User Tag List

Sayfa 1/5 123 ... SonSon
90 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 2014 Octavia combi

Aliburakb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

2014 Octavia combi

Öncelikle merhaba postum biraz uzun baştan uyarayım

Bir vagon (combi) hikayeside benden gelsin En son açtığım konu vtec 2 aracıma aitti ondan sonra dizel bir mk5 jetta aldım 2.5 sene 45 bin km kadar beraber vakit geçirdik. Ardından vag grubundan devam etme kararı alınca arayışlara başladık. Aslında görüştüğüm abilerim kardeşlerim dostlarım bilirler ben ep3 typer'cıyımdır normalde ama 2013 senesinde satış vermeye giderken kaza yaptım hurdaya gitti aracım. Hatta noterden notere gidicektim alacağım ep3 bile hazırdı tabi o zamanlar ep3 ler 40 bin bandındaydı. Nasip olmadı vardır bir hayır dedik hala alamadık Bir yandanda yıllardır içimde vagon kültürü vardır yine yakınen tanıyanlar bilir vagon fetişti mi Abime passsat variant b7 aldırdım ki abim hep coupe araçlara binen birisiydi zorla variant aldırdım. Jettayı satınca bende variant alayım dedim ama 90 bin olan variantlar 130 olunca bütçemin bir hayli üzerindeydi dedik yapacak bişey yok yine nasip olmadı vagon o zaman octavia bakalım dedim çünkü alacağım aracın dizel sedan ve otomatik olması şarttı tabi octavia nın combisini ben görmemiştim ilanlardan bakana kadar derken şu anki aracıma denk geldim gittim gördüm 4 ocak cumartesi satışı hallettik

2005 vtec 2 den bir foto ile geçelim görsellere.

Buda bahsettiğim mk5 1.6 tdı jetta aracım. Güzel bir 2.5 sene geçirdik güzel bir pist organizasyonuna dahil oldum. Tabi birde duvarda resmimiz olacağına plakada ismimiz olsun

Şimdiki aracım 2014 model 1.6 TDI DSG elegance octavia combi.

Buda şu anki aracımdan görseller.

11 ocak itibariyle kişiselleştirilmeye başladım aracı. APP plakalar yapıldı arka plakayı kare tercih ettim. Arka camlarda film vardı önleri sökmüştü eski sahibi tüm camları filmledik. Panjur daki nikelajı siyaha boyadım. Ayak aydınlatmaları ve plaka ampulleri led ampul ile değişti.

9 şubatta bir kartalkaya çıkartması yaptık birkaç arkadaş istanbulda doğru düzgün kar yağmadı maalesef dağ yolları çok eğlenceli geçti

Belli bir yere kadar zincirsiz çıkabildim sonra tıkandık kaldık

Ufak ufak kaşıntı başladı jant lastik alalım dedik. Aklımda bbs ch (motorsport) jant vardı. Bir arkadaşımda bende var gel dene dedi görüntüsü hoşuna giderse gider alırsın dedi. Bastım marşa çoruma jantları deneyeme gittik. Jantlar bence çok güzel oldu ama bir sorun vardı ki jantlar 19 du ben ise ailemle kullandığım için 19 takamazdım.

Döndük istanbula başladık jant aramaya derken 1 -2 hafta içinde Tekirdağ’dan jantlar ilana girdi tam aradığım ölçü ve ofsette idi 18 inç önler 8 ofset arkalar 9 ofset hemen aradım pazarlığı yaptım. Sağolsun çorludak arkadaşım gitti jantları aldı bende gittim ondan aldım. Emeği için adaşıma teşekkürler. Jantlardan ilk foto

Gun metal yapma düşüncem vardı. Hondanın nh546m rengi yapacaktım boyacımda boya kalmamıştı. Bende nissan kad rengine boyadım. Zımpara astar boya hepsini kendim yaptım.

Jantlarımızın boya işleri bitti 225-40-18 lastik montajı yapıldı.

Ardından vogland marka 4.5 mm yay montajı yapıldı.

Eylemlerim devam edecek biraz mola

Umarım fotolar karışmamıştır.
    Konu Aliburakb tarafından (18-06-2020 Saat 13:18 ) değiştirilmiştir.

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Allah kaza bela göstermesin.

Jantlarını beğenmedim

Böyle daha hoş dururdu sanki

Tampon ve tavan raylarınıda listene ekle derim
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ah ah bbs ch süper olmuşlar..
    heleki station arabalara çok yakışıyor bence.
    ama jantları koyultup gizlemissin
    daha acık bir gride daha kendini belli edebilirdi..

kazasız belasız kullan
    médiocrité partout

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah nazar değmesin @CloudGrey dediği gibi koyu olunca biraz jantlar gizlenmiş sanki.daha açık bir renk yaparsan 10 numara olur.
    Seat IBIZA FR

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Masallah kardesim kazasiz belasiz surusler. Arkasi biraz basik olmus onu toparlarsan bence kusursuz olur
    Ailecek bindigin icin önü bas diyemiyorum
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok şık dokunuşlar.
    Ama cam tavan da olsaymış tam olurmuş.
    Belki tavanı parlak siyah kaplatabilirsin.
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tekrar hayırlı olsun burakcım, araban gayet sade ve hoş duruyor. ilerde belki 18 octi rs jantı yada daha acık kollu bi jant tercih edebilirsin.

ilk fotoda arka tarafın basıklığı iyi duruyor, 2. fotoda ise tam tersi daha basık gozukuyor bagaj mı doluydu nedir

kazasız belasız güzel gunlerde kullan...
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    Polo gti 56.8 best ''korfez''
    Octavia vRS 56.7 best ''korfez''
    SOY TÜRKİYE

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah Allah kaza bela vermesin. Yanlış anlama emek vermişsin ama jantları bende yakıştıramadım aslında güzel bir model ama renginden olabilir bide arkanın 9j olması lastiği kavun yapmış kötü göründü gözüme

KaraniC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun bence jantlar çok güzel ama 19 ve gri haliyle çok daha güzel göstermiş kendini

S.Özcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah Burak, son halini çok beğeniyorum, fotoları biran önce yüklemelisin

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arac yuksekligi tam ayarinda olmus. Bbs bir cok araca yakissa da octavia nin modern cizgisi icin bir tik eski kalmis jant gobekleri son fotograflarda yok, onlari da takmalisin bence

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah wörthersee'den fırlamış gibi. Biraz alçaltılsanız tam kıvamına gelecek. göz yakan combi'den sonra bu göz damlası gibi geldi.
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Maşallah gayet yerli yerinde olmuş yaptıkların

Alıntı bilalMW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah wörthersee'den fırlamış gibi. Biraz alçaltılsanız tam kıvamına gelecek. göz yakan combi'den sonra bu göz damlası gibi geldi.
    1881 - 193

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Siz arabacı mısınız ne anlarsınız, dağılın lan

Jantları gunmetal görünce allaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaah dedim ama arabanın üzerinde görünce ben de CloudGrey'e katılıyorum, "aaa gizlenmiş gerçekten" dedim..

Başka bir Octavia sedan konusunda da yazmıştım, bu arabaya "simetrik inme" yaramıyor demek, SW'de de aynısı olmuş, güzel duruyor ama 1-2cm yüksek olmalı arka..

Arka plaka bence uzun kalsın, güzel bi Octavia pleksi plakalık ve APP ile falan güzel durur diye düşünüyorum, kare orada çok boşluk yaratıyor gibi geldi.

Bu arada eğer jantların rengini değiştirmeyeceksen, jant fotosunun hemen altındaki araç üzeri fotoğrafta tavan barları koyu renk çıkmış. Aklıma geldi, jantlarla aynı renk boyanabilir (?). Veya ızgaranınki gibi mat siyah falan yapılabilir, güzel durur gibi geliyor.

Ön tampon altına çok değişik bişey değil ama şu klasik liplere göre daha güzel duracak bişey önereyim; EZ-Lip. Orijinali pek yok piyasada ama denenebilir. Giulietta'ya yapmıştım, çok tatlı durmuştu, yayları sökünce onu da söktüm sonra. Hatta marşpiyel altlarına ve olabilirse arka tampona bile uygulanabilir. Ucuz ama görüntüyü çok değiştirebilen bir malzeme.

Eray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    24 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bizim klasik yıkama gecelerimizden bir poz bırakayım bende Maşallah kanka çok güzel araban var teşekkür ederiz hepimizin kafasını karıştırdığınız için vagon konusunda
    '14 Seat Leon TDI

VTEC® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    araba yapraaaam gibi olmuş...

Hiç beğenmedim, böle arabamı yapılır?

hiçmi öğrenmedin abilerinden?

nerde bunun kanadı? kaput scoopu? vahşi alevli stickerları? deli mavi xenonları nerde? arka camda özlü söz yok?
    arabayı tanıtırkende yeni evli gelin gibi yazmalar? mahallenin bıçkın delikanlısı gibi atar yok gider yok... sokmalı çıkarmalı sökmeli takmalı giriş yapamamışsın konuya
    yani beğenmedim olmamış...
    .
    .
    .

.

.

.

.
    .

Saka la Şaka

Kardeşim güle güle kullan, kendince güzelleştirmişsin, son zamanlarda wagonlara ilgi artma eğiliminde, iyide oldu, Güzel arabalar çıkmaya başladı piyasaya.
    Makinesi zaten güzel önü açık turbo cooler enj. vs yaparsanda gazlayıncada mutlu eder.
    Arkadaşlara katılıyorum gun metal renk çok severim ama araba beyaz olunca sanki renk bi tık daha bir ton daha açık olsaymış dedim kendi kendime.
    bide 4.5 cm yay demişsin yay takman mantıklıda harbiden önü neden kalkık kalmış arkaya göre?
    Ön yaylarda ged parçamı kaldı? yada fotoğrafmı yanıltıyor?? Yani ön arka eşitlenmekten ziyade bi tık daha basılsa güzelde bir lip taksan önüne baya baya yakışıklı olacaktır.
    Kesene bereket. Güle güle kullan

uniquel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ohh be gozlerimiz rahatladı nihayet boyle octavia gorunce
    Pacalık ve sw hakkaten guzel kafalar bunlar takdir ettim seni. Ben 159a ilk taktıgım da cok eleştiri aldım ama şuan kimsenin gozu gormuyor sanki olması gereken bir parcaymıscasına yerindeler

Kazasız belasız

Vtec_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kazasiz belasiz , cok guzel tercih olmus. Birde cam tavan olsaydi o zaman tadindan yenmezdi.

2014 yilinda sifir octavia kombilere bakiyordum , 1.6 dizel manuel. Yalan olmasin 83 lira fiyati vardi. Istanbul trafiginde koca araba falan derken giulietta almistim. Aradan yillar gecti , yeniden niyetlendim bu seferde hanim hem rengi hemde koltuklari begenmedi gittik mondeo kombi aldik.
    insallah belki birgün

Konu Vtec_2 tarafından (15-06-2020 Saat 23:49 ) değiştirilmiştir.

SinanAdalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Her hafta görüyorum ne yazacamki buna.. kanadı splitterı falan eksik bunun doldurmadı gözümü.

hahahhahahah

Çiçek gibi duruyo be kardeşim maşallah
    İyilik kolay.. kötülük gayret gerektirir.Ben tembel sanılacak kadar kolaycıyım..azimle sıçan ancak sıçmış olur, taşı matkap deler..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler