User Tag List

Sayfa 2/6 İlkİlk 1234 ... SonSon
112 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: 1554/2000 MINI COOPER R53 JCW GP - Sonradan değil,doğuştan Race car :)

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çevrenin turşu diye makara yapması şaka olarak algılıyorum ama peşpeşe söylüyorsa öyle arkadaşlıktan şüphe duyarım yani =)

çok beğendim , çok güzel duruyor, 41 kere maşallah. normalde ayna kaplamalarına karşıyımdır ama bu bir başka durmuş.
    heralde far çerçevesi vs kaplatmayan tek cooper kullanıcısı sizsiniz iyi ki de yapılmamış.

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynalar kaplama değil, GP ler de kırmızı geliyor

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MCN21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynalar kaplama değil, GP ler de kırmızı geliyor
    kaplattım yazınca ben farklı renkten kaplandı diye anladım,cümleyi tam okumamışım meğer (:

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkür ederim,tabi genel olarak makara konusu fakat içinde doğruluk payı da yok değildi, zaten yakın cevre bu kadar açık sözlü olur

Evet genelde kaplatılıyor renkli modellerde fakat Gp renk kombini bu renk olduğu için cerceve felan kaplatmak biraz apaçi işine girer bunda aynalarda normalde kırmızı boyadır,tekrar boyatmadım ben kırmızıya kaplattım,gri ye kaplatmışlığım da oldu,zamanla gireceğim o konulara da

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam ciddi emek harcamışsınız ama güzel olmuş aracınız.

Zamanla istediğiniz seviyeye geldikçe daha da güzel olacaktır.

Keyifli sürüşler dilerim..
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geldik frenlere frenler de saçma bir disk ve bsg marka balata vardı bu da beni çok şaşırtmıştı açıkçası orginali Brembo hava kanallı delikli diskmiş ondan aldım ve sanırım fredo marka da balata aldım,güzel göründü ama rodaj aşamasındayım felan sonra pat bir haber geldi 4 piston Brembo fren kiti var satılık hemde JCW fren yani bulması çok zor bir parçadır 4 yıl içinde bir tane denk getirmiştim ama takamadan satmıştım o günden beri hep içimde kalmıştır, hesap ediyorum kitap ediyorum daha yeni disk balata almışım 200 km olmamış memnunum da yani alma diyorum gerek yok felan derken kendimi elimde jcw frenlerle sanayide dolaşırken buldum öğleden önce taktırayım da gün ölmesin vs vs taktırtık felan süper oldu.Bu arada frenleri boyattık yeni stickerlarını yapıştırdık o güzelim jantın içine taktık doldurduk jantları

Artık baya baya arabayı sevmeye başladım kendi kendime diyorum diğerlerinden hiçbir eksiği yok bu saatten sonra.. fazlası olmaya başladı vb.
    ST marka spacer aldım 12-13 mmdi sanırsam 4 tekere de taktık onları kaslı görünümü de elde ettik,tabi artık arabada her şeye el attığım için güveniyorum, hafta sonları sabah erkenden sahilde bazı aksamlar gece çıkıyorum sağa sola yardırıyorum ,yapılan şeylerin arasında ki farkları keşfetmeyi seviyorum ,çoğunu yakaladığımı farz ediyorum kendimce ,her neyse her şey iyi hoş ama lastikler virajlarda tutunamıyor diye düşündüm ,kafadan çok kaymaya başladığını fark ettim ve gereksiz aksiyon olduğunu düşünerek Ar-1 slickleri takmaya karar verdim ,bu arada ilk defa slick takıyorum görütüsü hoşuma gidiyor diye aldım,kaslı duruyor yarış arabası lastiği vs hesabı.. sonrasın da da iyi bir lastik olduğu öğrendim tesadüfen.

devam ediyoruz,sonrasın da Usa dan ecs tuning den beklediğim aux kablosu geldi,GP de ne bluetooth nede aux var Bu aldığım ürün MINI nin oem ürünü fakat MINI artık üretimini durdurmuş,bende custom ürünlere veya alternatif şeylerine sıcak bakmadığım için bunu aldım.Montajını kendim yaptım baya da güzel oldu oldu ama şöyle bir sorun var aux dan calarken 15 dk da bir ilahi calan bir kanala geciyor radio erkam diye bir kanal hiç unutmam çok çektim karıya kıza rezil oldum felan neyse söküyoruz takıyoruz yok,ayar yapıyoruz yok,kodlamaya götürdüm yok,kafayı yiyeceğim.. en sonun da dedim ki teyp bozuk gittim bir tane teyp aldım taktım,lan o teypte de aynı problem var ilahi çalıyor araba duyunca kafamdan aşağı kaynar sular döküldü,arabada müzik dinleyemeyeceğiz. kabloyu aldığıma mı yanayım gelmesini 4 gözle beklediğime mi yanayım yoksa yeni teyp aldığımamı derken alakasız bir şekilde bluetooth kablosunda sorun olduğunu fark ettim. yani şöyle aux bağlantısı basarılı fakat auxa bağlanan bluetooth aparatının kablosu sıkıntılıymış,ki bir de en kalitelisinden aldım özellikle.. sonuç olarak bluetooth cıkardım,normal aux dan kullanıyorum,teybi de boşuna aldık. her neyse çalıyor artık yani
    en cok zorlandığım şey buydu o zaman ömür törpüsü.

Konu iogzhn tarafından (12-06-2020 Saat 23:56 ) değiştirilmiştir.

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merakla takip ediyorum konuyu. Kesenize bereket şimdiden.

Slickler gündelik kullanımda nasıldı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seven7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merakla takip ediyorum konuyu. Kesenize bereket şimdiden.

Slickler gündelik kullanımda nasıldı?
    Teşekkür ederim slick lastik takmak hayalimdi ama takarsam eğer pist yapacağım zaman takar cıktıktan hemen sonra sökerim.Acayip derecede lastik ve yol sesi var katlanılacak gibi değil, 80 kmh hızda başlıyor sert bir lastikte aynı zaman da direksiyon ağırlaşıyor felan çekilecek dert değil.Nankang ar-1 di benim ki biraz hard bir lastik fazla diş olmamasından kaynaklı sanırım bu eksiler fakat pistte çok övüyorlar. Ns2R modeli biraz daha hem cadde hem pist odaklı diyorlar onu da denemek lazım görüntü muhteşem yakın zaman da o lastiği de deneyeceğim bahsederim burada
    *Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers.*

GP instgrm :@hotminics

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı iogzhn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim slick lastik takmak hayalimdi ama takarsam eğer pist yapacağım zaman takar cıktıktan hemen sonra sökerim.Acayip derecede lastik ve yol sesi var katlanılacak gibi değil, 80 kmh hızda başlıyor sert bir lastikte aynı zaman da direksiyon ağırlaşıyor felan çekilecek dert değil.Nankang ar-1 di benim ki biraz hard bir lastik fazla diş olmamasından kaynaklı sanırım bu eksiler fakat pistte çok övüyorlar. Ns2R modeli biraz daha hem cadde hem pist odaklı diyorlar onu da denemek lazım görüntü muhteşem yakın zaman da o lastiği de deneyeceğim bahsederim burada
    205 45 17 ns2r var bende ar-1 den az sesi evet ama oda baya ses yapıyor ama uzun yol falan yaptım oyle çok rahatsız etmedi tahamul sınırında ns2r istiyosan veriyim

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Devam ediyoruz.. sıralamalar karışıyor biraz bir şeyi önden görüp konusunu sonradan okursanız takılmayın

O arada şöyle bir sorun vardı vites takur tukurdu, bundan baya şikâyetçiydim vites kutusu ve vites tellerini değiştirmeye karar verdim,daha önce de araştırmıştım ama baya maliyetli geldiği için girmek istememiştim ancak artık GP gerçekten GP olmaya başladığı için gözümü karartım Maslağa gittim,anlaştım parçacı ile felan arabayı sökeceğiz ona göre başka bir şeyler daha eksikse hepsini birden alacağım vs alt kısmı söktük baktım vites kutusunun kapağı yok ve vites cubugun da bir uzatma var( short shift uzatması ) dandik bir şey takılmış,meğersem vitesin kötü hissiyatı bunlardanmış,yenilemeden bunları orginallerini takalım birde öyle bakalım dedik vs birkaç gün sonra temin ettim onları vites tertitabını iyice bir temizledik yağladık orginal kapağını takıp ayarını yaptık felan vites efsane oldu getrag şanzımanı hissetim resmen ve 5-6 bin masraf etmekten kurtuldum ki bu her şeye bedeldi Bunların fotoğraflarını bulamadım şuan temsili fotoğrafları atıyorum netten bularak;

o aralar çektiğim bir fotoğraf

Artık Gp Gp olduğu için headers almaya karar verdim 421 supersprint headers buldum aldım,doğru maslağa Yusuf ustaya taktırmaya tabi headers kat kaynaklamışlar mantık dışı Egzozcuya sarktı egzozcu uğraşamam dedi bir kaç egzozcu dolaştım hevesim kursağım da kaldı taktıramadım dönüyordum ki mercekli far denk geldi,sıfır ışıl ışıl parlıyor, Gp nin orginal farlarına bayılmama rağmen bir şekilde o farları alıverdim yani en son düşünceğim şey bile değildi yani kötü olmadı ama gerek yoktu hiç zaten ilk 1 ay hiç aklımdan çıkmadı fiyatı da sonradan unuttum gitti headersa üzülürken far onu telefi etti ,sonraki haftada headersı taktırdım,Kn hava filtresi aldım felan.

merceksiz

mercekli

Yapılacak birşeyler kalmadığı için kombin değiştireyim dedim, aynaları tavanla aynı renk yaptım gri slick lastiklerle tek fotoğrafımda budur,10 gün felan kaldı çok lastik sesi var diye tekrar çıkardım,pist dısı slick lastik kullanılmaz onu anladım.
    Şu 2 fotoğrafa iyi bakın çünkü konunun başında ki fotoğraf kareleriyle aynıdır 5 aylık dirilişi buradan görebilirsiniz.

tabi 2 gün sürdü gri ayna kullanmam çünkü Gp kırmızı aynalı olur araba kendini göstermedi yani gri aynalarla
    Konu iogzhn tarafından (14-06-2020 Saat 23:03 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    205 45 17 ns2r var bende ar-1 den az sesi evet ama oda baya ses yapıyor ama uzun yol falan yaptım oyle çok rahatsız etmedi tahamul sınırında ns2r istiyosan veriyim
    tam ebadıymış he abi sana 10 güne döneyim ben deneyimleyip almak istiyorum,bir arkadaşın arabasında takılı sanayiden çıkınca bir bakacağım,ses idare ederse alabilirim, yoksa 215 45 17 cup 2 alıp hem cadde hem pist bakacağım keyfime

TechTurkey Yekta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Devam ediyoruz.. sıralamalar karışıyor biraz bir şeyi önden görüp konusunu sonradan okursanız takılmayın

O arada şöyle bir sorun vardı vites takur tukurdu, bundan baya şikâyetçiydim vites kutusu ve vites tellerini değiştirmeye karar verdim,daha önce de araştırmıştım ama baya maliyetli geldiği için girmek istememiştim ancak artık GP gerçekten GP olmaya başladığı için gözümü karartım Maslağa gittim,anlaştım parçacı ile felan arabayı sökeceğiz ona göre başka bir şeyler daha eksikse hepsini birden alacağım vs alt kısmı söktük baktım vites kutusunun kapağı yok ve vites cubugun da bir uzatma var( short shift uzatması ) dandik bir şey takılmış,meğersem vitesin kötü hissiyatı bunlardanmış,yenilemeden bunları orginallerini takalım birde öyle bakalım dedik vs birkaç gün sonra temin ettim onları vites tertitabını iyice bir temizledik yağladık orginal kapağını takıp ayarını yaptık felan vites efsane oldu getrag şanzımanı hissetim resmen ve 5-6 bin masraf etmekten kurtuldum ki bu her şeye bedeldi Bunların fotoğraflarını bulamadım şuan temsili fotoğrafları atıyorum netten bularak;
    Eline emeğine sağlık kesene bereket valla can gelmiş arabaya.

Ama header konusunda keşke almasaydın diyeceğim, ss güzeldir ama aftermarket bütün headersların spiralleri patlayacaktır kattan dolayı boyları kısa kaldığı için, hatta bu da tamir görmüş sanıyorum daha önce. Ayrıca hepsi S için olduğundan runner çapları gp için dar olacaktır. Gp nin egsoz portları s kapağından daha geniş.
    Tavsiyem eğer takmadıysan satıp, iskender ustada benim yaptırdığım RMW modeli headersın kalıbı olması lazım hem runner daha geniş, hem boyu daha uzun, katsız ve çok daha uzun spiralli yani daha dayanıklı ve verimli, imkan olursa ondan yaptırman daha iyi olacaktır.
    YouTube
    DR.ECU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yekta Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eline emeğine sağlık kesene bereket valla can gelmiş arabaya.

Ama header konusunda keşke almasaydın diyeceğim, ss güzeldir ama aftermarket bütün headersların spiralleri patlayacaktır kattan dolayı boyları kısa kaldığı için, hatta bu da tamir görmüş sanıyorum daha önce. Ayrıca hepsi S için olduğundan runner çapları gp için dar olacaktır. Gp nin egsoz portları s kapağından daha geniş.
    Tavsiyem eğer takmadıysan satıp, iskender ustada benim yaptırdığım RMW modeli headersın kalıbı olması lazım hem runner daha geniş, hem boyu daha uzun, katsız ve çok daha uzun spiralli yani daha dayanıklı ve verimli, imkan olursa ondan yaptırman daha iyi olacaktır.
    Teşekkür ederim

Evet çok haklısın İskender lede konuşmuştum çok ucuk bir fiyat söylemişti,headers bulamadığım için yaptıracaktım mecbur.. o arada buda cıkınca direk buna yöneldim çokta ayrıntılı bilmeyip ikiside headerstır diyerekten ssi aldım
    Tabi şimdi bende senin dediğine geldim,çok doğru söyledin 4-1 headers lazım ve custom olması gerek Bu değiştiricekler listemde

Boost Up - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tam yazacaktım, orjinalliği bozulacak ama mercekli far takmayı düşünmüyor musunuz diye, takılmış. Çok güzel oluyor, kesenize bereket.
    Alıntı Eray Yümsel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kemik sesleri eşliğinde gideri var beyler, olur olur bethoven ın 8. senfonisi bile çalınır bunla

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Boost Up Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tam yazacaktım, orjinalliği bozulacak ama mercekli far takmayı düşünmüyor musunuz diye, takılmış. Çok güzel oluyor, kesenize bereket.
    Çok sağ ol
    Doğrudur,bir anlık boşluğum da almış oldum,belki fotoğrafdan belli etmiyordur kendini ama gerçekten gp de merceksiz farda cok güzel duruyor,böyle modern klasik bir havası var sarı farlar felan kışa doğru takacağım tekrardan değişiklik olsun diye

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tam ebadıymış he abi sana 10 güne döneyim ben deneyimleyip almak istiyorum,bir arkadaşın arabasında takılı sanayiden çıkınca bir bakacağım,ses idare ederse alabilirim, yoksa 215 45 17 cup 2 alıp hem cadde hem pist bakacağım keyfime
    senin ar1 leride ben alırım

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

ÜSTÜNERC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kırmızı r56 dan beri instagramda kesfetime düsüyorsunuz, her gördügümde vay be ne zevkli adammıs diyorum. Tekerinize taş degmesin güle güle kullanın koltuklar efsane duruyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ÜSTÜNERC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kırmızı r56 dan beri instagramda kesfetime düsüyorsunuz, her gördügümde vay be ne zevkli adammıs diyorum. Tekerinize taş degmesin güle güle kullanın koltuklar efsane duruyor
    Çok teşekkürler dostum,böyle düşünmene çok sevindim,kendi çapımda abartmadan bir şeyler yapmaya çalışıyorum evet görüntü öyle alışmaya çalışıyorum

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkür ederim

Evet çok haklısın İskender lede konuşmuştum çok ucuk bir fiyat söylemişti,headers bulamadığım için yaptıracaktım mecbur.. o arada buda cıkınca direk buna yöneldim çokta ayrıntılı bilmeyip ikiside headerstır diyerekten ssi aldım
    Tabi şimdi bende senin dediğine geldim,çok doğru söyledin 4-1 headers lazım ve custom olması gerek Bu değiştiricekler listemde
    Yekta'nın bahsettiği headers bu, sene 2013 Yektacım sağolsun arabayı satarken boşalttığı için ben alınca tekrar yaptırmam gerekmişti baştan sona

O zaman ING'de çalışıyorum, hazır Maslak'tayız diye ofisten çok İskender abide vakit geçirdim neredeyse, 2-3 ay sürdü süreç ama sonunda enfes olmuştu egzoz. Headers bitinceki mutluluk gözlerimden okunuyor zaten

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler