User Tag List

Sayfa 1/16 12311 ... SonSon
301 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: VW Scirocco R Donusum Hikayesi.. 34 JN 8926

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

VW Scirocco R Donusum Hikayesi.. 34 JN 8926

Konuyu normalde arac kaplamadan ciktiktan sonra acacaktim ama dayanamadim

Herkese iyi forumlar saglikli gunler arkadaslar abiler kardesler. Makyajli Kasa vw scirocco hikayesi paylasacagim sizlere umarim keyifle okursunuz..

Once Alma hikayemi anlatayim size ;

2019 Agustos ayinda 2015 Model, Hyundai i30 aracimi cok guzel bir fiyata satinca yillardir hayalim olan ama bi turlu cesaret edemedigim Sciroccoyu almaya uzun dusunceler istisareler yaparak almaya karar verdim.

alacagim scirocco'da su ozelliklerolacakti ;

Kesinlikle makyajli kasa olacak, 160 Lik CTH Motor Olacak, Hatasiz boyasiz hor kullanilmamis Olacak, Cam tavan olacak, DSG Olacak, Led far olacak, KM'si dusuk olacakti, renk onemli degil pembede olurdu

***** sitede yattim kalktim, 3 hafta boyunca istedigim kombinde bi arac dusmuyordu Yada asiri hor kullanilmis dusuyordu. Bi tane Mavi scirocco dustu tam istedigim kombinasyonda Yalovada arac Sag on camurluk boyali demisti sahibi dedik 1 parcaysa problem degildir Aracta hasar kaydi vs yok. Atladik arkadasla yalovaya gittik araca baktik fakat arac hicte resimlerdeki gibi ve anlatildigi gibi degildi, dedik expere sokalim satici sanayiye gidelim orda var dedi bana exper dedim yok izmitte unlu bi expertize gidecegiz. Basladi bu kivirmaya yok gidemeyiz yok uzak yok bilmem ne diye, Orda killandim tabiki dedim ben koyucam benzin sen takip et bizi gidelim Bu mirin kirin yaparak takip etti bizi gittik siraya girdik 6 saat sonra expertiz yapildi araca Ve bingo tam dusundugum gibi arac felegin cemberinden gecmis Airbagler patlak direncli, emniyet kemerleri direncli, kaput cikma farlar cikma, sag camurluk boyali saselerde ufak duzeltmeler var, karter degismis vs vs secereyi doktu expertiz. orda saticiyla girdik birbirimize al arabani sok bi tarafina dedim [kufur ettim] exper parasinida kendisine kitleyip istanbula yola dustuk Aradan 1 hafta gecti ben gene surekli ilanlari kovaliyorum fakat istedigim gibi bi arac dusmemisti ve bi sabah suan sahip oldugum arac ilana dustu. Tam istedigim kombindeydi yani siparis verseniz boylesi gelmezdi diyebilirim

Hemen Aradim konustum dedim bole bole bi problem yasadik senlede yasamayalim varsa aracinda bisey soyle simdiden bosa zaman kaybetmeyelim. abi hic bisey yok al nereye gosteriyorsan goster dedi, anlastik ve kutsal mekan merter mc de araci bulustuk gorduk begendik tam istedigim gibi 54.000 km'de servis bakimli bi sciroccoydu. Expertize soktuk otoportta ve dedigi gibi arac hatasiz boyasiz degisensiz ellenmemis oynanmamis sifir ayarinda turkiyede sayili hatasiz sciroccolardan biriydi ve hemen el sikistik 109.500 'e araci aldim. Allaha bin sukurki oynanmamis nadir temizlikte kalmis patlamamis bi sciroccoya sahip oldum. 109.500 e aldigim arac 1 sene gecmeden uzerine 100 bin kar koydu ya ne diyim daha

Arac aldigimda stok'tu fakat ben arabanin kaderini biraz degistirdim simdi bu donusume baslayalim umarim keyifle okursunuz, Eksik gordugunuz begenmediginiz bi yer olursa mutlaka soyleyin degerlendireyim.

Aracimin Standart ozelligi ; 2015 Model Sportline paket Makyajlı kasa , 160 Lik CTH Motor, DSG , Cam tavan, Led far 63.000 KM'De

Araca yapilan islemleri yazayim once;

Dis Modifikasyon;

* Komple R Bodykit
    * Candy-Red [Elma Sekeri] Komple Renk degisim Kaplama
    * 4 Bagimsiz, Cift Kompresor Air Suspansiyon
    * Orta ve Son susturcu Iptali + 120 lik Egzoz cikislari + Orta Susturucu Yerine Kumandali Warex
    * 18 inc AMG Jant + 225 40 18 Goodyear asymetric 5 Lastik
    * On cam ve cam tavan dahil 3 numara cam filmi
    * Gizli Ozellikleri Aktif Etme
    * Far kaslari
    * Stop Cercevesi + R Kaliper kapaklari

Motor Modifikasyon;

* G-Force Motorsport Stage 1 Yazilim [210 PS 300 Tork]
    * R8 Bobin [Beru Marka]
    * NGK Bkr7eix-D Buji

Ic Modifikasyon

* Hakiki Alcantra + Deri Direksiyon Kaplama + DSG Vites Korugu Alcantra Kaplama
    * DSG Vites R Krom kaplamaları
    * F1 Kulakciklar
    * Androidli Double Din Teyp
    * Ic Aydinlatmalar Photon Led Uygulama

Aklima gelmeyen bir kac uygulamada var genel uygulamalarim bunlar simdi artik gecelim r donusum hikayemize

Araci ilk aldik klasik poz

Evet aracimiz zir stoktu, hemen aracimiza on ek, yan marspiyel, r cup spoiler, arka difuzor siparisi verdik ilk baslarda goze guzel geliyordu fakat alisinca dahada agresif olsun istedim yavas yavas geliyoruz r donusume

Aracin disi boyleydi, fazla foto koymuyorum sikmayalim okuyuculari

Aracın içinede ufak tefek detay yaptım,

Direksiyon Orjinal alcantra+Delikli Deri kaplama
    DSG Kromaj + R Logolar + Koruk Alcantra kaplama
    Double din teyp
    Air Gösterge paneli alcantra kaplama
    F1 kulakcıklar vs

ve artik gecelim projeye bi gece ruyamda aracimin r'a donusumunu gordum ve gece uyanip sabaha kadar dusundum ve karar verdim bu araci donusturmeliyiz dedim ve 2 haftalik surecte araci r'a cevirdik

Araci bu hale getirtik, fakat aracin rengi metalik siyah oldugundan mutevellik yapilan uygulamalar araci gostermiyordu uzun arastirmalarim ve gorusmelerim sonucunda aracin rengini degistirmeye, Guzel bir reng'e kaplatmaya karar verdim. Ve kaplatacagim firmayla gorustum.

Araci Carsamba gunu Bi firmayla anlastim ve kendilerine teslim ettim, Renk konusunda Candyred Elma sekeri Renginde karar verdik. Aracin ruhsat islemleri vs dahil anlastim. Aracin kaportasinda 5 10 tane ufak gamze ve gocuk vardi onlarida hallettirdim boyasiz bir sekilde. Cincik gibi oldu arac.

Ve teslim aldım.

Aracıma suan keyifle biniyorum.

Okudugunuz icin cok tesekkur ederim..

Buda r donusum videosu

Konu RedEdition34 tarafından (07-06-2020 Saat 21:57 ) değiştirilmiştir.

TLH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Airli cumalar dilerim
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Tbekler Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Airli cumalar dilerim
    Sizede hayirli cumalar

Aracta eibach sportline spor yay takmistik fakat basikliginden memnun kalmadigim icin air yaptirmaya karar verdik.

Bu arada Sag sase kesilmedi. Bu Sekil yaptirttim.

FreeCaptiv3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arka lastik önü stickeri acil sökmen gerekiyor, zira o logo Renault Sport logosu. En son öyleydi yani.

12' VW Golf 1.4 TSI 122 HP
    17' Clio IV Touchrome 1.2 16V
    02' Megane Coupé Dynamique 1.6 16v
    99' Megane 1.6 RTE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı FreeCaptiv3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arka lastik önü stickeri acil sökmen gerekiyor, zira o logo Renault Sport logosu. En son öyleydi yani.
    Evet Renault sport stickerindan Scirocco sport yapmislar sokuldu onlar tabiki, kaplama yapildigi icin bidaha yapistirmicaz

SpeedlinE™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ön tarafta basmak için biraz daha pay var, vatan toprağı maksat

Maşallah...
    HotHatch Lovers!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SpeedlinE™ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ön tarafta basmak için biraz daha pay var, vatan toprağı maksat

Maşallah...
    Tesekkur ederim, Sag sasenin kesilmesi gerekiyor tam yere oturtmak icin araci fakat kesinlikle karsiyim kesilmesine o yuzden sag taraf sol tarafa nazaran 2 3 cm yuksekte kaliyor dip basikta.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Maaşallah.

Bence de kafa biraz daha basılmalı. Şaseyse şase.
    15' Scuba Blue A3 TDI S-line

https://www.instagram.com/scuba_blue_a3/

SpeedlinE™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kötü olmuş ama şase kesenler herhalde bir problem yaşamıyor ki böyle kesip güzelce oturtmuşlar makineyi. Aşağıda iki güzel örneğini ekliyorum tam kafamda ki kıvamı

HotHatch Lovers!

TLH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence de şase kesilebilir, karter sürtmeli
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

BarışSever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anıl Ercan klasiği

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracin Direksiyon kaplaması, DSG Kaplamasi , Air tüp kaplamasi vs Dalga amacli attiginiz fotodaki Ünal Turanın Ortagı oldugu Tekin oto Dizayn'da yapildi. Dalga gecilcek bi adam kesinlikle degil ön yargı kırılmasını bende yasadım orada

Hatta araca r bodykitten sonra kapi bantlarında problem olustu bodykitten sonra direksiyonu kaplattik Kendisi aksamın kör karanlıgında kapi bantlarını elini keserek halletti. Kendisine tekrar teşekkür ederim.

Ha bu degildirki Ü.T Fanıyım kesinlikle degilim ama insan evladi kendisi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bi ara i30 ve 206 cc mevcut muydu sizde ?Aracın alındıktan sonraki görüntüsü kaderi onlara doğru gitmiş çünkü oradan bu kanıya vardım...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı driver_can Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bi ara i30 ve 206 cc mevcut muydu sizde ?Aracın alındıktan sonraki görüntüsü kaderi onlara doğru gitmiş çünkü oradan bu kanıya vardım...
    Evet ikiside vardı, fakat bunun modifiyesini i30 gibi extreme yapmadik, R Bodykit ve Güzel bi renk kaplama ile bitirdim.

Goruntude ne problem var soylermisin ? Ona gore bende degisiklige gideyim ? Ne var suan abartı ? Airmi ?

Batu-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bence harika olmuş hayalimde ki gibi sadece jantlarını beğenmedim hayalimde bu jantlar yoktu ben cms40 koymuştum küçük olunca daha güzel oluyo

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı RedEdition34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet ikiside vardı, fakat bunun modifiyesini i30 gibi extreme yapmadik, R Bodykit ve Güzel bi renk kaplama ile bitirdim.

Goruntude ne problem var soylermisin ? Ona gore bende degisiklige gideyim ? Ne var suan abartı ? Airmi ?
    Aracınızın orjinal görüntüsü gayet güzelmiş zaten.Şuanki kaplamanın rengi aracı diğer yıkık scıroccolar gibi gösterecek.Mercedes jantını vw’e yakıştıramıyorum ben.Amaç sokaktaki tüm kiralık çıkması scıroccolar gibi olmaksa doğru işlemler yapılmış.Onun yerine yay spacer zevke göre r body kit olarak kalsaymış oem+ görüntüyle daha çok göze hitap ederdi.Roccolar özellikle de makyajlı kasalar görüntü itibariyle şık duruyor çok oynamaya gerek duymazdım ben.

enesy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    38 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gerçekten son derece güzel bir type r .

Elinize sağlık.

Fotolara sondan başlayıp başa doğru gidince araç güzelleşti

Gökhan Bilgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kral mafyasın be

FreeCaptiv3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fotoğraflara aşağıdan yukarıya doğru bakınca daha güzel oluyor. Tavsiye olunur.

12' VW Golf 1.4 TSI 122 HP
    17' Clio IV Touchrome 1.2 16V
    02' Megane Coupé Dynamique 1.6 16v
    99' Megane 1.6 RTE

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler