User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
25 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Ford Fiesta S 1.6 TDCI

fevzi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Ford Fiesta S 1.6 TDCI

Merhabalar;
    Yaklaşık 4 aydır birlikte olduğum Fiesta S aracımın konusunu açmak bu güne nasip oldu.
    Uzunca bir süredir Fiesta S veya ST bakınıyordum en sonunda içime sinen full orjinal hiç oynanmamış bir araç nasip oldu.
    Aracım 2007 Model Şuan güncel 94,500 KM de
    Aracıma şimdilik mekanik bakım harici birşey yapmadım sadece Corona sebebiyle pek fazla kullanma şansımda olmadı zaten aracı genelde garajda yatmakta kendileri.

İmkanlarım el verdiğince kaliteli parçalarla aracımı geliştireceğim inşaallah
    Yapılacaklar listem şu şekilde ;

ST150 Frenlere geçmek (Fiesta larda frenler gerçekten çok zayıf şuan 258mm disklere sahip, nasip olursa ilk olarak 278mm lere geçeceğim)
    Eibach 3.5mm Spor yay
    Blistein b12 Amortisörler ( TR'de henüz bulamadım imkan el verirse ithal edeceğim)
    Ön-Arka Spacer
    PowerFlex Amortisöt Burçları

Kozmetik olarak en acil olanlar şuan
    -Arka tampon çıtası yok onu sipariş edeceğim
    -Ön-Arka tamponum boya istiyor
    -Jantlar Boyanacak
    -Bagaj kapağı logosu orjinal olarak ST bulabildiğim için onu taktım ben "S" bulabilirsem değiştireceğim.

Umarım sene sonuna kadar bu işlemleri yapmış olacağım aklımdaki planlar bu şekilde sizlerinde önerilerini bekliyorum.

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah Allah kaza bela vermesin. Forum'dan @CooLeqenD nickli Berkay'da da vardı, ciddi manada az yakan ve keyifli arabalar. Güle güle kullanın. Km'si çok güzelmiş.

Yapılacaklar listeniz olması gereken upgrade listesi olmuş. Ona ilave olarak aracın plastik aksamlarını würth plastik boyası ile boyarsanız çok daha temiz bir görünümüze kavuşabilirsiniz. Kapı çıtaları, kapı kolları, tampon ızgaraları gibi kısımlarda çok işe yarıyor. Siyah arabada göze batıyor böyle şeyler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    lise döneminde aynı sokakta oturduğumuz arfy abinin fiesta s i bende araba sevdasını başlatmıştı,fiesta s görünce hala ayrı bir mutlu oluyorum maşallah aracınıza yapılacaklardan sonra çok daha güzel olacaktır.

nostalji olsun,fazla foto içerir...
    http://www.techturkey.com/forum/foto...aflari-15.html

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seven7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah Allah kaza bela vermesin. Forum'dan @CooLeqenD nickli Berkay'da da vardı, ciddi manada az yakan ve keyifli arabalar. Güle güle kullanın. Km'si çok güzelmiş.

Yapılacaklar listeniz olması gereken upgrade listesi olmuş. Ona ilave olarak aracın plastik aksamlarını würth plastik boyası ile boyarsanız çok daha temiz bir görünümüze kavuşabilirsiniz. Kapı çıtaları, kapı kolları, tampon ızgaraları gibi kısımlarda çok işe yarıyor. Siyah arabada göze batıyor böyle şeyler.
    Teşekkür ederim yorumunuz için;
    Evet benim aklımda da var fakat ben ön/arka tampon üzerindeki trimleri antrasit simli gri kapı çıtaları ve kapı kollarını gövde rengi yapmayı düşünüyorum bakalım boyatma vakti geldiğinde hepsi toptan yapılıp çıkacak inşallah.

Alıntı oğuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    lise döneminde aynı sokakta oturduğumuz arfy abinin fiesta s i bende araba sevdasını başlatmıştı,fiesta s görünce hala ayrı bir mutlu oluyorum maşallah aracınıza yapılacaklardan sonra çok daha güzel olacaktır.

nostalji olsun,fazla foto içerir...
    http://www.techturkey.com/forum/foto...aflari-15.html
    Bu aracı bende biliyorum aynen bu araçlar yeni yeni çıkmaya başladığında sahip olunan bir araçtı sanırım.
    Begendiğim bi araçtı umarım şuan bilinçli ellerdedir.

KaraniC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah çok güzel görünüyor. corsayı sattığım zamanlar ben de st lere epey bakmıştım ama bütçeye uygun düzgün bir araç bulamamıştım. aracınızın koltukları st ler ile aynı değil mi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    zamanında niyetlenmiştim size kısmetmiş hayırlısı olsun kazasız belasız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KaraniC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah çok güzel görünüyor. corsayı sattığım zamanlar ben de st lere epey bakmıştım ama bütçeye uygun düzgün bir araç bulamamıştım. aracınızın koltukları st ler ile aynı değil mi?
    Teşekkür ederim. Evet ST lerler aynı sadece ST lerde ST logosu işli S lerde o işleme yok

Alıntı MURAT_HLX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zamanında niyetlenmiştim size kısmetmiş hayırlısı olsun kazasız belasız
    Teşekkür ederim

16 FR 549 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İyi günlerde kullanın istediklerinizi yaptıkça daha da çok seversiniz kesinlikle

CasabLanca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güle güle kullanın, Bursa Otomap’da olan araç sanırım. Bizde günlük olarak büyük turbolu sport kullanıyoruz fiyat performans skalasında başarılı araçlar.

CooLeqenD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı fevzi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar;
    Yaklaşık 4 aydır birlikte olduğum Fiesta S aracımın konusunu açmak bu güne nasip oldu.
    Uzunca bir süredir Fiesta S veya ST bakınıyordum en sonunda içime sinen full orjinal hiç oynanmamış bir araç nasip oldu.
    Aracıma şimdilik mekanik bakım harici birşey yapmadım sadece Corona sebebiyle pek fazla kullanma şansımda olmadı zaten aracı genelde garajda yatmakta kendileri.

ST150 Frenlere geçmek (Fiesta larda frenler gerçekten çok zayıf şuan 258mm disklere sahip, nasip olursa ilk olarak 278mm lere geçeceğim)
    Eibach 3.5mm Spor yay
    Blistein b12 Amortisörler ( TR'de henüz bulamadım imkan el verirse ithal edeceğim)
    Ön-Arka Spacer

-Jantlar Boyanacak
    -Bagaj kapağı logosu orjinal olarak ST bulabildiğim için onu taktım ben "S" bulabilirsem değiştireceğim.

Umarım sene sonuna kadar bu işlemleri yapmış olacağım aklımdaki planlar bu şekilde sizlerinde önerilerini bekliyorum.

https://i.imgyukle.com/2020/05/23/ySkIuy.jpg
    https://i.imgyukle.com/2020/05/23/yCAwZG.jpg
    https://i.imgyukle.com/2020/05/23/yCAfpf.jpg
    Maşallah allah kaza bela yüzü göstermesin KM gerçekten efsaneymiş , çok sevdiğim bir arabaydı temiz bir şey bulsam %75 tekrar geri dönerim o kadar çok sevdiğim bir arabaydı ve benim arabamın 3. Sahibiydim çok titiz kişiler tarafından kullanılmış orjinaldi baya lafın özüne gelecek olursak benim beğenmediğim yanı fazla güç gelmiyordu motoruna ve arkaların kampana olması başka en ufak sevmediğim yanı yoktu. Bu arada çıtaları gövde rengi yapmasanız daha iyi olur orjinallik açısından sonuçta

Alıntı Seven7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Az yakmak nedir be kardo, para üstü verecekti de işte ama elinden bir şey gelmiyordu

Otomobil Fotoğrafcısı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 16 FR 549 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi günlerde kullanın istediklerinizi yaptıkça daha da çok seversiniz kesinlikle
    Teşekkür ederim ; Ben şuan da seviyorum fakat aklımdakileri yaptıkça daha keyifli olmasını umuyorum

Alıntı CasabLanca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güle güle kullanın, Bursa Otomap’da olan araç sanırım. Bizde günlük olarak büyük turbolu sport kullanıyoruz fiyat performans skalasında başarılı araçlar.
    Teşekkür ederim , evet otomap daki araç bakalım şimdilik ben stock kullanıyorum yürüyen aksamdaki işlemler bitince bi tık mıncıklamak istiyorum açıkçası bende

Alıntı CooLeqenD Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah allah kaza bela yüzü göstermesin KM gerçekten efsaneymiş , çok sevdiğim bir arabaydı temiz bir şey bulsam %75 tekrar geri dönerim o kadar çok sevdiğim bir arabaydı ve benim arabamın 3. Sahibiydim çok titiz kişiler tarafından kullanılmış orjinaldi baya lafın özüne gelecek olursak benim beğenmediğim yanı fazla güç gelmiyordu motoruna ve arkaların kampana olması başka en ufak sevmediğim yanı yoktu. Bu arada çıtaları gövde rengi yapmasanız daha iyi olur orjinallik açısından sonuçta
    Amin cümlemize Allah kaza bela göstermesin.
    Aslında arkalar kolayca diske çevriliyor fakat pek fark etmiyor diyor çevirenler belki bende çevirebilirim arkaları diske şuan kararsızım o konuda . Şuan 90hp yeterli geliyor bana en azından şimdilik yürüyen akşamla işim bitinceye kadar zaten pek fazla bir beklentim de yok 100-120 HP civarında olması yeterli bence çokta fazlası zarar diye düşünüyorum
    Araç arama arifesindeyken sizin eski aracınız da sandım ilandaydı İzmir de galeride sizin fotoğraflardaki kadar diri durmuyordu en son şuan bilmiyorum ne durumdadır

oss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhabalar;

Eibach 3.5mm Spor yay
    Ön-Arka Spacer

-Jantlar Boyanacak

hayırlı olsun güle güle kullanın tam sleeper projelik bir araç

CooLeqenD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Amin cümlemize Allah kaza bela göstermesin.
    Aslında arkalar kolayca diske çevriliyor fakat pek fark etmiyor diyor çevirenler belki bende çevirebilirim arkaları diske şuan kararsızım o konuda . Şuan 90hp yeterli geliyor bana en azından şimdilik yürüyen akşamla işim bitinceye kadar zaten pek fazla bir beklentim de yok 100-120 HP civarında olması yeterli bence çokta fazlası zarar diye düşünüyorum
    Araç arama arifesindeyken sizin eski aracınız da sandım ilandaydı İzmir de galeride sizin fotoğraflardaki kadar diri durmuyordu en son şuan bilmiyorum ne durumdadır

Belki güzel bir S bulsam kırmızı veya tuğla renkli var ismini bilmiyorum o renk olsa geçmek isterdim. Ben hiç araştırmamıştım arkaları diske çevirme konusunu, bende sadece Yazılım, DP + Düz ve Coil vardı inanılmaz keyif alıyordum. Zaten yürüyen ST olduğu için güzel yol tutuşu ve ben arabayı üst mahalleden arkadaşıma verdim oda akrabasına izmire verdi galeri gibi yerde fotoğrafları çekilmişti akrabasındaydı diye biliyorum şuan hala onlarda mı sattılar mı bilemiyorum. 190-195kmh gibi bitiyor zaten araba tertemiz çok keyifliydi

Allah kaza bela yüzü göstermesin, maşallah.
    Otomobil Fotoğrafcısı

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu araçlara oldum olası bayılıyorum.Hep alacam alacam dedim,bi türlü kısmet olmadı.

aracınız çok temiz maşallah,kondisyonu vs süper duruyor.Hayırlı olsun kazasız belasız kullanın.Konuyu muhakkak güncelleyin takip edelim bizde
    Konu MertSerhanÖ. tarafından (25-05-2020 Saat 00:04 ) değiştirilmiştir.
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı oss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun güle güle kullanın tam sleeper projelik bir araç
    Teşekkür ederim çok sağolun

Alıntı CooLeqenD Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Belki güzel bir S bulsam kırmızı veya tuğla renkli var ismini bilmiyorum o renk olsa geçmek isterdim. Ben hiç araştırmamıştım arkaları diske çevirme konusunu, bende sadece Yazılım, DP + Düz ve Coil vardı inanılmaz keyif alıyordum. Zaten yürüyen ST olduğu için güzel yol tutuşu ve ben arabayı üst mahalleden arkadaşıma verdim oda akrabasına izmire verdi galeri gibi yerde fotoğrafları çekilmişti akrabasındaydı diye biliyorum şuan hala onlarda mı sattılar mı bilemiyorum. 190-195kmh gibi bitiyor zaten araba tertemiz çok keyifliydi

Allah kaza bela yüzü göstermesin, maşallah.
    O renkten ben şimdiye kadar 2 tane gördüm ikisinde de km ler çok fazlaydı ve biraz yıpranmıştı kozmetik olarak.
    Arkalar çeviriliyor sadece disk ve kampana yeterli oluyor.
    Ben önleri ST frenlere çevireceğim ilk etapta gerek duyarsam arkaları da çevireceğim.
    Siz coil olarak hangi marka kullanmıştınız ? Ben henüz TR de aftermarket bir ürün bulamadım coil olarak başaran vs. Zaten kesinlikle düşünmüyorum

Bu arada araç bayram öncesine kadar ilandaydı satıldı sanırım yada ilandan çektiler aracı

Alıntı MertSerhanÖ. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu araçlara oldum olası bayılıyorum.Hep alacam alacam dedim,bi türlü kısmet olmadı.

aracınız çok temiz maşallah,kondisyonu vs süper duruyor.Hayırlı olsun kazasız belasız kullanın.Konuyu muhakkak güncelleyin takip edelim bizde
    Teşekkür ederim , Araca eklemeler yaptıkça güncelleneceğim
    Konu fevzi tarafından (25-05-2020 Saat 00:08 ) değiştirilmiştir.

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah aracınız çok temiz ve diri duruyor bu temizlikte böyle bir araç bulmak 2020 yılında biraz zor olsa gerek
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

Melih-Ö - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    66 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Km gerçektende çok güzelmiş böyle bir araçta. Maşallah kazasız belasız
    App plaka ve pleksik plakalık için ulaşabilirsiniz. Ailenizin Plakacısı

www.instagram.com/kokumerkezi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı -Murat Özcan- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah aracınız çok temiz ve diri duruyor bu temizlikte böyle bir araç bulmak 2020 yılında biraz zor olsa gerek
    Teşekkür ederim

Alıntı Melih-Ö Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Km gerçektende çok güzelmiş böyle bir araçta. Maşallah kazasız belasız
    Teşekkür ederim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Korona Günlükleri 1

İçinde bulunduğumuz Korona günlerinde aldığımdan beri gözümü tırmalayan logolara el atayım dedim.
    Daha önceden ön ve arka logo için reklamcı arkadaşımda ölçüleri alarak logo için sticker yaptırmıştım.
    Elimde bulunan 5d Carbon folyo ile bir deneyeyim dedim sonuç benim gayet hoşuma gitti gerçi şuan üzerine vernik atmadığım için yıkamadan yıkalamaya biraz dokusu zarar gördü ama ayine de idare eder vaziyette

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler