User Tag List

Sayfa 1/11 123 ... SonSon
197 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: E60'dan sonra Ufak Bir Mercedes macerası ve BMW'ye geri dönüş 2012 E90 320d MSport

Şahan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

E60'dan sonra Ufak Bir Mercedes macerası ve BMW'ye geri dönüş 2012 E90 320d MSport

Arkadaşlar merhabalar, 1 yıla yakın 2009 model 520d'e binip ani bir kararla sattıktan sonra 2010 model bir C180 Kompressor Amg almıştım.
    Aracım 100.000 km de oldukça düzgün bir araç olmasına aramızda bir bağ oluşamadı Bmw'den sonra direksiyon tepkileri, performans eksikliği vb durumlardan memnun olmadan 5 aya yakın bir süre bindim. Sonrasında aracımı satarak geçtiğimiz Cuma günü yeni aracımı aldım.

Öncelikle geçiş aşamasını resmeden bir foto paylaşayım.

Yeni aracım, 2012 model 134.000 km'de oldukça düzgün binilmiş, tek eklemesi beyaz led angel ampülü olan kurcalanmamış bir msport. Aracımda ekstra olarak ekran mevcut, onun haricinde ek bir donanım yok. Bu son gelen MSport donanımlarda, M Paketten farklı olarak, Antrasit tavan, recaro koltuklar, piano black dış kapı ve orta direk çerçeveleri, aliminyum dekor mevcut değil. Benim aracımda içi bej imitasyon deri, bej tavan ve piano black trimler kullanılmış. E90'ların en büyük sıkıntısı olan hareketsiz dururken yapılan manevralarda çok sert olan direksiyon, benim aracımda servotronic opsiyonu ile bertaraf edilmiş durumda. E60'dan sonra (mercedes'i hiç katmıyorum, anlaşamadık kendisi ile) yalıtım ve konfor eksiklikleri biraz hayal kırıklığı yarattı. Fakat gidişi, direksiyon hissiyatı ile kendine hayran bıraktı diyebilirim.

Serviste kontrolleri ve eksikleri tespit edildikten sonra evimizin önüne geldi

Sokağa çıkma yasağı olmasına rağmen, bana çok yakın olan arkadaşıma giderek, pasta cila, boya koruması, iç dezenfeksiyon ve detaylı iç temizliği, deri bakımı ve ön kaput filmi çekildi.

Son haline hayran kaldık tabi ki

Bundan sonra yapılacaklara, yol ve motor sesi izolasyonları, hız sabitleyici montajı, 18 style 193 jantlar ve eibach 3.5cm yaylar, bagaj üstü m dynamic spoiler, elektrikli ısıtmalı hafızalı recarolar, harman cardon ses sistemi, bluetooth com box (telefondan müzik dinleme ve konuşma için) olarak devam edeceğim. Tabi ki Melih hocamdan app siparişlerimizi verdik gelmelerini bekliyoruz Konuda güncelleme oldukça buradan paylaşıyor olacağım. Okuduğunuz için teşekkür ederim
    Zihin fukara olursa, fikir ukala olur..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    138 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    e60 ile e90 farkını @Deniz. her bindiğinde söylüyor, ben e90'a kısa süreli bindiğimde o farkı anlamıyorum açıkçası o kadar.
    e90 'ın direksiyon ve gövde kombinasyonu daha oynak daha hareketli geliyor, keskin manevralara daha rahat girer çıkar gibi hissettiriyor, e60 o noktalarda daha iri kalıyor.

yapacağınız geliştirmelerden sonra e60 kıvamına gelmiş olur diye düşünüyorum,severek takip edeceğiz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı wolkanku Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    e60 ile e90 farkını @Deniz. her bindiğinde söylüyor, ben e90'a kısa süreli bindiğimde o farkı anlamıyorum açıkçası o kadar.
    e90 'ın direksiyon ve gövde kombinasyonu daha oynak daha hareketli geliyor, keskin manevralara daha rahat girer çıkar gibi hissettiriyor, e60 o noktalarda daha iri kalıyor.

yapacağınız geliştirmelerden sonra e60 kıvamına gelmiş olur diye düşünüyorum,severek takip edeceğiz.
    Çok teşekkür ederim hocam, evet e90 daha hiperaktif bir araba. Direksiyon tepkileri boyutu sebebiyle daha oynak. Bakalım neler bekliyor bizi Sizin e60'ı da eski bir fan boy olarak severek takip ediyorum

AhmetKadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ooo Namlı BMW ben de bakımlara oraya gıdıyorum, cok memnunum.
    yenı arabanız hayırlı olsun, guzel gunlerde kullanın
    Ex: '08 Legacy SportWagon

Next:
    '03 BMW E39 530i
    http://www.techturkey.com/forum/otom...ml#post8600936

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun güle güle kullan

E60tan sonra E90 agresif gelmiştir, ben de F10dan çok memnunum ama F30un o agresifliğini özlüyorum.
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AhmetKadir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ooo Namlı BMW ben de bakımlara oraya gıdıyorum, cok memnunum.
    yenı arabanız hayırlı olsun, guzel gunlerde kullanın
    Namlı candır hocam çok teşekkür ederim bir gün karşılaşırız umarım

Alıntı Dragger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun güle güle kullan

E60tan sonra E90 agresif gelmiştir, ben de F10dan çok memnunum ama F30un o agresifliğini özlüyorum.
    Çok teşekkür ediyorum evet daha agresif, daha heyecanlı Ben de biraz ağır başlılığını özlerim gibi duruyor e60'ın. Sizde güle güle kullanın.

bosporuss06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güle güle kullanın,maşallah.Bahsettiğiniz 3 araçta birbirine yakın fiyatlarda ve alıcılar tarafından düşünülen,kıyaslanılan araçlar.Karşılaştırma ve yorumlar yol gösterebilir.Amg paketli c ler çok yakışıklı duruyor ama belkide bmw sonrası keyif olarak arka planda olabiliyor.Yanılmıyorsam yürüyenleride e class veya eski mercolar gibi değil.E90 ise sahip olduklarına göre çok iyi yürüyen ve keyif veren bi araç.Onunda galiba konfor,donanım eksiklikleri bulunuyor.E60 ise diğerlerine göre yürütme maliyeti daha fazla ve temizinin bulunması zor.Ama 5 serisi bir bmw'ye ve sınıf standartlarına göre sportif.Bu 3 araçda kafa karıştırır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin hocam. Bende e90 arıyorum. Çayyolunda bi galeriden ilandaydı sanırım. Bende konuştum ilandaki galeriyle 1.000₺ indirim yaptığı için üstüne bile düşmemiştim hiç. Sorması ayıp ne civarda bitti? Kmsi çok iyiydi sanırım 132.000 di

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bosporuss06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güle güle kullanın,maşallah.Bahsettiğiniz 3 araçta birbirine yakın fiyatlarda ve alıcılar tarafından düşünülen,kıyaslanılan araçlar.Karşılaştırma ve yorumlar yol gösterebilir.Amg paketli c ler çok yakışıklı duruyor ama belkide bmw sonrası keyif olarak arka planda olabiliyor.Yanılmıyorsam yürüyenleride e class veya eski mercolar gibi değil.E90 ise sahip olduklarına göre çok iyi yürüyen ve keyif veren bi araç.Onunda galiba konfor,donanım eksiklikleri bulunuyor.E60 ise diğerlerine göre yürütme maliyeti daha fazla ve temizinin bulunması zor.Ama 5 serisi bir bmw'ye ve sınıf standartlarına göre sportif.Bu 3 araçda kafa karıştırır.
    Kesinlikle öyle hocam, 5 serisi yürütme maliyetleri model eskidiğinden dolayı çok yüksek değiller ama temizini bulmak gerçekten çok zor. Mercedes'e geçtikten sonra baya bir süre e60 bakmaya devam ettim ama düzgününü bulamadığımdan e90'a şans verdim. Halen düzgünü olursa (200K km altında olması benim için yeterli) e60 benim kafamı karıştırabilir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oguzhandeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin hocam. Bende e90 arıyorum. Çayyolunda bi galeriden ilandaydı sanırım. Bende konuştum ilandaki galeriyle 1.000₺ indirim yaptığı için üstüne bile düşmemiştim hiç. Sorması ayıp ne civarda bitti? Kmsi çok iyiydi sanırım 132.000 di

Çok teşekkür ederim hocam daha iyileri size olur umarım. Araç benim eski arkadaşım olan bir galerideydi dediğiniz gibi. Fakat sahipleri kendilerinin aile dostları ve bahsedilen rakam gerçekten son rakam, ben hatır gönül işi ile 1.000 tl daha indirim yaptırdım o da eski tanıdığız diye. Bu arabayı alma sebebim sizin de söylediğiniz gibi km'si ve ezilmemiş bir araba olmasıydı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Şahan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ederim hocam daha iyileri size olur umarım. Araç benim eski arkadaşım olan bir galerideydi dediğiniz gibi. Fakat sahipleri kendilerinin aile dostları ve bahsedilen rakam gerçekten son rakam, ben hatır gönül işi ile 1.000 tl daha indirim yaptırdım o da eski tanıdığız diye. Bu arabayı alma sebebim sizin de söylediğiniz gibi km'si ve ezilmemiş bir araba olmasıydı.
    İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Araba baya temiz ve düzgün duruyordu. Kıymetini bilecek birinin almış olması sevindirici. Bence bi style 193 jant çok güzel olur.

SkY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah çok güzel görünüyor.kazasız belasız kullanın

BYET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun abi kurcalanmamış stock m paket 3 serisi bulmak cidden insanı sevindirir kanaatimce tek eksiği (eklemeden ziyade) ledlerin yerine sarı ampuller takılarak ön kısım tekrardan çok şık görünüm kazanacaktır. Güle güle kullanın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oguzhandeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Araba baya temiz ve düzgün duruyordu. Kıymetini bilecek birinin almış olması sevindirici. Bence bi style 193 jant çok güzel olur.
    Çok teşekkür ederim, 193 yapılacaklarda ilk sıralarda

Alıntı SkY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah çok güzel görünüyor.kazasız belasız kullanın
    Çok sağolun çok teşekkürler

Alıntı BYET Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun abi kurcalanmamış stock m paket 3 serisi bulmak cidden insanı sevindirir kanaatimce tek eksiği (eklemeden ziyade) ledlerin yerine sarı ampuller takılarak ön kısım tekrardan çok şık görünüm kazanacaktır. Güle güle kullanın.
    Ön beyaz ampülleri orjinalleri ile değiştireceğim hocam benim de gözüme çok batıyor Çok teşekkür ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    güle güle kullanın kazasız belasız , yapılacaklar listesi şahane işlemler bittikten sonra çok çok daha iyi olacaktır , direksiyonun sertliğinden ben de şikayetçiyim ne yazık ki

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı JusticeF0rALL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    güle güle kullanın kazasız belasız , yapılacaklar listesi şahane işlemler bittikten sonra çok çok daha iyi olacaktır , direksiyonun sertliğinden ben de şikayetçiyim ne yazık ki
    Çok teşekkür ederim hocam cümlemize inşallah, şansıma servotronic opsiyonlu olması manevralarda oldukça rahatlamasını sağlıyor. Yurtdışı forumları araştırırsanız belki bir çözümü vardır.

kifoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aracınız gayet güzel güle güle binin inşallah. bir sorum olacak 2011 m paket vardı bende de ekranlı recaro koltuklu koltuk ısıtmalı falan benim aracın servotronik direksiyonunda 80-100 km arasında sanki arabada balans varmış gibi titreme yapıyordu yurtdışı forumlarda çok araştırdım ve 2011-2012-2013 e90 F20 F30 araçlarda kronik olduğunu öğrendim ve çözümü yoktu yazılanlara göre. sizin aracınız da varmı bir problem hissettiniz mi? 130 bin kmde zinciri değiştirmeme rağmen sırf bu sebepten satmıştım aracımı. bi de naçizane tavsiyem beyaz angelları orjinal sarıya çevirmeniz beyazlar çok çiğ duruyor bana göre

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kifoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aracınız gayet güzel güle güle binin inşallah. bir sorum olacak 2011 m paket vardı bende de ekranlı recaro koltuklu koltuk ısıtmalı falan benim aracın servotronik direksiyonunda 80-100 km arasında sanki arabada balans varmış gibi titreme yapıyordu yurtdışı forumlarda çok araştırdım ve 2011-2012-2013 e90 F20 F30 araçlarda kronik olduğunu öğrendim ve çözümü yoktu yazılanlara göre. sizin aracınız da varmı bir problem hissettiniz mi? 130 bin kmde zinciri değiştirmeme rağmen sırf bu sebepten satmıştım aracımı. bi de naçizane tavsiyem beyaz angelları orjinal sarıya çevirmeniz beyazlar çok çiğ duruyor bana göre
    Çok teşekkür ederim hocam sağolun. Ben herhangi bir titreşim almadım hocam ama yaşayanları duymuştum. Angellar değişecek ben de hoşnut değilim renklerinden

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok diri ve temiz bir araç almışsınız.

Maşallah kazasız belasız sürüşler dilerim..
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler