User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Peugeot 206+ *DN3036

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Peugeot 206+ *DN3036

21.12.2022 GÜNCEL FOTOĞRAFLAR 2. SAYFA

Herkese merhaba, iyi forumlar dilerim.
    Aracım 2011 model , aralık ayı trafiğe çıkışlı 206+ 1.4 hdi comfort paket. Manuel olması ve düşük motor hacmi ile yakıt ekonomisi başta olmak üzere beni bir çok konuda mutlu ediyor.
    Aracı şubat ayının ilk haftası aldım. Aslında görsel olarak bütün işlemleri bitirdikten sonra konu açmak istiyordum ama sizlerle paylaşmak ve olumlu/olumsuz görüşlerinizi almak için konusunu açmış bulunuyorum.
    Aslında farklı marka model araçlara bakıyorken birden karşıma çıkması ve daha önce de 206 sahibi olmuş olmamdan ötürü sanırım içim ısındı ve ilana koyulduğu günün akşamına kaporamızı verip ertesi gün aracı ustamıza gösterdikten sonra satın aldık.
    Araç çok bakımsız kullanılmış ne yazık ki o yüzden ciddi para, zaman ve emek harcayarak şuan ki haline getirdik.
    Hepsi tek seferde olmasada yaklaşık 4 4,5 aydır zaman harcayarak mekanik olarak kendimce tatmin olduğum seviyeye getirdim.

Klasik ilk mazot pozumuz

Mazot sonrası eşe dosta göstermelik bir kaç fotoğraf çektim

Sonra kolları sıvadık , ustamızla yapmış olduğumuz bilgi alışverişi sonrasında parçalarımızı toplayıp işe giriştik

İlk etapta tüm sıvıları değiştirdim şanzıman yağı , fren hidroliği ve motor yağı. Sonrasında neredeyse kopmak üzere olan triger ve v kayışını değiştirdim. İçine girmişken devirdaim, gergi bilyası,fren balataları,davlumbaz, vb gücümüzün yettiğince tüm parçaları orijinal şekilde revize etmeye çalıştık.

Sonrasında ses yapan ön takım ve ön amortisörleri değiştirdim

İskitlerde araç için bir şeylere bakınırken karterimiz düştü neyse ki arkadaşımın dükkanına çok yakın bir yerdeydim ilk yardım kitinin içine her zaman koyduğum iple karteri bir şekilde tutturup dükkana ulaşabildim.

Sonra bir süre bu şekilde bindim

RC Jantlar aracı aldığımda üzerindeydi , replicaydı ve fazlasıyla yaralı durumdaydı, bununla beraber lastikler neredeyse hiç yok denecek kadar kötüydü.

Kaşıntı tuttu ve 206 CC orijinal jantlarıyla beraber 2020 mart ayı üretim DAYTON sıfır lastik takımı aldım.

Bu olayların akabinde hepimizi derinden etkileyen korona muhabbetiyle beraber boş zamanların çoğalmasıyla arabaya daha fazla yoğunlaştım

Gövde rengi olmayan kapı çıtaları ve aldığımda üzerinde takılı olan kapı kollarında ki ve ayna üzerinde ki nefret ettiğim nikelajları sökerek gövde rengine boyadım

Boya işine girmişken aracın ön tamponunda ve arka tamponunda ki plastik aksamı da piano black boyayalım dedik.

Boyanan plastik aksam ve jant değişikliğinden sonra böyle bir görüntü elde ettik ancak görüntü beni mutlu etmedi.

İlk olarak torsiyonu revize ettirip 3cm kadar kaldırttım.

sonrasında da ilk başta 20mm yaptık ama sürtme sorunu yaşadığım için 16mmye geri çevirdiğim spacerleri taktım.

Aracı aldığımda üzerinde ki yaylar presslenmişti, amortisörleri değiştirmeme rağmen çok sertti ve bu sorundan da kurtulmak adına coilover yaptırdım. Melih abiden @Melih-Ö APP plakalarımız geldi onları taktık.

motor içini temizledim ve comfort paketlerde olmayan motor içi yalıtımını taktım

ayak içi aydınlatma ve bagaj aydınlatması

a101de satılan piranha marka geri görüş ve kayıt yapan dikiz aynasını da aldım montajını yaptım

Bu arada fotoğraflamayı unuttuğum bir çok işlemde oldu,modüllü amerikan park yapıldı, geri vites lambası beyaza çevrildi, direksiyon kılıfı dikildi , vites körüğü el freni körüğü vb değişti, kırık olan kol dayama tamir edildi. Ses sistemi yapıldı.
    Konu GÖKTÜRK tarafından (21-12-2022 Saat 19:16 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    normalde koltuklara kılıf takmayı sevmesemde koltukların kondisyonu çok iyi ve lekesiz olduğu için kılıf taktım

kapı eşiğini ve paspası 206 logolu olandan tercih ettik

koruma görevi ifa eden semtimin şövalyeleri ile bir poz

başta belirtmiş olduğum gibi araçla ilgili yapacaklarım henüz bitmedi, ilk etapta farları temizletip bir süre bu şekilde kullanıcam

daha önce astra h lip vardı ancak kırıldığı için söktüm, yakın zamanda tekrardan alıp montajını yapıcam.

sonrasında araca yapmayı düşündüklerim iran mercekli far ve iran stoplar

206+ iranda 207 i olarak üretilmeye devam ediyor, eskiden piyasada rahatça bulunabilen iran mercekli far ve stoplar şuanda kara borsa olduğu için müthiş fiyatlandı o yüzden biraz beklemedeyim.

Umarım beğenirsiniz , olumlu-olumsuz tüm görüş ve önerilerinizi bekliyorum.
    Konu GÖKTÜRK tarafından (25-06-2020 Saat 22:40 ) değiştirilmiştir.

burcinkarabacak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah kazasız belasız kullanmanız dileğiyle

saygılar
    Punto Evo Mjet - ANKARA (Sold)
    Bravo 1.6 120Hp Sport Style Dua.(Sold)
    Passat Variant 16 1.6 TDI DSG Highline...

TigeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gürhan paket mi bu maşallah donanım atlamış en son farlar da değişince nokta olur, Allah kaza bela vermesin kardeşim yapılacak her şey fazlasıyla yapılmış
    Alıntı Ludacris Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bmw yaris arabasi al hem en cok silindir onda var

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı burcinkarabacak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    maşallah kazasız belasız kullanmanız dileğiyle

saygılar
    teşekkür ederim cümlemizin kazasız ve belasız keyifle kullanmasını dilerim

Alıntı TigeR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gürhan paket mi bu maşallah donanım atlamış en son farlar da değişince nokta olur, Allah kaza bela vermesin kardeşim yapılacak her şey fazlasıyla yapılmış
    haha iyi dileklerin için teşekkür ederim kral seviyorum seni eksik olma , irana gidip gelen bi kamyoncu çözeyim halledicem far-stop mevzunu

Seven7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah Allah kaza bela vermesin. Çıtaların gövde rengine dönmesi güzel olmuş, arabaya paket atlatmış resmen.

Ben aracın üzerindeki 206+ stoplarını daha çok beğeniyorum. Hele ki İran stoplara o kadar para vermek bana mantıklı gelmiyor. Yerinizde olsam stopları ellemem, ön farları kaliteli mercekli far ile değiştirirdim.

Bu tampon üzerine takılabilirse sis farı, takılamıyorsa da sis farlı tamponla değiştirilebilir.

Arabanın ilk jantları her ne kadar ağır bir jant olsa da 17'' duruşu çok daha iyiymiş. Bu jant ölçüsü bence olmamış küçük kalmış. Kesinlikle 16'' ya da 17'' jant istiyor araba.

Güle güle kullanın aracınızı. Nazar değmesin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seven7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maşallah Allah kaza bela vermesin. Çıtaların gövde rengine dönmesi güzel olmuş, arabaya paket atlatmış resmen.

Ben aracın üzerindeki 206+ stoplarını daha çok beğeniyorum. Hele ki İran stoplara o kadar para vermek bana mantıklı gelmiyor. Yerinizde olsam stopları ellemem, ön farları kaliteli mercekli far ile değiştirirdim.

Bu tampon üzerine takılabilirse sis farı, takılamıyorsa da sis farlı tamponla değiştirilebilir.

Arabanın ilk jantları her ne kadar ağır bir jant olsa da 17'' duruşu çok daha iyiymiş. Bu jant ölçüsü bence olmamış küçük kalmış. Kesinlikle 16'' ya da 17'' jant istiyor araba.

Güle güle kullanın aracınızı. Nazar değmesin.
    iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim

206+ Stoplarını ben de beğeniyorum beğenmiyo değilim ama sanki iran yapımı stoplar aracın çehresini değiştiriyor gibi düşünüyorum, örnek olarak 206 aracın üzerinde NZZPXN - Hızlı Resim

Sis farlı tampon listemde var ama baya gerilerde şuan için

Jantlar hem ağır, hem de görsel olarak çok kötü durumdaydı, fotoğraflarda kusurlarını göstermiyor olsa da. Bununla beraber üzerinde ki lastikler 40 yanaktı ve lastiğin dişi kalmamıştı. O sırada seçenekler arasında en makul olan CC jantlardı o yüzden tercih ettim. İleride şartlar müsait olursa tekrardan 17 janta geçmeyi düşünüyorum.
    Konu GÖKTÜRK tarafından (27-06-2020 Saat 10:51 ) değiştirilmiştir.

KaraniC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hayırlı olsun güzel günlerde kullanın. jant ve far konusunda değişikliğe gidileceğini söylemişsiniz, lip olarak laguna tavsiye ederim ben de. eski aracımı örnek olsun diye atıyorum:

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KaraniC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun güzel günlerde kullanın. jant ve far konusunda değişikliğe gidileceğini söylemişsiniz, lip olarak laguna tavsiye ederim ben de. eski aracımı örnek olsun diye atıyorum:
    öncelikle iyi dilekleriniz için teşekkür ederim, eski aracınızın maşallahı varmış göze hitap ediyormuş rengi ve duruşuyla

araca fiziki şartlar müsait olursa takmayı düşündüğüm jant sizin eski aracınızın üzerindeki 207 rc jantları

far olarak şöyle bir örnek gösterebilirim WSUL0523 - Hızlı Resim - IMG_1435 - Hızlı Resim

sonradan içine eklenilen merceklerle olan görüntüsünü pek beğenmedim 206+larda örnekleri mevcutlardan, böyle standart üretilen bir model istiyorum o da iranda üretiliyor şuan türkiyede olanlar fiyatlarını 2x 3x yaptı yoksa ilk işim far almak olacaktı

laguna lipi pek beğenmiyorum açıkcası daha önce corsa c aracımda kullanmıştım o yüzden astra h lip takacağım tekrardan

Rec.O - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araca maşallah resmen ellerinden hayat bulmuş Ama nolur o farları son attıgın farlarla değiştirme far içini orjinale çevirip güzel bir mercek yaptırabilirsin hatta imkan varsa, uzunları merceğe çevirip kullanırsan 207 rc veya gt tarzı dahada güzel olur Maşallah.
    AP Type-R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Rec.O Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araca maşallah resmen ellerinden hayat bulmuş Ama nolur o farları son attıgın farlarla değiştirme far içini orjinale çevirip güzel bir mercek yaptırabilirsin hatta imkan varsa, uzunları merceğe çevirip kullanırsan 207 rc veya gt tarzı dahada güzel olur Maşallah.
    iyi dilekleriniz için çok teşekkürler
    örnek olarak gösterdiğim farlar hoşuma gidiyordu açıkcası ama sizin dediğinizi de bir düşününce fena olmayacağı kanaatine vardım, farlar aracı aldığımda bu şekilde karartılmıştı görüntüsünden memnun değilim açıkcası, ama aracın ön kısmındaki siyah detaylarla uyumlu olduğunu düşündüğüm için önceliğimi ona vermemiştim ilk etapta mekanik olarak harcamalar yaptım o belimi büktü sonrasında da jant lastiğe falan girişince iyice arka planda kaldı far meselesi
    aklıma takılan şu araç gri olduğu için far içi orijinal renge döndüğünde ön taraftaki bütünlüğü bozar mı?

Rec.O - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GÖKTÜRK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyi dilekleriniz için çok teşekkürler
    örnek olarak gösterdiğim farlar hoşuma gidiyordu açıkcası ama sizin dediğinizi de bir düşününce fena olmayacağı kanaatine vardım, farlar aracı aldığımda bu şekilde karartılmıştı görüntüsünden memnun değilim açıkcası, ama aracın ön kısmındaki siyah detaylarla uyumlu olduğunu düşündüğüm için önceliğimi ona vermemiştim ilk etapta mekanik olarak harcamalar yaptım o belimi büktü sonrasında da jant lastiğe falan girişince iyice arka planda kaldı far meselesi
    aklıma takılan şu araç gri olduğu için far içi orijinal renge döndüğünde ön taraftaki bütünlüğü bozar mı?
    Bence kesinlikle bozmaz karartma far eskide kaldı artık. Herşeyin oem+ olanı daha makbul
    AP Type-R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Rec.O Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence kesinlikle bozmaz karartma far eskide kaldı artık. Herşeyin oem+ olanı daha makbul
    biraz araştırdım aklıma yattı şuan, yakın zamanda gerçekleştirileceklerin en başında far mevzu yer alıyor zaten , teşekkürler önerileriniz için

Melih-Ö - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    66 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardeşim kocaman maşallah, Allah kaza bela Göstermesin
    App plaka ve pleksik plakalık için ulaşabilirsiniz. Ailenizin Plakacısı

www.instagram.com/kokumerkezi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Melih-Ö Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim kocaman maşallah, Allah kaza bela Göstermesin
    teşekkür ederim melih abim eksik olma

E46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Guzel araç kazasiz cezasiz
    Peugeot 206 RC Feline -1.4 Hdi

YASNAKTP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kazasız belasız sürüşleriniz olsun.
    1997 Honda Civic 1.4is (Satıldı)
    2005 Audi A3 HB (Satıldı)
    1997 Honda Civic VTi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı E46 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Guzel araç kazasiz cezasiz
    Alıntı YASNAKTP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kazasız belasız sürüşleriniz olsun.
    iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim

10 günlük bir yolculuğa çıktık ve toplamda 2200kilometre yol yaptık, yere yakınlığının egenin kıyı kesimindeki yol bozukluğundan etkilenmesi haricinde en ufak bir sorun/sıkıntı yaşatmadan çok keyifli bir yolculuk yapıp bugün tekrardan yuvamıza döndük, yakıt olarak 2 kişi klima full açık ve ağzına kadar eşya dolu olmasına karşın 100km sabit hızla 27krş yakıt tüketti kilometre başına, araca bir kez daha ısınmama sebep oldu bu yolculuk.

cep faresi ile ankara girişinden bir hatıra pozu

beratyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah, şuan güzel daha da güzel olacak inşallah
    Allah kazasız belasız sürmeyi nasip etsin

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler