User Tag List

Sayfa 5/7 İlkİlk ... 34567 SonSon
116 sonuçtan 77 ile 95 arası

Konu: Chn's MK5 GTI

Chn53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Aliburakb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşALLAH hocam herşey yerli yerinde kazasız belasız sürüşler.
    Teşekkürler

Alıntı altugkocer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim kocaman maşallah, kazasız belasız bol basınçlı bin inşallah

Siteyşın audiyle videonu koysana
    sağol abi teşekkür ederim , koyarım şimdi

Yeni Güncellemeleri şimdi paylaşacağım
    Z3 Roadster
    Golf Mk5 GTI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Son güncellemeden sonra yer yer küçük ama etkili yeryer kocaman değişiklikler oldu

Egzoz ile başlayalım, Ankarada yaşayanlar bilir polis amcalar çok yoruyorlar bir süredir. O yüzden egzoz son kısmı ile ilgili bir değişiklik yaptım.

Dıştan tamamen orjinal görünümlü bir son susturucu fakat girişi 76mm ve içeride 2x51 e dönüp çıkışıda 2x51mm olarak yeniden tasarladık içi elyaflı olarak , seside bayağı kesti. Bu Sırada Eskiyip kırılan spiralimiz , downpipe ın kaçıran alt bağlantı vband ı ve egt sensörümüz değişti.

Yüksek hızlarda fren pedalı dibe gitme problemini TT RS Fren merkezi takarak çözümledik. Bu sırada Usp Arka çelik fren hortumlarını taktırdım ve fren hidroliğini önceden almış olduğum Ate Typ200 fren hidroliği ile değiştirdik.

Araya ufak bir arka benzin pompası serpiştirelim Leon cupra arka benzin pompası

Sıra aracın motor setupının tek eksiği olan İntercooler a geldi. Üstündeki intercooler Golf R intercoolerı idi ama yüksek basınçlarda yetmemeye başlamıştı.

Tercihimi Front mount tip intercoolerdan yana kullandım. Bu yüzden Mishimoto J Line intercoolerı aldım. Siyah renk almak istiyordum fakat gri denk geldiği için gri almak zorunda kaldım.

intercooler Front mount olacağı için orjinal panel intercoolerın araç üzerinde durmasının bir mantığı yoktu , hemde su radyatörüne giden havayı engelleyecekti.

intercooler , su ve klima radyatörünü tutup panele bağlandığı için direk söktüğümüz zaman su ve klima radyatörüo boşta kalıyordu.

O yüzden Creation motorsporttan intercooler delete parçasını aldım.

Var olan intercooler borularımız aluminyum du. Yeni yapılacak olan borularıda aluminyumdan devam ettik. aluminyum dirsekler kullanarak boru hattını yaptım. Fotoğrafların bazıları hesap makinesi çekimi kusura bakmayın

bu sırada Aem Methanol kitimizin Nozzleını yeni tip V3 Nozzle ile değiştirdim

Aem EGT nin yanına yine aynı renk kadranımız ile uyumlu AEM H20 taktım , Methanolün işediği cc yi gösteriyor. ( egt saatimizde çalışıyor artık )

GTI anahtarlığımız

Son olarak , yine polis amcalarımız için MK5 R32 nin hava filtre kutusunu buldum , sessiz , işlevsel ve orjinal görünümlü bir filtre sistemi olacağını düşünüyorum.

r32erde akü bagajda olduğu için filtre kutusu bayağı büyük , kutuyu takabilmem için akü yü arkaya taşımam gerek. bunun için hırdavatçılarda satılan akü kabloları yerine , çıkmacılardan orjinalden aküsü bagajda olan bir arabanin akü tesisatını alacağım , arka tarafa akü için mdf den bir kutu gibi birşey yapacağım.

Bir sonraki postta takılmış resimlerini paylaşırım
    Konu Chn53 tarafından (04-11-2020 Saat 23:20 ) değiştirilmiştir.
    Z3 Roadster
    Golf Mk5 GTI

ilkerist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben konuyu atlamışım, zaten çok güzel olan bir aracı, çok iyi eklentilerle yeni bir seviyeye getirmişsin kardeşim maşallah sende yapıyorsun bu işi

1998corsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallahı var aracınızın,
    çok sevdiğim bir kasa bende fiyatlar uçmadan önce gt alırım diyordum hayal olarak kalmaya devam...
    Clio Rs 182 N/A - 98 Corsa Gsi N/A - Turbo Şahin 88 - 98 Corsa Gsi N/A - 94 Corsa Gsi N/A - 96 Corsa B swap c20xe

Ecupro Bodrum

muratburunce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah araca çok can yakıcı duruyor 5 kasa gti'lara ayrı bir hayranlığım vardı hep binmek nasip olmadı hiç inşallah kısmet olur bende tadına bakarım birgün
    •06 E 6577 - MAT BRAVO • / •06 ZOF 96 - CORSA GSİ • / •06 ZUZ 87 - 1.6 İES • / •06 JR 124 - F7R • / • 35 CSE 57 - İNTEGRA • / • 42 CNE 94 - VW Polo • / •34 ZR 3191 - Seat Cordoba •

Dogukankyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güncellemeler çok iyi oluş egzoz muhabbetine bayıldım desem yeridir hava filtresi de güzel olacağa benziyor kazasız belasız sürüşler
    𝕮𝖔𝖓𝖘𝖙𝖆𝖓𝖙 𝖈𝖍𝖎𝖑𝖑 𝖉𝖊𝖊𝖕 𝖎𝖓𝖘𝖎𝖉𝖊

TolgaKaraman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah. Makina harbi makina olmuş Emeğine sağlık güzel günlerde kullanman dileğiyle
    2000 E39 530d Sedan

hadigetZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni çıkacak mk8 GTI konusu olsa bu kadar istekli okumam.
    Çok güzel olmuş kesene bereket, kazasız belasız..
    Sürekli gidiyoruz.

131mirafiori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cihan kesene bereket güzel bir otomobili daha güzel yapıyorsun
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    itin köpeğin maskarası değil, Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti'nin bekçisi, askeriyim.

YAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    45 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah kanka , kesene bereket.

#rs6killer ;D
    91' E34 M50B30 Avus blue
    98' E36Cp Cosmosschwarz
    05' E46Touring Titan silber

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ilkerist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben konuyu atlamışım, zaten çok güzel olan bir aracı, çok iyi eklentilerle yeni bir seviyeye getirmişsin kardeşim maşallah sende yapıyorsun bu işi
    abim teşekkür ederim , eksik halen var zamanla yapıyorum elimden geldiğince

Alıntı 1998corsa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallahı var aracınızın,
    çok sevdiğim bir kasa bende fiyatlar uçmadan önce gt alırım diyordum hayal olarak kalmaya devam...
    Teşekkürler

Alıntı muratburunce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah araca çok can yakıcı duruyor 5 kasa gti'lara ayrı bir hayranlığım vardı hep binmek nasip olmadı hiç inşallah kısmet olur bende tadına bakarım birgün
    Teşekkür ederim , İnşAllah

Alıntı Dogukankyn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güncellemeler çok iyi oluş egzoz muhabbetine bayıldım desem yeridir hava filtresi de güzel olacağa benziyor kazasız belasız sürüşler
    Teşekkürler , Egzoz güzel oldu gerçekten

Alıntı TolgaKaraman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah. Makina harbi makina olmuş Emeğine sağlık güzel günlerde kullanman dileğiyle
    Teşekkürler

Alıntı hadigetZ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni çıkacak mk8 GTI konusu olsa bu kadar istekli okumam.
    Çok güzel olmuş kesene bereket, kazasız belasız..
    teşekkür ederim

Alıntı 131mirafiori Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cihan kesene bereket güzel bir otomobili daha güzel yapıyorsun
    sağolasın hacı

Alıntı YAS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah kanka , kesene bereket.

#rs6killer ;D
    kankim teşekkür ederim
    Z3 Roadster
    Golf Mk5 GTI

dirk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    detaylı okudum vakit bulup nokta olmuş cihancım güzel günlerde kullan.. Allah Kaza Bela Ceza vermesin.
    Aquila non captat muscas!

b16vtecturbo#gizlituning #hondateam#cilacılaranlamaz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yaptığı her arabasıyla olay olan adam

BYET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araç çok güzel ve tadında değişiklikler olmuş daha doğrusu iyileştirmeler maşallah diyelim ivdeikte enesmak teknik hırdavatın önünde görmüştüm aklıma direk siz geldiniz doğru mu? Zira kendini belli ediyordu araç. Tekrardan güzel günlerde kullanın lastik ve spacer işini nereden temin ettiniz? Benimde birkaç işim var ama bildiğim bir yer yok. Danışmak istedim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dirk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    detaylı okudum vakit bulup nokta olmuş cihancım güzel günlerde kullan.. Allah Kaza Bela Ceza vermesin.
    abi teşekkür ederim mercekli sis alıcam en kısa zamanda

Alıntı yusufcan_k Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yaptığı her arabasıyla olay olan adam
    kankam sağolasın

Alıntı BYET Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araç çok güzel ve tadında değişiklikler olmuş daha doğrusu iyileştirmeler maşallah diyelim ivdeikte enesmak teknik hırdavatın önünde görmüştüm aklıma direk siz geldiniz doğru mu? Zira kendini belli ediyordu araç. Tekrardan güzel günlerde kullanın lastik ve spacer işini nereden temin ettiniz? Benimde birkaç işim var ama bildiğim bir yer yok. Danışmak istedim

Teşekkür ederim . Enesmak hırdavatın yanında yılmaz forklift ziya abiye uğramıştım o zaman görmüş olabilirsiniz. Lastikleri şaşmaz bilal yükselden aldım , spacer önler yurtdışından ecs tuning den temin ettim burada 10 mm kimse yapmadığı için , arkalar SM spacers dan.
    Z3 Roadster
    Golf Mk5 GTI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese selam tekrardan , Son güncellemeden sonra 2 arkadaşım ile arabalarımız ile uğraşacağımız ve otopark amaçlı hobi garajı gibi bir yer olması adına bir garaj tuttuk ve kepenk yaptırdık.
    Garajdan fotoğraflar ile başlayalım

6870Gen2 li Evo9
    2 adet e30 M50 Turbo
    ve bizim oğlan :P

Önceden bahsetmemiştim kronik golf5 ve 6 ların tavan sarkması benim aracımdada mevcuttu ve son zamanlarda iyice ilerlemiş durumdaydı sunroofdan bagaja kadar olan kısım tamamen sarkmıştı. Başladım sökmeye

Döşemenin altından çıkan turuncu renkli malzemeyi temizlemesi tam bir illet, daha önce yapan bir tanıdıgım pudra ile yapmamı tavsiye etti. Baya kolaylaştırmasına rağmen yinede en uğraştırıcı kısım burası diyebilirim.

Temizlik sonrası

Kaplama kısmı ile ilgili tecrübem vardı önceden zorlanmadım. Garajda kompresörümüz olduğu için bally i tabanca ile attım.

Sonunda sarkmış tavandan kurtulduk.

Madem içine giriştik arabanın arka koltuklarım zaten söküktü ön koltuklarıda söküp güzelce temizleyeyim dedim.

süpürdükten sonra Koch Chemie Green Star kullanarak taban halısını ve tüm trimleri temizledim.

Sıra geldi Filtre sistemine Malesef sonuca ulaşamadım ama bir kaç fotoğraf atıcam.

Filtre sistemi için Aküyü arkaya almam gerekliydi bu yüzden bagajıda tamamen boşaltıp temizledim.

Aküyü ve akü tablasını söküp Filtre kutusunu yerleştirdim. Güzel olacak gibi

Aküyü bagajda sabitleyebilmek için bir tablaya ihtiyacım vardı araştırmalarım ve akü arkaya taşıma işlemi yapanlarla konuşmam sonucu
    tofaş akü tablası almıp kenar kısımlarını kestiklerini öğrendim ve tofaş parçacısına gidip aldım 50 TL imiş

kaportacıma gidip kenar ayaklarını kesmek yerine puntalarını çürüterek ayağı çıkarttırdım.

ve filtre projem burada duraksadı. Sebebi ise Mezun olalı 6 ay olmuştu , 6 aydır iş arayışımın sonunda ankara dışında bir iş buldum. İzmirde

Filtre projesinin yanı sıra yakın arkadaşlarım bilir Z3 üme de komple restorasyon yaptırıyordum asıl yarıda kalan z3 oldu ona biraz üzüldüm. z3 ü de garaja çekip brandaladım.

Geri çeviremezdim mecburen projeyi yarıda bırakıp izmire geldim geri toplarken akü kötü durumdaydı 4-5 gün yattıgı zaman mars basmaz halde idi Akümüzüde varta 74 amper ile değiştirip izmire yola koyulduk.

Şuan İzmir Aliağadayım, Sanırım bir 6-7 ay kadar buralardayım Okuyan herkese teşekkürler
    Konu Chn53 tarafından (23-01-2021 Saat 17:25 ) değiştirilmiştir.
    Z3 Roadster
    Golf Mk5 GTI

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hobi garajı çok iyi olmuş. Ortada kolon olmaması ve geniş da çok iyi gerçekten. Buralarda kiralar ateş pahası umarım sizde ucuza gelmiştir.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    İzmir Karşıyaka 15dk uzaktasın Çandarlı otoyoluyla, haftasonları yasak kalkarsa buluşmak lazım GTI ile Hayırlı olsun yeni iş.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

sasuuke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah kanka araban zımba gibi. hayırlı olsun yeni işin
    Olgun bir insanı dost edinmek istiyorsanız tenkit edin, basit bir insanı dost edinmek istiyorsanız methedin.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler