User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
26 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 1974 model Murat 124 restore.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

1974 model Murat 124 restore.

güncel hali 2.sayfada
    Herkese selamlar. Öncelikle aracımın hikayesinden bahsetmek istiyorum. 4 sene önce üniversite yıllarında ayağımı yerden kessin die aldığım, daha sonrada uğraştıkça bağlanıp bir türlü satmaya kıyamadığım arabam. Aracımı Isparta'dan Ankara'ya getirdikten sonra pek fazla kullanma imkanım olmadı bir köşede atıl vaziyette durmasınada gönlüm razı gelmedi. Aracımı güzelce orjinaline sadık kalarak toplatmak istedim, ancak gerek ustaların burnundan kıl aldırmaması gerek çıkan fahiş fiyatlar bu seçenekten bizi uzaklaştırdı. En son görüştüğüm boyacının kazımadan üstüne boya atmak için 5-6bin TL den ağız açması kendim yaparım düşüncesine itti beni ve apartmanın önünde yaklaşık bir ay uğraşla aracın tüm işlerini yaptım. Forumu sürekli takip halindeydim Bülent abinin Ghibli projesi örnek oldu diyebilirim.Lafı çok fazla uzatmadan fotoğraflara geçiyorum.
    restoreden önceki halleri

Ankara'daki geleneksel 124 buluşmaları

ve sökmeye başlıyorum.

tavanda abartısız bir cm macun vardı üstüne silikonla yapıştırıllmış deri önce deriden kurtuldum sonra saca kadar tavanı kazıdım.

ve tavanımız saca kadar kazınıp tertemiz kondısyona getirildi.

amacım aracı komple saca kadar kazımaktı site sakinlerinin tozdan ve sesten rahatsız olmasından dolayı tavan bagaj kapağı şöför kapısını kazıya bildim.

can alıcı kısım şöför kapısı, buraya macun çekmemişler resmen beton dökmüşler

artık macun çekmeye hazırdı araba.
    uygulamada yanlışlarım var çünkü ilk defa elime macun zımpara boya tabancası aldım.

henüz kompresör ayarlamadığım için yağmur gelmemesi adına internetten 10 kutu sprey astar aldım onunla yalandan astarını attım.

çamurluk içlerine, eteklere ve aracın içine pütür attım.

bu aşamaya kadar evin önünde yaptıktan sonra kompresörle güzelce astar atmak için sanayide tanıdık bir ustanın kompresörünü kullandık.
    astara gitmek için yola çıkmışken bi kare

ilk defa elime boya tabancası aldığım için elim alışana kadar biraz fazla akıttım ama zımparada çoğu yok oldu.

şimdilik bukadar
    Konu muhammet0325 tarafından (20-05-2020 Saat 14:29 ) değiştirilmiştir.

E30_ORHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardeşim maşallah el emeği göz nuru olmuş cidden.Herkesin hayalidir vakit olsada kendim yapsam olayı.
    Ama boya işi cesaret ister ben yapamazdım galiba
    Maşallah devamını bekliyoruz

Frid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kolay gelsin maşallah, sol kapı ile ön çamurluğu o kadar macunla doldurmaktansa değiştirseydin keşke.
    Soyadımın ilk iki harfi kişiliğim kadar ÖZ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı E30_ORHAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim maşallah el emeği göz nuru olmuş cidden.Herkesin hayalidir vakit olsada kendim yapsam olayı.
    Ama boya işi cesaret ister ben yapamazdım galiba
    Maşallah devamını bekliyoruz
    teşekkür ederim kardeşim. Boya bukadar kötü olmasaydı bende cesaret edemezdim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Frid Teşekkür ederim abi. Aklımdaki ilk iş o iki parça ve marşbiyelleri yenilemekti hatta çamurluk kapı ve marşbiyel saclarını almıştım. Murat124'ün çamurluğu şahin doğan gibi civatalı değil kime gittiysem bi bahane bulup uğraşmak istemedi, malesef kaldı böyle.

Kahn23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Emeğine sağlık.

İmkanlar el verdiğince güzel iş çıkarmışsın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok teşekkür ederim abi Şuan araba bitti komple boyasını yaptım iç döşemleri komple deri döşeme yapıldı akşam güncelleme yapıcam

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2. güncelleme

amacım kendi yaptığım işleri anlatmaktı ama böylede eksik olucaktı. araca uzun yıllar sorunsuz binmek için herşeyine el attık.
    aracın kaporta boyamasına başlamadan önce ilk olarak 1.2 motorumuzdan kurtulup 1.6 daha seri motor attık. Frenlerim iyi değildi, westinghouse fren merkezleri değişti.
    hazır motora el atmışken üst model tofaşlarda çıkan şarj dinamosu takıldı aküsü değişti. komple ön takım yapıldı bu araçlarda ön takım çok sıkıntılı düzen tutmuyor.
    ön takımdan sonra yürüyenimiz güzel olsun dedik sıfır direksiyon kutusu takıldı. lpg tankı ve beyni sıfırı ile değişti komple egsoz yapıldı alt taban sacındaki çürükler yapılıp pütür atıldı aracın içinede aynı işlem uygulandı. bu aşamalarla ilgili çok fazla fotoğraf atmıcam asıl konudan sapmamak için.

131mirafiori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O arabayı inşallah satmazsın ve imkanlar düzelince çok çok çok daha iyi şekilde toplar saklarsın. Çok güzel işler yapmışsın bravo
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    itin köpeğin maskarası değil, Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti'nin bekçisi, askeriyim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok teşekkür ederim abi yıllardır senin konunu takipteyim senin beğenmem mutlu etti ufak bi spoyler olsun araç bitti sayılır

131mirafiori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı muhammet0325 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok teşekkür ederim abi yıllardır senin konunu takipteyim senin beğenmem mutlu etti ufak bi spoyler olsun araç bitti sayılır
    ]
    Ah o kelebek camların yaz akşamları gezerken verdiği serinlik... Sol el camdan dışarda sağ el direksiyonda saat 12 yönünde Keyifli sürüşler kardeşim
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    itin köpeğin maskarası değil, Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti'nin bekçisi, askeriyim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 131mirafiori Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ah o kelebek camların yaz akşamları gezerken verdiği serinlik... Sol el camdan dışarda sağ el direksiyonda saat 12 yönünde Keyifli sürüşler kardeşim
    birde eski seri pioneerleri koydum abi çok teşekkür ederim

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kendi açımızdan düşündüğümüzde çok başarılı iş, en başta cesaret işi. Üst düzey bir iş beklentisi olmadan el emeği göz nuru yapmışsın, gayet de tatmin edici duruyor sonuçlar. İleride tekrar bir boya kaporta yaparsın imkan oldukça

Ben komşulara takıldım, en son kapı tavan ve bagajdan sonra müdahale edene kadar bence iyi dayanmışlar, onca toz ve gürültüden sonra bir de 10 kutu sprey astarı da site otoparkında attın sanırım. O astar etraftaki arabaların üzerine, giriş kat dairelere, çocuk parkındaki çocuklara da uçmuştur muhtemelen gözle görünmeyecek seviyede olsa dahi. Arabanın oraya bakan bir dairede otursam, çocuğum bahçede oynamaya çıkıyor olsa veya arabamı başka yere parkedemiyor olsam muhtemelen daha erken engel olurdum diye tahmin ediyorum, şanslıymışsın bence.

Kesene bereket, güle güle kullanmak dilekleriyle

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kendi açımızdan düşündüğümüzde çok başarılı iş, en başta cesaret işi. Üst düzey bir iş beklentisi olmadan el emeği göz nuru yapmışsın, gayet de tatmin edici duruyor sonuçlar. İleride tekrar bir boya kaporta yaparsın imkan oldukça

Ben komşulara takıldım, en son kapı tavan ve bagajdan sonra müdahale edene kadar bence iyi dayanmışlar, onca toz ve gürültüden sonra bir de 10 kutu sprey astarı da site otoparkında attın sanırım. O astar etraftaki arabaların üzerine, giriş kat dairelere, çocuk parkındaki çocuklara da uçmuştur muhtemelen gözle görünmeyecek seviyede olsa dahi. Arabanın oraya bakan bir dairede otursam, çocuğum bahçede oynamaya çıkıyor olsa veya arabamı başka yere parkedemiyor olsam muhtemelen daha erken engel olurdum diye tahmin ediyorum, şanslıymışsın bence.

Kesene bereket, güle güle kullanmak dilekleriyle
    teşekkür ederim amatörce güncel halinden daha güzel bi görünüm elde etmekti profosyonel bi iş olmadı ama eski halinden iyi oldu diyebilirim

genelde işlerim bitince akşam arabayı yerine koyduğum zaman fotoğraf çekiyordum oda bulunduğu yerde işlem yapmışım gibi bi algı oluşturdu sanırım.
    Kazıma yaparken sitenin 3 farklı otopark alanı var özellikle araç yokken otopark boşken kazıma işlemini yaptım fotolarda mevcut süpürgem daima yanımdaydı parça parça işlem yaptım toz dağılmasın die hemen müdahale ediyordum
    astar içinde elbette araçların içinde yapmadım plakalarımı takıp boş bi sokağa geçip yapmıştım onunda fotoğrafı var ekliyorum.
    Son olarakta çocuklar için sokağa çıkma yasağı vardı birkere bile parkta çocuk görmedim şans değilde öyle abartılı kimseye rahatsızlık vermedim 43 daireden sadece 1 kişi rahatsız oldu oda gece mesaide kalan birisiydi bende hemen bıraktım kazıma işlemini Üstelik oda aracın bitmiş halini görünce bikaç tur arabayla gezdi yani kimsenin gönlünü kırmadım aksine işlem yaparken çoğu komşu gelip merakla seyrediyordu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gelen beğeni sayısına göre beğenildiğini düşünüp devam ediyorum boyayı attım Ama en büyük sorun akma olayı oldu buna rağmen sonuç beni mutlu etti ilk denemeye göre başarılı sayılabilir

görüntü nasıl olcak die hemen ön tarafını taktım

ön camın siyah olması çok rahatsız ediyodu onu değiştirdim.

Konu muhammet0325 tarafından (18-05-2020 Saat 18:29 ) değiştirilmiştir.

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    5 yaşına kadar Murat 124’ün içinde büyüdüm. Az hatırlasam da fotoğraflardan baktıkça hatıralar canlanıyor.
    Elinize sağlık gerçekten çok güzel olmuş. Kendi ellerinle emek vererek yaptığın şeyden ötesi yok. Para ile yaptırırsın da hiç bi tat alamazsın.

SpeedlinE™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah,boya sonrası sanırım sulu zımpara ve pasta cila geçiyorlar galiba yüzey bir nebze daha iyi oluyor. daha sonrasında yapma imkanınız oldu mu? (konu hakkında bilgim yok detaylı maalesef)

bu arada çok güzel oldu en önemlisi el emeğiniz
    HotHatch Lovers!

painkller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gram gram işlenmiş araba, benim için ip gibi yapılmış bir arabadan daha çok sahibinin el emeği ile toplanmış araba daha kıymetli. Ellerinize sağlık.
    TR - B13

zOnstyLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    el emegi herseyden kıymetli eline saglık, boyle buyuk bir revizyona girmişken boyayıda iyi bir ustaya yaptırsaydın keske dedim. Yinede gayet guzel olmus ama kazasız belasız surusler.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler