User Tag List

Sayfa 1/4 123 ... SonSon
59 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: A5 Coupe 3.0 TDI Quattro "DD586"

Richter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

A5 Coupe 3.0 TDI Quattro "DD586"

Öncelikle herkese selamlar.
    Forumu uzun yıllardır takip etmekteyim fakat genel olarak çok fazla yazı yazdığım söylenemez maalesef. Bu konuda kusura bakmayın lütfen.
    Son dönemde okuduğum araç konuları beni de konu açmaya yöneltti çok güzel araçlar var herkese kazasız belasız keyifli sürüşler diliyorum.

Uzun süren Mini kullanımlarım sonrası geçmeyi düşündüğüm araç aslında Golf7 R idi.

(Eskilerin konusu yok ama en azından bir fotosu olsun)

Tabi bir yandan aklımda hacimli dizel de kullanmak var fakat acelesi yok nede olsa diyerek üstünde durmuyordum. İlgilendiğim bir iki Golfe teklifte bulundum fakat anlaşamadık derken ilanda konumuzun aracını gördüm.
    2011 A5 Coupe 3.0 TDI Quattro S-tronic.
    Aracın Sline olması yaşına göre km düşük olması (110bin) Audi drive select keyless vb donanımlara sahip olması tam aradığım aracı bulduğumu düşündürttü. Atladık gittik İstanbul’a.

A5 İlk görüş. (Paşaoğlu yine uzay )

Uzun süren Maslak mesaisi sonrası zor da olsa notere yetiştik ve İzmir yoluna koyulduk.

Aslında aracı almaya karar verdiğimde kafamdaki yapılacaklar listesi az çok belliydi.
    Bu konuda sağ olsun sevgili @HHE çok emeği var. Başladık Darkside Developments ile yazışmaya.
    İstanbul’a gitme tarihinden kısa süre sonra Almanya seyahatim vardı. Ben aracı daha görüp satın almamışken henüz prensipte anlaşmışken Almanya’ya parça göndermiştim bile.
    İstanbul’dan elim boş dönsem sıkıntı olabilirdi fakat inanmıştım bir kere.
    İlk etapta bolt on olarak 3.0 TDI biturbo araçların intercooler ve borularını bulduk ve satın aldık. Darkside üzerinden alacağımız gerekli olan parçaları Almanya’ya gönderdik.

Swirl flap delete kit, egr delete kit, 88lik silikon boru, 88lik maf siparişlerimizi Almanya’dan yüklenip döndük İzmir’e.

Parçaların montajı için her aracıma gözü gibi bakan Aguş otonun yolunu tuttuk.
    Tabi egzozsuz olmazdı egzoz içinde Gürkay egzoz Sinan usta elinden geleni yaptı. 76mm turbo back gelip 63mm çift çıkış olarak sonlandırdık. Ortada 1 sonda 2 tane olmak üzere 3 adette spor susturucu ekledik.

Bu işlemlerden sonra yazılımımız geldi ve aracı kullanmaya başladım. Tabi bununla durmayacaktım. Güçlenen aracın frenleri sağlam olmalıydı. Önlere Zimmerman disk ve EBC yellow stuff balata, arkaya Brembo extra disk ve balata siparişimizi geçtik. Frenleri vakit kaybetmeden değiştirdiğime sevinmiştim çünkü aracın üzerinden çıkan disk ilk diskiydi.

Araç Sline olduğundan normalden bir miktar daha alçak gelmekteydi fakat biraz daha alçalması için H&R yayları aldım. İstediğim görüntüyü alabilmek için H&R spacerlarımız da geldi.

Atladığımız ufak tefek parçalar vardı onları da temin ettik. Pipercross hava filtresi ve Alüminyum şanzıman kulağımız geldi.

Tabi bu işlemler yapılırken artık havalar ısındı her yaptığımız işlemde @HHE ile birlikte logları alıp İngiltere ile görüşüyoruz ve fark ettik ki intercoolerımız bizim İzmir sıcaklarını kaldırmayacak. Üzerindeki 9 Lt idi. Biz 17 Litrelik performans tip sipariş ettik yine Darkside’dan. Arada boyut olarak ciddi fark var tabi.

Sıra geldi şanzımana. Aracın bakımları yetkili serviste yapılmış fakat sorguladığımda şanzıman yağının değişmemiş olduğunu öğrendim. Orijinal yağ olsun dedik Vosmer’in yolunu tuttum. Yağ fiyatı alırken aracınıza yaşından dolayı yedek parça ve işçilikte %30 indirim var dediler. Öyle olunca Vosmer’de değiştirdim. Artık dilersek TCU yazılım atabilecektik. Şimdilik plan dahilinde fakat aksiyon almadım.

İntercooler sorunu hallolmuştu. Yazmayı unuttum cooler montajlanırken pompa kayışımızı rulmanlarını mazot filtresini de yeniledik. Araçta bir sorun yoktu derken sağ xenon beni bırakın demeye başladı. Arıza ışığı yakıyor ve sönüyordu. Yurtdışında çok kullanılan bir marka diye denemek istedim Morimoto 5500k ampülleri sipariş ettim. Eski xenonlar yıldan dolayı ne kadar sararmış takınca anladım.

Aracın dışından bahsetmedim. Araç aldığımda mat beyaza kaplıydı altı da beyaz aslında. İlk başta ısınamamıştım fakat sonradan hoşuma gitmeye başladı. Dedim daha güzel bir hale getirelim Gtechniq Halo ürünü ile seramik uygulamasını Hardcore Garaj Cem uyguladı ve kaplamanın gerçekten duruşu değişti.

Şimdilik bu kadar. Birkaç foto ile sonlandırıyorum.
    Araca yapılan işlemler oldukça da güncellemeyi düşünüyorum. Aracın içinden ve kaput altından elimde düzgün bir foto olmadığını gördüm. İlerleyen zamanda paylaşacağım.

Okuyan zaman harcayan arkadaşlar hepinize şimdiden tek tek teşekkürlerimi sunuyorum.

_driver_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kısa bir süre 1.8 motorlusunu kullandım gerçekten keyifli araç
    Sizin aracınıza da kocaman maşallah kazasız belasız
    Alıntı mesutt1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    skodaya tam kocaman oha diodum ki driver abi içimi okudu
    Alıntı doncarlo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    saxoda sertleşme kronik pompayı kontrol edin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    harika araç.
    çok güzel egzoz sesleri oluyor 3.0 tdi'ların.sizden de bekleriz
    yazılımdan sonra 0-100 vs değerler ne duruma geldi anlatırsanız seviniriz hacimli dizelleri ülkecek seviyoruz mecburen

calamityeas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bi sesini duysaydık ya eminim yavru gtr dır.Maşallah

Post Thanks / Like
    Mentioned
    90 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kazasız belasız iyi günlerde kullanın. Audi diyince aklıma 3.0tdi qt'den başka seçenek gelmiyor artık. Maşallah.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    İzmirde böle özenilen arabaları görmek sevindirici. Güle güle kullanın.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    136 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah çok güzel gözüküyor
    Jant olarak 20” rs4 jantı alıp geçin hiç başka macera aramayın, ben a5imde 4 jant değiştirdim, hiç biri rs4 jant gibi olmadı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah çok güzel olmuş güle güle kullanın

mcemrek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah aracınız çok güzel. güzel günlerde kullanmanız dileğiyle.

ayrıca konuyu okurken @wolkanku kesin buralardadır diye düşünmedim değil

altugkocer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Maşallah TR şartlarında kullanılabilecek en güzel motor bence 3.0 tdi quattro

Eren G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Darkside bayadır takibimde olan bir firma. Nasıl ürünleri v.s gerçekten kaliteli mi ? Dizelde top nokta gibi duruyor adamlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güzel yorumlarınız için teşekkür ederim.

Sesle ilgili telefonda bir video buldum onu ekleyeyim.

janet
    harika araç.
    çok güzel egzoz sesleri oluyor 3.0 tdi'ların.sizden de bekleriz
    yazılımdan sonra 0-100 vs değerler ne duruma geldi anlatırsanız seviniriz hacimli dizelleri ülkecek seviyoruz mecburen
    0-100 ölçme şansım olmadı malesef. Fakat 100-200 olarak intercooler öncesi -1 eğimde 14sn aldık. Müsait zamanda tekrar deneyeceğim.

BARR
    İzmirde böle özenilen arabaları görmek sevindirici. Güle güle kullanın.
    Konu başında bahsettiğim konu açmamda ilham veren araçlardan biri sizinki.

wolkanku
    Maşallah çok güzel gözüküyor
    Jant olarak 20” rs4 jantı alıp geçin hiç başka macera aramayın, ben a5imde 4 jant değiştirdim, hiç biri rs4 jant gibi olmadı
    Açıkçası jantla ilgili şu an bir düşüncem yok. Araç kendi halinde yeterince ağır zaten. Jantla ekstra ağırlık gelsin istemiyorum. Lastikleri de sıfır aldım bir müddet böyle gider. İleride BBK gibi bir durum olursa muhtemelen o zmn 19 düşünürüm gibime geliyor.
    Konu Richter tarafından (29-06-2020 Saat 10:24 ) değiştirilmiştir. Sebep: yazım hatası

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Eren G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Darkside bayadır takibimde olan bir firma. Nasıl ürünleri v.s gerçekten kaliteli mi ? Dizelde top nokta gibi duruyor adamlar.
    Darkside gerçekten dizelde ciddi mesai harcamış bir yer. Zaten kendi proje araçları aracımla aynı motor aynı şanzımana sahipti. Yani özellikle benim araç konusunda bilgi ve tecrübeleri çok fazla. Ürünler güzel fakat bizim en çok etkilendiğimiz nokta destek kısmında. 40 50 mailleşmemiz var her sorumuza maksimum 1 gün süreyle dönüş yapıp yönlendiriyorlar.

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ellerinize sağlık yinden hayat bulmuş. Yazılımı nerede yaptırdınız? Birde dynoya çıkmayı düşünüyormusunz?
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

dkaya87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    maşallah kesenize bereket güzel müdahaleler olmuş, frenleri güçlendirmeniz de çok yerinde.

sesini duymak isteriz, kazasız belasız inş

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bilalMW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ellerinize sağlık yinden hayat bulmuş. Yazılımı nerede yaptırdınız? Birde dynoya çıkmayı düşünüyormusunz?
    Teşekkür ederim.

Yazılım yine Darkside firmasına ait. Izmır'de dyno kanayan bir yara malesef. Bildiğim kadarıyla 4x4 düzgün bir dyno yok. İstanbul'a yolum düştüğünde çıkmayı düşünüyorum.

emoro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah, bir A5 kullanıcısı olarak çok beğendim aracınızı kazasız belasız kullanın.
    R.E.S

Omak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşşallah kazasız belasız bin, izmir de böyle dizel gtr olması sevindirici, şanslısın temiz 3.0 tdi bulmuşsun ben 2-3 ay dan sonra vazgeçmiştim bakmaya.

yapılan işlemlerle tahmini yada beklediğin güç nedir?
    e60 535d & THE A45 AMG

Sti_Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maşallah sesiyle gidişiyle epey tatmin ediyordur. Çok güzel bi motor ve a5 bir araya gelmiş keyifle sürersiniz umarım
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler