında oluşan saçma kıpırtılar kelebek uçuşmaları vs. derken sahibi ile görüştüm fakat maalesef hikaye mutlu sonla bitmiyor çünkü satma niyeti yoktu. Umarım bir gün bu konuda kaldığımız yerden devam diyerek fotoğrafını paylaşabilirim, neyse hikayesini kısa kesiyorum. Daha fazla fotoğraf paylaşmak isterdim maalesef sadece bu fotoğraf kalmış elimde. Son hali buydu

2-) Corsa C Van 1.3 CDTi '04 - Mantık birlikteliği
    Fındık dizel ile geçen öğrencilik günlerinin keyfi paha biçilemezdi, pek fazla hikayesi yok sadece ilk kazamı bununla yaptım, bir de nedense bostanlı sahilde sol şeritte 30-40la giderken kimse bu arabaya ses çıkarmıyordu
    Son haline ait fotoğraf;

3-) Corsa D Van 1.3 CDTi '09 - Kamyonet
    Kamyonete alıştık bir kere vazgeçemiyoruz, forumdan Kütahya' da ki bir arkadaştan almıştım, hatta yanlış bilmiyorsam yine forumdan Adana' da ki bir arkadaşa satmıştım. İşe yeni girdiğim dönemler olduğu için yine fındık dizelle bol bol gezdim ufak tefek eklemeler ile devam ettim ve sonra Megane Coupe' a gönlümü kaptırdım, sattım. Bunun tek ilginç yanı ise daha önce ve sonrasında hiç başka 2009 model corsa van görmedim.
    Son haline ait fotoğraflar;

4-) Astra J 1.3 CDTi '12 - Aile baskısı, fındık dizel tutkusu
    Megane Coupe' a gönül kaptırıp corsayı satmıştım ama tabi yine mutlu son olmadı, evlendin çoluk çocuğa karışacaksın 4 kapı birşeyler al baskısına yenilip bunu almıştım. Tabi fındık dizele karşı oluşan bağımlılığın da bunda etkisi büyük, boş+boş edition paketi sporta benzetme çabaları dışında bununla da bol bol gezdik. İlerleyen zamanlarda yanına yine bir Corsa aldım. Onun hikayesi hemen altta.

5-) Corsa D 1.4 '09 - Hanımcılık kazandı
    İş seyahatleri yoğunlaşınca eşim kendi başının çaresine bakmak istediğini belirtip otomatik vites birşeyler isteyince tabii dedim (Zorunlu seçmeli ders gibi) ve direksiyonunu geliştirsin diye Astra' nın yanına bunu aldım. Yakıt tüketimlerini kıyaslarsam özetle ikisine de her ay aynı miktarda (Türk Lirası) yakıt koyuyordum, Corsa ile sadece işe ve arada bir markete çarşıya gidebiliyorken Astra ile heryere gidiyorduk.

6-) Insignia B 1.6 CDTi '17 - Tükenmişlik sendromu
    Corsanın aşırı yakıt tüketimi, iki araba ile birden uğraşmaya pek vakit olmaması veya zaman yaratmaya değecek olmamaları nedeni ile ikisini bütünletip tek arabaya geçtik. Grandland X ile hanımcılık az kalsın burada da kazanacaktı fakat suvleri sevmediğim için yürek yemiş bir şekilde kesinlikle olmaz diyerek konuyu kapattım ve elimizde sadece insignia kalmış oldu. Tabi artık yaşın da vermiş olduğu beklentilerdeki değişimi burada da görüyoruz. Koltuk direksiyon ısıtma, garanti uzatma, şerit takip vs gibi marketing toollarına kendimizi kaptırmış olsak da içimdeki kurt ölmedi rahat batıyor. Kurcalayacak vakit geçirecek birşeyler olmalı diye kaşıntı var. Tabi bu kaşıntının sonu nasıl olacak zaman gösterir, belki ilk heyecana kaldığım yerden devam eder veya @ACTPK sağolsun ailemize kattığı cabrio sevgisini yine görece eski model bir opelle devam ettirebilirim.

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle arabaya, sonra sizin Opel aşkına Maşallah. Opel'in binek her sınıfırın tadına bakmışsınız resmen. Tek eksik cabrio ve SUV sınıfı kalmış sanırım.

Yalnız Insignia çok gaddar duruyor, nazar değmesin.

ACTPK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Corsa varken o zamanlar moda olan mobilet ense ile ileri sürüş teknikleri fotoğrafları vardı bulursam konuyu şenlendiricem rez alayım

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Insignia çok iyiymiş yav 2020 mi bunlar? Tam MLH motors vitrinine yakışır specmiş donanım ve görüntüyle

Eskiden olsa mercekli far çok yakışırdı derdim de şimdi niyetlensen 10-15 lira tutar heralde, değer mi? Sanmam

Güle güle kullanın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seven7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle arabaya, sonra sizin Opel aşkına Maşallah. Opel'in binek her sınıfırın tadına bakmışsınız resmen. Tek eksik cabrio ve SUV sınıfı kalmış sanırım.

Yalnız Insignia çok gaddar duruyor, nazar değmesin.
    Teşekkür ederim, bertone cabrio gözüme kestirdim aslında ama hem fiyat anlamında corsanın neredeyse 2 katı civarında olması hem de mevcut ekonomik durumlar nedeni ile tedbirli davranmayı daha doğru buluyorum. Normalleştikten sonra bakalım şartlar ne gösterecek.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Insignia çok iyiymiş yav 2020 mi bunlar? Tam MLH motors vitrinine yakışır specmiş donanım ve görüntüyle

Eskiden olsa mercekli far çok yakışırdı derdim de şimdi niyetlensen 10-15 lira tutar heralde, değer mi? Sanmam

Güle güle kullanın
    Teşekkürler, plakalığı isimden ötürü geçerken uğrayıp istedim sağolsun verdiler 2 takım
    Farlar evet halojen bence de olmamış ama dışarda takımı 15bin olunca anahtar teslim 15-20 arasına yazık günah diyorum. Yakıtı koy bin bakıma servise götür kafasındayım bununla o nedenle a noktasından b noktasına taşıyan araç olmaktan öteye geçmez

jRMix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah yeni Insgina'ya. Çok beğendiğim bir kasa. Bu segmentte artık mercekli farın standart olması gerekmiyor mu?

Güle güle kullanın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ACTPK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Corsa varken o zamanlar moda olan mobilet ense ile ileri sürüş teknikleri fotoğrafları vardı bulursam konuyu şenlendiricem rez alayım
    şurada elit elit takılıp #evdekal #tibiti #quarantine days tadında paylaşımlar yapıyordum neden şimdi apaçiliğimi ortaya çıkarıyorsun

Alıntı jRMix Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah yeni Insgina'ya. Çok beğendiğim bir kasa. Bu segmentte artık mercekli farın standart olması gerekmiyor mu?

Güle güle kullanın.
    teşekkürler, farlar ve koltuklar olmamış bence de, donanım seviyeleri arasında saçma sapan geçişler var. design ile aradaki tek farkın enjoyların 18'' jant olması, kış paketli enjoy varken bu donanıma sahip olmayan excellenceların olması vs vs çarşı pazar karışmış biraz.

DR059 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Insignia B hakkında bir kaç konuda sorum olacak sizlere.
    Leon fr kullanıyorum. Süspansiyon sertliği ve düşük konforundan ötürü artık vedalaşma zamanımız geldiğini düşünüyorum.
    Sizce Insignia B süspansiyon sönümlemesi ve konfor olarak aranan liman mıdır?
    Her ne kadar sınıfında Passat çok başarılı olsa da, ben sevmiyorum oracı.
    Eski mercedesler ile de (W211 ve W212) maddi olarak baş edemem.
    En mantıklı seçenekler olarak Insignia B ve Mondeo kalıyor elde.

Özetle leonu satıp üzerinde biraz ekleyerek konforlu bir araca geçmek istiyorum.
    Kullanıcı deneyimlerinizi paylaşabilirseniz çok sevinirim.

Kazasız, güzel günlerde kullanmanız dileğiyle.

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hepsine maşallah. Çok güzeller.
    Babamda yılların Opel’cisi. Vazgeçemedi. İkinci araç olarak başka araçlarımız olsa da Opel hep durdu elinde.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DR059 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Insignia B hakkında bir kaç konuda sorum olacak sizlere.
    Leon fr kullanıyorum. Süspansiyon sertliği ve düşük konforundan ötürü artık vedalaşma zamanımız geldiğini düşünüyorum.
    Sizce Insignia B süspansiyon sönümlemesi ve konfor olarak aranan liman mıdır?
    Her ne kadar sınıfında Passat çok başarılı olsa da, ben sevmiyorum oracı.
    Eski mercedesler ile de (W211 ve W212) maddi olarak baş edemem.
    En mantıklı seçenekler olarak Insignia B ve Mondeo kalıyor elde.

Özetle leonu satıp üzerinde biraz ekleyerek konforlu bir araca geçmek istiyorum.
    Kullanıcı deneyimlerinizi paylaşabilirseniz çok sevinirim.

Kazasız, güzel günlerde kullanmanız dileğiyle.
    Teşekkür ederim,

225/45/17 kombinasyonuna sahip leonu olan bir arkadaşım var, sık sık kullanıyorum. Sınıf farkını çok net görebiliyorum.

Passata kıyasla insignia bir tık daha sert ve sıkı diyebilirim, tabi bu fark 18'' jantlı highline ile kıyaslandığında geçerli.

Sektöre yeni girmiş müteahhit arabası önyargım nedeni ile passatı listeme hiç almamıştım, superb ile arada gittim geldim. Tasarım ve şanzıman nedeni ile insigniayı tercih ettim ve 1yıl / 20bin kmdir kullanıyorum memnunum. Farların halojen olması biraz can sıkıcı, imkan varsa intellilux far alınmalı kesinlikle.

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konuyu okuyunca Albert Einstein'ın 20 tane ve hepsi birbirinin aynı olan takım elbiseleri geldi aklıma
    onun gibi birşey olmuş bu...

sen aslında hiç araba değiştirmemişsin
    ayrıca sadakatine hayran kaldım

33 yaşında hızlı çökmüşsün benden söylemesi
    hayat kısa , git acil bir cabrio al imkanın varsa...

2017de bende araba alırken eşim aileler normal 4 kapı bir araba dedi.
    herkese tamam tamam deyip eve cabrio ile döndüm.
    izin istemektese her zaman yapıp af dilemek daha kolayıma geldi çünkü...
    şimdide bütün aile arabanın peşinde versene gezelim diye
    médiocrité partout

bosporuss06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    güle güle kullanın,Allah ayırmasın.:

Havayı Koklayan Adam Redfish16V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gsi bir gün yine yeniden diyelim favorim insignia çok kaliteli bence
    Progressive Trance & Progressive House Music Producer.
    Spotify : https://open.spotify.com/artist/24ek...jQ&dl_branch=1

Melih-Ö - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    66 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Opel sevgisi başka oluyor gerçektende. Marka fanatikliğinden ziyade Opel kullanan, Opel kullanıyor başka açıklaması olmuyor İnsignia bayağı iyimiş Maşallah kazasız belasız
    App plaka ve pleksik plakalık için ulaşabilirsiniz. Ailenizin Plakacısı

www.instagram.com/kokumerkezi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mazotunu koyup mutlu mesut gezerken eski eskiden güzeldi diyemeyip GSI sevgim kabardı.
    Fakat bulabildiğim c20xe astra gsi ların genel durumu itibarı ile pek içime sinmeyişi ve ilk arabama çok benzediği için gönlüm 94 c16xe bir corsa gsi kaydı fakat sonrasında onu da almaktan vazgeçtim.
    Bu konuda @GSİ CLUB Emir'in de desteklerini es geçmemek lazım, neredeyse piyasadaki gsiların tamamının üzerinden bir geçtik
    Bu heveste son bir atımlık kurşunumu da önümüzdeki hafta bir astraya daha bakarak kullanacağım ve yine muhtemelen o da çok içime sinmeyecek ve bu defteri tamamen kapatacağım.
    Fakat tahminimde yanılır ve ''hanemize hayırlı olsun'' hadisesi yaşanırsa bu topic çok daha renkli bir hale gelecektir.

konunun magazin kısmını geçecek olursam bu süreçte gidip insigniaya h&r 30mm yay aldım ve son durum aşağıdaki gibi oldu. Fakat eşimin bu şekilde suv havasında kullanması nedeni ile muhtemelen orjinale geri döneceğim.

muratburunce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    corsa d kamyonet olan jantları duruşu çok hoşuma gitti tabiki hepside birbirinden güzel
    •06 E 6577 - MAT BRAVO • / •06 ZOF 96 - CORSA GSİ • / •06 ZUZ 87 - 1.6 İES • / •06 JR 124 - F7R • / • 35 CSE 57 - İNTEGRA • / • 42 CNE 94 - VW Polo • / •34 ZR 3191 - Seat Cordoba •

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    görüntülerin bir kısmı çıkmamış
    kullanıcı deneyimini de paylaşmış olayım yaklaşık 2 aydır kullanıyorum, h&r şaşırtıcı derecede konforlu çıktı. ben çok daha kayıp olur diye beklerken konfor 7/10 şuan için. hatta uzun yol yaptık bizim ufaklığın uykusunu bile etkilemedi

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Uzun zaman vag kullanıp opele ilk defa biniyorum iki senedir h kasa var sürüş vs acayip farklı hatta vag tan soğuttu öyle diyim. İnsignia b ler çok hoşuma gidiyor ama yürütmesi beni aşıyor. Sence h kasadan j kasa sedan 136 lıka geçiş yaparsam arayacağım bir şey olur mu kör noktalar hariç��

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler