User Tag List

7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Dağ Keçisi - 2002 Jeep Cherokee 3.7 KJ

denizalpakinci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Dağ Keçisi - 2002 Jeep Cherokee 3.7 KJ

Öncelikle Merhabalar ,
    Yıllar olmuş foruma konu açmayalı.İş güç evlilik vs. derken arabacı kimliğimizi rafa kaldırmışız.
    Bu süreçte aldığımız bindiğimiz sattığımız bir çok araba oldu elimde fotoğrafları olanların konusunu açacağım yavaş yavaş.
    Şimdiye kadar genellikle coupe arabalar aldık yaptık bindik birde 4x4 yapalım dedik arayışa başladık.
    İstediğim renk,kombinasyonda ve bütçeme en uygun aracı Tokat-Erba'dabuldum.Atladım otobüse gittim ama malesef Amerikandan anlayan usta bulmak biraz zor oldu.

Motor-Şanzıman-Aktarma güzel,gerekli revizyonlar yapılmış.Kaporta Boya kondisyonu güzel içimize sindi satışını aldım.Ankara'ya 100 Km kala devirdaim dağıldı.Amerikan maceramız ilk başlangıç sinyalini vermiş oldu.

Devirdaim,radyatör,yedek su deposu,su tapaları,termostat vs. gibi soğutma tertibatının neredeyse tüm parçalarını değiştirdik.Horumları elden geçirdik.Yağ bakımımızı yaptık,ön takımda değişmesi gereken parçalarımızı değiştirdik.
    Bir süre ön cam filmi ve app harici değişiklik yapmadan kullandım,arazi performansı fena değildi fakat lastikler arazide biraz üzüyordu beni.

BF Goodrich AT KO2 lastiklerimizi aldık.3,5 CM spacerlarımızı da taktık.Amerikan parklarımızı yeniledik.

Amerikan araçlarının genel olarak aydınlatma ile alakalı problemleri var,bende gece arazi gezilerini vs. seviyorum.Bu sebeple aydınlatma konusunda nasıl bir iyileştirme yapabilirim diye düşünürken Led Bar alma kararı verdim fakat bir türlü yeri konusunda karar veremiyordum.Tavana uygulanmış örnekleri vardı ama hoşuma gitmiyordu.Tam düşündüğüm yer için üretilmiş bir led bar buldum ve montajını gerçekleştirdik.

Şehir içi aydınlatma konusundaki arayışım devam ediyordu.Farlara Bi-Xenon montajı gerçekleştirdim.Bİraz meşakkatli oldu fakat deydi.

Araya pandemi girdi durumlar değişti vs. yollarımızı ayrımak zorunda kaldık...
    Satılmadan önceki son fotoğrafları bunlarda.

Keyifli forumlar...
    Konu denizalpakinci tarafından (09-04-2021 Saat 18:58 ) değiştirilmiştir.
    Astra H (Sold)e46 Compact (Wrecked)e46 Coupe (Sold)207Rc(Sold)Focus St(Sold)Astra Bertone(Sold)R56 CooperS(Sold)
    RCZ(Sold)A5(Sold)

Alıntı !KO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    söküp gelicem ben sadece donla geliceeem

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlk fotoğraf hariç fotoğraflar görünmüyor.
    Çok merak ettiğim ve tam alıcakken direkten döndüğüm bir araç.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk fotoğraf hariç fotoğraflar görünmüyor.
    Çok merak ettiğim ve tam alıcakken direkten döndüğüm bir araç.
    Baya uzun süredir kullanmadığım için unutmuşum Düzenledim tekrar.
    Astra H (Sold)e46 Compact (Wrecked)e46 Coupe (Sold)207Rc(Sold)Focus St(Sold)Astra Bertone(Sold)R56 CooperS(Sold)
    RCZ(Sold)A5(Sold)

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallahı var. Kasası çok şekil bu modelin.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

KaraniC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah son hali gayet güzel ve kullanışlı olmuş

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Süper duruyor, çok merak edip asla cesaret edemediğim araçlardan birisi.

Kısaca bilgi verseniz süper olur aslında, alınır mı, yorar mı, parça durumu- parça fiyatları- yakıtı- konforu vs nasıldır?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallahı var. Kasası çok şekil bu modelin.
    Teşekkürler,sağolun.

Alıntı KaraniC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah son hali gayet güzel ve kullanışlı olmuş
    Teşekkürler,evet son hali amacına uygun olmuştu

Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Süper duruyor, çok merak edip asla cesaret edemediğim araçlardan birisi.

Kısaca bilgi verseniz süper olur aslında, alınır mı, yorar mı, parça durumu- parça fiyatları- yakıtı- konforu vs nasıldır?
    Teşekkürler,uzun süre bende gitgeller yaşadım alınır mı vs konusunda.Geçmişi düzgün bakımları aksatılmamış bulunursa baş ağrıtmaz,bakımsız kalmış arızalarına geçici çözümler bulunmuşuna denk gelirseniz sanayi ikinci eviniz olur.Gerçi bu bakımsız kalan her araç için geçerli fakat parçaları çok ucuz değil.Ankara-İstanbul gibi büyük şehirlerde hazırda çoğu parçası var ama dediğim gibi çok uygun fiyatlı değiller.
    Arazi kabiliyeti benim için yeterliydi,haftasonları dağ tepe gezeyim binek arabaların çıkamadığı yerlere çıkıp kafa dinliyeyim modunda.Hard offroad için uygun değil tabiki.
    Konfor biraz göreceli,AT lastikle yoğun yol sesi,klasik amerikan plastik trim sesleri bolca vardı.Birazda sert bir amortisöre sahip.
    İç genişliği yeterli,bagaj küçük-lpg tankıyla dahada küçülüyor hatta yok gibi birşey. 😂
    Yakıt olarakta lpgde şehir içi-arazi karışık 20-22 Litre ortalaması vardı.V6 3700cc 2 tona yakın bir makina için fena değil diyebiliriz.
    En büyük güzelliği ister 2 çeker ister 4 çeker olarak kullanılabilmesiydi benim için.Yakıt sarfiyatına etkisi büyük.

Uçan piyasadan bu makinada nasibini aldı.Bundan iki yıl önce eli yüzü düzgün binilebilecek arabayı 60.000 civarına mâl edebiliydunuz şuan düzgünleri 150.000 civarında.
    Alınırken kaporta boyadan ziyade motor-şanzıman-aktarma çok çok dikkatli incelenmeli.
    Hararet en büyük problemi,iyi takip etmek lazım.
    Aldıktan sonra 10-15 harcamak göze alınabiliyorsa keyifli bir makina tavsiye ederim.
    RCZ(Sold)A5(Sold)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler